Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ


DALIA

ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ?  

983

  1. 1. ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ?



Recommended Posts

Όταν το δεις latiatoula θα καταλάβεις ακριβώς για ποιον και τι και πως... μην μένεις στον τίτλο... αυτό που λέει μέσα είναι η ουσία... και επιβεβαιώνεται!

 

Και για να τελειώνουμε...

 

Αν δεν θέλεις να νιώθεις το κακώς κείμενο στέλλα... σταμάτα να το καμώνεσαι!

 

(εντιτ... από αυτοσυγκράτηση δεν έχω απαντήσει στο pm σου... )

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και για να μην αδικήσω και κανέναν... εγώ τον δικό μου εαυτό τον έχω αναγνωρίσει στο Νούμερο 1 βίντεο...

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω δε μπορω να το ακουσω για να καταλαβω τι λες...........

με την απορια θα μεινουμε!!!!!!!!!

 

δε θυμαμαι να ειχα αλλη διαφωνια ποτε σε κανενα θεμα

 

και δεν το θεωρω καθολου ντροπη που σε ρωτησα τι επαθες μαζι μου σε πμ μακαρι να ειχες την καλοσυνη να απαντησεις και να το λυναμε.........

αλλα βλεπεις δεν εχουμε ολοι την ιδια διαθεση, δεν πειραζει

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το ακούσετε... ως ήχο έχει μόνο μουσική... τα λέει όλα χωρίς ήχο ;)

 

Στέλλα... μη με προκαλείς σε παρακαλώ... Υπάρχουν άνθρωποι εδώ μέσα που είναι παράλυτοι πραγματικά και που έχουν προβλήματα υγείας που κανείς δεν γνωρίζει! Ε πως να το κάνουμε! Δεν το περιφέρουν από δω κι από εκεί και κυρίως δεν το εκμεταλλεύονται κατά το δοκούν!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν χρειάζεται να το ακούσετε... ως ήχο έχει μόνο μουσική... τα λέει όλα χωρίς ήχο ;)

 

Στέλλα... μη με προκαλείς σε παρακαλώ... Υπάρχουν άνθρωποι εδώ μέσα που είναι παράλυτοι πραγματικά και που έχουν προβλήματα υγείας που κανείς δεν γνωρίζει! Ε πως να το κάνουμε! Δεν το περιφέρουν από δω κι από εκεί και κυρίως δεν το εκμεταλλεύονται κατά το δοκούν!

 

δε σε καταλαβα κοπελα μου? θα μου χρεωσεις τωρα και το οτι η παθηση μου εχει εξαρσεις και υφεσεις?? θα με χρεωσεις που το ανεφερα??? τι ακριβως??? το εκμεταλλευτηκα και το περιεφερα απο δω κι απο κει??? αυτα τα λογια που λες τα σκεφτεσαι??? σε ενοχλησα? καταλαβαινεις οτι περνας σε τελειως προσωπικη επιθεση αυτη τη στιγμη??? ναι δεν ειχα χρονο να ασχολουμαι με ποσα μισθων περυσι ειχα νοσοκομεια........σε πειραξε κι αυτο που ειπα??? τι θα πει πραγματικα υπονοεις οτι λεω ψεματα??? παμε καλα τωρα???????????

Link to comment
Share on other sites

Boyboom, με κάθε ειλικρίνεια: χαίρομαι που συνομιλήσαμε με π.μ.

Κατά τα άλλα, για να το γυρίσω στο θέμα του τόπικ, που είναι παράπονα από την εξυπηρέτηση μας με δημόσιες υπηρεσίες και άτομα, εγώ σας συμβουλεύω τόσο από τη μεριά του πολίτη όσο και από τη μεριά του υπαλλήλου, όταν προκύπτει πρόβλημα να διεκδικείτε δυναμικά, χωρίς εντάσεις αλλά με υπομονή και επιμονή, το δίκιο σας. Και να ζητάτε να σας απαντούν γραπτώς! Επίσης, όπου χρειάζεται, να κάνετε καταγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που δεν καταλαβαίνεις τι λέω γιατί αυτό σημαίνει αυτόματα ότι θα συνεχίσεις να κάνεις αυτό που κάνεις εδώ και καιρό... Έτσι κι αλλιώς καταλαβαίνεις ό,τι θες και αν νομίζεις ότι σου επιτίθεμαι... κάνε μου αναφορά ;)

 

Προφανώς δεν καταλαβαίνεις γιατί δεν μπαίνεις καν στη διαδικασία να σκεφτείς τι σου λέει ο άλλος... αρκεί να πεις αυτό που εσύ θες...

