Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η ΝΟΣΟΣ ΤΩΝ ΧΟΙΡΩΝ-ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΠΙΔΗΜΙΑΣ.....


ΜΠΟΥΚΙΤΣΑ

Recommended Posts

πριν ενα μηνα περιπου, ξαφνικα ενα βραδυ, σηκωσα πολυ υψηλο πυρετο που δεν επεφτε με τιποτα... ηταν ενα μαρτυρικο βραδυ, και αν δεν ειχαμε τη μικρη στο σπιτι -και κανεναν να την κρατησει- σιγουρα θα ειχα παει νοσοκομειο..

 

να μην τα πολυλογω, μετα απο εκδρομες σε γιατρους, κεντρα υγειας, και νοσοκομεια, η ετυμηγορια ηταν λοιμωξη αναπνευστικου και καραμπινατη πνευμονια..

 

ρωταω πανικοβλητη τους γιατρους 'ειναι Η1Ν1??? να κανω εξετασεις για τη γριπη? κινδυνευει η οικογενεια μου να κολλησει απο μενα?'

 

και πηρα την εξης απαντηση..

 

'κυρια μου, ειστε αρρωστη 5 μερες περιπου τωρα.. αν ηταν να κολλησει καποιος απο σας, το εχει παθει ηδη... το χειροτερο που θα μπορουσε να σας συμβει, συνεβει... παθατε επιπλοκη, δηλαδη πνευμονια... παρτε τα φαρμακα σας, ξεκουραστειτε και ξεχαστε το ολο θεμα...'

 

με αλλα λογια, εχουν σταματησει να εξεταζουν για τον ιο της νεας γριπης, και το αντιμετωπιζουν σαν οποιαδηποτε αλλη γριπη..

 

ουτε φαρμακα ειδικα για αυτο μου εδωσαν (ταμιφλου και τα σχετικα) ουτε κατι ειδικο για την συγκεκριμενη αρρωστια..

 

ουτε καν μασκα για το παιδι, δε μου ειπαν να φοραω...

 

'δεν εχει αναγκη...' μου ειπαν...

 

 

 

και οντως.... κανεις δεν επαθε τιποτα απο μενα...

 

αλλα εγω εμεινα με την απορια..

 

τελικα, την περασα ΤΗΝ γριπη?

και αν ναι........ πως και δεν κολλησα κανεναν?? τον αντρα μου, το παιδι μου, τον πατερα μου, τους μαθητες μου.... κανεις, ολοι σκανε απο υγεια!! (δοξα τω θεω)

 

 

το ξεχναμε δηλαδη, το θεμα?

 

γουρουνοΓΡΙΠΗ ηταν? και περασε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitrali

    Dimitrali 111 δημοσιεύσεις

  • vera

    vera 70 δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 69 δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 66 δημοσιεύσεις

ΜΠορεί να ξέρουν κάτι παραπάνω από εμάς.

 

και εγώ πριν διαβάσω για τα εμβόλια λυπόμουν τους πολύ φτωχούς που δεν μπορούσαν να κάνουν εμβόλια στα παιδιά τους λόγω οικονομικών προβλημάτων.

 

Τώρα... μια που έχω μετανιώσει τα περισσότερα εμβόλια που του έχω κάνει...

Link to comment
Share on other sites

ΜΠορεί να ξέρουν κάτι παραπάνω από εμάς.

 

και εγώ πριν διαβάσω για τα εμβόλια λυπόμουν τους πολύ φτωχούς που δεν μπορούσαν να κάνουν εμβόλια στα παιδιά τους λόγω οικονομικών προβλημάτων.

 

Τώρα... μια που έχω μετανιώσει τα περισσότερα εμβόλια που του έχω κάνει...

 

 

το πόσο θα επηρεαστεί ο καθένας εξαρτάται από το πόσο θέλει να επηρεαστεί...

εγώ έχω διαβάσει και πάρα πολλά περί εμβολίων αλλά και έχω γύρω μου αρκετά άτομα της ίδιας φιλοσοφίας και το παραπάνω παράδειγμα σου εγώ θα το μετέφραζα ας πούμε τελικά μωρέ ίσως και να μην έχασαν τόσα πολλά που δεν εμβολίασαν τα παιδιά τους.

