Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts

εμείς πήραμε το xlr από pramworld.co.uk, το οποίο μοιάζει πάρα πολύ με το 4 season ryder.Στοίχισε αν θυμάμαι καλά 240 λίρες μαζί με τα μεταφορικά . Είναι κορυφαίο καρότσι, αρκετά ελαφρύ και η μικρή το έχει ευχαριστηθεί πολύ. Άσε που δεν υπάρχει λόγος να φορτωθείς με ένα ογκώδες πολυκαρότσι, γιατί μπορείς άνετα από νεογέννητο.

emeis diaxame to high trek , poiani xoro alla den taleporeite to moro se oti dromo kai na t pas. episis einai to poio euklo s anoigma klisimo.

sto asanser den xero an xoraei alla tha doume ?

thelo tin gnomi sas gia ena site http://www.ebaby.gr to exee xrisimopoihsei ? times pos sas fenontai ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμείς πήραμε το xlr από pramworld.co.uk, το οποίο μοιάζει πάρα πολύ με το 4 season ryder.Στοίχισε αν θυμάμαι καλά 240 λίρες μαζί με τα μεταφορικά . Είναι κορυφαίο καρότσι, αρκετά ελαφρύ και η μικρή το έχει ευχαριστηθεί πολύ. Άσε που δεν υπάρχει λόγος να φορτωθείς με ένα ογκώδες πολυκαρότσι, γιατί μπορείς άνετα από νεογέννητο.

 

 

μπήκα στο site αλλα δυστυχως το maclaren four seasons δεν το εχει:confused:

ψάχνω στο ιντερνετ αλλα δε το βρισκω πουθενα σε ευρωπαικο site

Link to comment
Share on other sites

μπήκα στο site αλλα δυστυχως το maclaren four seasons δεν το εχει:confused:

ψάχνω στο ιντερνετ αλλα δε το βρισκω πουθενα σε ευρωπαικο site

 

Το έχει στο αγγλικό mothercare, http://www.mothercare.com/Maclaren-Four-Seasons-Stroller/dp/B002NYDQNY/sr=1-2/qid=1263738521/ref=sr_1_2/276-8540647-5864209?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42764041&mcb=core.

Αν έχεις κανένα γνωστό Αγγλία και μπορεί να σε εξυπηρετήσει τότε θα είσαι τυχερή!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ HIGH TREK (ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ) ΣΕ ΚΑΦΕ. http://www.bebeconfort.com/collection/UK/prom_poussette_high_trek.htm

ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙ. ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΑ LAPIN ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΣΕ ΚΟΚΚΙΝΟ) ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΓΚΩΔΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΠΟΡΤ ΠΑΓΚΑΖ (ΕΧΟΥΜΕ ΤΖΙΠ). ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη με αυτό το καρότσι. Μένουμε επαρχία και δεν "καταλαβαίνει" τίποτα από κακοτράχαλους δρόμους, πεζοδρόμια, σκαλιά κτλ. Το καλάθι του είναι πολύ βολικό, και είναι ψηλό και πολύ ελαφρύ, παρόλο τον όγκο του. Επίσεις διπλώνει και βγαίνουν - μπαίνουν οι ρόδες του πανεύκολα! Αν έχεις μικρό αυτοκίνητο καταλαμβάνει σχεδόν όλο το πορτπαγκάζ!!!! Είναι όμως και πολύ ανθεκτικό! Εύχομαι να μείνεις και εσύ ευχαριστημένη! Καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

... σκέφτομαι για 2ο καρότσι για όταν θα κλείσει χρόνο....γιατί θέλω να πηγαίνω για ψώνια σε πόλεις ή εκδρομές και να μπορώ να είμαι και μόνη μου, ή με ταξί κτλ.... Τώρα βέβαια το σκέφτομαι, γιατί το Quinny Senzz παρότι το βρήκα φθηνότερο στο internet δεν είναι και οικονομικό για 2ο καρότσι....εσείς ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ??????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

... σκέφτομαι για 2ο καρότσι για όταν θα κλείσει χρόνο....γιατί θέλω να πηγαίνω για ψώνια σε πόλεις ή εκδρομές και να μπορώ να είμαι και μόνη μου, ή με ταξί κτλ.... Τώρα βέβαια το σκέφτομαι, γιατί το Quinny Senzz παρότι το βρήκα φθηνότερο στο internet δεν είναι και οικονομικό για 2ο καρότσι....εσείς ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ??????

