Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

lorelli bertoni ή cangaroo καροτσι?


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Ειμαι στον πέμπτο μήνα εγκυμοσύνης και περιμένουμε αγοράκι.Έχω ξεκινήσει μια αναζήτηση στην αγορά για καρότσι και καθισματακι αυτοκίνητου 0+ και μού αρέσουν πολύ αυτές οι δύο εταιρείες..,συγκεκριμένα τα μοντέλα lorelli 3 in 1 luuna και cangaroo Stefanie ή Rachel.

Είναι σχετικά άγνωστες εταιρείες,ωστόσο σε εξαιρετικές τιμές.

Επίσης έχουμε δει και κάποια μοντέλα της kiddo που μας αρέσουν.

 

Θθα εκτιμούσα όποια συμβουλή ή βοήθεια στο θέμα.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαρονι89, καλημέρα, με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου!

Εγώ τα cangaroo τα ήξερα από την αδερφή μου που είχε καρότσι διδύμων, και το οποίο πραγματικά άντεξε όσα δε μπορείς να φανταστείς!!!! Δυο παιδιά επάνω του να κάνουν τα απίστευτα!

Έτσι, το καλοκαίρι που έψαχνα κι εγώ για καρότσι, πήρα της cangaroo το μοντέλο drift, που είχε αυγό και καλαθούνα, τσάντα, ποδόσακους και ηλιοπροστασίες, κ.α.

Κοίτα, το αυγό θα το έχει μέχρι 8-9 μηνών (που μπαίνει και στο καρότσι μέχρι αυτήν την ηλικία και ως κάθισμα αυτοκινήτου), την καλαθούνα, όμως, μέχρι 3 μηνών την είχαμε (γιατί μετά απλά δε χωράει το μωρό).

Μέχρι στιγμής έχουμε μείνει απόλυτα ικανοποημένοι. Εμείς το καλοκαίρι, έτσι όπως είχαν έρθει τα πράγματα, δε μπορούσαμε να διαθέσουμε χρήματα να πάρουμε ένα πιο ακριβό καρότσι. Εν τω μεταξύ προτιμήσαμε μία οικονομικότερη λύση, γιατί σκεφτήκαμε ότι το αυγό και την καλαθούνα (που τα έχει τώρα που είναι μικρό το παιδί), το υπόλοιπο καρότσι θα το έχει για μεγαλύτερη ηλικία, οπότε αν κάποια στιγμή χαλάσει, στη χειρότερη θα πάρουμε τότε ένα καρότσι-μπαστούνι (αν και δε νομίζω να χρειαστεί).

Βέβαια, να σου πω κάτι, εξαρτάται κι από τη χρήση που σκοπεύεις να τους κάνεις. Για παράδειγμα έχω έναν φίλο που πάει για τρέξιμο, κι από τότε που έγινε μπαμπάς παίρνει και το μωρό μαζί στο καρότσι, οπότε είχε διαθέσει 1200ευρώ για καρότσι, αλλά το ήθελε για "σκληρές καταστάσεις" όπως καταλαβαίνεις.

Για τη Lorelli δεν έχω γνώμη για τα καρότσια, όμως έχουμε ρηλάξ και μπανάκι από αυτήν την εταιρία, εντάξει, άριστα δεν της βάζω, αλλά είμαι αρκετά ικανοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

μαρονι89, καλημέρα, με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου!

Εγώ τα cangaroo τα ήξερα από την αδερφή μου που είχε καρότσι διδύμων, και το οποίο πραγματικά άντεξε όσα δε μπορείς να φανταστείς!!!! Δυο παιδιά επάνω του να κάνουν τα απίστευτα!

Έτσι, το καλοκαίρι που έψαχνα κι εγώ για καρότσι, πήρα της cangaroo το μοντέλο drift, που είχε αυγό και καλαθούνα, τσάντα, ποδόσακους και ηλιοπροστασίες, κ.α.

Κοίτα, το αυγό θα το έχει μέχρι 8-9 μηνών (που μπαίνει και στο καρότσι μέχρι αυτήν την ηλικία και ως κάθισμα αυτοκινήτου), την καλαθούνα, όμως, μέχρι 3 μηνών την είχαμε (γιατί μετά απλά δε χωράει το μωρό).

Μέχρι στιγμής έχουμε μείνει απόλυτα ικανοποημένοι. Εμείς το καλοκαίρι, έτσι όπως είχαν έρθει τα πράγματα, δε μπορούσαμε να διαθέσουμε χρήματα να πάρουμε ένα πιο ακριβό καρότσι. Εν τω μεταξύ προτιμήσαμε μία οικονομικότερη λύση, γιατί σκεφτήκαμε ότι το αυγό και την καλαθούνα (που τα έχει τώρα που είναι μικρό το παιδί), το υπόλοιπο καρότσι θα το έχει για μεγαλύτερη ηλικία, οπότε αν κάποια στιγμή χαλάσει, στη χειρότερη θα πάρουμε τότε ένα καρότσι-μπαστούνι (αν και δε νομίζω να χρειαστεί).

Βέβαια, να σου πω κάτι, εξαρτάται κι από τη χρήση που σκοπεύεις να τους κάνεις. Για παράδειγμα έχω έναν φίλο που πάει για τρέξιμο, κι από τότε που έγινε μπαμπάς παίρνει και το μωρό μαζί στο καρότσι, οπότε είχε διαθέσει 1200ευρώ για καρότσι, αλλά το ήθελε για "σκληρές καταστάσεις" όπως καταλαβαίνεις.

Για τη Lorelli δεν έχω γνώμη για τα καρότσια, όμως έχουμε ρηλάξ και μπανάκι από αυτήν την εταιρία, εντάξει, άριστα δεν της βάζω, αλλά είμαι αρκετά ικανοποιημένη.

 

Osin καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου,

Σήμερα πήγα σε κάποιο πρατήριο και είδα και τος δυο Επιλογές και για να ςιμαι ειλικρινής εντυπωσιάστηκα και από τα δύο.

Τα lorelli ειναι λίγο πιο βαριά αλλά φαίνονται δυνατά κατασκευαστικά και πιο designατα.Πάντως θα λάβω σοβαρά υπόψιν την γνώμη σου και τις εμπειρίες σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...