Σε καμία περίπτωση δεν μετανιώνω για τις επιλογές μου.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Morchelina na το ψαξεις παρα πολυ γι αυτο το εμβολιο......θεωρειται και αχρηστο και επικινδυνο.......αχρηστο γιατι αφορα απλα εναν ιο που θεραπευει το ιδιο το ανοσοποιητικο μας και τον εχουν συνδεσει με τον καρκινο τραχηλου (ενω υπαρχουν διαγνωστικα τεστ για τον καρκινο ΕΑΝ εμφανιστει λογω του ιου, γιατι δεν εμφανιζεται μονο λογω του ιου) και επικινδυνο γιατι εχει βγαλει σοβαρες παρενεργειες και θανατους.

 

Εχω δυο γυναικολογους (η μια γυναικα) που δεν το συστηνουν σε κανενα και δεν το εκαναν στα κοριτσια τους. Δεν ξερω αν υπαρχουν εκτενεις αναφορες για το gardasil στα τοπικ των εμβολιων, αλλα εχω διαβασει πολλα τελευταια και ειναι ολα αρνητικα (δεν θυμαμαι αν τα ποσταρα οταν ατ διαβασα)..........ειναι κι αποριας αξιον που θελουν να το κανουν και στα αγορια (προφανως να διπλασιασουν τα κερδη)......

 

Ο χρυσος κανονας στα εμβολια ειναι λιγα και τα απαραιτητα........δεν χρειαζεται να κανουμε οτι καπνιζει στις φαρμακευτικες για να αυξανουν το τζιρο τους (αν διαβασεις τι εμβολια εχουν σκοπο να βγαλουν στην αγορα θα σου φυγει το καφασι, μεχρι και για το τσιγαρο!)

 

Κι εγω στον πρωτο μου γιο εκανα σχεδον ολα τα εμβολια γιατι ημουν εντελως ανιδεη, αλλα δεν θεωρω καθολου ματαιο το να ειμαι ενημερωμενη εστω και αργα.....

 

Και εμείς στον πρώτο μας τα έχουμε κάνει σχεδόν όλα -όπως & στον μικρό δλδ-. Τώρα π.χ. στον μικρό δεν θέλουμε να κάνουμε το MMR, αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει αργότερα με το σχολείο. Νομίζω δεν τα δέχονται τα παιδιά αν δεν έχουν κάνει όλα τα εμβόλια.

Link to comment
Share on other sites

Τα δεχονται.........υπαρχουν σχετικες αναφορες απο την Αρια, αλλωστε απλα χρειαζεσαι ενα χαρτι απο γιατρο οτι δεν μπορουσε το παιδι να κανει το εμβολιο, στο δινει κι ενας ομοιοπαθητικος....διαβασε παντως την συνεντευξη του Dr. Andrew Wakefield που εχω παραθεσει στα τοπικ των εμβολιων για τον mmr, exei poly endiaferon.....δειχνει πως συνδεεται το συγκεκριμενο εμβολιο με τον αυτισμο μεσω καποιων ασθενειων που προκαλει ο ιος της ιλαρας στο γαστρεντερικο συστημα. Αν δεν καταλαβαινεις τι ακριβως λεει, υπαρχει η συνεντευξη και σε κειμενο. Κι εγω ελεγα να το κανουμε μετα τα 3 αλλα οσο διαβαζω, τοσο μου σηκωενται η τριχα........

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Υποπτο το εμβόλιο της γρίπης για θάνατο παιδιού

Web only

03/05/2010 08:52

Εκτύπωση Αποστολή Μικρότερη γραμματοσειρά Μεγαλύτερη γραμματοσειρά Αρχικό μέγεθος γραμματοσειράς Επιλέξτε τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση .

http://img.protothema.gr/48E5820F9485C580AD36BCBC8390DB97.jpg ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

 

Μειώνονται τα κρούσματα νέας γρίπης

Η γρίπη των πτηνών παραμένει απειλή για τον άνθρωπo

Κριτική για το χειρισμό της πανδημίας της γρίπης Η1Ν1

Το εμβόλιο της γρίπης μπορεί να προκάλεσε τον θάνατο δίχρονου κοριτσιού, που βρέθηκε νεκρό στην Αυστραλία μέσα στην κούνια του, μία μόλις μέρα μετά τον εμβολιασμό.

 

Η δίχρονη Άσλι Επάπαρα εμβολιάστηκε στις 8 Απριλίου με το συγκεκριμένο εμβόλιο και σύμφωνα με τον πατέρα της Ντέιβιντ, η μικρούλα, προ του εμβολιασμού της, ήταν ένα απόλυτα υγιές παιδί. Οι ιατροδικαστικές αρχές της Κουινσλάνδης δεν έχουν ακόμα ανακοινώσει το πόρισμά τους, όσον αφορά τους λόγους που προκάλεσαν τον θάνατο του παιδιού. Οι υγειονομικές Αρχές της χώρας πάντως, απαγόρεψαν τον εμβολιασμό όλων των παιδιών ηλικίας κάτω των πέντε ετών.