 

Δες το lite way της chicco και το trip της inglesina

 

πολυυυυυυ οικονομικοτερα του quinny:p

και αρκετα καλα και τα 2...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια! Εμεις πηραμε το pliko switch peg perego 650 ευρω απο το καταστημα φατσουλες στη θεσσαλονικη. Στο λητω ειχε 820 ευρω το ιδιο μοντελο. Ειμαστε ευχαριστημενοι σε γενικες γραμμες - το μονο ελλατωμα ειναι το βαρος. Αλλα γενικα αν θελετε καντε και σε αυτο το καταστημα μια ερωτηση. Εχει πολλες μαρκες και σε πολυ καλυτερες τιμες απο τα μεγαλα. Αν θυμαμαι καλα η σελιδα του ηταν καπως με fatsulesmoda . Γραφω απο το κινητο μου και γι αυτο δεν μπορω να βαλω λινκ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια χαρά κι από μένα. Θέλω τη βοήθεια σας γιατί το έχω ξεφτυλίσει το θέμα με το καρότσι. Πιο εύκολα θα αγόραζα αυτοκίνητο όπως το πάω.

 

Έχω καταλήξει στο Inglesina zippy free το οποίο μου φαίνεται πιο ελαφρύ απ' τα υπόλοιπα και φυσικά είναι παιχνιδάκι στο κλείσιμο έτσι ώστε να μην ταλαιπωρείται και η γυναίκα μου. Αυτό που με προβληματίζει με τα Inglesina όμως είναι ότι δεν είναι τόσο σταθερά-στιβαρά όσο τα Cam, Peg-Perego κλπ. Όταν το κουνάς δεξιά αριστερά νομίζεις ότι θα διαλυθεί σε αντίθεση με τα άλλα που δεν κουνάνε καθόλου. Είναι πρόβλημα αυτό ή όχι? Όποιος-όποια έχει Inglesina ας μου πει τη γνώμη του.

 

Επίσης για καθισματάκι αυτοκινήτου λέμε να πάρουμε κατευθείαν το 0-18kg της Britax και να μην δώσουμε λεφτά για 0-13kg.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για καθισματάκι αυτοκινήτου λέμε να πάρουμε κατευθείαν το 0-18kg της Britax και να μην δώσουμε λεφτά για 0-13kg.

εμεις πηραμε καθισματακι 0-18 και ειμαστε ευχαριστημενοι...εξαλλου τον πρωτο καιρο δεν βγαινεις συνεχεια με το αμαξι...

αν δεν σε ενοχλει που θα χρειαζεται να βαζεις-βγαζεις το μωρο στο καθισμα παρτε το...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς έχουμε το zippy και μας πάει ακόμη μια χαρά! Πολύ ευχαριστημένοι από την αγορά του.

Το 0-13 κουμπώνει και πάνω στο καρότσι.

 

Άρα δεν είναι πρόβλημα το κούνημα απ' ότι καταλαβαίνω.

 

εμεις πηραμε καθισματακι 0-18 και ειμαστε ευχαριστημενοι...εξαλλου τον πρωτο καιρο δεν βγαινεις συνεχεια με το αμαξι...

αν δεν σε ενοχλει που θα χρειαζεται να βαζεις-βγαζεις το μωρο στο καθισμα παρτε το...

 

Ναι αυτό είναι το μόνο θετικό του 0-13, το ότι το βγάζεις το μωρό απ' το αμάξι μαζί με το καρεκλάκι στο οποίο σχεδόν πάντα έχει αποκοιμηθεί ;)

Αυτό που βλέπω στο 0-13 (μας έχουν δώσει ένα τέτοιο για λίγο καιρό) είναι ότι είναι πολύ στενάχωρα, είναι στριμωγμένο το μωρό.

