Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ψάχνουμε καλό παιδονευρολόγο


μαρια39

Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα. Ψαχνουμε τον καλυτερο κατα τη γνωμη σας παιδονευρολο στην Αθήνα

Σωτήρης Γιουρούκος, πάτα στο google να σου βγάλει τηλέφωνα, δέχεται με ραντεβού στο ιατρείο του ή στο Παίδων Αγία Σοφία. Ελπίζω να μην είαι κάτι σοβαρό και περαστικά σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σε ευχαριστώ που μου απάντησες,μακάρι να μην ήταν αλλά ειναι. Τέλος πάντως, και εγώ έχω ακούσει γι αυτόν και για τον κύριο Ντινόπουλο και δεν ξέρω ποιον να προτιμήσουμε. Υπάρχει άραγε κάποια κοπελα που να έχει εμπειρία απο αυτούς τους 2 γιατρούς?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άκου. Έχουμε δει τον Γιουρούκο, τη Σκουτέλη και την Παπαβασιλείου. Και οι 3 εξαιρετικοί. Ο Γιουρούκος φανταστικός επιστήμονας απλά λίγο σκληρός στο πως στα λέει τα πράγματα. Η Παπαβασιλείου ιδιαίτερα σχολαστική σε όλα αλλά κορυφη. Η Σκουτέλη η πιο επικοινωνιακή και εξίσου καλή.Όσο για τον Ντινόπουλο πάει μια φίλη μου και ακούω επίσης τα καλύτερα. Νομίζω ότι δουλεύει με ολόκληρη ομάδα στο Αττικό και ειδικεύεται σε παιδιά με εγκεφαλική παράλυση. Δεν τον έχω όμως επισκεφτεί. Ξέρω όμως ότι είναι ο νεότερος από όλους. Αν θέλεις στοιχεία πες μου να σου στείλω. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα. Διάβασέ το. Τα στοιχεία τους είναι

 

Παπαβασιλείου Αντιγόνη

Νευρολογικό Τμήμα Παίδων Πεντέλης

210 8036200

 

Γιουρούκος Σωτήρης

Θέμιδος 7 Μαρούσι

210 8229668

 

Τα στοιχεία της Σκουτέλη θα σου τα στείλω αύριο γιατί δεν τα έχω εύκαιρα αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν όσον αφορά τον Ντινόπουλο έχω προσωπική άποψη και θεωρώ οτι εόναι πάρα πολύ καλός και επιπροσθέτως απαλλαγμένος από τα εγωιστικά σύνδρομα που διακατέχουν τους περισσότερους Ελληνες γιατρούς και δεν εννοούν να συνεργαστούν μεταξύ τους.Πρώτα πρώτα το ενδιαφέρον του για το κάθε παιδί ξεχωριστά είναι πραγματικά αξιοσημείωτο. Για τον Γιουρούκο έχω ακούσει επισης τα καλύτερα, κυρίως από την αδελφή μου, χωρίς να έχω προσωπική άποψη. Τώρα όσον αφορά την Σκουτέλη έχω πραγματικά τις ενστάσεις μου και όχι μόνο από προσωπική εμπειρία αλλά και από ενός φίλου μου που πραγματικά δεν θα ήθελα να συζητήσω μπροστά σε όλους γιατί ίσως θεωρηθεί δυσφήμιση. Εγώ αυτούς γνωρίζω για την τέταρτη νευρολόγο που αναφέρεις δεν έχω προσωπική άποψη ούτε και έχω ακούσει κάτι

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια για μια ακόμη φορά σας ευχαριστώ θερμά....είμαστε στη φάση που συλλέγουμε στοιχεία και θα δούμε πως θα συνεχίσουμε παρακάτω. Πάντως χαίρομαι που μου "ανοίγεται" τα μάτια ακόμα και αν υπάρχουν ενστάσεις για τον έναν ή τον άλλον γιατρό. Κάθε πρόταση και προσωπική εμπειρία είναι ευπρόσδεκτη και σεβαστή απο τη μεριά μου

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΒΑΓΙΑ.ΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ?ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΤΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΚΟ ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟ.Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ,ΠΕΣ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παει στην σκουτελη και την θεωρω κορυφη

