Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΕΝΝΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ


antu

Recommended Posts

βρε κορίτσια αφού το ικα αμα κάνεις καισαρική σου καλύπτει όλα τα έξοδα. τώρα ξαφνικά τι άλλαξε και ζητάνε τόσα λεφτα? μήοως είναι για ασφάλεια δημοσίου μόνο? εχετε μάθει κάτι άλλο? απο δευτερα θα πάρω και γω στο αττικο να μάθω. μα συγνώμη, αμα είναι να δώσω 1200 στον γιατρό. 150 στον αναισθησιολογο και άλλο ένα 1000ρικο στο νοσοκομείο ε πάω σε ιδιωτικό. ειπαμε να πάμε για καλύτερα στο δημόσιο αλλά όχι κι έτσι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε κορίτσια αφού το ικα αμα κάνεις καισαρική σου καλύπτει όλα τα έξοδα. τώρα ξαφνικά τι άλλαξε και ζητάνε τόσα λεφτα? μήοως είναι για ασφάλεια δημοσίου μόνο? εχετε μάθει κάτι άλλο? απο δευτερα θα πάρω και γω στο αττικο να μάθω. μα συγνώμη, αμα είναι να δώσω 1200 στον γιατρό. 150 στον αναισθησιολογο και άλλο ένα 1000ρικο στο νοσοκομείο ε πάω σε ιδιωτικό. ειπαμε να πάμε για καλύτερα στο δημόσιο αλλά όχι κι έτσι

 

ειπα και εγω να ενημερωσω τελικα το συζητατε απο χθες ανοιξα και εγω θεμα.ας μαθουμε και να ενημερωσουμε

χθες στον ιδιωτη ιατρο μου ακουσα αυτες τις τιμες για μια πελατισα του που πηγε στο νοσοκομειο με ασφαλεια ΤΕΒΕ και τις ειπαν 1600 και μια κοπελα που ηταν εκει εξω τσμεδε ειπε πως θα πηγαινε να ρωτησει.

φανταζεστε να εχουν και κρυφες χρεωσεις εξτρα?ελεος αυτα γιατι δεν τα ανακοινωνουν στις τηλεορασεις?που ειναι ο αυτιας?μονο για το ποσο θα κοψουν απο το μισθο του δημοσιου υπαλληλου?για την υγεια τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω ΤΕΒΕ θα πληρώσω για το νοσοκομείο γύρω στα 600 ευρώ σε δίκλινο δωμάτιο (θέσεις λέγονται). Αν δεν διαλέξω αυτό το δωμάτιο και πάω σε κανονικό δεν πληρώνω τίποτα. Αναισθησιολόγο δεν πληρώνω..ρώτησα τον γιατρό μου για όλα αυτά.

Τι 1600 ακούω βρε κοπέλα μου και κουφάθηκα η γυναίκα? Μήπως λάθος κατάλαβα?

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω ΤΕΒΕ θα πληρώσω για το νοσοκομείο γύρω στα 600 ευρώ σε δίκλινο δωμάτιο (θέσεις λέγονται). Αν δεν διαλέξω αυτό το δωμάτιο και πάω σε κανονικό δεν πληρώνω τίποτα. Αναισθησιολόγο δεν πληρώνω..ρώτησα τον γιατρό μου για όλα αυτά.

Τι 1600 ακούω βρε κοπέλα μου και κουφάθηκα η γυναίκα? Μήπως λάθος κατάλαβα?

 

οχι αλλαξαν οι τιμες για καισαρικη ειπαν 1600 και φυσιολογικος 800.ρωτησα και εγω η αφελης σε μονοκλινο πηγε και μου ειπαν 4κλινο.ασε οι ανθρωποι επαθαν σοκ γιατι ειχαν υπολογισει στα μισα περιπου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ που έχω ΤΕΒΕ θα πληρώσω για το νοσοκομείο γύρω στα 600 ευρώ σε δίκλινο δωμάτιο (θέσεις λέγονται). Αν δεν διαλέξω αυτό το δωμάτιο και πάω σε κανονικό δεν πληρώνω τίποτα. Αναισθησιολόγο δεν πληρώνω..ρώτησα τον γιατρό μου για όλα αυτά.