Απ' την άλλη έχω μια επιφύλαξη μήπως στο 0-18 τώρα που είναι τόσο μικρό (1,5 μηνών) κολυμπάει εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

σαφως θα ειναι πιο ανετα (δεν θα ειναι σαν κουκουλι που ειναι τα αλλα) αλλα αυτα εχουν εξτρα μαξιλαρακια για νεογεννητα και αν προσαρμοσεις τις ζωνες δεν θα εχεις προβλημα.

αλλωστε ποσο συχνα θα το χρησιμοποιειτε τωρα???

εγω επειδη ετυχε καλοκαιρι τους πρωτους μηνες δεν το χρησιμοποιησα πολυ..

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, καλησπέρα. Κοιτάμε κι εμείς τα καροτσάκια και όλα τα παρελκόμενα και μόλις καταλάβαμε σε τι χρησιμεύει το καθένα. Ψαχνούμε κι εμείς το κατάλληλο για μας και ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρει καμιά μαμά, το enjoy for fun της chicco έχει θέσεις ανάκλισης η πλάτη του καροτσιού ή είναι πάντα στην όρθια θέση;;;Αν το έχει καμιά μαμά ας μας απαντήσει την παρακαλούμε, γιατί το site στην περιγραφή του προϊόντος δεν το αναφέρει. Δεν έχει ή μήπως το θεωρεί αυτονόητο και δεν το αναφέρει;;;Ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

EMEIΣ ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΣ PEG PEREGO SWITCH ΣΕΤ(640?).

ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ

1)ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΕΩΣ 13ΚΙΛΑ ΜΩΡΟ ΜΕ ΖΩΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΛΙΟ

2)ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΟ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟΥΣ 3 ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ..ΕΧΕΙ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΠΟΥ ΑΝΑΣΗΚΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΤΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΗΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΞΑΠΛΑ ΑΝ ΘΕΣ.Η ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΟΚΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΗ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΑΘΟΥΝΕΣ

3)ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΠΟΥ ΕΝΣΩΜΑΤΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΟΥ.....

ΟΛΑ ΤΑ ΥΦΑΣΜΑΤΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ....

 

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΤΕΡΟ ΟΛΩΝ ...ΜΠΟΡΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΒΟΛΤΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΝΑ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙΣ Η ΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΣΑΣ ΒΟΛΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΜΙΚΡΟ ΣΤΟΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΝ ΠΑΣ ΚΑΜΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΠΟΛΛΑ.....

 

ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ....ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΠΡΙΝ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ....ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΟ ΠΟΥ....

ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ....ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΕΠΙΤΟΠΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα και από μένα,

είμαι στην 28 εβδομάδα και έχουμε αρχίσει και ψάχνουμε για την προίκα του μπέμπη μας. Για καρότσι έχουμε μια διαφωνία με τον άντρα για το ποιο ακριβώς θα πάρουμε. Εγω θέλω να πάρω κάποιο επώνυμο όχι γιατί είμαι ψώνιο αλλά γιατι τα βλέπω πολύ συχνά στο δρόμο και το θεωρώ εγγυημένη επιλογή. Μου αρέσουν πολύ τα peg perego και τα inglesina. Όταν πήγαμε σε ένα κατάστημα είδαμε μια ιταλική μάρκα kiddo που το καρότσι μοιάζει πολύ με το peg perego και φυσικά είναι πολύ πιο φθηνό!!! Και εδώ έρχεται η διαφωνία μεταξύ μας!!! Εγώ θέλω peg perego και ο άντρας μου kiddo!!! Εσείς τι λέτε; Ποιο καρότσι είναι η καλύτερη επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας και απο μενα.....σαν χαζομαμα απο τωρα κοιταω καροτσια....εχω μελλον ακομα αλλα αγχωθηκα....δεν μου αρεσει τιποτα..εχω ψαξει παντου (μεσω υπολογιστη),θελω την βοηθεια σας αν εχετε να προτεινετε κατι.....βασικα για να σας βοηθησω,δεν θελω αυτα τα κλασικα με τεσσερις ροδες πισω και αλλες τοσες μπροστα,μου αρεσουν τα τριροδα και αυτα με τις μεγαλες ροδες...οπως και πριν λιγο καιρο ειδα ενα τυχαια εξω με δυο μεγαλες ροδες πισω και μπροστα δυο μικροτερες στη μεση...τι σας λεω τωρα,τελοσπαντων αν υπαρχει κατι στο μυαλο σας....βοηθεια....α!!!και θελω τα βασικα...οπως να εχει κατω το καλαθακι για πραγματα (να σας πω οτι τα QYINNY δεν μου αρεσουν καθολου:mrgreen::mrgreen::mrgreen: )

