Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

και επειδη θα σκασω πια...λοιπον επειτα απο παραμονη μου στο νοσοκομειο ειδα πολλα και ακουσα περισσοτερα..θα γραψω μονο αυτα που βιωσα εγω.

καποιους απο τους γιατρους που αναφερεστε και λετε οτι ειναι εξαιρετικοι εχουν κανει τα εξης..

παιζανε χαρτια (πασκεντζα λεγετε?)στον υπολογιστη και ειχανε παρει στο ψιλο και ειρωνευοταν μια ευσωμη κοπελα που γεννουσε..Σταματα καλε να φωναζεις την φωναζαν μεσα απο το γραφειακι οπου επαιζαν και κανανε πλακιτσες μεταξυ τους γιατρος -νοσοκομες- μαιες...να σημειωσω οτι η κοπελα ηταν πελατισα του γιατρου και απλα την ξεγεννησε στο νοσοκομειο..

ανοιξε τα μπουτια σου καλε...(αναφερομενος σε μενα)γιατρε δεν μπορω εχω επισκληριδιο ..δεν νιωθω τιποτ ααπο την μεση και κατω..μου αρπαζει το ποδι το ανοιγει ως να ημουν η κομανετσι και μου χωνει ολο του το χερι για να βαλει ενα υποθετο στον κολπο ..βριζοντας εφυγε και μου ελεγε φτου ρε γμτ τι μου ετυχε σημερα..

αδιαφορια μεσα στο νοσοκομειο ακομα και σε πελατισες του(ς)

προσοχη ποιους προτεινουμε...προσοχη ποιους επιλεγετε...για αυτους αν ειμαστε πελατισες ειμαστε κερδοφορα επιχειρηση..στο νοσοκομειο ειμαστε τπτ ..

 

 

Καλά πόσο απαράδεκτη συμπεριφορά μπορεί να είναι αυτή; Πόσο αποκαρδιωτικό συναίσθημα μπορεί να σου δημιουργήσει σε μια τόσο ευαίσθητη στιγμή, έχω θυμώσει με όλα αυτά που αναφέρεις, δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα εκείνη την στιγμή, μάλλον θα τα έχανα γιατί δεν θα το περίμενα, αλλά μόλις περνούσε η επίδραση της επισκληριδίου , το πιο πιθανό να έψαχνα να τον βρω για να του τα πω ένα χεράκι, προφανώς αυτή η τακτική και συμπεριφορά τέτοιων "επιστημόνων" είναι παγιωμένη, μήπως πρέπει και εμείς να αντιδράμε και να μην τα αφήνουμε έτσι τα πράγματα; Μπας και το πάρουν χαμπάρι και αρχίσουν να φέρονται με περισσότερο επαγγελματισμό, και το κυριότερο, δεν συνεχίσουν στο ίδιο μοτίβο με άλλες μανούλες!

Υ.γ. Εν τω μεταξύ δεν έχω ιδέα σε ποιους γιατρούς αναφέρεσαι, αλλά αυτό ισχύει για όλους όσους η συμπεριφορά τους είναι τόσο, μα τόσο απαράδεκτη!

----------------------

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αυτά που γράφει η demi για το νοσοκομείο είναι καταστάσεις που δύσκολα έως και απίθανο να τα συναντήσεις στην κλινική εκεί θέλουν δε θέλουν είναι πιο προσεχτικοί,τώρα πίσω από την πλάτη μας τι λένε μόνο αυτοί μεταξύ τους το γνωρίζουν.

Μη βιαστείτε να πείτε πως ο δικός μου δεν έχει κάνει ποτέ ετσι ή αλλιώς διότι δεν ξερουμε απλά οι συγκεκριμένοι ήταν πέραν του δέοντος θρασύτατοι.

Κάποια έπρεπε νε του εκείνη την στιγμή πως αν δεν ήμουν εγώ εδώ (και άλλες τόσες) εσύ δε θα είχες λόγο ύπαρξης στο νοσοκομείο και του πετάς πως θα σου κάνω αναφορά και άστον να ψάχνεται.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποια να μου πει για τον Πανιδη στην Περεα.

