Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

εγώ τα ξεχωρίζω από το υφασμάτινο καρτελάκι που έχουν, φροντίζω να είναι πάντα από την εξωτερική μεριά του ποδιού...

 

τα πλένω με σαπούνι και νερό σε λεκανίτσα

 

Μαράκι μου, και γω το ίδιο ακριβώς κάνω με τα inch blue, οπότε μάλλον θα πρέπει να βρω ανάλογη πατέντα και σε αυτά του ebay. Τελικά ότι δίνεις παίρνεις!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς πάρκο πήραμε το κλασικό από τα ΗΡΑ. Παρκοκρέματο είχα παραγγείλει από το γερμανικό amazon αυτό: http://www.amazon.de/gp/product/B001S7VY7M/ref=oss_product. Μαζί με τα μεταφορικά μου βγήκε 66 ευρώ.

 

bitchoni αυτό το παρκοκρέβατο έχει μέσα εξτρά στρωματάκι για να κοιμάται το μωρό;

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κριστυ αυτα τα φορμάκια τα εχω παρει και εγω και ειναι παααρα πολύ καλα, πλυνε βαλε τα εχω και αυτα και κατι αλλα μαρκς μακρυμάνικα που πηρα , οπως λεει και η AGE ξαιρετικής ποιότητας !!

θα τα δοκιμασω, ευχαριστω για τις απαντησεις!!!!

 

 

να παρω και κορμακια? δεν βλεπω να εχει στο νουμερο μας 6/9?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκανα την πρώτη μεγάλη παραγγελία για τον μπέμπη μου από Μοthercare. 130 ευρώ, αλλά πήρα φορμάκια για τους 6 πρώτους μηνες.

Τώρα περιμενουμε να πάει και να γυρίσει με το καλό η φίλη μου απο Γερμανία!!!

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Στελλα μου.Δε μου λες θελει πολυ ωρα για να γινουν τα λαχανικα, κομματακια μικρα ή ολόκληρα σχεδον? Μικρο πρεπει να ειναι και εγω για το μωρο το θελω αλλωστε.

 

Κοίτα εγώ πάντα τα κόβω σε φέτες... ο χρόνος εξαρτάται από το τι μαγειρεύεις και το πόσο χοντρές είναι οι φέτες... π.χ. το κολοκυθάκι θέλει λιγότερο χρόνο, το καρότο περισσότερο... μετά από 1-2 φορές μαθαίνεις :lol: Για ολόκληρα λαχανικά δεν έχω δοκιμάσει... Πάντως γενικά για λαχανικά θέλει 10-20 λεπτά (μάξιμουμ) ανάλογα...

Α, το άμαζον το έστειλε το δικό μου με ups και ήταν εδώ πάρα πολύ γρήγορα :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

bitchoni αυτό το παρκοκρέβατο έχει μέσα εξτρά στρωματάκι για να κοιμάται το μωρό;

 

tzo μου, εγώ είχα πάρει αυτό: http://www.amazon.de/gp/product/B002DYIT2C/ref=oss_product. Βέβαια, αν είναι να μην το χρησιμοποιήσεις σε ταξίδια, μπορείς να πάρεις οποιοδήποτε σταθερό στρωματάκι σε διάσταση 120 επί 60, το οποίο μπορείς να βρεις και σε καλύτερες ποιότητες.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει αγοράσει κάποια πράγματα από Ολλανδία; Πήρα κροκ για τον μικρό από το οφισιαλ σαιτ και μου τα στείλανε με tnt post από Ολλανδία.Βλέπω από τον αριθμό αποστολής ότι έφτασε χθες και ενώ σήμερα ήμουν όλη μέρα σπίτι και δεν έφεραν τίποτα τώρα λέει ότι δεν ήμουν σπίτι όταν ήρθαν.Διάβασα κάπου ότι θα έρθει με κλασσικό ταχυδρομείο.Έχει καμιά εμπειρία;

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

Aυτο δεν ειχε 10 ευρω μεταφορικα?

http://www.apo-rot.de/

Εκανα μια εικονικη παραγγελια και μου τα εβγαλε 14.95 ευρω τωρα.

Ενδιαφερομαι για τις κρεμες της holle. Εχετε υποψιν τιποτα με καλυτερα μεταφορικα?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας!!!

