Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ! συμβουλές, tips & μικρά μυστικά!


Recommended Posts

Υπάρχουν ειδικά καθαριστικά που είναι για μούχλα.Την καθαρίζεις και μετά περνάς σιλικόνη, αλλά και με χλωρίνη αν την αφήσεις όλο το βράδυ και ρίχνεις ζεστό νερό λίγο θα φύγει.

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΗ ΜΟΥΧΛΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΜΠΑΝΙΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΙΛΙΚΟΝΙ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΥ ΤΗΧΛΩΡΙΝΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΩΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΝΟΙΚΙΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ

 

και εγω εχω παθει το ιδιο παροτι κανω γενικη το μπανιο καθε βδομαδα..αν δεν κανω λαθος εχει πιασει(συνηθως ξεκιναει στην γωνια)και εξαπλωνετε.απο οτι μου ειπε ο αντρας μου που ειναι υδραυλικος ειναι μυκητας και οχι μουχλα..και εγω εχω δοκιμασει τα παντα δεν ξερω τι αλλο να κανω μαλλον θα το ξαναπερασω με σιλικονη..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δοκίμασα πολλά, εκτός από χλωρίνη ( ούτε έξω από την πόρτα την αφήνω να περάσει :mrgreen:) και τελικά ξήλωσα τη σιλικόνη και έβαλα άλλη. Άλλη λύση δεν βρήκα :roll:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τις τέντες πως τις καθαρίζετε ?

Θα προτιμούσα να βρω ενα τρόπο που να μην τρέξουν νερά στους απο κάτω .

Μήπως να αγοράσω κάποιον ατμοκαθαριστή ?

Είμαι ανοιχτή σε προτάσεις !!! ;)

 

 

Ειναι απλο το θεμα σου-Ρωτας τους απο κατω,ποτε φευγουν διακοπες,και πλακωνεις τις τεντες με τα νερα,χωρις τυψεις!

Και αν δεν πανε διακοπες,τους κανονιζεις να πανε για καφε,οικογενειακως,μια φορα το διμηνο,και πλακωνεις παλι με τα νερα,χωρις να κοιτας κατω!!!! θα στεγνωσει το νερο....που θα παει?.....χα..χα.. πλακα κανω,βρε Κλειω,δεν ξερω,εγω με τη μανικα,τις πλενω αλλα επειδη μενουμε κοντα σρο δρομο,περνανε αυτοκινητα συνεχεια,και παλι σκονιζονται!!!! ....Ενα πολυ καλο απορριπαντικο για τα πανια αυτα,ειναι το τιδε σε σκονη,καθαριζει πολυ καλα και μοσχοβολανε,μετα!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια θελω να κανω μια ερωτηση εχουμε παρει στενο πληντυριο προσφατα,και θελω να παρω ταμπλετες για τα αλατα,το βαζω κανονικα στην θηκη του απορυπαντικου ειμαι και ασχετη βοηθηστε με..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπέρες, ήθελα να σας ρωτησω το εξης...Μήπως ξερετε αν το ρολο που κολλαει και αφαιρει τριχες απο παλτο και ρουχα κυκλοφορει και σε μεγαλο μεγεθος (aς πουμε για χαλια)

Εχω μαυρη μοκέτα και κανελί κόκερ...:D Ο συνδιασμος των δυο είναι καταστροφικος μιας και βαζω καθε μερα σκουπα η οποια εξαφανιζει τιs τριχες μεν (δεν μαδαει πολύ) αλλα θελει πολύ πιεση και γενικα ειναι κουραστικο...

Εχετε καμια καλη συμβουλη για να γινει λιγο πιο ευκολο???

 

Ευχαριστωωωωω

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλτόσο μεγάλο ημέρα....έχω φοβερό πρόβλημα με μυρωδιά των μαξιλαριών του καναπέ όχι τα διακοσμητικά,τα μεγάλα..έχουν μέσα πούπουλα τα πλένω τα καλύμματα αλλά τπτ,τα τίναξα τα έβγαλα και στον ήλιο,ριχτάρια δεν θέλω να βάλω

_mpoumpou_ κι εγώ έχω μαύρο χαλί με σχέδια και το έχω μετανιώσει,κάθε μέρα θέλει και το παραμικρό φαίνεται,τόσο μεγάλο δεν έχω δει....το κόκερ τι είναι;

g598zf3jh69s483c.png
Link to comment
Share on other sites

Kοκερ είναι ρατσα σκυλου, αυτα με τα μακρια αυτάκια..Καταλαβαινεις λοιπόν πως φαινεται η κανελί τριχα στη μαυρη μοκέτα!!!