καλησπέρα,πήγα 3-4 φορες στον Κο Πανίδη οταν ημουν έγκυος.Εχω αλλον γιατρό αλλα επειδή προέκυπταν θέματα στην εγκυμοσύνη πήγαινα σ'αυτον για μια δεύτερη γνώμη.Τον εχουν δυο ξαδέρφες μου γιατρό και τις παρακολουθεί χρόνια.Εχω ακούσει τα καλύτερα και αυτες με έπεισαν να πάω.Θα συνέχιζα άνετα σ'αυτόν ομως είναι λίγο μακρια.Είναι άνθρωπος της λεπτομέρειας και έχει πολλές γνώσεις.Συζητάει χωρίς να βιάζεται και σου εξηγεί πράγματα μέχρι να τα καταλάβεις.

fVLTp2.png

ο Αργύρης μου γεννήθηκε 10/10/10

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Χρυσα μου για την απάντηση.να σου ζήσει το παιδάκι σου. Είδα την ημερομηνία που γεννήθηκε ο γιος σου.η μπεμπα μου θα έκλεινε τις 40 εβδομάδες στις 11/11/11 αλλά σταμάτησε η καρδούλα της στις 1/11/11.ηρωνεια..και με βάλανε στο δωμάτιο 111.τι να πω δεν ήταν τυχεροί οι ασσοι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ Χρυσα μου για την απάντηση.να σου ζήσει το παιδάκι σου. Είδα την ημερομηνία που γεννήθηκε ο γιος σου.η μπεμπα μου θα έκλεινε τις 40 εβδομάδες στις 11/11/11 αλλά σταμάτησε η καρδούλα της στις 1/11/11.ηρωνεια..και με βάλανε στο δωμάτιο 111.τι να πω δεν ήταν τυχεροί οι ασσοι...

 

δεν το πιστεύω....πόσο άδικο είναι ρε γμτ;Τι να πω;Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω...κουράγιο;υπομονή;πίστη;αισιοδοξία;Ολα αυτά μαζί και θα δεις συντομα πως θα κρατήσεις ενα υγιέστατο μωρό στην αγκαλιά σου:D

fVLTp2.png

ο Αργύρης μου γεννήθηκε 10/10/10

Link to comment
Share on other sites

Maria31 θα σου στειλω π.μ. γεννησα 2 παιδια φυσιολογικα με το συγκεκριμενο γιατρο κ με βοηθησε κ σε αλλες κατατασεις. -πεπα μου πηγαν ολα καλα(δε μπορω να σου στειλω π.μ)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Geia sas kai apo mena koritsia...eimai apo tin Kriti kai irtha Thessaloniki prin apo 2 mines mou synestise mia fili mou gia gynaikologo ton kyrio Traiano....Piga kai emeina enthousiasmeni.....einai poly kalos anthropos, se kanei na niotheis poly aneta, (pragma poly simantiko gia mena, eidika sto gynaikologo) kai genika mou enepne empistosini...tora eimai idi 4 minon kai i egkimosini mou doksa to Theo proxoraei mia xara.......an thelei kamia sas ta stoixeia enimeroste me na sas ta doso.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...
  • 2 months later...
κι εγω τον λατρευω:!:

ρε κοριτσα σοβαρα σας αρεσε αυτος,δεν λεω πρεπει να ειναι φοβερος γιατρος,με παρα πολλες γνωσεις ,αλλα σαν ανθρωπος μου φανηκε τοσο αποτονος και απομακρος...Με κομπλαρε απο την πρωτη στιγμη που τον γνωρισα...Μου ειπε θα κανεις αυτο αυτο αυτο και τελος ,ουτε να το συζητησουμε ουτε τπτ....!!!(βεβαια το θεμα μου δεν εχει σχεση με εγκυμοσινη,μπορει να ειναι πιο καλος στις εγκυες,τι να πω....) Ασε που και σε οικονομικο επιπεδο,μου φανηκε καπως ''ακριβως''.Αλλα δεν εχω ακουσει μια κακια κουβεντα για αυτον οσες τον εχουν επισκεφτει ειναι πολυ ευχαριστιμένες και δεν τον αλλαζουν με τπτ,τι στο καλο μονο εγω τον πηρα με κακο ματι???

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσα σοβαρα σας αρεσε αυτος,δεν λεω πρεπει να ειναι φοβερος γιατρος,με παρα πολλες γνωσεις ,αλλα σαν ανθρωπος μου φανηκε τοσο αποτονος και απομακρος...Με κομπλαρε απο την πρωτη στιγμη που τον γνωρισα...Μου ειπε θα κανεις αυτο αυτο αυτο και τελος ,ουτε να το συζητησουμε ουτε τπτ....!!!(βεβαια το θεμα μου δεν εχει σχεση με εγκυμοσινη,μπορει να ειναι πιο καλος στις εγκυες,τι να πω....) Ασε που και σε οικονομικο επιπεδο,μου φανηκε καπως ''ακριβως''.Αλλα δεν εχω ακουσει μια κακια κουβεντα για αυτον οσες τον εχουν επισκεφτει ειναι πολυ ευχαριστιμένες και δεν τον αλλαζουν με τπτ,τι στο καλο μονο εγω τον πηρα με κακο ματι???

