Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΕΝΝΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ


antu

Recommended Posts

Κοριτσακια καλησπερα! Θα ηθελα να ευχαριστησω ολες σας που με βοηθησατε αμεσως οταν σας χρειαστηκα. Ηδη εχω παρα πολλες πληροφοριες απο εσας για να ξεκινησω την εγκυμοσυνη μου πολυ ηρεμη οσο αφορα το θεμα μαιευτηριο/γιατρος. ευχομαι σε ολες μας πια με το καλο να δεχτουμε τα παιδακια μας. Ειμαι υπερβολικα χαρουμενη γιατι τελος αυγουστου ειχα μια αποβολη και εμεινα αμεσως εγκυος παλι. ελπιζω να συνεχισουμε να λεμε τα νεα μας. φιλια πολλα!!!!!!!!!!:-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα μανουλες και εγω στο νοσοκομειο θα γεννησω .εχω διαλεξει τον γιατρο μου απο τον 3ομηνα εγκυμοσυνης και εχω να πω οτι ειναι καλυτερος απο απο τον εξωτερικο μου γιατρο.επισης του εχω ζητησει αυτος να με ξεγεννησει και με το αζημειωτο φυσικα.το καλο με αυτοο τον γιατρο ειναι οτι προσφατα που χρειαστηκε να κανω εισαγωγη γιατι ειχα πονους μου φερθηκε παρα πολυ καλα,νιωθω τυχερη που τον εχω.ειμαι στην 30η εβδομαδα και ανυπομονω να την κρατησω στην αγκαλια μου.μια ερωτηση εχω να κανω στο νοσοκομειο πληρωνουμε την διανομη εχω ασφαλεια ικα.:P:rolleyes::wink:

καλημερα σε περιπτωση φ.τ πληρωνεις τη διαμονη απο το ικα παιρνεις το επιδομα τοκετου...εχω γεννησει2 φορες σε δημοσιο

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!θα ηθελα μια μικρη βοηθεια βρισκομε στον 3 μηνα κ αλλαξα γιατρο απο ιδιοτικω για δημοσιο κ μου ειπαν για μια γιατρο στο ελενα κ λεω να γεννησω εκει μηπως μπορειτε να μου πειτε τη παιζει απο τιμες κ γενικα για το νοσοκομειο,η γιατρος μου λεγετε καργακου,δν εχω παει ακομα αυτες τησ μερες θα παμε για πρωτο ραντεβου ,αν ξερει καποια θα με βοηθουσε πολυ ανοιξα κ θεμα αλλα δν μου απαντησαν,επειδη ειμαι νεα κ δν τ εχω καλα ακομα με το φορουμ δν γνωριζο πολλα,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

neraidoula den mou exei erthei kati mporeis na to ksanasteileis?

se euxaristw

επειδη δεν ξερω γιατι δεν ηρθε στο γραφω εδω ,δεν ξερω αν κανει αν οχι χιλια συγνωμη...εγω εχω κλεισει ραντεβου με την κ.καργακου ειναι για της 13 μου ακουστικε πολυ καλη κ ευγενικη κ ομιλητικη απο κοντα θα δω..οπως ειπε κ η σοφια ειναι ευχαριστιμενη απο προσωπικη εμπυρια,το τηλεφ της ειναι 6972910549 ,εγω την πειρα γυρω στης 8 το βραδυ τοτε παρτην κ μου ειπε ποτε να παω,επειδη ποιο πριν δν μπορει να μιλησει απο οσο μου ειπαν!παρε κ πες μας νεα!φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΟΣ!!! Βγήκε εγκύκλιος για τα δημόσια νοσοκομεία με νέες τιμές;;;;;;; Μια γνωστή μου γέννησε σήμερα στο Δημόσιο στη Θες/νίκη και τους ενημέρωσαν οτι. ΑΠΟ 330 που ήταν η τιμή του δωματίου για φτ πήγε 980!!! και για κτ 1540!!!! Θα τρελλαθωωωωωω;;;;;;;;;;; Ισχύει;;;; Κάποια κοπέλα ξέρει κάτι;;; Υποτίθεται ότι αυτό ισχύει για ΟΛΑ τα δημόσια κ των Αθηνων!!!!!!!

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάτι αλλά μου φαίνεται παράλογο να πληρώσεις τόσα λεφτά με ασφάλεια σε δημόσιο νοσοκομείο. Μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο στο λογιστήριο του νοσοκομείου που θα γεννησεις να σε ενημερώσουν για τις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάτι αλλά μου φαίνεται παράλογο να πληρώσεις τόσα λεφτά με ασφάλεια σε δημόσιο νοσοκομείο. Μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο στο λογιστήριο του νοσοκομείου που θα γεννησεις να σε ενημερώσουν για τις τιμές.

