Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts

Jen το καρότσι zippy μοντέλο 2009 το έχω παραγγείλει απο το bimbomarket και θα έρθει σε περίπου είκοσι μέρες. Αν δεν βιάζεσαι μπορώ να σου πω εντυπώσεις και διαφορές απο αυτό του 2008.

 

Αχ τέλεια ναι Χρύσα μου θα σου ήμουν υπόχρεη....ποιο χρώμα πήρατε?

 

Αυτό που θα με ενδιέφερε κυρίως είναι το βάρος του και το ύψος του σε σχέση με του 2008...επίσης μου φάνηκε πολύ χρήσιμο χαρακτηριστικό που πλέον τα χερούλια γυρίζουν οριζόντια και μακραίνουν...

Αλήθεια έχεις χρησιμοποιήσει/δει καθόλου του 2008? Πως σας είχε φανεί?

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Jen είχαμε πάει να δούμε το zippy και το peg perego καθότι είμασταν και εμείς σε δίλημμα. Το zippy μας φάνηκε λίγο πιο σουλουπωμένο και σαφώς πιο εύκολο στο κλείσιμο. Παράλληλα το είχαμε δεί και σε ένα φιλικό ζευγάρι που το είχε πάρει για την κορούλα του και τους είχε βολέψει μια χαρά απο νεογέννητο!. οπότε καταλήξαμε σε αυτό: http://www.bimbomarket.it/product.asp?Id=5877&c_id=33&cf_id=38

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Jen είχαμε πάει να δούμε το zippy και το peg perego καθότι είμασταν και εμείς σε δίλημμα. Το zippy μας φάνηκε λίγο πιο σουλουπωμένο και σαφώς πιο εύκολο στο κλείσιμο. Παράλληλα το είχαμε δεί και σε ένα φιλικό ζευγάρι που το είχε πάρει για την κορούλα του και τους είχε βολέψει μια χαρά απο νεογέννητο!. οπότε καταλήξαμε σε αυτό: http://www.bimbomarket.it/product.asp?Id=5877&c_id=33&cf_id=38

 

Ωραία θα περιμένω με αγωνία τις εντυπώσεις σας!!

Πάντως από ότι κατάλαβα δεν σας προβλημάτισε το γεγονός ότι είναι βαρύτερο και ψηλότερο το νέο μοντέλο ε? :roll:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Θέλω τα φώτα σας διότι έχω πελαγώσει...

Ενδιαφέρομαι για σετ τρίο (καρότσι, πορτ-μπεμπε, καθισμα αυτοκινήτου) και μάλλον έχω καταλήξει στο pliko switch της peg-perego.

Το άγχος μου αφορά στο κάθισμά αυτοκινήτου, διότι άκουσα απο κάποια φίλη ότι δεν ενδείκνειται για νεογέννητα διότι δεν είναι τελείως ξαπλωτό και μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στην σπονδυλική στήλη και την πλάτη.Απο την άλλη δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα ρισκάρω την ακεραιότητα του παιδιού μου σε ένα πιθανό άτύχημα!!!

Γνωρίζει κάποια να με κατατοπήσει? Τι σας είπαν οι παιδίατροί?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Κανένα κάθισμα αυτοκινήτου δεν ειναι τελείως ξαπλωτό παρόλο που οι προδιαγραφές τους ειναι απο 0 μηνών...οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτή τη μικρή κλίση που έχουν.

 

Ερώτηση για οσους εχουν ήδη κάθισμα αυτοκινήτου Inglesina:

Τοποθετήσαμε το κάθισμα με βάση τις οδηγίες πίσω απο την καρέκλα του οδηγού, περάσαμε τη ζώνη ασφαλείας κτλ αλλα η βάση δεν μένει τελειως ακίνητη! Εμεις νομίζαμε οτι με κάποιο τρόπο θα κοκάλωνε....έχουμε κάνει κανένα λάθος ή ετσι ειναι όλα;

Επίσης λεει οτι πάντα το παιδί θα κοιτάει ανάποδα...δηλαδή την πλάτη των καθισμάτων! Πάλι νομίζαμε οτι αυτό ειναι μονο για την αρχή!