όχι, δεν είσαι η μόνη, κι εγώ έφυγα γιατί δεν έμεινα ευχαριστημένη από την αντιμετώπισή του. Στο αμιγώς ιατρικό κομμάτι πιθανόν να είναι πολύ καλός, δεν μπορώ να κρίνω, αλλά στο ανθρώπινο κομμάτι απογοητεύτηκα

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν είσαι η μόνη, κι εγώ έφυγα γιατί δεν έμεινα ευχαριστημένη από την αντιμετώπισή του. Στο αμιγώς ιατρικό κομμάτι πιθανόν να είναι πολύ καλός, δεν μπορώ να κρίνω, αλλά στο ανθρώπινο κομμάτι απογοητεύτηκα

ποιον εχεις τωρα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πόσο καιρό είχα να μπω στο forum και είδα θέμα για το γιατρό μου! Λοιπόν, αλλαξα και εγώ γιατρούς μέχρι να εμπιστευτώ τον Παπαχατζόπουλο για την εγκυμοσύνη και δόξα τω Θεώ δεν το μετανοιωσα. 'Επαθα σχεδόν ό.τι μπορει να πάθει μία έγκυος και πάντα ήταν ένα βήμα μπροστά. Γέννησα φυσιολογικά και είχα πολύ βοήθεια στο θηλασμό. Έχετε δίκιο ότι είναι πολύ απρόσιτος αλλά επειδή η γυναικολόγος που είχα πριν και ήταν φιλικότατη αποδείχτηκε λίγη έχω αναθεωρήσει. Δεν θα τον παντρευτω κιόλας...'Οσο για αυτό που ρώτησες η φίλη μου έχει τον Αθάνατο που είναι στο Παπαγεωργίου και είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένη. καιγια τον Γκριμπίζη λένε καλά λόγια! Αυτάαααα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω και εγώ βρει, μετά από πολλή έρευνα, καλό γυναικολόγο, άνθρωπο, ακούραστο και υπομονετικό στην καλαμαριά...Το όνομα του είναι Παπανικολάου Νίκος...Ρωτήστε με ότι θέλετε παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

ποιον εχεις τωρα???

τώρα έχω τον Φώτη Γκουτζιούλη. Από όταν έμεινα έγκυος σε αυτή την εγκυμοσύνη. Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένη, μου φαίνεται συνεπής, σέβεται τις επιθυμίες μου και μου απαντά στις ερωτήσεις μου χωρίς να βιάζεται να με ξεπετάξει. Στη γέννα θα αποδειχθεί βέβαια αν έκανα σωστή επιλογή. Πάντως από φίλες που μου τον συνέστησαν ξέρω ότι είναι εμπράκτως υπέρ του ΦΤ.

 

 

Πόσο καιρό είχα να μπω στο forum και είδα θέμα για το γιατρό μου! Λοιπόν, αλλαξα και εγώ γιατρούς μέχρι να εμπιστευτώ τον Παπαχατζόπουλο για την εγκυμοσύνη και δόξα τω Θεώ δεν το μετανοιωσα. 'Επαθα σχεδόν ό.τι μπορει να πάθει μία έγκυος και πάντα ήταν ένα βήμα μπροστά. Γέννησα φυσιολογικά και είχα πολύ βοήθεια στο θηλασμό. Έχετε δίκιο ότι είναι πολύ απρόσιτος αλλά επειδή η γυναικολόγος που είχα πριν και ήταν φιλικότατη αποδείχτηκε λίγη έχω αναθεωρήσει. Δεν θα τον παντρευτω κιόλας...'Οσο για αυτό που ρώτησες η φίλη μου έχει τον Αθάνατο που είναι στο Παπαγεωργίου και είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένη. καιγια τον Γκριμπίζη λένε καλά λόγια! Αυτάαααα

Για τον θηλασμό, μια που το ανέφερες, τον Παπαχατζόπουλο τον βρήκα εξοργιστικά αρνητικό.

 

Κορίτσια έχω και εγώ βρει, μετά από πολλή έρευνα, καλό γυναικολόγο, άνθρωπο, ακούραστο και υπομονετικό στην καλαμαριά...Το όνομα του είναι Παπανικολάου Νίκος...Ρωτήστε με ότι θέλετε παραπάνω...