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας και απο μενα.....σαν χαζομαμα απο τωρα κοιταω καροτσια....εχω μελλον ακομα αλλα αγχωθηκα....δεν μου αρεσει τιποτα..εχω ψαξει παντου (μεσω υπολογιστη),θελω την βοηθεια σας αν εχετε να προτεινετε κατι.....βασικα για να σας βοηθησω,δεν θελω αυτα τα κλασικα με τεσσερις ροδες πισω και αλλες τοσες μπροστα,μου αρεσουν τα τριροδα και αυτα με τις μεγαλες ροδες...οπως και πριν λιγο καιρο ειδα ενα τυχαια εξω με δυο μεγαλες ροδες πισω και μπροστα δυο μικροτερες στη μεση...τι σας λεω τωρα,τελοσπαντων αν υπαρχει κατι στο μυαλο σας....βοηθεια....α!!!και θελω τα βασικα...οπως να εχει κατω το καλαθακι για πραγματα (να σας πω οτι τα QYINNY δεν μου αρεσουν καθολου:mrgreen::mrgreen::mrgreen: )

 

ΕΛΛΗ2 ειναι δυνατον να μην σου αρεσουν ατα quinny???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

με πληγωσες ανεπανορθωτα!

το τροροδο της bebe confort το ειδες?

της chicco?

της brevi?

το concord?

και μετα ειναι και το τριροδο της peg perego και το stokke...

 

αν σκεφτω κατι αλλο θα σου πω...η αν δωσεις παρα πανω στοιχεια:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

καλο ψαξημο!!

 

υγ. κουκλα η λαρισα!

σπουδαζει η αδερφη μου και ερχομαι συχνα!

την λατρευω!

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΛΗ2 ειναι δυνατον να μην σου αρεσουν ατα quinny???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

με πληγωσες ανεπανορθωτα!

το τροροδο της bebe confort το ειδες?

της chicco?

της brevi?

το concord?

και μετα ειναι και το τριροδο της peg perego και το stokke...

 

αν σκεφτω κατι αλλο θα σου πω...η αν δωσεις παρα πανω στοιχεια:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

καλο ψαξημο!!

 

υγ. κουκλα η λαρισα!

σπουδαζει η αδερφη μου και ερχομαι συχνα!

την λατρευω!

 

Η ΚΊΚΟ ΈΧΕΙ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΟ ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ...ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ... ΑΣΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΜΙΑ Η ΛΑΚΟΥΒΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ.... ΜΗΝ ΧΑΛΑΤΕ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ... ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.....

Link to comment
Share on other sites

ελλη 2 εμεις πηραμε το τριροδο της chicco...ειναι πολυ ευκολο στην πλοηγηση,με το ενα χερι.....

αλλα......ειναι ασηκωτο,τεραστιο δεν χωραει στο πορτμπαγκαζ δεν χωραει σε μερικα ασανσερ οταν ειναι μικρα ...δηλ αστα να πανε....ακομα και διπλωμενο ειναι τεραστιο....