 

 

Στο Ελενας θα γεννησω με κτ. Αυριο πρωι πρωι θα τους παρω τηλεφωνο...πολυ φοβαμαι την απαντηση τους...:(:(

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ!!! Βγήκε εγκύκλιος για τα δημόσια νοσοκομεία με νέες τιμές;;;;;;; Μια γνωστή μου γέννησε σήμερα στο Δημόσιο στη Θες/νίκη και τους ενημέρωσαν οτι. ΑΠΟ 330 που ήταν η τιμή του δωματίου για φτ πήγε 980!!! και για κτ 1540!!!! Θα τρελλαθωωωωωω;;;;;;;;;;; Ισχύει;;;; Κάποια κοπέλα ξέρει κάτι;;; Υποτίθεται ότι αυτό ισχύει για ΟΛΑ τα δημόσια κ των Αθηνων!!!!!!!

 

Για τους ασφαλισμένους του δημοσίου ισχύει σίγουρα, το έμαθα σήμερα από τη γιατρό μου. Για το ικα δε γνωρίζω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο τωρα πλακα κανουν ετσι!!δηλδ επειδη δν πολυ καταλαβα με ασφαλεια ικα ας πουμε η τεβε θα πληρωνεις τοσο ελεος που θα καταντισουμε κ δν γεναω σπιτι μου....γ@@@@@ την κριση μεσα μας εχουν κανει να μν μπορουμε ουτε να γεννισουμε,συγνωμη αλλα τα πειρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι ειναι αυτο τωρα πλακα κανουν ετσι!!δηλδ επειδη δν πολυ καταλαβα με ασφαλεια ικα ας πουμε η τεβε θα πληρωνεις τοσο ελεος που θα καταντισουμε κ δν γεναω σπιτι μου....γ@@@@@ την κριση μεσα μας εχουν κανει να μν μπορουμε ουτε να γεννισουμε,συγνωμη αλλα τα πειρα

 

θα βαλω τα κλαμματα.....ελεος πια!!!!!!!!!!!!:|:neutral::|

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

να ερθω να κανουμε παρεα υσχειι αυτο η τζαμπα στεναχωριομαστε ,καλυτερα να πας σε ιδιωτικό τοτε αι στο διαβολο να πανε γ@@@ την κυβερνήσει τους,,,αχ θα σκασω

Link to comment
Share on other sites

Επέτρεψέ μου να σου απαντήσω εγώ που γέννησα με το γιατρό μου.

 

Κι εγώ από ανασφάλεια ήθελα οπωσδήποτε να γεννήσω με το γιατρό μου, και στο δημόσιο όπως και έκανα. Και πιθανόν το ίδιο να έκανα και σε επόμενη εγγυμοσύνη (μαρκιά από μας).

 

Όμως, θεωρώ ότι είμαι ανόητη. Γνωρίζω πολύ κόσμο που γέννησε με τον γιατρό που εφημέρευε και είναι οκ.

 

Μια συνάδελφό μου δε, της έσωσε ο γιατρός που εφημερευε τη ζωή, γιατί ο δικός της ήταν σε κλινική και δεν αναλάμβανε την περίπτωσή της (δύσκολη). Και της το είπε την ώρα που γεννούσε:shock: Και ήταν το 3ο παιδί, τον είχε και στα άλλα 2.

 

Όπως ξέρω και κοπέλα που θα έχανε το 2ο της παιδί εξαιτίας του γιατρού της, που είχε τον ίδιο και στο πρώτο.

 

Με το παραπάνω θέλω να πω, πως αν είναι να πέσεις σε ένθρωπο, θα πέσεις είτε τον πληρώνεις ή όχι. Κι αν είναι να τύχει το λάθος, η κακιά στιγμή κτλ θα τύχει ανεξαρτήτως αν είναι ο γιατρός σου ή αυτός που εφημερεύει.

 

Εγώ γέννησα στο παπαγεωργίου με το γιατρό μου, ο οποίος εφημέρευε. Σε πληροφορώ ότι όλες οι κοπέλες που γέννησαν μαζί του, χωρίς να είναι γιατρός τους έλεγαν τα καλύτερα μέσα στο θάλαμο.

 

Έτσι έχω καταλήξει στο ασφαλές συμπέρασμα, ότι είναι τζάμπα λεφτά το να έχεις το γιατρό σου.

 

Συμφωνω σε αυτο ..αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα στο Ιπποκρατειο Θεσσαλονικης σε εφημερια χωρις δικο μου γιατρο κυριως λογω οικονομικου κ απειριας μιας κ ημουν νεα μανουλα...