 

Πριν από λίγες μέρες πολλά παιδιά που εμβολιάστηκαν με το συγκεκριμένο εμβόλιο στη Δυτική Αυστραλία και την Κουινσλάνδη, εισήχθησαν με υψηλό πυρετό, σπασμούς και εμετό, στα τμήματα αντιμετώπισης εκτάκτων περιστατικών των νοσοκομείων. Το γεγονός αυτό οδήγησε τις υγειονομικές αρχές να ξεκινήσουν έρευνες, για να διαπιστωθεί αν το εμβόλιο είναι όντως επικίνδυνο ή αν επρόκειτο για χαλασμένη παρτίδα.

 

Το εμβόλιο αυτό δεν είναι το ίδιο με το κοινό εμβόλιο της γρίπης, που χορηγούνταν πριν από δύο χρόνια, μιας και εκτός από αντισώματα για τη γρίπη Τύπου Α και Β εμπεριέχει και αντισώματα για τη γρίπη των Χοίρων.

 

Πάντως, ο αρχίατρος της χώρας, καθηγητής Τζιμ Μπίσοπ, επιμένει ότι το εμβόλιο είναι ασφαλές, ενώ παράλληλα αναζητεί τον συνολικό αριθμό των παιδιών που εισήχθησαν με παρενέργειες στα νοσοκομεία της χώρας.

 

Ο κ. Μπίσοπ παραδέχθηκε όμως, ότι το νέο αυτό εμβόλιο δεν πέρασε από όλα τα απαραίτητα κλινικά τεστ προ της χορήγησής του. Όσον αφορά τον θάνατο της δίχρονης Άσλι, ο κ. Μπίσοπ αρνήθηκε να σχολιάσει το συμβάν, λέγοντας ότι τα αίτια του θανάτου του παιδιού είναι ακόμα ανεξακρίβωτα και θα περιμένει την ιατροδικαστική έκθεση.

http://www.protothema.gr/health-and-life/article/?aid=67425

Link to comment
Share on other sites

Τα δεχονται.........υπαρχουν σχετικες αναφορες απο την Αρια, αλλωστε απλα χρειαζεσαι ενα χαρτι απο γιατρο οτι δεν μπορουσε το παιδι να κανει το εμβολιο, στο δινει κι ενας ομοιοπαθητικος....διαβασε παντως την συνεντευξη του Dr. Andrew Wakefield που εχω παραθεσει στα τοπικ των εμβολιων για τον mmr, exei poly endiaferon.....δειχνει πως συνδεεται το συγκεκριμενο εμβολιο με τον αυτισμο μεσω καποιων ασθενειων που προκαλει ο ιος της ιλαρας στο γαστρεντερικο συστημα. Αν δεν καταλαβαινεις τι ακριβως λεει, υπαρχει η συνεντευξη και σε κειμενο. Κι εγω ελεγα να το κανουμε μετα τα 3 αλλα οσο διαβαζω, τοσο μου σηκωενται η τριχα........

 

Μηπως μπορείς να μου στείλεις το σχετικό λινκ? Δεν μπορώ να το βρώ...

Link to comment
Share on other sites

poio link.......tis arias gia to xarti? θα ρωτησεις την ιδια.....δεν το χω κρατησει....

 

αν εννοεις το λινκ για το mmr

 

Dr. Andrew Wakefieldʼs Interview on His MMR Study

 

http://articles.mercola.com/sites/ar...interview.aspx

 

olo το κειμενο εδω

 

http://mercola.fileburst.com/PDF/Exp...wWakefield.pdf

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σκάνδαλο ολκής χτυπά τον ΠΟΥ, καθώς γιατροί του φέρονται να χρηματίστηκαν από φαρμακευτικές εταιρειές για να αναδείξουν τον Η1Ν1 ως την πλέον θανατηφόρο ασθένεια, με αποτέλεσμα οι εταιρείες να ξεπουλήσουν. (Video)

 

Σύμφωνα με δημοσίευμα της Guardian – βασισμένο σε στοιχεία του Γραφείου Ερευνητικής Δημοσιογρφαφίας και του British Medical Journal – τρεις επιστήμονες που συνέταξαν τις οδηγίες του ΠΟΥ για τη “νέα γρίπη” έχουν στενές σχέσεις με φαρμακευτικές εταιρείες.

