Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Κορίτσια ετοιμάζω βάφτιση κι έχει δημιουργηθεί θέμα με τη μία νονά λόγω κάποιων αποφάσεων που πήραμε, δηλαδή λέμε να μην κάνουμε μπομπονιέρες για τους ενήλικες, παρά μονο σακούλες με δωράκια για τα παιδιά και τα κουφέτα να μπουν στο welcome. Θα ήθελα τη γνώμη σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν το έχω ξανακουσει η αλήθεια είναι. Έχω ακούσει μονο να μοιράζεται κάποια καρτουλα που να λέει πχ ότι αντί για μπομπονιέρες τα αντίστοιχα χρήματα έγιναν δωρεά σε κάποιον οργανισμό.

Από την άλλη δεν αφορά και πολύ τη νονά, γιατί οι μπομπονιέρες είναι αρμοδιότητα των γονιών 

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2023 at 4:43 PM, Sofcrazy said:

Καλησπέρα σε όλους! Κορίτσια ετοιμάζω βάφτιση κι έχει δημιουργηθεί θέμα με τη μία νονά λόγω κάποιων αποφάσεων που πήραμε, δηλαδή λέμε να μην κάνουμε μπομπονιέρες για τους ενήλικες, παρά μονο σακούλες με δωράκια για τα παιδιά και τα κουφέτα να μπουν στο welcome. Θα ήθελα τη γνώμη σας!

Δεν είναι θέμα της νονάς η μπομπονιέρες, οι γονείς τα κανονίζουν αυτά.

Δεν έχω πάει σε βάπτιση και να μην έχουν μπομπονιέρες, όμως αν αυτό είναι που θέλετε εσείς γιατί όχι?

 

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τα κοριτσια.ειναι επιλογη των γονιων αν θα εχει μπομπονιερες,κ τι ειδους(σε αυτην την περιπτωση μπορεις να ρωτησεις αν θα χρειαστουν οι κουμπαροι επιπλεον,ωστε να ξερεις τον αριθμο για την παραγγελια,αναλογα κ με τους καλεσμενους)

πλεον τις περισσοτερες φορες μας δινουν προσκλητηριο με μπομπονιερα,κ μαλιστα με τα κουφετακια σαν τις γνωστες σοκολατενιες καραμελιτσες.να μην εχει μπομπονιερα μου εχει τυχει,αλλα παντα εχει καποιο κερασμα μετα το μυστηριοπερισσοτερα για τα παιδια)

εφοσον θα μπουν κ τα κουφετα στο welcome,δ καταλαβαινω το θεμα της νονας

Just now, vicky86 είπε:

συμφωνω με τα κοριτσια.ειναι επιλογη των γονιων αν θα εχει μπομπονιερες,κ τι ειδους(σε αυτην την περιπτωση μπορεις να ρωτησεις αν θα χρειαστουν οι κουμπαροι επιπλεον,ωστε να ξερεις τον αριθμο για την παραγγελια,αναλογα κ με τους καλεσμενους)

πλεον τις περισσοτερες φορες μας δινουν προσκλητηριο με μπομπονιερα,κ μαλιστα με τα κουφετακια σαν τις γνωστες σοκολατενιες καραμελιτσες.να μην εχει μπομπονιερα μου εχει τυχει,αλλα παντα εχει καποιο κερασμα μετα το μυστηριο(περισσοτερα για τα παιδια)

εφοσον θα μπουν κ τα κουφετα στο welcome,δ καταλαβαινω το θεμα της νονας

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...