Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδοοφθαλμίατρος & παιδονευρολόγος


ΠΓ

Recommended Posts

Οι πιο έμπειρες μαμάδες ξέρετε να μου συστήσετε ΚΟΡΥΦΑΙΟ (γιατί καλούς έχουμε δει πολλούς άλλα τώρα ψάχνουμε το ΣΟΥΠΕΡ) Παιδοφθαλμίατρο στην Αθήνα με εξειδίκευση σε στραβισμό και Παιδονευρολόγο;

Μου έχουν συστήσει για φοβερό το Γιουρούκο. Ισχύει;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας,

 

για οφθαλμίατρο μπορείτε να δείτε κι εδώ

 

ευρεση οφθαλμιατρου..... στραβισμός? 9 μισυ μηνών

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=2503

Στραβισμός

2 μισυ ετών στα καλά καθούμενα

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=765

εξεταση απο οφθαλμιατρο-στραβισμος? 20 μηνών

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=8319

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια

 

Αφού έψαξα έμαθα πως είναι η καλύτερη..

τελικά πήγαμε

σαν γιατρός δεν μπορώ να ξέρω μόνο τις συστάσεις της..

αν πατήσεις το όνομα της θα δεις την ειδικότητα της..

είναι ότι πρέπει για μωρά με τέτοιο πρόβλημα..

 

να σου πω και τα υπόλοιπα..

είναι πολύ καλή.. κάνει τον κλόουν για να κάτσει το παιδί..

είναι δύσκολο..

τους βάζουν σταγόνες.. πλαντάζουν αυτά.. το έχεις αγκαλιά το παιδί και το

κρατάνε και άλλοι δύο..

και μετά πρέπει να μην το αφήσεις να κλάψει για να μην βγουν οι σταγόνες, να περάσουν 30-40 λεπτά για να γίνει η μέτρηση που είναι ευτυχώς πολύ γρήγορη.

 

 

90€ η επίσκεψη

 

και εγώ ήμουν υπερβολική που πήγα... αλλά άμα σου μπει στο μυαλό..

μια χαρά ήταν το τσουρέκι μου και το δικό σου μια χαρά θα είναι!!!!

 

Μας εξήγησε και γιατί μας φαίνεται έτσι.. δεν έχουν αναπτυχθεί ακόμα τα κοκκαλάκια του προσώπου του... η μύτη του πλακουτσωτή..

έτσι μας φαίνεται.. για αυτό το λένε και ψευδοστραβισμό..

 

Καλά αποτελέσματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

κα Χρούσου στο οφθαλμολογικό κέντρο COSMOS, Κηφισίας 125-127

Link to comment
Share on other sites

Τέση σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Δυστυχώς η συγκεκριμένη γιατρός έχει ραντεβού μόνο στις 9/3 το πιο νωρίς και εμείς ερχόμαστε από επαρχία και 9/3 δεν μπορούμε με τίποτα, καθώς ήδη ξέρω την απάντηση αλλά λέω ας πάρουμε άλλη μία γνώμη.

Έτσι έκλεισα ραντεβού στα απογευματινά του Παίδων με κα Βλάχου - Πανούση Κωνσταντίνα. Ελπίζω να ακούσω μια πιο θετική απάντηση από τις προηγούμενες. Πάντως ευτυχώς τα προβλήματα μας είναι ήπια σε σχέση με το τι θα μπορούσε να είναι, αλλά νιώθω χρέος απέναντι στο παιδί μου καθετί να το ψάξω σε βάθος και τελικά (ελπίζω) να κάνω την καλύτερη επιλογή.

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες σας και εύχομαι όλα τα παιδάκια να είναι καλά και ευτυχισμένα.

 

Τελικά τα παιδιά είναι μικροί ήρωες....!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι αλήθεια το πρόγραμμά της είναι απίστευτο ..

 

και εμείς περιμέναμε μήνες

 

Σας εύχομαι τα καλύτερα, να χαίρεστε το ζουζουνι !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μένω στην Κρήτη. Από που το κατάλαβες;

Η κόρη μου είχε πρόβλημα κρανιοσυνοστέωσης (έχω γράψει σχετικά) και αρχικά έψαχνα Παιδονευρολόγο. όλοι μου συστήσανε τον Γιουρούκο. Τελικά απευθύνθηκα όπως και έπρεπε σε Νευροχειρούργο. Τώρα όλα Ο.Κ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ. ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ. ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΝΩ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 3 ΜΗΝΕΣ, ΑΡΧΙΣΕ ΠΡΙΝ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΤΗΣ, ΣΑ ΝΑ ΚΟΥΤΣΑΙΝΕΙ, ΣΑΝ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΕΝΑ ΤΗΣ ΠΟΔΑΡΑΚΙ. ΠΗΓΑΜΕ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΠΑΡΕΓΚΕΦΑΛΙΤΙΔΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΙΩΣΗ (ΠΟΥ ΕΙΧΕ) ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ. ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΠΕΝΤΕΛΗΣ Η ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ (ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΗΛ. ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ), Ο ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΣ ΓΕΛΟΥΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΑΓ. ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!;;; ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΓΙΟΥΡΟΥΚΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΣΑΝ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΚΑΙ ΠΑΙΔΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΝΝΕΛΟΠΟΥΛΟ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΚΙΑΔΑ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓ. ΣΟΦΙΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΙ;;;