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωχχχχχχχχχχχχχχ!!!!!κατάλαβα,εμείς έχουμε ντόπερμαν αλλά ευτυχώς σε αυλή για να αποφύγω αυτά τα περιστατικά,ίσως σε επαγγελματικά είδη για το σπίτι να βρεις τώρα που το σκέφτομαι

g598zf3jh69s483c.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί, στο ηλεκτρικό σκουπάκι ή τη σκούπα, στο φίλτρο, στάξτε 2 σταγόνες από αιθέραια έλαια(αυτά στα μικρά μπουκαλάκια που τα βάζεις με νερό και τα ζεστένεις με νερό), μια φίλη μου είπε ότι το ψεκάζει και με το άρωμά της! Σκουπίζεις και μοσχοβολάει το σπίτι!!!

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχετε καμία ιδέα για αρωματικά για ντουλάπες και συρτάρια όχι όμως φακελάκια τύπου κασολίν ψάχνω κάτι πιο φυσικό χωρίς χημεία μου ειπε μία φίλη ότι βάζει κομμάτια σαπούνι και μοσχοβολάνε πάντα τα συρτάρια της και οι ντουλάπες της το έχει δοκιμάσει κανένας να μου πει??

FXWyp3.png
Link to comment
Share on other sites

To έχω δοκιμάσει και είναι μια χαρά! Τα βάζεις και σε τούλι μέσα ή σε πουγκάκι οργάτζας (π.χ. από μπομπονιέρες) για να μη σου λερώσουν.

 

Επίσης μπορείς να βάλεις μπουκαλάκια από άρωμα που έχει τελειώσει. Ακόμη και αποξηραμένα βότανα σε σακουλάκι ή και κόκκους καφέ.

Για τις τρίχες και ένα ρολό διπλή αυτοκόλλητη ταινία (ξεκολλάς τη μια πλευρά) ή χαρτοταινία σαν να κάνεις χαλάουα στο μαξιλάρι)

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για τις τρίχες και ένα ρολό διπλή αυτοκόλλητη ταινία (ξεκολλάς τη μια πλευρά) ή χαρτοταινία σαν να κάνεις χαλάουα στο μαξιλάρι)

 

Φανταστική ιδέα, κι οτι σκεφτόμουν να κόψω τα μαλλιά!

 

Καμμια ιδεα πως να απαλλαγώ από το χνούδι σε μάλλινο χαλί.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έβαλα καταλάθος μια ροζ κάλτσα μου στα ασπρόρουχα και το καρέ με τσιγγελάκι της γιαγιάς μου βάφτηκε συν ένα ροζουλί ανοιχτό μαξιλαροθήκη......

Τι να κάνω????????????????? Εχω καταστεναχωρεθεί....τώρα τελειωσε το πλυντήριο

 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καθαρίσω το φούρνο μου αλλά με το απορρυπαντικό πιάτων δεν βγαίνουν και πολύ καλά τα κολλημένα λίπη. Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω το χημικό καθαριστικό που είναι για φούρνους. Εσείς πώς καθαρίζετε το φούρνο σας?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καθαρίσω το φούρνο μου αλλά με το απορρυπαντικό πιάτων δεν βγαίνουν και πολύ καλά τα κολλημένα λίπη. Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω το χημικό καθαριστικό που είναι για φούρνους. Εσείς πώς καθαρίζετε το φούρνο σας?

 

ριξε σοδα φαγητου και μετα απο πανω λεμονι ή ξυδι και θα αφρισει..αστο ριγακι και μετα τριψτο και λιγακι και γινεται κουκλι!!!!!

μονο που προσεχε με την ποσοτητα της σοδας γιατι θελει πολλα περασματα για να ξεβγαλθει σωστα εαν πεσει μπολικη(το εχω παθει!!!) αλλα και να μεινουν περισσεματα σοδας..σοδα φαγητου ειναι μην σκας!

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βενετία, θα το δοκιμάσω. Μόνο στην πράξη να δω πως θα σταθεί η σόδα στα πλαινά τοιχώματα και στην πάνω πλευρά.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...