Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τραπέζι βάπτισης στο Χαλάνδρι / Κηφισιά - βάφτιση


Vasokas

Recommended Posts

Καλημέρα σας ,

 

Εδω και καιρό προσπαθώ να βρώ ενα χώρο για το τραπέζι της βαπτισης του μωρού μας στα βόρια προάστια. Ψαχνω κάτι που να έχει κήπο για να κάνουμε κάποια δραστηριότητα για τα παιδία. Τυχαία βρήκα στο internet το μαγαζί 1920 με καλές κριτικές. Γνωρίζει κάποιος να μου πεί κάτι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας ,

 

Εδω και καιρό προσπαθώ να βρώ ενα χώρο για το τραπέζι της βαπτισης του μωρού μας στα βόρια προάστια. Ψαχνω κάτι που να έχει κήπο για να κάνουμε κάποια δραστηριότητα για τα παιδία. Τυχαία βρήκα στο internet το μαγαζί 1920 με καλές κριτικές. Γνωρίζει κάποιος να μου πεί κάτι?

 

Είχαμε κάνει το τραπέζι της βάφτισης της πρώτης κόρης μου στο 1920. Βέβαια έχουν περάσει αρκετά χρόνια, αλλά τότε το τραπέζι της βάφτισης είχε γίνει σε ξεχωριστό χώρο (κάτω από μία μεγάλη τέντα) και στον κήπο υπήρχαν κανονικά τραπέζια για τους υπόλοιπους πελάτες. Σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω αν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον κήπο για κάποια δραστηριότητα. Το τραπέζι της δεύτερης κόρης μου το κάναμε στο Club Polydroso. Ίσως να είναι έχει νόημα δείτε και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Η αλήθει είναι οτι η πρώτη σκέψη μας ηταν το Πολυδροσο γιατι ειναι και δίπλα στο σπίτι μας αλλά θεωρώ υπερβολή στους καιρούς που ζούμε να ζητάει 100ευρω χρεωση μόνο για το χλωρο ανεξάρτητα από το catering. Σε αλλές εποχες ναι. Οσο για το 1920 δυστυχώς πήγαμε απόψε να το δούμε από κοντα και βρήκαμε λουκέτο και ενοικιαστήριο...

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε κάνει το τραπέζι της βάφτισης της πρώτης κόρης μου στο 1920. Βέβαια έχουν περάσει αρκετά χρόνια, αλλά τότε το τραπέζι της βάφτισης είχε γίνει σε ξεχωριστό χώρο (κάτω από μία μεγάλη τέντα) και στον κήπο υπήρχαν κανονικά τραπέζια για τους υπόλοιπους πελάτες. Σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω αν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον κήπο για κάποια δραστηριότητα. Το τραπέζι της δεύτερης κόρης μου το κάναμε στο Club Polydroso. Ίσως να είναι έχει νόημα δείτε και αυτό.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Η αλήθει είναι οτι η πρώτη σκέψη μας ηταν το Πολυδροσο γιατι ειναι και δίπλα στο σπίτι μας αλλά θεωρώ υπερβολή στους καιρούς που ζούμε να ζητάει 100ευρω χρεωση μόνο για το χλωρο ανεξάρτητα από το catering. Σε αλλές εποχες ναι. Οσο για το 1920 δυστυχώς πήγαμε απόψε να το δούμε από κοντα και βρήκαμε λουκέτο και ενοικιαστήριο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείς να πας στον Τέλη στην Πεντέλη ή στον Μαγγίνα στα Μελίσσια

O Τέλης λέει κυρίως τους καλοκαιρινούς μήνες που κάθεσαι κάτω από τα πλατάνια. Φθινόπωρο/χειμώνα στον εσωτερικό χώρο δεν ξέρω, μου φαίνεται κάπως αχανής και φασαριόζικος.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Η αλήθει είναι οτι η πρώτη σκέψη μας ηταν το Πολυδροσο γιατι ειναι και δίπλα στο σπίτι μας αλλά θεωρώ υπερβολή στους καιρούς που ζούμε να ζητάει 100ευρω χρεωση μόνο για το χλωρο ανεξάρτητα από το catering. Σε αλλές εποχες ναι. Οσο για το 1920 δυστυχώς πήγαμε απόψε να το δούμε από κοντα και βρήκαμε λουκέτο και ενοικιαστήριο...

 

Φαντάζομαι ότι εννοείς 1000 ευρώ χρέωση για τον χώρο :-) Εμείς πριν από 5 χρόνια είχαμε δώσει 1500 μόνο για τον χώρο αλλά δεν είχαμε υποστεί ακόμα τις συνέπειες της κρίσης.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό για βάφτιση στο Χαλάνδρι είναι το "Βραστό", το οποίο συνδυάζεται και με τον Ι.Ν. Αγ. Αθανασίου.

 

Επίσης, αν το αντέχει η τσέπη σας, έχω πάει σε καταπληκτικό τραπέζι βάφτισης στο "Stoffa" στην Κηφισιά, ωστόσο πάει γύρω στα 25-30 ευρώ/άτομο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπερα.Θα κάνω βάφτιση χαλανδρι και ψάχνω ένα ωραίο εστιατόριο φιλικό προς τα παιδάκια στην ευρύτερη περιοχή,φτάνω μέχρι και Κηφισιά αν έχετε κάτι να προτινετε.Δεν βρισκω τίποτα δυστυχώς μέχρι στιγμή και το πρόβλημα είναι ότι θα έχω τουλάχιστον 10 παιδάκια μέχρι 5 ετών και δεν θα καθοντε καλα.Το βραστό πλέον δεν έχει παιδότοπου λόγο παραπονων από τη γειτονιά.Η μονοκατοικία στο Κάτω Χαλάνδρι που πήγαμε .διαθέτει όλη την αυλή του για τα τραπέζια και δεν έχει χώρο να παίξουν τα παιδια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...