 

ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΑΡΕΓΚΕΦΑΛΙΤΙΔΑΣ ΑΠΟ ΙΩΣΗ Η' ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ; Ο ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΡΟΠΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑΤΟΣ. ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΕΤΣΙ.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ. ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ. ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΝΩ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 3 ΜΗΝΕΣ, ΑΡΧΙΣΕ ΠΡΙΝ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΤΗΣ, ΣΑ ΝΑ ΚΟΥΤΣΑΙΝΕΙ, ΣΑΝ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΕΝΑ ΤΗΣ ΠΟΔΑΡΑΚΙ. ΠΗΓΑΜΕ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΠΑΡΕΓΚΕΦΑΛΙΤΙΔΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΙΩΣΗ (ΠΟΥ ΕΙΧΕ) ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ. ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΠΕΝΤΕΛΗΣ Η ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ (ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΗΛ. ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ), Ο ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΣ ΓΕΛΟΥΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΑΓ. ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!;;; ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΓΙΟΥΡΟΥΚΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΣΑΝ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΚΑΙ ΠΑΙΔΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΝΝΕΛΟΠΟΥΛΟ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΚΙΑΔΑ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓ. ΣΟΦΙΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΙ;;;

 

ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΑΡΕΓΚΕΦΑΛΙΤΙΔΑΣ ΑΠΟ ΙΩΣΗ Η' ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ; Ο ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΡΟΠΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑΤΟΣ. ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΕΤΣΙ.

 

ο Σκιαδας ειναι καλος. Περισσοτερο ομως γνωριζω τον Κοβάνη στο Παιδων. ειναι πολυ καλος...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΩΝΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΣΟΒΑΡΟ.,

 

ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΠΟ ΣΠΟΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ, ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΣΚΙΑΔΑ.

 

ΑΛΛΑ Ο ΓΙΟΥΡΟΥΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ. ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ.

ΑΠΟ ΕΓΚΥΡΗ ΠΗΓΗ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

 

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ.

ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.

 

ΦΙΛΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.

 

ΤΙ ΙΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ;

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΕΣΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

ΕΓΡΑΨΑ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΠΗΚΑ ΣΕ FORUM ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΙΧΑ ΧΑΜΕΝΑ ΕΓΡΑΦΑ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ! ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.

ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΛΕΣ ΙΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΤΙΔΑ! ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΙΩΣΗ! ΚΙ ΕΜΑΣ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΥΜΕΝΙΤΙΔΑ ΠΙΘΑΝΩΣ ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΩΣΗ... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΙ ΕΜΕΙΣ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ;!

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ. ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ!

 

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΑΠ' ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΤΕ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ.

ΚΑΛΑ ΘΑ ΛΕΣ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ; ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΟΥΛΕΣ ΜΑΣ.

 

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΑΙΔΟΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ, ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΣΑΝ ΝΕΟ ΘΕΜΑ.

 

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΒΑΦΤΗΣΤΗΡΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΕΡΑΣΕ ΜΙΑ ΦΛΕΓΜΟΝΗ ΣΤΟ ΙΣΧΙΟ Ή ΣΤΟ ΓΟΝΑΤΟ. ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΟΛΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΞΕΧΑΣΕΙ.

 

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ.

ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

ΦΙΛΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διωνη και εμείς τρεχαμε την περασμενη εβδομαδα στον Κ Γιουρούκο. Είναι πολυ καλός και αυτό που λέει, αυτό είναι. Εμείς αφού ταλαιπωρηθήκαμε σε διαφορους γιατρους μετά πήγαμε στον Γιουρούκο και τελείωσε η ταλαιπωρία μας.

Μπράβο που όλα πήγαν καλά. Και ευχομαι πάντα καλά να είναι το παιδάκι σου και όλα τα παιδάκια του κόσμου. :P

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΑΠ' ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΤΕ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ.

ΚΑΛΑ ΘΑ ΛΕΣ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ; ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΟΥΛΕΣ ΜΑΣ.

 

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΑΙΔΟΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ, ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΣΑΝ ΝΕΟ ΘΕΜΑ.