Βεβαια για πολλες γυναικες το να εχουν εκεινη την ωρα το γιατρο τους ειναι κατι σαν must κ το βλεπουν καπως....κ τον γιατρο κ την σουπερ ντουπερ κλινικη...Σιγουρα κακοι ανθρωποι κ κακοι επιστημονες υπαρχουν αντου κ ειναι θεμα τυχης καθαρα που θα πεσεις,για παραδειγμα εγω πχ οπως προειπα γεννησα σε δημοσιο χωρις δικο μου γιατρο πηγαινα καθε μηνα κανονικα στην δικη μου σε ιδιωτικη εκανα ολες τις εξετασεις μου κανονικοτατα κ πριν κανω εισαγωγη στο Ιπποκρατειο μου τις ζητησαν ολες τις ειδες αναλυτικα ολες με ρωτησε 852 φορες να τα ξαναπω ολο το ιστορικο αν ειχα κατι κ μετα μου καναν εισαγωγη,την ωρα που γεννουσα ειχα μεσα στο δωματιο την προισταμενη μαια,την μαια της βαρδιαςα 4 μαιευτηρες που μου πατουσαν την κοιλια γιατι δεν ηξερα πως να σπρωξω(ελλειπης ενημερωση απο πλευρας μου) οι οποιοι επιτηρουσαν εκτος αυτου,αλλοι 2 με ξενεγεννουσαν κ αλλοι 2 ειδικευομενοι που απλα κοιτουσαν χωρις να παρουν μερος σε κατι κ μια νεογνολογος ετοιμη να δει το μωρο ,που κ να πληρωνα τοσους γιατρους μαζι μου δεν θα ειχα με τπτ ...σε αυτο ημουν απο τις τυχερες..

Βεβαιαα τωρα αν ηταν να ξαναγεννησω θα επελεγα κ γω να πηγαινω σε καποιο δημοσιο(το τονιζω αυτο) να με παρακολουθει καποιος για να εχω εστω καποιο γνωστο ανθρωπο γιατι οση ωρες ημουν στο δωματιο οδυνων δεν επετρεπαν κανεναν δικο μου μεσα ημουν ολομοναχη απο τις 13:00 μεχρι τις 23:15 που γεννησα κ κανεις δεν ελεγε τπτ στους δικους μου που περιμεναν εξω ,καποια στιγμη μονο τρυπωσε ο αντρας μου κ μπηκε κρυφα να δει αν ζω πεθανα τι κανω τελος παντων τοσες ωρες!!! το μονο που ελεγαν στους δικους μου ολα καλα ολα καλα σε λιγο θα γεννησει τπτ αλλο....

Φιλικα παντα

Ιωαννα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την απαγόρευση παρουσίας τρίτου στην αίθουσα τοκετού είναι πολύ κάπως. Καμιά ψυχολογική υποστήριξη στην επίτοκο. Ξέρω φίλη μου με πολύ δύσκολη περίπτωση που είχε αναγκη τον άντρα της και ενώ τους παρακαλούσε να τον αφήσουν μέσα εκείνοι της το αρνήθηκαν. Η κοπέλα δεν ήταν καθόλου συνεργάσιμη (και πως να ήταν δηλαδή) και εκανε 22 ώρες για να γεννήσει.

 

Τεσπα κι εγώ Ιπποκράτειο θα γεννήσω αλλά με τον γιατρό μου. Δημόσιο νοσοκομείο ήθελα και στην πρώτη μου γέννα αλλά δεν είχα γιατρό.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

αυτο οντος γιατι δεν επιτρεπουν στο δωματιο οδυνων να ειναι καποιος δικος μας εγω μονη μου θα τα πεξω

!εκει εισαι μονη η με αλλες κοπελες...

 

Κοιτα νομιζω εξαρταται αν πεσεις σε κινηση... εγω παντως μεχρι τις 6 το απογευμα οπου εσπασαν κ τα νερα μου ημουν μονη μου εεεε μετα αρχισαν οι πονοι τοσα εντονα που δεν καταλαβα καν ποτε ηρθε η κοπελα ουτε τπτ δε ειχα κουραγιο να δω τι γινετε μεσα αλλα οτι ηθελα καποιον δικο μου τον ηθελα εννοειται. Γνωστη μου δε που γεννησε εκει ενα μηνα μετα ηταν κανονικα ολη την διαρκεια μεσα με τον αντρα της ,βεβαια αυτη πηγαινε εκει κ την παρακολουθουσε εκει ο γιατρος της ο οποιος την ξεγεννησε ,μεχρι κ φραπε κ τις κανανε ,βεβαια αυτης ηταν η 2 γεννα κ την αφηναν να περπαταει κιολας,εγω ημουν ξαπλα απο τις 13:00 που εκανα εισαγωγη μεχρι κ να παω στο δωματιο που γεννανε!

Link to comment
Share on other sites

οχ θεε μου πως θα αντεξω να ειμαι μονη μου θα της πω απο την αρχη της γιατρου μου να εχω τον αντρα μου μεσα κ στο οδινων κ στον τοκετο δν εχω κανει ποτε εισαγωγη σε νοσοκομειο κ ευχαριτσω το θεο ,αλλα τα φοβαμε απιστευτα,δεν μπορω να διανοηθώ οτι θα ειμαι μονη μου....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...