 

Οι επιστήμονες που συνέτασαν τις οδηγίες για την πανδημία – χωρίς να ξέρουμε αν πραγματικά τελικά είχαμε πανδημία – φέρονται να είχαν λάβει μεγάλες αμοιβές από Roche και GlaxoSmithKline, που παρασκευάζουν το Tamiflu και το Relenza.

 

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ οι δύο φαρμακοβιομηχανίες αποκόμισαν 7 δισεκατομμύρια δολάρια από τις παραγγελίες εμβολίων, που έκαναν χώρες από όλο τον κόσμο, με βάση τις οδηγίες του ΠΟΥ.

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=29496&catid=5

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Zana, όταν τα έγραφα με κατηγορούσαν για συνωμοσιολογία. Παραξενεύομαι όμως που ασχολείστε ακόμη με το θέμα αυτό!

 

Την καλημέρα μου.

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Η Ευρωπαϊκή Υπηρεσία Φαρμάκων (EMA) ανακοίνωσε ότι ξεκίνησε, μετά από αίτημα της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, έρευνα για το εμβόλιο Pandemrix κατά της νέας γρίπης Α/Η1Ν1.

 

Σύμφωνα με ανακοίνωση που δόθηκε στη δημοσιότητα στο Λονδίνο, επιτροπή ειδικών θα ερευνήσει "για να διευκρινίσει αν υπάρχει σχέση ανάμεσα στα κρούσματα ναρκοληψίας και στον εμβολιασμό με Pandemrix", το οποίο παρασκευάζεται από τη βρετανική φαρμακευτική εταιρεία GlaxoSmithKline (GSK).

 

Το Pandemrix χορηγήθηκε σε "τουλάχιστον 30,8 εκατομμύρια Ευρωπαίους" στο πλαίσιο των εκστρατειών πρόληψης της γρίπης Η1Ν1, που είναι γνωστή ως γρίπη των χοίρων.

 

Η Φινλανδία συνέστησε την Τρίτη την αναστολή της χρήσης του Pandemrix, αναφέροντας έξι κρούσματα ναρκοληψίας σε παιδιά μετά τη χορήγηση του Pandemrix. Σύμφωνα με τις φινλανδικές αρχές, άλλα εννέα άλλα κρούσματα που αναφέρθηκαν μπορεί να συνδέονται με τον εμβολιασμό.

 

Ύποπτα κρούσματα έχουν εντοπιστεί και στη Σουηδία και στη Γαλλία.

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=39762&catid=5

Link to comment
Share on other sites

Finland Suspends Swine Flu Shots After Vaccine Linked With Neurological Disorder

 

http://www.infowars.com/finland-suspends-swine-flu-shots-after-vaccine-linked-with-neurological-disorder/

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Flu Plan Scandal Ahead – An Urgent Warning

 

Barbara Loe Fisher, founder of the National Vaccine Information Center, discusses the outcome of last yearʼs swine flu debacle, and the potentially harmful changes that are being made to this seasonʼs flu vaccine as a result.

 

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2010/08/21/barbara-loe-fisher-on-flu-vaccine-changes.aspx

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Swine flu vaccine may cause narcolepsy

 

The Swedish Medical Products Agency has received reports from health care professionals regarding narcolepsy as suspected adverse drug reaction following Pandemrix flu vaccination.

 

The reports concern teenaged children who developed narcolepsy symptoms one to two months after vaccination against the H1N1 pandemic. Finland is also looking into the possible link following an increase in the sleeping disorder among children this spring.

 

According to The Local:

 

“In the European Union, around 30 million people were vaccinated using Pandemrix. Sweden bought 18 million doses, which was enough to provide two injections for each person in its 9.3 million population.”

 

The Pandemrix package insert shows that “somnolence”, although not narcolepsy per se, is a known potential side effect of the drug.

 

Finland's National Institute for Health and Welfare (THL) has also issued an order to stop the use of Pandemrix swine flu vaccine due the probable link to narcolepsy in children. The agency received six reports of children who developed chronic sleep disorders after they received the vaccine in January 2010, Seer Press News reports.

 

Six cases of narcolepsy with cataplexy – a rare disorder characterized by chronic sleepiness, together with a loss of muscle tone – have been detected in France in persons vaccinated against influenza A/H1N1.

 

As you may recall, Australia also banned the swine flu vaccine for children under the age of 5, back in April, 2010, due to excessively high rates of febrile convulsions.