Τα φώτα σας πλιζζζζζζζζζζζζζζζζζ

 

yogini δεν έχουμε ακόμη το καθισματάκι αλλά χθες έμαθα ότι για να μείνουν ακίνητα τα καθισματάκια τύπου isofix πρέπει να έχει το αμάξι κάτι υποδοχές και δεν τα έχουν όλα...ούτε και εγώ το ήξερα...συνήθως στις προδιαγραφές του αυτοκινήτου γράφει αν υποστηρίζει σύστημα καθίσματος isofix...αυτά μου είπαν αυτά σου λέω. Ελπίζω να μην λέω βλακείες. Αν κάποιος άλλος ξέρει ας μας πει και μας. :)

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχα διαβάσει ότι όλα τα αυτοκίνητα από το 2002 ή το 2004 (δε θυμάμαι καλά) και μετά πληρούν τις προδιαγραφές isofix.

 

Πάντως εμας δεν εχει κάτι στο κάτω μερος του καθίσματος για να σταθεροποιηθεί το κάθισμα και τώρα παίζει :(

Που να το φανταστώ! Και πάλι δεν καταλαβαίνω πως θα κοιτάει πάντα το παιδί ανάποδα! Οι οδηγίες μονο ετσι λένε οτι θα κοιτάει πάντα την πλάτη του πίσω καθίσματος!

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει ότι όλα τα αυτοκίνητα από το 2002 ή το 2004 (δε θυμάμαι καλά) και μετά πληρούν τις προδιαγραφές isofix.

 

Πάντως εμας δεν εχει κάτι στο κάτω μερος του καθίσματος για να σταθεροποιηθεί το κάθισμα και τώρα παίζει :(

Που να το φανταστώ! Και πάλι δεν καταλαβαίνω πως θα κοιτάει πάντα το παιδί ανάποδα! Οι οδηγίες μονο ετσι λένε οτι θα κοιτάει πάντα την πλάτη του πίσω καθίσματος!

 

Να σου πω την αλήθεια καλή μου, δε γνωρίζω τι είναι το isofix. Απλά έχω δει ότι στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου έχει ένα εττικετάκι και γράφει isofix. Όσον αφορά τη βάση, κι εμείς που τη βάλαμε μια φορά δοκιμαστικά, δεν είναι τελείως σταθερή. Όταν όμως βάλεις το καθισματάκι με τη ζώνη φαίνεται πολύ ασφαλές. Και ναί, όλα τα καθισματάκια της πρώτης βρεφικής ηλικίας κοιτάζουν προς το κάθισμα. Θεωρείται πιο ασφαλές σε τυχόν φρενάρισμα. Εμείς προς το παρόν χρησιμοποιούμε μόνο το πορτ μπεμπέ για τις μετακινήσεις μας (έχουμε πάει μόνο δυο φορές μέχρι την παιδίατρο...) το οποίο δένει πολύ σταθερά με το καρ κιτ του (βέβαια δεν τον βλέπω να χωράει για πολύ ακόμα, παρόλο που μας έχει βολέψει τρομερά το πορτ μπεμπέ μέσα στο σπίτι). Ακόμα δεν έχουμε μπει στο καρεκλάκι μας και ανυπομονούμε να κάνουμε κάποια μεγάλη βόλτα για να το δοκιμάσουμε! Άντε με το καλό να έλθει το yoginaki σου να κάνει τις βολτίτσες του!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα, έχει ψωνίσει καμία σε κάποιο από τα γερμανικά ηλεκτρονικά καταστήματα http://www.kidsroom.de, http://www.baby-express.eu http://www.kidscomfort.eu? Ψάχω για το Quinny buzz 3 και οι τιμές εκεί είναι από 100-170 ευρώ φθηνότερα (μαζί με τα μεταφορικά)

. Λέω να τα πάρω από εκεί τελικά αφού όλα είναι φθηνότερα πχ καθισματάκι και αξεσοθάρ. Μόνο ο ποδόσακος έχει ίδια τιμή με Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μελλοντικές μανούλες!!!!