Τι 1600 ακούω βρε κοπέλα μου και κουφάθηκα η γυναίκα? Μήπως λάθος κατάλαβα?

 

για αυτο και το ανοιξα θεμα ομως και μια κοπελα που τηλ στο ελενα της ειπαν να παρει απο δευτερα γιατι αλλαξαν οι τιμες ψαξε το μη βρεθεις προ εκπληξεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα,

 

είμαι καινούρια στο forum...διανύω την 16η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και η γιατρός μου είναι στο ΜΗΤΕΡΑ!!!! Λόγω κρίσης(@!!@!@#$#) σκεφτόμαστε με τον σύζυγο μήπως κοιτάξουμε για κανένα δημόσιο νοσοκομείο!!!!Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη απ'την γιατρό μου, η οποία είναι πολύ υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και ξέρω ότι θα το παιδέψει μέχρις εσχάτων!!! Ως προς την εγκυμοσύνη μου είναι όλα πολύ καλά, κάναμε και την αυχενική και όλα βγήκαν καλά.Στο μεταξύ πέρυσι μου διέγνωσε κονδυλώματα, τα οποία και παρακολουθούμε ανα 6μηνο!!!Γενικά της έχω πολύ εμπιστοσύνη και γι' αυτό κωλύομαι!!!!Θα ήθελα Φ.Τ. αλλά να μη σκάσω και 3000-4000!!!! Είναι δύσκολοι καιροί-όπως καταλαβαίνετε-και είδα ότι απ'το ΙΚΑ παίρνεις ελάχιστα!!!Έχετε κάτι να προτείνετε??Γιατρό και νοσοκομείο?

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

ebyKp3.png?H3UgLDY0

dev272pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα,

 

είμαι καινούρια στο forum...διανύω την 16η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και η γιατρός μου είναι στο ΜΗΤΕΡΑ!!!! Λόγω κρίσης(@!!@!@#$#) σκεφτόμαστε με τον σύζυγο μήπως κοιτάξουμε για κανένα δημόσιο νοσοκομείο!!!!Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη απ'την γιατρό μου, η οποία είναι πολύ υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και ξέρω ότι θα το παιδέψει μέχρις εσχάτων!!! Ως προς την εγκυμοσύνη μου είναι όλα πολύ καλά, κάναμε και την αυχενική και όλα βγήκαν καλά.Στο μεταξύ πέρυσι μου διέγνωσε κονδυλώματα, τα οποία και παρακολουθούμε ανα 6μηνο!!!Γενικά της έχω πολύ εμπιστοσύνη και γι' αυτό κωλύομαι!!!!Θα ήθελα Φ.Τ. αλλά να μη σκάσω και 3000-4000!!!! Είναι δύσκολοι καιροί-όπως καταλαβαίνετε-και είδα ότι απ'το ΙΚΑ παίρνεις ελάχιστα!!!Έχετε κάτι να προτείνετε??Γιατρό και νοσοκομείο?

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΦΗ,

 

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΚΑΤΑΡΧΗΝ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΤΕΛΕΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ Κ ΜΕ Τ ΚΑΛΟ Τ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!:-)