και εκει που λεγαμε οτι χασαμε ηρθανε τα θαυματακια μας

η αννα μαρια μας γεννηθηκε στις 16/2/2009

και ο μπεμπης στις 17/7/2010

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παει στην σκουτελη και την θεωρω κορυφη

 

Και εμείς έχουμε προσωπική εμπειρία από την Σκουτέλη και έχουμε μείνει πολύ ευχαριστημένοι :P!!!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

O Γιουρούκος πραγματικά θεωρείται κορυφή, στη δική μας όμως περίπτωση έπεσε πολύ μα πολύ έξω...Για τον Ντινόπουλο έχω ακούσει τα καλύτερα, δεν έχω προσωπική άποψη αλλά η παιδίατρος μου που συνεργάζεται μαζί του στο Αττικό πίνει νερό στ' όνομά του!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

για παιδονευρολόγο μπορείτε επίσης να δείτε κι εδώ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=34366&highlight=%F0%E1%E9%E4%EF%ED%E5%F5%F1%EF%EB%FC%E3%EF%F2

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα...εχω 2 αγορακια δυδιμα...το ενα απο αυτα πρεπει να το δει παιδονευρολογος...η παιδιατρος μου συστησε την κ.Θεοδωρου Βιργινια στο Αγ.Σοφια...γνωριζει καποια κοπελα γιαυτη την γιατρο...οποιαδηποτε πληροφορια θα ειναι πολυτιμη...

Link to comment
Share on other sites

ζηταω κι εγω πληροφοριες για τον γιουρουκο....εχουμε θεμα με τον νικολα μου,και θα κλεισω αμεσα ραντεβου με παιδονευρολογο,ειμαι αναμεσα σε αυτον και στον ντινοπουλο στο αττικο...αν εχετε καποια πληροφορια,κατι να προτεινετε,η εστω αν ξερετε για τις τιμες στα ιδιωτικα τους ιατρεια...

Οσον αφορά τον Ντινόπουλο την φορά που πήγα στο ιατρείο του πλήρωσα 100 η 95 και πάνε τουλάχιστον 2 χρόνια από τότε. Ωστόσο είναι ένας πολύ καλός γιατρός και πολύ καταρτισμένος που νοιάζεται πραγματικά για το κάθε παιδί.Τώρα για τον Γιουρούκο δεν γνωρίζω τι χρεώνει γιατί την μοναδική φορά που μας είχε δεί ήταν στην διάρκεια κάποιας νοσηλείας μας στο Αγία Σοφία και αυτό για λίγο μόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλημέρα κορίτσια. Εμένα τον γιό μου τον παρακολουθεί ο κ. Γιουρούκος. Φοβερός επιστήμων. Αν θυμάμε καλά, η επίσκεψη κοστίζει 120 ευρώ(περσινή τιμή). Αλλά, αυτή την Πέμπη (24-2-2011) έχουμε ραντεβού οπότε θα μπορέσω να σας ενημερώσω αν τυχόν έχει αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

θα περιμενω οποια πληροφορια σου,εγω σκεφτομαι να κλεισω ραντεβου προς την ανοιξη...

 

Καλημέρα, τελικά η επίσκεψη στο Γιουρούκο κοστίζει 120 ευρώ. Το ιατρείο του βρίσκεται Θέμιδος 7 στο Μαρούσι. Στα 100 μέτρα υπάρχει ιδιωτικό πάρκινγκ. Δέχεται τρεις φορές την εβδομάδα Δευτέρα, Τετάρτη και Πέμπη. Καλό θα είναι να πάρεις αρκετά νωρίτερα για το ραντεβού για καλύτερη εξυπηρέτηση δική σου. Ότι χρειαστείς μη διστάσεις. Εμάς δεν θα μας ξαναδεί :-P... μόνο για επίσκεψη αν τυχόν βρεθούμε ποτέ στην Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Εμεινα πολύ ευχαριστημένη.Δεν γνωρίζω για τη δική σου περίπτωση. Στην περίπτωσή μας, μας έκλεισε ραντεβού όσο πιο γρήγορα γινόταν και όταν τον επισκεφθήκαμε μας εξήγησε πως είχαν τα πράγματα και τι έπρεπε να γίνει. Είναι πολύ τυπικός άνθρωπος και με πολλές γνώσεις. Σε όσα μας είπε είχε δίκαιο. Τώρα όλα τελείωσαν πια για μας. Εύχομαι το καλύτερο και για σας.