Μιάς και είμαι και εγώ μία απο αυτές είπα σήμερα να ξεκινήσω να βλέπω απο κοντά για καρότσι...και εκεί που σχεδόν είχα αποφασίσει για το τρίο της Peg perego είδα το Bugaboo Cameleon και έμεινα άναυδη!!!!

Πέραν της σχεδίασης μου φάνηκε ιδιαίτερα εύχρηστο και βολικό!!!

Θα ήθελα λοιπόν την γνώμη κάποιας μανούλας που το έχει, πρίν το αγοράσω διότι 900€ δεν είναι και λίγα...Είναι όντως τόσο βολικό?

Ευχαριστώ πολύ!!!!

z4X6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εμεις παραγγειλαμε το skate pegpergo bibomarket σε τρομερή τιμή των 499 ευρώ και μεταφορικά 515 . Στην Ελλαδα κοστίζει 790 ευρώ . Αν ειναι δυνατόν τέτοιες διαφορές.

h1j3ge0poz8uv790.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά συνεχώς διαπιστώνω οτι μας πιάνουν καθημερινά κότσο Mariagals!και εγώ σήμερα περιμένω να παραλάβω κάποια πράγματα απο bimbomarket με συνολικό κέρδος 220 ευρώ, άντε να βγάλω και τα μεταφορικά, 180 ευρώ, χωρίς να υπολογίσω το κέρδος απο το κάθισμα αυτοκινήτου το οποίο δεν κατάφερα να βρώ στην Πάτρα την τιμή του!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mama xrysa δυστυχώς έτσι πέφτει έξω η οικονομιά της χώρας . Αλλα δεν πέφτει έξω η δική μου τσέπη στην προκειμένη περίπτωση οπότε θα σκεφτώ την τσέπη μου έτσι δεν ειναι; ΟΙ έμποροι πρέπει να καταλάβουν ότι αν βγάλουν λιγότερα θα έχουν περισσότερη κατανάλωση και έτσι θα ειναι στα ίδια πλαίσια και θα έχουν πάντα πελατεία. Αλλα δυστυχώς θέλουν το εύκολο κέρδος , και ευτυχως οι Ελληνες άνοιξαν τα μάτια τους και αγοράζουν απο το εξωτερικό αυτοι μας ώθησαν σε όλο αυτο.

h1j3ge0poz8uv790.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσαι και εγώ πήρα τελικά το quinny buzz, το port bebe του, το παιδικό κάθισμα maxi cosi,το ποδόσακο και ένα καλαθάκι για το καρότσι με τελική στα 732,60 ευρω μαζί με τα μεταφορικά από γερμανία. Τα περιμένω την άλλη εβδομάδα. Στην Ελλάδα τα αντίστοιχα κάνανε πάνω από 1050 .

τα παρήγγειλα από το http://www.pingpong-online.de με προπληρωμένη κάρτα για ίντερνετ (επιπλέον έκπτωση 2% ενώ μέχρι 31.12 έχει επιπλέον έκπτωση 5%)

. Όταν τα παραλάβω θα σας πω αν έφτασαν όλα σώα και αβλαβη

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσαι και εγώ πήρα τελικά το quinny buzz, το port bebe του, το παιδικό κάθισμα maxi cosi,το ποδόσακο και ένα καλαθάκι για το καρότσι με τελική στα 732,60 ευρω μαζί με τα μεταφορικά από γερμανία. Τα περιμένω την άλλη εβδομάδα. Στην Ελλάδα τα αντίστοιχα κάνανε πάνω από 1050 .

