Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ουρολοίμωξη κ εξετάσεις σε 4 μηνών βρέφος


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Koukidoula είπε:

Συνεχίζει κ δεν τρώει η δικιά μου γι αυτό ανησυχώ ... 

Δεν κάνει καθόλου πυρετό η δικιά μου μόνο ανορεξία ... 

Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, εμάς λόγω της παλλινδρόμησης το γύρισε σε πυελονεφρίτιδα και γι'αυτό προφανώς εξελίχθηκε τόσο γρήγορα και έντονα. Ελπίζω σύντομα να δείτε σημαντικά σημάδια βελτίωσης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Sofika123 είπε:

Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, εμάς λόγω της παλλινδρόμησης το γύρισε σε πυελονεφρίτιδα και γι'αυτό προφανώς εξελίχθηκε τόσο γρήγορα και έντονα. Ελπίζω σύντομα να δείτε σημαντικά σημάδια βελτίωσης.

Σε ευχαριστώ πολύ Sofika123 ... ελπίζω τα αγγελούδια μας γερά να είναι κ αυτό το τελευταίο να είναι ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Koukidoula είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Sofika123 ... ελπίζω τα αγγελούδια μας γερά να είναι κ αυτό το τελευταίο να είναι ..

Σ'ευχαριστώ καλή μου! Καλώς ή κακώς πολλά ακόμα θα έρθουν, το μόνο που εύχομαι είναι να περνάνε..Αυτές οι αρρώστιες είναι πολύ πολύ ψυχοφθόρες αλλά περνάνε..Άλλα είναι τα δύσκολα! Οπλίσου με υπομονή και να είσαι σίγουρη ότι τα καλά είναι πολύ παραπάνω, δύσκολο πράμα η μητρότητα αλλά ταυτόχρονα και το μεγαλύτερο δώρο!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Κορίτσια καλημέρα ,

Έχω ένα κοριτσάκι 2 μηνών και έχω παρατηρήσει σε διάστημα μιας εβδομάδας να έχει εμφανίσει δύο φορές βλέννη στα τσισα της.,άχρωμη και άοσμη,δεν έχει πυρετό ή έλλειψη όρεξης ,παίρνει βάρος κανονικά και είναι πολύ ευδιάθετη.

Υπάρχει περίπτωση να έχει ουρολοίμωξη;

Πως το καταλαβαίνουμε αυτό έχει κάποια συγκεκριμένα συμπτώματα;

Να της κάνω καλλιέργεια;

Σας ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Heavenly είπε:

Κορίτσια καλημέρα ,

Έχω ένα κοριτσάκι 2 μηνών και έχω παρατηρήσει σε διάστημα μιας εβδομάδας να έχει εμφανίσει δύο φορές βλέννη στα τσισα της.,άχρωμη και άοσμη,δεν έχει πυρετό ή έλλειψη όρεξης ,παίρνει βάρος κανονικά και είναι πολύ ευδιάθετη.

Υπάρχει περίπτωση να έχει ουρολοίμωξη;

Πως το καταλαβαίνουμε αυτό έχει κάποια συγκεκριμένα συμπτώματα;

Να της κάνω καλλιέργεια;

Σας ευχαριστώ πολυ

 

 

Η βλεννη προέρχεται από τον κόλπο, όχι από τα ούρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 hours ago, Heavenly said:

Κορίτσια καλημέρα ,

Έχω ένα κοριτσάκι 2 μηνών και έχω παρατηρήσει σε διάστημα μιας εβδομάδας να έχει εμφανίσει δύο φορές βλέννη στα τσισα της.,άχρωμη και άοσμη,δεν έχει πυρετό ή έλλειψη όρεξης ,παίρνει βάρος κανονικά και είναι πολύ ευδιάθετη.

Υπάρχει περίπτωση να έχει ουρολοίμωξη;

Πως το καταλαβαίνουμε αυτό έχει κάποια συγκεκριμένα συμπτώματα;

Να της κάνω καλλιέργεια;

Σας ευχαριστώ πολυ

Σε πολύ μικρές ηλικίες όπως αυτή συνήθως η ουρολοίμωξη μπορεί να μην έχει κανένα σύμπτωμα απολύτως. Γιατί δεν ρωτάς καλύτερα τον παιδίατρο σου;

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Heavenly said:

Κορίτσια καλημέρα ,

Έχω ένα κοριτσάκι 2 μηνών και έχω παρατηρήσει σε διάστημα μιας εβδομάδας να έχει εμφανίσει δύο φορές βλέννη στα τσισα της.,άχρωμη και άοσμη,δεν έχει πυρετό ή έλλειψη όρεξης ,παίρνει βάρος κανονικά και είναι πολύ ευδιάθετη.

Υπάρχει περίπτωση να έχει ουρολοίμωξη;

Πως το καταλαβαίνουμε αυτό έχει κάποια συγκεκριμένα συμπτώματα;

Να της κάνω καλλιέργεια;

Σας ευχαριστώ πολυ

Χωρίς να ξέρω να σου πω αν είναι κάτι, και εμένα είχε σε αυτή περίπου την ηλικία και δεν έδωσα καν σημασία. Πιθανόν να είναι συνηθισμένο, εμένα δεν με είχε προβλημάτισει πάντως 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα έβγαζε και μου χε πει ο γιατρός πως ειναι υγρα της μητερας και φεύγουν με το καιρο. Δε θυμάμαι αν ήταν δυο μηνων, σιγουρα ηταν νεογέννητο ομως και μου χε κανει κι εμένα εντυπωση και τον ειχα ρωτησει. Επιβεβαιωσε το κι εσυ με ενα τηλεφωνημα..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και σας ευχαριστώ για την βοήθεια,

Δεν εμφάνισε πάλι κάτι και από ότι διάβασα είναι όντως ορμονικό.

Θα ρωτήσουμε και τον γιατρό της να είμαστε σίγουροι αλλά μάλλον είναι φυσιολογικό από την στιγμή που δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι άλλο .:grin:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...