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Boyboom, με κάθε ειλικρίνεια: χαίρομαι που συνομιλήσαμε με π.μ.

Κατά τα άλλα, για να το γυρίσω στο θέμα του τόπικ, που είναι παράπονα από την εξυπηρέτηση μας με δημόσιες υπηρεσίες και άτομα, εγώ σας συμβουλεύω τόσο από τη μεριά του πολίτη όσο και από τη μεριά του υπαλλήλου, όταν προκύπτει πρόβλημα να διεκδικείτε δυναμικά, χωρίς εντάσεις αλλά με υπομονή και επιμονή, το δίκιο σας. Και να ζητάτε να σας απαντούν γραπτώς! Επίσης, όπου χρειάζεται, να κάνετε καταγγελίες.

 

Εγώ το κάνω και προκαλώ όλους να το κάνουν αλλιώς δε βρίσκουμε άκρη

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπάμαι που δεν καταλαβαίνεις τι λέω γιατί αυτό σημαίνει αυτόματα ότι θα συνεχίσεις να κάνεις αυτό που κάνεις εδώ και καιρό... Έτσι κι αλλιώς καταλαβαίνεις ό,τι θες και αν νομίζεις ότι σου επιτίθεμαι... κάνε μου αναφορά ;)

 

Προφανώς δεν καταλαβαίνεις γιατί δεν μπαίνεις καν στη διαδικασία να σκεφτείς τι σου λέει ο άλλος... αρκεί να πεις αυτό που εσύ θες...

 

δε συνηθιζω να φωναζω το δασκαλο να κανει ντα οσους διαφωνουν μαζι μου οποτε δεν εχω λογο να σου κανω αναφορα, θα ηθελα ομως ειλικρινα να μου πεις τι ειναι αυτο που κανω τοσο καιρο και σε ενοχλει και γιατι ποτε σε κανενα θεμα δε διφωνησες μαζι μου αφου σου ειμαι τοσο ενοχλητικη.......αν ηθελα να πω απλα αυτο που σκεφτομαι δε θα σου εστελνα πμ να το λυσουμε χωρις να ενοχλουμε τις αλλες κοπελες με τα προσωπικα μας, εσυ δεν απαντας (ακομα περιμενω) εσυ το λες εδω οτι σου εστειλα πμ και να μη σε προκαλω (για εντυπωσεις αραγε?) και εσυ λες οτι δεν καταλαβαινω

ε εξηγησε μου ρε αερικο να καταλαβω......δεν εχουμε ολοι το ιδιο μυαλο τι να γινει

εγω με καθε καλη διαθεση σου εστειλα το πμ κι αυτο στραβα το πηρες..........

Link to comment
Share on other sites

Στο έχω γράψει αυτό που προσπαθώ να σου πω Στέλλα... διαβασε τι γράφω και θα το καταλάβεις!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Μία άλλη φιλική συμβουλή: όσο μπορείτε να εξυπηρετείστε μέσω ίντερνετ ή στέλνοντας γραπτή αίτηση και να αποφεύγετε να έρχεστε στις υπηρεσίες για να βλέπετε τις φάτσες μας (βάζω και τη δική μου μέσα, γιατί όχι, εγώ μπορεί να με βρίσκω τέλεια, αλλά σιγά μην είμαι), κέρδος σας είναι. Δυστυχώς, η αναμονή στις δημόσιες υπηρεσίες, αντιστοιχούν με χαμένες εργατοώρες και νεύρα. Θα μου πεις, για νέο μας το λες, εμείς από μόνοι μας, νομίζεις, δεν μπορούσαμε να το σκεφτούμε?

Και η αλήθεια είναι ότι κάποιες φορές δεν γίνεται αλλιώς, πρέπει να αναγκαστείς να πας από εκεί! Πίκρα!