τα παρήγγειλα από το http://www.pingpong-online.de με προπληρωμένη κάρτα για ίντερνετ (επιπλέον έκπτωση 2% ενώ μέχρι 31.12 έχει επιπλέον έκπτωση 5%)

. Όταν τα παραλάβω θα σας πω αν έφτασαν όλα σώα και αβλαβη

 

Κι΄εγώ είμαι έτοιμη να παραγγείλω το quinny buzz 3 αλλά από το http://www.ebaby.it , λέω να πάρω το καρότσι, το port bebe και το παιδικό κάθισμα maxi cosi, όλα αυτά μαζί κοστίζουν με τα μεταφορικά 668 € (εδώ μου ζητήσανε για τα ίδια 980 €!!!!!!!!!!!!!!).

Δεν έχω παραγγείλει ποτέ από το internet και είμαι λίγο χαμένη...... :roll:

Την προπληρωμένη κάρτα από που την πήρες??? Βουνό μου φαίνεται αλλά θα τα καταφέρω..... πάντως εδώ δεν τους τα δίνω με τίποτα :twisted:

Τι χρώμα το πήρες??? Εγώ λέω να πάρω το γκρι-μαυρο....

Περιμένω νέα σου!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσαι και εγώ πήρα τελικά το quinny buzz, το port bebe του, το παιδικό κάθισμα maxi cosi,το ποδόσακο και ένα καλαθάκι για το καρότσι με τελική στα 732,60 ευρω μαζί με τα μεταφορικά από γερμανία. Τα περιμένω την άλλη εβδομάδα. Στην Ελλάδα τα αντίστοιχα κάνανε πάνω από 1050 .

τα παρήγγειλα από το http://www.pingpong-online.de με προπληρωμένη κάρτα για ίντερνετ (επιπλέον έκπτωση 2% ενώ μέχρι 31.12 έχει επιπλέον έκπτωση 5%)

. Όταν τα παραλάβω θα σας πω αν έφτασαν όλα σώα και αβλαβη

 

Καλημέρα!

Επειδή το συγκεκριμένο site με ενδιαφέρει και εμένα θα ήθελα να σε ρωτήσω 2-3 πράγματα:

1ον Πόσο είναι τα μεταφορικά για αυτά που παρήγγειλες, γιατί και εγώ για καρότσι και καρεκλάκι ενδιαφέρομαι.

2ον Πως θα τα παραλάβεις, με courier ή με ταχυδρομειο?

3ον Ποιά τράπεζα εκδίδει την κάρτα που λές?

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά!

z4X6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσαι και εγώ πήρα τελικά το quinny buzz, το port bebe του, το παιδικό κάθισμα maxi cosi,το ποδόσακο και ένα καλαθάκι για το καρότσι με τελική στα 732,60 ευρω μαζί με τα μεταφορικά από γερμανία. Τα περιμένω την άλλη εβδομάδα. Στην Ελλάδα τα αντίστοιχα κάνανε πάνω από 1050 .

τα παρήγγειλα από το http://www.pingpong-online.de με προπληρωμένη κάρτα για ίντερνετ (επιπλέον έκπτωση 2% ενώ μέχρι 31.12 έχει επιπλέον έκπτωση 5%)

. Όταν τα παραλάβω θα σας πω αν έφτασαν όλα σώα και αβλαβη

 

Και εγώ ενδιαφέρομαι για τις παραπάνω πληροφορίες σχετικά με αυτό το site γιατί βλέπω ότι έχει και τα maclaren τα οποία γενικά σκέφτομαι χωρίς να έχω αποφασίσει ακόμα. Επίσης αν μπορείς πες μας και πόσο καιρό έκαναν να στα φέρουν (όταν στα φέρουν φυσικά).

Βλέπω ότι οι αγορές μέσω ιντερνετ συμφέρουν πολύ οπότε γιατί να μην τις εκμεταλλευτούμε! :wink:

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά είναι δωρεάν όταν υπερβείς ένο ποσό νομίζω 300 ευρώ. Θα μου τα στείλουν με κούριερ (έτσι τουλάχιστον με ενημέρωσαν) και ο χρόνος παράδοσης ανάλογα με το καρότσι βέβαια έιναι περιπου 3-4 εβδ.