Για τον Νίκο Παπανικολάου έχω ακούσει από φίλη που έκανε μαζί του vbac πολύ καλά λόγια, αλλά δεν τον ξέρω προσωπικά

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "αρνητικό" διότι εγώ που γέννησα μαζί του είχα δωρεάν μαία πρωϊ βράδυ στο μαιευτήριο και κατ'οίκον 2 φορές που τη χρειάστηκα. Δεν γνωρίζω πολλούς γυναικολόγους με αυτές τις παροχές. Επίσης καθ'ολη τη διάρκεια και της εγκυμοσύνης και του θηλασμού είχα ατομικό διαροφολόγιο και παρακολούθηση από κλινική διαιτολόγο που έχει στο ιατρείο επίσης δωρεάν. 'Αρα μάλλον τον παρεξήγησες ως προς το θηλασμο

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "αρνητικό" διότι εγώ που γέννησα μαζί του είχα δωρεάν μαία πρωϊ βράδυ στο μαιευτήριο και κατ'οίκον 2 φορές που τη χρειάστηκα. Δεν γνωρίζω πολλούς γυναικολόγους με αυτές τις παροχές. Επίσης καθ'ολη τη διάρκεια και της εγκυμοσύνης και του θηλασμού είχα ατομικό διαροφολόγιο και παρακολούθηση από κλινική διαιτολόγο που έχει στο ιατρείο επίσης δωρεάν. 'Αρα μάλλον τον παρεξήγησες ως προς το θηλασμο

 

Εννοώ ότι δεν μου αρκεί να λέει κάποιος μεν ότι τα νεογέννητα είναι καλό να θηλάζουν, αλλά από την άλλη όταν γίνουν 6 μηνών και αρχίσουν στερεές ο θηλασμός πρέπει να σταματάει. Όταν κάποιος επιμένει ότι είναι αδιανόητο και απαράδεκτο να θηλάζει ένα μωρό πέραν του ενός έτους, και χαρακτηρίζει ανοησίες τις οδηγίες του ΠΟΥ σχετικά με τα 2 έτη θηλασμό, τότε θεωρώ ότι είναι αρνητικός προς τον θηλασμό.

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

τί να σου πω, ποτέ δεν συζήτησα μαζί του για το μακροχρόνιο θηλασμο διότι με ενδιέφερε η δική του στηριξη,δηλαδή της μαίας που μου έστελνε, το πρώτο διάστημα μέχρι να τα καταφέρω. Από 'κει και πέρα συζητούσα τους προβληματισμούς μου με την παιδίατρο, δεν νομίζω ότι έχει σχέση ο γυναικολόγος. Τέλοσπάντων, ξεφύγαμε από το αρχικό θέμα. Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο με το μωράκι που περιμένεις. Όλα να πάνε τέλεια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω και εγώ βρει, μετά από πολλή έρευνα, καλό γυναικολόγο, άνθρωπο, ακούραστο και υπομονετικό στην καλαμαριά...Το όνομα του είναι Παπανικολάου Νίκος...Ρωτήστε με ότι θέλετε παραπάνω...

Δεν έχω καταλήξει ακόμα σε γυναικολόγο είμαι στο ψάξιμο, πάντως ένας από αυτούς που σκέφτομαι είναι και ο γιατρός σου. Θα μπορούσες να μου πεις ό,τι θεωρείς χρήσιμο π.χ. δίνει πολλά συμπληρώματα διατροφής, τον βρίσκεις στο τηλέφωνο αν τον χρειαστείς κτλ;

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανεις τον Δανιηλιδη Αγγελο; στον ευοσμο θεσ/νικης;

 

μου τον συστησε καποιος για υστεροσκοπηση.

 

εχει κανεις καμια εμπειρία ή να μου προστεινειτε κάποιον για θεσ/νικη;

 

ευχαριστω:eek:

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό είχα να μπω στο forum και είδα θέμα για το γιατρό μου! Λοιπόν, αλλαξα και εγώ γιατρούς μέχρι να εμπιστευτώ τον Παπαχατζόπουλο για την εγκυμοσύνη και δόξα τω Θεώ δεν το μετανοιωσα. 'Επαθα σχεδόν ό.τι μπορει να πάθει μία έγκυος και πάντα ήταν ένα βήμα μπροστά. Γέννησα φυσιολογικά και είχα πολύ βοήθεια στο θηλασμό. Έχετε δίκιο ότι είναι πολύ απρόσιτος αλλά επειδή η γυναικολόγος που είχα πριν και ήταν φιλικότατη αποδείχτηκε λίγη έχω αναθεωρήσει. Δεν θα τον παντρευτω κιόλας...'Οσο για αυτό που ρώτησες η φίλη μου έχει τον Αθάνατο που είναι στο Παπαγεωργίου και είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένη. καιγια τον Γκριμπίζη λένε καλά λόγια! Αυτάαααα

 

 

συμφωνω απολυτα μαζι σου. ειναι ετσι ακριβως οπως τα γραφεις.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...