πιστευω zippy k pegperego p3 eiναι μια σιγουρη λυση(αν και εχουν γινει σουπα)... κ εγω εκει θα καταληξω τελικα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Κοιταζω να παρω ενα πιο μικρο και ελαφρυ καροτσι. Η πρωτη μου επιλογη ειναι το maclaren xlr αλλα τωρα ειδα και τo silver cross pop vogue που μου αρεσει εξισου. Το εχει χρησιμοποιησει καποια? Περιμενω εντυπωσεις!:D

 

Βοηθεια κοριτσια πρεπει να το παρω σσυντομα!!!!:P

wn7Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα το peg perego pliko οταν γεννησα τον πρωτο μου γιο πριν 3μιση χρονια το πηρα ολο το σετ 550 ευρω, τον πρωτο χειμωνα πηγαμε 5-6 βολτες, τις υπολοιπες τον ειχα αγκαλιτσα η πηγαιναμε σε σπιτια.....

1. το καθισμα αυτοκινητου μια χαρα

2. το πορτ μπεμπε το κοκκαλινο αισχος, βαρυ και πολυ βαθυ, το μωρο θελει να βλεπει και να παιρνει και λιγο αερα, οχι εκει μεσα χωμενο

3 το καροτσι πολυ πολυ βαρυ, ακομα και το καλοκαιρινο στις σκαλες μας πεθαινε και στο δρομο ακομα ειναι βαρυ

 

και τελικα πηρα η μαμα μου ενα ελαφρυ της chicco με 120 ευρω και μονες ροδες, και ησυχασαμε, τσουλαει πανευκολα και ειναι πολυ ελαφρυ.....

 

για τη μανουλα που διαφωνει με τον αντρα της, δεν ειναι αναγκη αμαν και ντε να ειναι μαρκα καλη μου....πολλα απ αυτα που σε αναγκαζουν να παρεις δεν τα χρησιμοποιειες στο τελος....αυτο το κοκκαλινο πορτ μπεμπε αμα το δεις σε πιανει ψυχοπλακωμα....οχι να βαλεις νεογεννητο εκει μεσα....στο δευτερο γιο μου δεν χρησιμοποιησα ουτε το καροτσι......τον εντυνα καλα και τον εβαζα στο chicco

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Κοιταζω να παρω ενα πιο μικρο και ελαφρυ καροτσι. Η πρωτη μου επιλογη ειναι το maclaren xlr αλλα τωρα ειδα και τo silver cross pop vogue που μου αρεσει εξισου. Το εχει χρησιμοποιησει καποια? Περιμενω εντυπωσεις!:D

 

Βοηθεια κοριτσια πρεπει να το παρω σσυντομα!!!!:P

 

 

εγω εχω το maclaren αλλα μου αρεσει και το loola,δες και αυτο ;)

 

 

 

http://www.eurekakids.net/en/babycare/bebe-confort/car-seat-loola-up-choco-mint/24512232590

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

θα ηθελα να κανω ενα σχολιο πανω στο μην της stella7778.

φιλικο μας ζευγαρι εχει παρει το καροτσι που εχει η Στελλα και οσο αναφορα την καλαθουνα η κοπελα ειχε μεινει εξαιρετικα ευχαριστημενη.

κοιμιζε το μωρακι της εκει μεχρι τριων μηνων πολυ ανετα, το ειχα δει, εχουμε στενη επαφη και επισης το εβγαζε εξω, ηταν χειμωνας οταν γεννησε, και ηταν πολυ ζεστο το περιβαλλον του μωρου.

επειδη το εχω οδηγησει και εγω ειναι οντως βαρυ αλλα ειναι πολυ στιβαρο και το παιδακι καθεται ανετα.

εγω το σκεφτομαι τωρα μαζι με ενα inglesina, θα δουμε.

Στελλα απλα ηθελα να απαντησω στο μην σου γαι να πως τελικα πως ειναι υποκειμενικη η πρακτικοτητα.

εσενα δεν σε βολεψε και το κατανοω αλλα υπαρχουν και αλλες περιπτωσεις.

 

επισης κατι τελευταιο, η καλαθουνα της perego ειναι η πιο μεγαλη της αγορας, γι'αυτο ειναι μαλλον πιο βαρια.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...