Link to comment
Share on other sites

πωπω αυτο το εκανες και σε μια αλλη κοπελα χτες και δως του να σε ρωταει, κι εσυ ξαναδιαβασε, εκτιθεμεθα η μια, εκτιθεμεθα η αλλη, εσυ παλι ελεγες ξαναδιαβασε, ουτε και καταλαβα στο τελος

 

σου εχω στειλει κι αλλο πμ

βρισε με πες οτι θες αλλα να το ληγουμε γιατι εγω δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος

 

και να μην ενοχλουμε και το θεμα επιτελους

Link to comment
Share on other sites

Λένε και το άλλο το ωραίο: εσείς με 1-2 παιδιά στο σπίτι και δεν αντέχετε εμείς τι να πούμε με 25 παιδιά στο τμήμα???

Λες και τι τα κάνουν τα 25 παιδιά, μήπως τα ταϊζουν, τα κάνουν μπάνιο, τα καθαρίζουν, τα διαβάζουν ή τα τρέχουν στις δραστηριότητες ???

Στα 50 λέπτά της διδακτικής ώρας παραδίδουν το μάθημά τους και όποιο παιδί κατάλαβε έχει καλώς και όποιο όχι, ας παει να τα μάθει στο σπίτι.

Αλλά αφού είναι τόσο πολύ κουραστικό που δεν μπορούν να το κάνουν πάνω από 4-5 ώρες την ημέρα (τι να πει και ο άλλος που είναι στο τιμόνι του ΤΑΞΙ 8 ώρες ή πάνω στη σκαλωσιά 8 ώρες ή μπροστά σε ένα PC 8 ώρες), τότε γιατί τα απογεύματα οι περισσότεροι κάνουν ιδιαίτερα?

Γιατί από το σχολείο πληρώνονται ψίχουλα?

Αρα το πρόβλημα δεν είναι η κούραση αλλά το οικονομικό!!

Ε και γι'αυτό σκέφτονται να δίνουν στη δουλειά ότι κρίνουν ότι πρέπει ανάλογα με το μισθό τους...

αφού βεβαίως υπάρχει μονιμότητα ... :

ΩΡΑΙΑ ΛΟΓΙΚΗ!!!

και πολύ υπεύθυνη στάση για όποιον κάνει "λειτούργημα" (σχόλιο για το άλλο θέμα που κλειδώθηκε)

 

Καλά τα λες κοπέλα μου, λες κι εμείς δεν ήμασταν μαθητές, και δεν βλέπαμε πώς μας αντιμετώπιζε η συντριπτική πλειοψηφία των καθηγητών...... Δυστυχώς φωτεινές εξαιρέσεις ήταν αυτοί που έδειχναν πραγματικό ενδιαφέρον....

 

Σε λίγο θα ακούσουμε ότι δεν υπάρχει δυσκολότερο επάγγελμα από αυτό του εκπαιδευτικού!

 

Eπειδή πολύ χαλαρες σας βλέπω και παντωγνώστριες.....

 

Εχετε μπει σε τάξη με 24 παιδιά Δημοτικου 1ης , 2ας κτλπ...οχι Λυκειου να ΔΙΔΑΞΕΤΕ???

 

Και τονίζω το διδάξετε γιατι δεν μιλάμε για παρκινγκ παιδιων......μιλάμε για μάθημα....

 

Αν μου απαντήσετε θα σας εξηγήσω την διαφορά του να εχεις ενα δυο τρια δεκατρια παιδία στο σπιτι σου κ 24 παιδιά στη τάξη σου....