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που τελειωσε για εσας η αγωνια,εμεις δεν επειγουμε μαλλον,εχουμε θεμα με την περιμετρο κεφαλης και θα ηθελα μια γνωματευση,αλλα χωρις καμια αλλη ενδειξη ανησυχιας....και παλι ευχαριστω,καληνυχτα

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που τελειωσε για εσας η αγωνια,εμεις δεν επειγουμε μαλλον,εχουμε θεμα με την περιμετρο κεφαλης και θα ηθελα μια γνωματευση,αλλα χωρις καμια αλλη ενδειξη ανησυχιας....και παλι ευχαριστω,καληνυχτα

 

Καλημέρα. Και το δικό μας πρόβλημα είχε να κάνει με την περίμετρο της κεφαλής. Σε ηλικία 3,5μηνών ήταν 44,5cm. Η διάγνωση του κ. Γιουρούκου ήταν δολιχοκεφαλία και μας συνέστησε χειρουργική* αντιμετώπιση. Κάναμε το χειρουργείο μετά από μια εβδομάδα. Τώρα είμαστε μια χαρά. Μας είδε μετά την επέμβαση άλλες δύο φορές. Τώρα ήταν και η τελευταία για να δει την κίνησή μας.

 

*Υποσημ.: ο κ. Γιουρούκος δεν είναι υπερ των χειρουργείων, αλλά εμάς η κατάσταση είχε ξεφύγει. 1ον. Μακρόστενο σχήμα με προβολή του μετώπου και του οπίσθιου τμήματος της κεφαλής, 2ον Δεν μπορούσε να το στηρίξει και 3ον Δεν μπορούσαμε να βάλουμε μπλούζες.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να φανταστω την αγωνια σου που χρειαστηκε χειρουργειο,σε τοσο μικρο μωρακι....ευτυχως οπως λες πηγαν ολα καλα,να το χαιρεσαι και να ειναι παντα καλα!!!εγω επειδη τελικα θα καντεβω την επομενη εβδομαδα στην αθηνα να κανω τις επισκεψεις στους γιατρους,δεν βρηκα ραντεβου με τον γιουρουκο δυστυχως,αλλα εκλεισα με τον ντινοπουλο,για τον οποιο διαβαζω εξισου θετικα σχολια...εμεις τωρα ειμαστε 17,5 μηνων και εχομε 50 περιμετρο κεφαλης.ακολουθει την δικη του καμπυλη εξω απο τις φυσιολογικες τιμες απο 2 μηνων...η εκτιμηση της παιδιατρου ηταν να γινει τυπικα ο ελεγχος,γιατι νευρολογικα δειχνει να αναπτυσσεται φυσιολογικα,και αποφασισαμε πως τωρα ηρθε η ωρα να το κοιταξουμε...τι να πω,ευχομαι να μην ειναι τιποτα,ομως με τρωει απο τοτε που το διαπιστωσαμε.οπως και να'χει,ειμαι προετοιμασμενη να ακουσω ολα τα ενδεχομενα.

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα, με λένε χριστίνα και έχω έναν γιο ,2,5 ετών . πρόσφατα λιποθύμησε και μετά από εξετάσεις στο νοσοκομείο (όλες καλές) μας σύστησαν έναν παιδονευρολόγο για να αποκλείσουμε όλες τις περιπτώσεις. μας πρότειναν ένα ΠΑΝΤΕΛΙΑΔΗ στη θεσσαλονίκη και κλείσαμε ραντεβού για εγκεφαλογράφημα, Ξέρει κάποιος κάποιες πληροφορίες για τον γιατρό αυτό? έχει συμβεί σε κάποιον παρόμοιο περιστατικό?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλημέρα!!

έχω και εγώ 1 γιο 3,5 ετών και τελευταία έχει κάνει κάποια προ-λιποθυμικά επεισόδια. κάναμε μαγνητική αλλά δεν έδειξε κάτι. Έχει κανείς καμία εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...