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΟΥ ΖΗΤΑΕΙ 3000 Κ ΠΑΝΩ Κ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΙΓΜΗ,ΓΙΑΤΙ ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ή ΕΣΕΝΑ Ή ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΕ ΠΑΝΕ ΣΕ ΕΦΗΜΕΡΕΥΟΝ ΝΟΣ-ΜΕΙΟ,ΤΕΣΠΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ....ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΣΑΝ ΙΔΕΑ ΓΙΑΤΙ Κ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΓΩ,ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΗΣ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΟΣ-ΜΕΙΟ ΞΕΓΕΝΝΑΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ,ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ...ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΝΟΣ-ΜΕΙΟ,ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΗΚΑΜΕ ΠΗΓΑΜΕ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΕΦΗΜΕΡΕΥΟΝ ΣΕ ΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ,ΝΑ ΦΤΑΣΩ 40 ΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ, Κ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ Σ ΕΓΓΥΗΘΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ,ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΜΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΑΥΤΟ ΦΥΣΙΚΑ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ...Κ ΘΕΛΕΙ ΩΣ ΑΜΟΙΒΗ 1000ΕΥΡΩ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΛΕΦΤΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ Κ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ.ΦΥΣΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΝ ΞΕΡΟΥΜΕ Τ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΑΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ 40ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΜΑ ΕΓΩ ΘΕΛΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΑΜΑ ΠΑΡΩ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΠΕΙΔΟΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ Κ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΜΑΣ ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ Ν ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΠΑΛΙ,ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!ΝΑ ΘΕΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ Κ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ Κ ΝΑ ΨΑΧΝΕΣΑΙ.

ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΣΤΟ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΣΥ Η ΙΔΙΑ Κ Τ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Η ΤΣΕΠΗ Σ,ΨΑΞΟΥ ΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΡΧΗ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ Κ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΙΑΤΡΟ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ Σ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΕΣΤΩ ΛΙΓΟ.ΓΙΑ ΝΟΣ-ΜΕΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΑ ΕΠΙΣΗΣ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΣΤ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΝΟΣ-ΜΕΙΟ Κ ΕΝΑΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΙΑΤΡΟΣ.ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΠΑΛΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.

mEJOp2.png?EXgmmHz9

 

iFIZp2.png?LvwxVqRG

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

γεννησα πριν 4μηνες στο Ιπποκρατειο!Ο γιατρος μου με παρακολουθουσε μεχρι και την 40 εβδ.Για λογους ασφαλείας και για οικονομικους λογους ημουν παντα υπερ των νοσοκομειων!Γεννησα 40 εβδ+8ημ,χωρις τον γιατρο μου που ηθελε 1100!δεν ειχα διαστολη,περιμεναμε 12 ωρες και τελικα εκανα καισαρικη!οι μαιες ηταν εξυπηρετικοτατες (και απο τις 3 βαρδιες,γνωρισα αρκετες!!!!!!),ειχα μια ειδικευομενη μεχρι τις 7 το απογευμα να κοιταζει ολη την διαρκεια τον καρδιοτοκογραφο, και 2 καθηγητες στην εφημερια!Εμεινα σε δικλινο δωματιο που ειχε εξτρα επιβαρυνση (129 ευρω ηταν τα εξοδα μου!!)Το σημαντικοτερο ομως,οταν γεννηθηκε ο γιος μου διαπιστωθηκε προβλημα στην καρδουλα του και εμεινε στην μοναδα εντατικης!Ευτυχως ολα πηγαν καλα και ειμαστε μια χαρα υγιεις!!Ενιωθα ασφαλεια στο νοσοκομειο,ιδιαιτερα για το μπεμπη μου!Μωρα να πηγαινουν απο κλινικη στο νοσοκομειο υπαρχουν, απο νοσοκομειο σε κλινικη δεν υπαρχουν!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατρους και μαιες στο Ιπποκρατειο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mariasaloniki πολύ χαίρομαι που είσαι έυχαριστημένη από το Ιπποκράτειο. Κι εγώ εκεί θα γεννησω και έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια για προσωπικό και εξυπηρέτηση. Επίσης οτι προσέχουν πολύ τα μωράκια και τα κάνουν πολλές εξετάσεις ετσι ώστε να ειναι 100% σίγουροι οτι είναι υγιή.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες σκοπευουν να γεννησουν σε δημοσιο παρτε τηλεφωνο το λογιστηριο του νοσοκομειου. Εχουν αλλαξει δραματικα οι τιμες των δημοσιων νοσοκομειων. Φτ. 890 !!! και κτ 1500!!! κατι...