Εγώ διανύω την 2 εβδομάδα και μου έστειλαν μήνυμα ότι η αποστολή των προιόντων θα γίνει την 2η εβδομάδα. Επομένως μάλλον την επόμενη παραλαμβάνω.

Οσον αφορά για την κάρτα εγώ έβγαλα μια πειραιώς visa we buy που είναι μόνο για αγορές στο ίντερνετ και βγαίνει στο λεπτό και έβαλα μεσα ακριβως 732,6 ευρώ που έκαναν τα πράγματα. Νομίζω πως υπάρχουν και άλλες προπληρωμένες κάρτες για αγορες και σε άλλες τράπεζες

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά είναι δωρεάν όταν υπερβείς ένο ποσό νομίζω 300 ευρώ. Θα μου τα στείλουν με κούριερ (έτσι τουλάχιστον με ενημέρωσαν) και ο χρόνος παράδοσης ανάλογα με το καρότσι βέβαια έιναι περιπου 3-4 εβδ.

Εγώ διανύω την 2 εβδομάδα και μου έστειλαν μήνυμα ότι η αποστολή των προιόντων θα γίνει την 2η εβδομάδα. Επομένως μάλλον την επόμενη παραλαμβάνω.

Οσον αφορά για την κάρτα εγώ έβγαλα μια πειραιώς visa we buy που είναι μόνο για αγορές στο ίντερνετ και βγαίνει στο λεπτό και έβαλα μεσα ακριβως 732,6 ευρώ που έκαναν τα πράγματα. Νομίζω πως υπάρχουν και άλλες προπληρωμένες κάρτες για αγορες και σε άλλες τράπεζες

 

:!::!::!: Σωστή, και εγώ έτσι θα κάνω...thanks για την πληροφορία :wink:

z4X6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά είναι δωρεάν όταν υπερβείς ένο ποσό νομίζω 300 ευρώ. Θα μου τα στείλουν με κούριερ (έτσι τουλάχιστον με ενημέρωσαν) και ο χρόνος παράδοσης ανάλογα με το καρότσι βέβαια έιναι περιπου 3-4 εβδ.

Εγώ διανύω την 2 εβδομάδα και μου έστειλαν μήνυμα ότι η αποστολή των προιόντων θα γίνει την 2η εβδομάδα. Επομένως μάλλον την επόμενη παραλαμβάνω.

Οσον αφορά για την κάρτα εγώ έβγαλα μια πειραιώς visa we buy που είναι μόνο για αγορές στο ίντερνετ και βγαίνει στο λεπτό και έβαλα μεσα ακριβως 732,6 ευρώ που έκαναν τα πράγματα. Νομίζω πως υπάρχουν και άλλες προπληρωμένες κάρτες για αγορες και σε άλλες τράπεζες

 

:!::!::!: Σωστή, και εγώ έτσι θα κάνω...thanks για την πληροφορία :wink:

 

Τελικά κι εγώ pingpong κορίτσια αντί για ebaby...... Να ξέρετε ότι μέχρι και τις 14/12 έχει επιπλέον έκπτωση 10% σε όλα τα είδη εκτός απο το bugaboo......

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ξέρει καμια σας να μου πει για το καρότσι pegperego PLIKO P3 CLASSICO αν είναι καλό και αν πέφτει τελείως η πλάτη του για να κοιμαται το μωρό?

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΗΣ INGLESINA ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ZIPPY KAI TOY OTUTTO? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΑ 2 ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΟΥ...

ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟ ΑΙΣΘΗΤΙΚΕΣ TO ZIPPY ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΕΙΑ..ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΩ..ΚΑΙ ΡΩΤΩ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕ ΑΠΟ ΤΟ EBABY (ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΑΠΟ ΤΟ BIMBOMRKET) ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΝΤΩΣ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΚΑΡΟΤΣΙ-ΚΑΘΙΣΜΑ ΚΑΙ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ???????

