Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ψάχνω χειρουργο παιδω ΩΡΛ (κύστη θυρεογλοσικου πόρου)


Recommended Posts

Καλησπέρα σάς. Ο γιός μου έχει κύστη θυρεογλοσικου πόρου. Αν κάποιος γονειως γνωρίζει κάποιον χειρουργο παιδω ΩΡΛ που να αναλαμβάνει αυτού του είδους την επέμβαση,θα το εκτιμούσα πολύ αν απαντούσε .                                                  Ευχαριστώ πολυ☺

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Έχει αναφερθεί πολλές φορές το όνομά του. Ο Σαραβάκος στο Παίδων Πεντέλης.

Αυτός έκανε και στον δικό μου πριν από σχεδόν δύο χρόνια (5 ετών). Είναι "κορυφή", κάνει τουλάχιστον 2 τέτοιες επεμβάσεις κάθε εβδομάδα, όσο για το προσωπικό κανένα παράπονο.

 

Όσο για την ίδια την επέμβαση μη σε φοβίζει, λίγο μετά τη νάρκωση ίσως να ζοριστεί ο μικρός αλλά μετά μια χαρά. Πόνο θα νιώθει μόνο όταν του αλλάζουν τις γάζες κι αυτό όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Βέβαια έχει να κάνει και με το ίδιο το παιδί, πόσο δυνατό είναι.

 

Αν χρειαστείς οτιδήποτε άλλο, στη διάθεσή σου (6972 319 εκατον εξήντα εννέα)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 7/3/2018 at 8:27 ΜΜ, pavlosk είπε:

Έχει αναφερθεί πολλές φορές το όνομά του. Ο Σαραβάκος στο Παίδων Πεντέλης.

Αυτός έκανε και στον δικό μου πριν από σχεδόν δύο χρόνια (5 ετών). Είναι "κορυφή", κάνει τουλάχιστον 2 τέτοιες επεμβάσεις κάθε εβδομάδα, όσο για το προσωπικό κανένα παράπονο.

 

Όσο για την ίδια την επέμβαση μη σε φοβίζει, λίγο μετά τη νάρκωση ίσως να ζοριστεί ο μικρός αλλά μετά μια χαρά. Πόνο θα νιώθει μόνο όταν του αλλάζουν τις γάζες κι αυτό όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Βέβαια έχει να κάνει και με το ίδιο το παιδί, πόσο δυνατό είναι.

 

Αν χρειαστείς οτιδήποτε άλλο, στη διάθεσή σου (6972 319 εκατον εξήντα εννέα)

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μου απάντησες. Τον Σαραβακο σου τον σύστησαν;Θα ήθελα αν μπορείς να μου λύσεις κάποιες απορίες μίας και έχεις εμπειρία στο θέμα. Πόση ώρα διαρκεί το χειρουργείο;Ισχύει ότι βάζουν σωληνάκι μετά το χειρουργείο;Όταν  ξύπνησε ο μικρός σού ποναγε πολύ;Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά έχω μεγάλη αγωνία.....καταλαβαίνεις ☺                        Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας δείτε εδω:

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
On 2/23/2018 at 4:05 PM, hramixalhs said:

Καλησπέρα σάς. Ο γιός μου έχει κύστη θυρεογλοσικου πόρου. Αν κάποιος γονειως γνωρίζει κάποιον χειρουργο παιδω ΩΡΛ που να αναλαμβάνει αυτού του είδους την επέμβαση,θα το εκτιμούσα πολύ αν απαντούσε .                                                  Ευχαριστώ πολυ☺

Καλησπερα. Μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε με ποιον τελικα κανατε το χειρουργειο? Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...