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες σκοπευουν να γεννησουν σε δημοσιο παρτε τηλεφωνο το λογιστηριο του νοσοκομειου. Εχουν αλλαξει δραματικα οι τιμες των δημοσιων νοσοκομειων. Φτ. 890 !!! και κτ 1500!!! κατι...

 

:shock::shock:

δε σκοπεύω να ξαναγεννησω αλλά σοκαριστηκα! !!!

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια επειδη τα εχω χασει λιγο.αυτες η τιμες για ποιο πραγμα ειναι για τον γιατρο,για το νοσοκομειο αναλογα σε τι δωματιο θα παμε...μα υποτιθετε δινουμε 1000 ε στην γιατρο που θα μας γεννησει τ αλλα λεφτα που αναφερετε η για φ.τ η για κ.τ τι ειναι το νοσοκομειο ειναι δηλαδ το δωματιο πληρωνεις!!!μπωρει καποια να μου το διευκρινησει.κ αν ναι το τεβε-ικα τι ρολο πεζουν πληρωνουμε τοσα λεφτα στο τοβε με τους παλιο κλεφτες μετα τι σοι ασφαλεια ειναι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε κοριτσια επειδη τα εχω χασει λιγο.αυτες η τιμες για ποιο πραγμα ειναι για τον γιατρο,για το νοσοκομειο αναλογα σε τι δωματιο θα παμε...μα υποτιθετε δινουμε 1000 ε στην γιατρο που θα μας γεννησει τ αλλα λεφτα που αναφερετε η για φ.τ η για κ.τ τι ειναι το νοσοκομειο ειναι δηλαδ το δωματιο πληρωνεις!!!μπωρει καποια να μου το διευκρινησει.κ αν ναι το τεβε-ικα τι ρολο πεζουν πληρωνουμε τοσα λεφτα στο τοβε με τους παλιο κλεφτες μετα τι σοι ασφαλεια ειναι!!

 

 

Προς το παρον ξερω οτι αφορα τα νοσηλεια :cry::cry::cry: και οχι τον γιατρο...Τωρα τι παιζει ακριβως με τα ασφαλιστικα κανεις δεν ξερει με σιγουρια. Την Δευτερα ομως θα παρω το Ελενα να ρωτησω και μετα το Ικα να διασταυρωσω τι καλυπτει ποσο και πως.

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια κανενα νεο για τις τιμες στα δημασια?

 

http://didefth.gr/lows/fek_2011_1702b.pdf

 

 

οταν το διαβασεις εχε ενα ποτηρι νερο διπλα σου

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα πριν μια εβδομάδα στο Λητω μου κόστισε 1100ε ο γιατρός και τοβλητω 1500 φτ και το ΙΚΑ δίνει πίσω τα 1070ε.άρα τι πάτε στα δημόσια με αμοιβές γιατρών 1500 κ πάνω και πληρωμή στο νοσοκομείο;πιο φθηνά πλέον έρχεται το ιδιωτικο και διαφορετικές παροχές αλλα κ περιβάλλον

 

μου στέλνεις τα στοιχεία του γιατρού σου? εμεινες ευχαρηστημένη? προσωπικά αν οι τιμές είναι αυτές που ακουγονται σε σχέση με τις δικες σου θα προτιμήσω το λητω που έχω και συγγενη μου μέσα.

 

ΚΑι αν μπορείς πές μου με τα βλαστοκύτταρα έκανες κάτι? κράτησες? Ειναι δωρεαν στο λητω?