 

 

More

 

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2010/09/10/swine-flu-vaccine-may-have-caused-narcolepsy.aspx

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Swine flu vaccine may cause narcolepsy

 

The Swedish Medical Products Agency has received reports from health care professionals regarding narcolepsy as suspected adverse drug reaction following Pandemrix flu vaccination.

 

The reports concern teenaged children who developed narcolepsy symptoms one to two months after vaccination against the H1N1 pandemic. Finland is also looking into the possible link following an increase in the sleeping disorder among children this spring.

 

According to The Local:

 

“In the European Union, around 30 million people were vaccinated using Pandemrix. Sweden bought 18 million doses, which was enough to provide two injections for each person in its 9.3 million population.”

 

The Pandemrix package insert shows that “somnolence”, although not narcolepsy per se, is a known potential side effect of the drug.

 

Finland's National Institute for Health and Welfare (THL) has also issued an order to stop the use of Pandemrix swine flu vaccine due the probable link to narcolepsy in children. The agency received six reports of children who developed chronic sleep disorders after they received the vaccine in January 2010, Seer Press News reports.

 

Six cases of narcolepsy with cataplexy – a rare disorder characterized by chronic sleepiness, together with a loss of muscle tone – have been detected in France in persons vaccinated against influenza A/H1N1.

 

As you may recall, Australia also banned the swine flu vaccine for children under the age of 5, back in April, 2010, due to excessively high rates of febrile convulsions.

 

 

More

 

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2010/09/10/swine-flu-vaccine-may-have-caused-narcolepsy.aspx

χαμενοι στην μεταφραση..:mrgreen: καποια να ριξει υποτιτλους υπαρχει; δεν ειμαστε και Αγγλοσαξονες!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λεει πως η Swedish Medical Products Agency εχει λαβει αναφορες απο γιατρους πως η ναρκοληψια ειναι μια παρενεργεια του εμβολιου γριπης Pandemrix.

Οι αναφορες αφορουν τενειτζερς που εμβολιαστηκαν για την γριπη των χοιρων και ενα δυο μηνες μετα εμφανισαν συμπτωματα ναρκοληψιας.

 

Η Φινλανδια επισης μελετα αναφορες που συσχετιζουν καποια πιθανη σχεση του εμβολιου με την αυξηση κρουσματων ναρκοληψιας στα παιδια αυτη την ανοιξη.

 

The Pandemrix package insert shows that “somnolence”, although not narcolepsy per se, is a known potential side effect of the drug.

Το φυλλαδιο της Pandemrix, αναφερει οτι η υπνηλια (αν και δεν λεει ανρκοληψια) ειναι μεσα στις πιθανες παρενεργειες του εμβολιου.

 

Το Εθνικο Ινστιτουτο Υγειας Της Φινλανδιας επισης εχει δωσει εντολη να σταματησει η χρηση του εμβολιου της Pandemrix, ως πιθανο λογο προκλησης ναρκοληψιας στους νεους.Εχουν αναφορες απο 6 παιδια που εμφανισαν χρονιες διαταραχες υπνου μετα τη ληψη του εμβολιου τον Ιανουαριο του 2010.

 

Αλλες 6 περιπτωσεις ναρκοληψιας με καταπληξια (μια σπανια διαταραχη υπνου) εμφανιστηκαν και στη Γαλλια μετα απο ληψη εμβολιου.

 

οΠως γνωριζετε ηδη η Αυστραλια απο τον Απριλιο εχει απαγορευσει το εμβολιο στα παιδια κατω των 5 ετων, λογω υψηλων ποσοστων πυρετικων σπασμων

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Παρακατω το αρθρο αναλυει αυτα τα γεγονοτα και αναφερεται στις παρενεργειες του εμβολιου και στην ναρκοληψια. Απο οτι λεει και φετος θα εχουμε προβλημα καθως το νεο εποχικο εμβολιο θα περιεχει και το εμβολιο της γριπης των χοιρων, οποτε δεν θα εχουμε πλεον επιλογη εποχιακη γριπης-γριπη των χοιρων.

 

Λεει οτι στην Κορεα αναφερθησαν 2,600 παρενεργειες (πυρετοι, πονοκεφαλοι, αλλεργικες αντιδρασεις και 10 θανατοι)

 

Και αναφερει διαφορα αλλα που τα χουμε πει γενικως, για παρενεργειες και πως να αποφυγουμε τη γριπη χωρις εμβολια.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...