 

για να μιλάμε για αυτά που ξέρουμε....οχι για καθετι που νομίζουμε οτι εχουμε αποψη....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θεωρώ τη δουλειά του εκπαιδευτικού πολύ δύσκολη και δεν θα μπορούσα να την κάνω ποτέ, γιατί δεν μου αρέσει καθόλου. Δεν με πειράζει ΚΑΘΟΛΟΥ που έχουν τρεις μήνες διακοπές κλπ κλπ κλπ, γιατί προτιμώ να δουλεύω παραπάνω στο αντικείμενο που απασχολούμαι, από το να μπω σε μια τάξη και να αντιμετωπίσω δέκα, είκοσι, τριάντα μαθητές, ανάλογα με την ηλικία. Λυπάμαι για το γεγονός ότι τους μειώνουν το μισθό, ειδικά σε αυτούς, γιατί παίρνουν ούτως ή άλλως πολύ λίγα χρήματα. Κατά τα άλλα, πιστεύω ότι υπάρχουν άτομα, ανάμεσά τους, που ξεκινούν με όνειρα, με διάθεση, με πάθος για να προσφέρουν και δυστυχώς δεν τους δίνει το σύστημα τη δυνατότητα να το κάνουν. Δεν μπορώ όμως να πω πολλά πράγματα για το θέμα "σχολείο", γιατί πάνε κάτι αιώνες που αποφοίτησα από το Λύκειο και επίσης γιατί δεν έχω ακόμα δικά μου παιδιά, άρα δεν έχω επαφή με μαθητές.

Link to comment
Share on other sites

Μία άλλη φιλική συμβουλή: όσο μπορείτε να εξυπηρετείστε μέσω ίντερνετ ή στέλνοντας γραπτή αίτηση και να αποφεύγετε να έρχεστε στις υπηρεσίες για να βλέπετε τις φάτσες μας (βάζω και τη δική μου μέσα, γιατί όχι, εγώ μπορεί να με βρίσκω τέλεια, αλλά σιγά μην είμαι), κέρδος σας είναι. Δυστυχώς, η αναμονή στις δημόσιες υπηρεσίες, αντιστοιχούν με χαμένες εργατοώρες και νεύρα. Θα μου πεις, για νέο μας το λες, εμείς από μόνοι μας, νομίζεις, δεν μπορούσαμε να το σκεφτούμε?

Και η αλήθεια είναι ότι κάποιες φορές δεν γίνεται αλλιώς, πρέπει να αναγκαστείς να πας από εκεί! Πίκρα!

 

 

Ανάλογα την περίπτωση. Ομολογώ πάντως πως μια κάποια ανταπόκριση την είδα...θα ήθελα καλύτερη βεβαίως...αλλά εμ πάσει περιπτώσει...

 

πωπω αυτο το εκανες και σε μια αλλη κοπελα χτες και δως του να σε ρωταει, κι εσυ ξαναδιαβασε, εκτιθεμεθα η μια, εκτιθεμεθα η αλλη, εσυ παλι ελεγες ξαναδιαβασε, ουτε και καταλαβα στο τελος

 

σου εχω στειλει κι αλλο πμ

βρισε με πες οτι θες αλλα να το ληγουμε γιατι εγω δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος

 

και να μην ενοχλουμε και το θεμα επιτελους

 

Εγώ με την Αερικιά γνωριζόμεθα από αλλού έχουμε ανοιχτούς λογαριασμούς:P και αλληλοπλακιζόμαστε...

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω μπλακ λιστ... αυτή να δεις τι έχει ακούσει μουχαχαχαχαχαχαχα

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί; Μα το σταυρό... εντελώς επίτηδες το έκανα χαχαχαχα :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

σας ζητούμε την προσοχή σας στο παρακάτω κείμενο :

(παρεμβάσεις σε συζητήσεις)

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=78132

 

Το θέμα κλειδώνεται καθώς η συζήτηση πλέον δεν έχει ενημερωτικό χαρακτήρα και δεν είναι ευανάγνωστη.

Αν και εφόσον κάποιο απο τα μέλη που συμμετείχαν στην συζήτηση αυτή και θεωρούν

οτι μπορούν να συμβάλουν στο ξεκαθάρισμα του, (μεταφορά μη παραγωγικών δημοσιεύσεων στο αρχείο ) έτσι ώστε να μπορέσει να ξανα ανοίξει και να συνεχιστεί ο διάλογος παρακαλείτε να στειλει μήνυμα στον Συντονιστή Περιεχομένου , όπου και θα λάβει οδηγίες για αυτήν την διαδικασία .

 

ευχαριστούμε που συμβάλλεται στην ομαλή λειτουργία του φορουμ της ΕΕΕΓ

 

απο την διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...