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ-ΟΝ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟ!!! ΧΙΧΙ

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

LILLYPRO δεν βλέπω καμιά διαφορά στην τιμή μεταξύ των δυο sites...κοιτάξα συγκεκριμένα για το καρότσι zippy που ενδιαφέρομαι και το καθισματάκι αυτοκινήτου huggy...

 

όσον αφορά το ottuto από ότι έχω διαβάσει είναι λίγο πιο μεγάλο από το zippy και αν δεν κάνω λάθος μπορεί να γυρίζει να κοιτάει το μωρό την μαμά...αλλά αυτά με κάθε επιφύλαξη...

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

JEN ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΣΕΛΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΩΣΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ Κ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΛΟΓΙΚΑ? ΣΤΟ EBABY ΤΟ ZIPPY ΕΧΕΙ 534 ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ 569 ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΤΟ 1ο ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΟΡΟΙ ΕΝΩ ΣΤΟ 2ο ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΑΥΤΗ...Α!!! ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ SITE ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΖΙΡΡΥ ΕΧΕΙ ΛΑΒΕΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ Η ΤΗ ΜΑΜΑ Η ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΣΟΥ!!

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΗΣ INGLESINA ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ZIPPY KAI TOY OTUTTO? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΑ 2 ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΟΥ...

ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟ ΑΙΣΘΗΤΙΚΕΣ TO ZIPPY ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΕΙΑ..ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΩ..ΚΑΙ ΡΩΤΩ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕ ΑΠΟ ΤΟ EBABY (ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΑΠΟ ΤΟ BIMBOMRKET) ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΝΤΩΣ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΚΑΡΟΤΣΙ-ΚΑΘΙΣΜΑ ΚΑΙ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ???????

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ-ΟΝ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟ!!! ΧΙΧΙ

 

Λοιπόν κι εγώ ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα δύο μοντέλα και μέχρι τελευταία στιγμή ήμουν έτοιμη να παραγγείλω το ottuto, μέχρι που πήγα και τα είδα και τα δύο από κοντά. Λοιπόν τα πλεονεκτήματα του οτουτο ως προς το ζιππυ είναι τα εξης:

1. πολύ πιο ευρύχωρο πορτ μπεμπέ (πιστεύω ότι άνετα χωράει ένα κανονικό μωράκι μέχρι 5 μηνών)

2.το μωράκι μπορεί να κοιτάζει και προς τη μαμά του στο κανονικό καροτσάκι

Τα μειονεκτήματά του είναι:

1.αρκετά πιο βαρύ από το ζιππυ (εγώ που έχω το ζίππυ αδυνατώ ας πούμε να σηκώσω μόνη μου το πορτ μπεμπέ με ένα μωράκι 4 κιλών μέσα. Φαντάζομαι στο οττουτο θα είναι πιο δύσκολο.. Και επίσης το απλό του καρότσι είναι 3 κιλά πιο βαρύ από το απλό του ζίππυ όπως και πιο ψηλό στο κλείσιμο)

2. και το σημαντικό μειονέκτημα για μένα είναι το ενιαίο χερούλι.. Προσωπικά το θεωρώ πολύ άβολο. Προτιμά το κλασσικό πιάσιμο

3. και φυσικά η τιμή του ...

Θέλω να καταλήξω ως προσωπική γνώμη πάντως, ότι αξίζει η αγορά του οττούτο μόνο αν θέλεις μεγάλο πορτ μπεμπέ..

 

Όσον αφορά το κατάστημα, εγώ το αγόρασα από το μπιμπομαρκετ και μου ήλθε κομπλέ. Το ίδιο ισχύει και για το εβαβυ απόσα διαβάζω (χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου)

 

Αυτά.. Καλές αγορές!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...