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα πριν μια εβδομάδα στο Λητω μου κόστισε 1100ε ο γιατρός και τοβλητω 1500 φτ και το ΙΚΑ δίνει πίσω τα 1070ε.άρα τι πάτε στα δημόσια με αμοιβές γιατρών 1500 κ πάνω και πληρωμή στο νοσοκομείο;πιο φθηνά πλέον έρχεται το ιδιωτικο και διαφορετικές παροχές αλλα κ περιβάλλον

 

την επισκληριδιο την πληρωνεις στο λητω? 1500 το τρικλινο? το μωρα τα ειχατε μαζι σας?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ σε δημόσιο είχα αποφασίσει να γεννήσω ρε κορίτσια και μία φίλη μου τώρα που είναι στις μέρες της ο γιατρός που την παρακολουθεί στο αλεξάνδρας της είπε φυσιολογικό τοκετό 1000ε το νοσοκομείο και αν χρειαστεί και πάει καισαρική θα πάει 1500ε .Και η αμοιβή του χώρια 1300ε έλεος τι λένε ;έχετε ακούσει κάτι τέτοιο έχω τρελλαθεί στη σκέψη για αυτά που λένε.για τα βλαστοκύτταρα πως γίνεται στο δημόσιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα στις μέλλουσες και wannabe μανούλες....

Όπως έχω γράψει παραπάνω σε αυτό το post, έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη από την εμπειρία μου στο Έλενα το 2010.

Ακούγοντας όσα γράφετε για τις αυξήσεις τιμών, πήρα στο νοσοκομείο σήμερα και ρώτησα για κτ και διαμονή στο lux και στο μονόκλινο δωμάτιο με κάλυψη από το ΙΚΑ.

Μου είπαν ότι πλέον η κτ κοστίζει 1600 ευρώ και επιπλέον 125 ευρώ/μέρα για το lux και 55 ευρώ/μέρα για το μονόκλινο. Δεν ρώτησα για το δίκλινο.... το ΙΚΑ καλύπτει 100% τη Γ θέση.

Οπότε θεωρώ ότι το πρόβλημα υπάρχει στα άλλα ασφαλιστικά ταμεία τα οποία από ότι έχω καταλάβει δεν καλύπτουν τα νοσήλεια αλλά δίνουν ένα επίδομα τοκετού μόνο (;).

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.Μολις ειδα τα τελευταια νεα και επαθα σοκ. δεν καταλαβαινω ενα πραγμα ομως.Μεχρι πριν λιγες μερες οταν πηγαινες στο νοσοκομειο να γεννησεις πληρωνες μονο γιατρο και δωματιο.Τωρα πως γινετε να πληρωνεις και τα νοσηλεια? Ποιος ο ρολος λοιπον του δημοσιου νοσοκομειου? Μηπως η αυξηση τιμων αφορα μονο τα ταμεια μας και οχι εμας? Δηλαδη αν παει καποιος με σκωλικοειδητη θα τον βαλουν να πληρωσει??? Μην αρρωστησει καμια μας γιατι αλοιμονο μας!!!!!!!!!!!! ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΑΣ ΠΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΝ???????? ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ................

Link to comment
Share on other sites

eleni2010 συμφωνώ απολύτως!!!!Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να πληρώνουμε γενικώς σε ΔΗΜΟΣΙΟ μαιευτήριο...δηλαδή αν νοσηλευτούμε πχ στο Σωτηρία θα πληρώσουμε τίποτα???Τότε γιατί στο Μαιευτήριο??Δεν το χωράει ο νους μου...αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ!!!

Προχθές που πήγα στον γιατρό μου, μου είπε ότι τώρα είναι το "πακέτο"...και τί σημαίνει πακέτο???Η νοσηλεία, τα φάρμακα κτλ....εκεί καταντήσαμε να πληρώνουμε τα πάντα όπως στα ιδιωτικά...και το καταλαβαίνω αν δεν έχεις ασφάλεια...γιατί τα ταμεία να μην τα καλύπτουν???

ebyKp3.png?H3UgLDY0

dev272pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...