Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μεγαλο κεφαλι εμβρυου στην 34η εβδ. Είναι ανησυχητικό;


Recommended Posts

Καλησπέρα κ από μένα, σας διαβάζω πολύ καιρό και ήρθε η ώρα να γράψω κ εγω το δικό μου προβληματισμό... Είμαι στην 34η εβδομάδα κύησης και στις μετρήσεις, το κεφάλι του μωρού βγηκε 2 εβδομάδες μεγαλύτερο. Μέχρι στιγμής όλα πήγαιναν καλά και γενικά ολα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικα..... Το γιατρό μου δε τον ανησυχεί αυτή η μέτρηση και λέει ότι απλά είναι ένα μωρό με μεγαλο κεφαλι. Είχε καμία παρόμοια εμπειρία? Γιατί με έχει προβληματίσει αρκετά όλο αυτό κ φοβάμαι μην έχει κάτι το μωρό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Marilou92 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα, σας διαβάζω πολύ καιρό και ήρθε η ώρα να γράψω κ εγω το δικό μου προβληματισμό... Είμαι στην 34η εβδομάδα κύησης και στις μετρήσεις, το κεφάλι του μωρού βγηκε 2 εβδομάδες μεγαλύτερο. Μέχρι στιγμής όλα πήγαιναν καλά και γενικά ολα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικα..... Το γιατρό μου δε τον ανησυχεί αυτή η μέτρηση και λέει ότι απλά είναι ένα μωρό με μεγαλο κεφαλι. Είχε καμία παρόμοια εμπειρία? Γιατί με έχει προβληματίσει αρκετά όλο αυτό κ φοβάμαι μην έχει κάτι το μωρό. 

Καλημέρα κορίτσι μου, έχω παρόμοια εμπειρία. Έκανα και Doppler και εξετάσεις για ζάχαρο και δε βρέθηκε κάποια ένδειξη ανησυχητική για τη μεγαλοσωμια, ειδικά για το κεφάλι που ήταν μεγάλο. Απλώς είχε μεγάλο κεφάλι. Όλα καλά ήταν τελικά, γεννήθηκε με περίμετρο κεφαλής 37,8 εκ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Annitamik είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, έχω παρόμοια εμπειρία. Έκανα και Doppler και εξετάσεις για ζάχαρο και δε βρέθηκε κάποια ένδειξη ανησυχητική για τη μεγαλοσωμια, ειδικά για το κεφάλι που ήταν μεγάλο. Απλώς είχε μεγάλο κεφάλι. Όλα καλά ήταν τελικά, γεννήθηκε με περίμετρο κεφαλής 37,8 εκ

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση μακάρι ναι είναι όλα καλά!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...