Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Sos πονος στον κόλπο (γυναικολόγοι δεν βρίσκουν κάτι)


Recommended Posts

Γεια σας , εδω και εναμιση μηνα ταλαιπωρουμε με καυσο στο κολπο .ολα ξεκινησαν μετα απο μια επαφη τελος φεβρουαριου .την επομενη μερα ποναγα εξωτερικα και ηταν ερεθισμενη η περιοχη .με το καιρο πηγε πιο μεσα ατην αρχη του κολπου .εχω επισκεφτει 3 γυναικολογους .οι δυο πρωτοι ειδαν φλεγμονη στο κολπο και ο τριτος δεν βλεπει κατι . Ανυσηχω μηπως ειναι κονδυλωματα η επαφη ηταν με προφυλαξη αλλα θυμαμαι ακουμπησε και χωρις αυτο . Δεν εχω ουτε αιμοραγια ουτε υγρα ουτε φαγουρα . Μονο καυσος και σαν πονος . Τι μπορει να ειναι κοντευω να τρελαθω ?!?!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/4/2021 at 6:54 ΜΜ, Dimitrafery είπε:

Γεια σας , εδω και εναμιση μηνα ταλαιπωρουμε με καυσο στο κολπο .ολα ξεκινησαν μετα απο μια επαφη τελος φεβρουαριου .την επομενη μερα ποναγα εξωτερικα και ηταν ερεθισμενη η περιοχη .με το καιρο πηγε πιο μεσα ατην αρχη του κολπου .εχω επισκεφτει 3 γυναικολογους .οι δυο πρωτοι ειδαν φλεγμονη στο κολπο και ο τριτος δεν βλεπει κατι . Ανυσηχω μηπως ειναι κονδυλωματα η επαφη ηταν με προφυλαξη αλλα θυμαμαι ακουμπησε και χωρις αυτο . Δεν εχω ουτε αιμοραγια ουτε υγρα ουτε φαγουρα . Μονο καυσος και σαν πονος . Τι μπορει να ειναι κοντευω να τρελαθω ?!?!

οι δυο που ειδαν φλεγμονη τι σου ειπαν να κανεις;καποια αγωγη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 said:

οι δυο που ειδαν φλεγμονη τι σου ειπαν να κανεις;καποια αγωγη;

Θα σου έλεγα να κάνεις καλλιέργεια για αερόβια και αναερόβια μικρόβια. Καντην κατευθείαν σε μικροβιολογικο εργαστήριο όχι στον γυναικολογο γιατί το δείγμα μέχρι να σταλεί μπορεί να αλλοιωθει. Είχα κάποτε ανάλογο πρόβλημα και βρέθηκε μικρόβιο ακινδυνο αλλά ενοχλητικό. Πέρασε γρήγορα με κατάλληλη αγωγή. Περαστικά! 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

οι δυο που ειδαν φλεγμονη τι σου ειπαν να κανεις;καποια αγωγη;

Εχω ταλαιπωρηθει απιστευτα...οι δυο πρωτοι μου ειπαν πως βλεπουν  φλεγμονη χωρις να μου πουν απο τι..επισης ο πρωτος μου εδωσε αγωγη για μυκητες και ο δευτερος αγωγη υποθετα αντιφλεγμονοδη που δεν μου καναν τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, maripoz είπε:

Θα σου έλεγα να κάνεις καλλιέργεια για αερόβια και αναερόβια μικρόβια. Καντην κατευθείαν σε μικροβιολογικο εργαστήριο όχι στον γυναικολογο γιατί το δείγμα μέχρι να σταλεί μπορεί να αλλοιωθει. Είχα κάποτε ανάλογο πρόβλημα και βρέθηκε μικρόβιο ακινδυνο αλλά ενοχλητικό. Πέρασε γρήγορα με κατάλληλη αγωγή. Περαστικά! 

Εκανα για αεροβια και αναεροβια δεν εδειξαν κατι οι εξετασεις ..ουτε μικροβιο αλλα ουτε βακτηριο..ποναω απιστευτα ακομα ..σαν να με εχουν 'κοψει ' εκει.επισης οι γιατροι δεν βλεπουν καποιο τραυματισμο που τους ρωτησα ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 hours ago, Dimitrafery said:

Εκανα για αεροβια και αναεροβια δεν εδειξαν κατι οι εξετασεις ..ουτε μικροβιο αλλα ουτε βακτηριο..ποναω απιστευτα ακομα ..σαν να με εχουν 'κοψει ' εκει.επισης οι γιατροι δεν βλεπουν καποιο τραυματισμο που τους ρωτησα ..

Μήπως είναι ερπης? Ο ερπης είναι σαν να σε έχουν κόψει εκει

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, μήπως να ξανακανες καλλιεργεία κολπικού και τραχήλου? Και όυρων. Εγώ το έπαθα αυτό πριν κανα μηνα αλλά ήταν από την επαφή κατέληξα (καποιο τραυμα) καθώς έκανα εξετάσεις κ βγήκαν καθαρές, έκανα μερικές πλυσεις και μερικά φουρολιν και όλα καλά. 

Δεν κάνεις κ μερικές πλυσεις με χαμομηλι μερικές μέρες? Σε ανακουφίζει αυτό. Κι ακόμα μέχρι να δεις τι είναι μην έρθεις σε επαφή (αν κ δε νομίζω να χεις διάθεση...) 