 

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΒΑΦΤΗΣΤΗΡΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΕΡΑΣΕ ΜΙΑ ΦΛΕΓΜΟΝΗ ΣΤΟ ΙΣΧΙΟ Ή ΣΤΟ ΓΟΝΑΤΟ. ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΟΛΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΞΕΧΑΣΕΙ.

 

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ.

ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

ΦΙΛΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.

 

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΙ. ΜΑΣ ΕΙΔΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΟΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΣ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΥΜΕΝΙΤΙΔΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ, ΑΛΛΑ ΚΑΝΑΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΟ ΙΣΧΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΥΓΡΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΛΕΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΥΦΕΣΗ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ. ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ, ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΤΡΕΧΑΜΑΤΑ... ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΑΝΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ, ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΕΙ Η' ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ!

 

ΙΣΑ ΙΣΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΕΤΣΙ ΑΜΕΣΑ. ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ... ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ. ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΠΕΡΝΑΝΕ!

 

ΕΛΠΙΖΩ ΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΜΙΑ ΚΑΚΗ ΑΝΑΜΝΗΣΗ!

Link to comment
Share on other sites

Διωνη και εμείς τρεχαμε την περασμενη εβδομαδα στον Κ Γιουρούκο. Είναι πολυ καλός και αυτό που λέει, αυτό είναι. Εμείς αφού ταλαιπωρηθήκαμε σε διαφορους γιατρους μετά πήγαμε στον Γιουρούκο και τελείωσε η ταλαιπωρία μας.

Μπράβο που όλα πήγαν καλά. Και ευχομαι πάντα καλά να είναι το παιδάκι σου και όλα τα παιδάκια του κόσμου. :P

 

ΠΡΑΓΜΑΤΙ, ΕΜΕΙΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΟΥΡΟΥΚΟ. ΗΤΑΝ Ο ΜΟΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟΣΟ ΕΞΟΝΥΧΙΣΤΙΚΑ! ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΠΑΙΞΕ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΗΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕ. ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.

 

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΑΙΣΙΩΣ.

ΑΧ ΝΑΙ, ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΛΑ!!...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω εχω να συστησω τους ακόλουθους:

 

ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑ ΠΟΝΣ ΣΤΟ ΛΗΤΩ

ΠΑΙΔΟΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ

ΚΟΣ ΧΙΩΤΗΣ ΙΔΙΩΤΗΣ

ΠΑΙΔΟΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟΣ

ΚΑ ΧΡΟΥΣΟΥ

Link to comment
Share on other sites

annina σ' ευχαριστω πολυ για τις ευχές σου!

asimina σ' ευχαριστώ για τις συστάσεις θα ενημερώσω την κουμπάρα μου αν και πιθανώς να μη χρειαστεί γιατί οι εξετάσεις του μικρού της βγήκαν καλές ευτυχώς.

 

Και για ενημέρωση οι εγκεφαλίτιδες ή παρεγκεφαλίτιδες μετά από ιώσεις είναι σπάνιες αλλά δυστυχώς συμβαίνουν. Τα συμπτώματα είναι εκτός από την αλλαγή στο περπάτημα, μυική αδυναμία και αλλαγή στη διάθεση.

Εμείς είμαστε ακόμα στην αναμονή με τη μικρούλα μας, αλλα μου φαίνεται σαν να βελτιώνεται λιγάκι. Ελπίζω...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω εχω να συστησω τους ακόλουθους:

 

ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑ ΠΟΝΣ ΣΤΟ ΛΗΤΩ

 

Είναι και στο Αγ. Σοφία, στο "Χωρέμειο" στο ιατρείο της αναπτυξιακής ιατρικής κάθε Τρίτη. Όποιος θέλει το τηλέφωνο θα του το δώσω με πμ. Εμείς σε αυτή πήγαμε την περασμένή εβδομάδα.

 

Είναι καταπληκτική, φοβερή, μας εξήγησε την μαγνητική λεπτομερώς, εξέτασε το παιδί, έπαιξε μαζί της. Είδε τα τετράδια που έχει στις λογοθεραπείες και αφού τελείωσε, πριν φύγουμε μας ρώτησε αν έχουμε κάτι να την ρωτήσουμε

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑ ΠΟΝΣ ΣΤΟ ΛΗΤΩ

Είναι και στο Αγ. Σοφία, στο "Χωρέμειο" στο ιατρείο της αναπτυξιακής ιατρικής κάθε Τρίτη. Όποιος θέλει το τηλέφωνο θα του το δώσω με πμ. Εμείς σε αυτή πήγαμε την περασμένή εβδομάδα.

ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΤΗΛ. ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΧΡΕΙΑΣΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ. Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ ΠΕΤΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΤΟ ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ, ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΨΟΓΟΣ ΚΛΠ. ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΦΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ, ΕΑΝ ΘΕΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...