Σε καταλαβαινω παντως, νεότερη υπέφερα από τέτοια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/4/2021 at 2:36 ΠΜ, Dimitrafery είπε:

Εκανα για αεροβια και αναεροβια δεν εδειξαν κατι οι εξετασεις ..ουτε μικροβιο αλλα ουτε βακτηριο..ποναω απιστευτα ακομα ..σαν να με εχουν 'κοψει ' εκει.επισης οι γιατροι δεν βλεπουν καποιο τραυματισμο που τους ρωτησα ..

 

Εχεις δοκιμασει τοπικα προβιοτικα; Αν και θα επρεπε να τα εχει συστησει ο γυναικολογος!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Γιατί μπορεί να βγει κ εσωτερικά του κόλπου?

Για ερπη πηρα αγωγη για να αποκλεισει ο γιατρος το ενδεχομενο αυτο .οντως μετα απο μερες το φαρμακο δεν εκανε κατι οποτε λογικα δεν ηταν ερπης 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Πονάς κατά την επαφή μονο η γενικα?

Επαφη δεν υπαρχει διαθεση με τιποτα! Ποναω μονιμα .ειναι σαν αγκαθια μονιμα η μια πληγη ..εγω ετσι το νιωθω..

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, diane2020 είπε:

Περίεργο, μήπως να ξανακανες καλλιεργεία κολπικού και τραχήλου? Και όυρων. Εγώ το έπαθα αυτό πριν κανα μηνα αλλά ήταν από την επαφή κατέληξα (καποιο τραυμα) καθώς έκανα εξετάσεις κ βγήκαν καθαρές, έκανα μερικές πλυσεις και μερικά φουρολιν και όλα καλά. 

Δεν κάνεις κ μερικές πλυσεις με χαμομηλι μερικές μέρες? Σε ανακουφίζει αυτό. Κι ακόμα μέχρι να δεις τι είναι μην έρθεις σε επαφή (αν κ δε νομίζω να χεις διάθεση...) 

Σε καταλαβαινω παντως, νεότερη υπέφερα από τέτοια. 

..δεν ξερω ..πλεον ..δυο μηνες εχω αποκλεισει να ειναι τραυματισμος ..και φοβαμαι .σκεφτομαι να ξανα κανω καλλιεργεια αλλου να δω ..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Πονάς κατά την επαφή μονο η γενικα?

Γενικα ποναω..μονιμα 2 μηνες ..επαφη δεν εχω ακομα δεν γινεται καν . Νομιζω ποναω περισσοτερο οταν καθομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στη θεση σου καταρχην θα αλλαζα γυναικολογο και θα πηγαινα καπου με συστασεις, λογικα μπορουμε και εδω να σου δωσουμε ονοματα αν θες. Προσωπικα θα σου προτεινα αν εισαι Αττικη την κα Βερικη, το τηλεφωνο της μπορεις να το βρεις γκουγκλαροντας και το ιατρειο της ειναι στην Πανορμου.

Και θα εκανα και γενικοτερες εξετασεις, απο καλλιεργεια τραχηλικου για την περιπτωση να υπαρχει πιο βαθεια μολυνση (μου εχει συμβει) αλλα και ορμονικες. Αλλα επειδη αν σου λεμε η καθε μια την εμπειρια της, θα μαζεψεις 100 αποψεις, το βασικο ειναι να βρει εναν γυναικολογο που να αποκτησετε σχεση εμπιστοσυνης και να συνεχισει να ψαχνει μεχρι να βρει κατι και να λυσει το προβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Στη θεση σου καταρχην θα αλλαζα γυναικολογο και θα πηγαινα καπου με συστασεις, λογικα μπορουμε και εδω να σου δωσουμε ονοματα αν θες. Προσωπικα θα σου προτεινα αν εισαι Αττικη την κα Βερικη, το τηλεφωνο της μπορεις να το βρεις γκουγκλαροντας και το ιατρειο της ειναι στην Πανορμου.

Και θα εκανα και γενικοτερες εξετασεις, απο καλλιεργεια τραχηλικου για την περιπτωση να υπαρχει πιο βαθεια μολυνση (μου εχει συμβει) αλλα και ορμονικες. Αλλα επειδη αν σου λεμε η καθε μια την εμπειρια της, θα μαζεψεις 100 αποψεις, το βασικο ειναι να βρει εναν γυναικολογο που να αποκτησετε σχεση εμπιστοσυνης και να συνεχισει να ψαχνει μεχρι να βρει κατι και να λυσει το προβλημα. 

Εχω αλλαξει 3 γυναικολογους μεχρι τωρα σε διαστημα 2 μηνων που υπαρχει το προβλημα . Την δευτερα ευτηχως εχω ραντεβου απο συστασεις σε πολυ καλο γιατρο ευχαριστω και την δικη σας προταση ..ναι νομιζω δεν εχει νοημα να μαζευω εδω αποψεις πανω στο πανικο μου ισως . Φοβαμαι μηπως μεινει κατι μονιμο..νιωθω σαν νεκρη σε εκεινο το σημειο .μουδιασμα σαν ξιραφακια να κοβουν ..εχω ξηροτητα τρομερη . Εχω μια τελευταια ελπιδα την δευτερα..

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Πονάς κατά την επαφή μονο η γενικα?

Ποναω μονιμα ! 2 μηνες .νιωθω σαν πληγη εγω ..εχω ξηροτητα .ο  γιατρος  ειχε πει βαρθολενηους αδενες .αλλα μετα ειπε δεν ειναι αυτο .ταιριαζει με αυτο επειδη εχω ξηροτητα αλλα δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...