Μεχρι στιγμης ολες μου οι παραγγελιες απο amazon ηταν με royal mail, χαρτακι και ταχυδρομειο...σημερα για πρωτη φορα τα στελνουν με ups (μου δινουν και tracking no). Θα ερθουν δηλαδη με courrier? Και εαν ερθουν με courrier γιατι λεει οτι θα μου ερθουν 05/05...πολυ δεν παει?:confused:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απαραδεκτη η συμπεριφορα απο mummyandlittleme ...παρηγγειλα την pacapod μου,την περιμενα 10 μερες μεχρι που στελνω μηνυμα να δω τι γινεται..απανταει οτι υπαεχει μια καθυστερηση απο την εταιρεια για το συγκεκριμενο χρωμα για 2 εβδομαδες..στελνω εχθες μειλ κ ρωταω τι γινεται,καμμμμμμμμια απαντηση..στελνω σημερα τα ιδια..τα χω παρει λεμε,αν δεν στειλει μεσα σε 2 μερες θα ανοιξω υποθεση,οχι τιποτα αλλο περνανε κ οι μερες κ θα εχω προβλημα με το πευπαλ...θελω τη τσαντουλα μουυυυυυυυυυυυυυ:evil:

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας!!!

Μεχρι στιγμης ολες μου οι παραγγελιες απο amazon ηταν με royal mail, χαρτακι και ταχυδρομειο...σημερα για πρωτη φορα τα στελνουν με ups (μου δινουν και tracking no). Θα ερθουν δηλαδη με courrier? Και εαν ερθουν με courrier γιατι λεει οτι θα μου ερθουν 05/05...πολυ δεν παει?:confused:

 

 

αν ειναι με ups την δευτερα θα ειναι σπιτι σου!!!:-P:razz::-P

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας!!!

Μεχρι στιγμης ολες μου οι παραγγελιες απο amazon ηταν με royal mail, χαρτακι και ταχυδρομειο...σημερα για πρωτη φορα τα στελνουν με ups (μου δινουν και tracking no). Θα ερθουν δηλαδη με courrier? Και εαν ερθουν με courrier γιατι λεει οτι θα μου ερθουν 05/05...πολυ δεν παει?:confused:

αυριο ή τη Δευτερα θα ειναι εδω..οποτε μου στειλανε με γιουπιες εκανε μια μερα ή κ λιγοτερο να ερθει,μην ανησυχεις!

 

ωπ,με προλαβανε,χαχαχαα

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μεγαλοβδομαδα η μπουμπου θα κανει γυρες??????

https://www.amazon.co.uk/Lamaze-Spin-Explore-Garden-Gym/dp/B000I2MRHE/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1302887945&sr=8-5

Θα πεσει πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυ γελιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ευχαριστω κοριτσια!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω και τις 2 μαρκες μετα υποδειξη της παιδιατρου εκ περιτροπης (για να μην συνηθιζει το δερμα τους)

οτι και να διαλεξεις θα ειναι τελειο (aderma exomega ή avene trixera)

 

Την aderma τη χρησιμοποιώ και γω στα μωρα λόγω ξηροδερμιας μερικες φορες και είναι πολύ καλή. λίγη αρκει για να γίνει απαλο το δερμα τους!!

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κριστυ αυτα τα φορμάκια τα εχω παρει και εγω και ειναι παααρα πολύ καλα, πλυνε βαλε τα εχω και αυτα και κατι αλλα μαρκς μακρυμάνικα που πηρα , οπως λεει και η AGE ξαιρετικής ποιότητας !!

 

ΠΟυ σαι βρε κοπελιά και σε ψαχνα! Εσύ έχεις πρόβλημα με littlewoods?Γιατί δεν μπορείς να παραγγειλεις μέσω πέιπαλ? Τι μήνυμα σου βγάζει?

Για πες μπας βγάλουμε ποτέ άκρη!

 

 

κοριτσια κ γω ειχα μεγαλο πρόβλημα με τα littlewoodseurope. παρηγγειλα κ δεν ελαβαν παραγγελια κ λεφτα ενώ στο paypal φαινοταν η πληρωμη μου. μετα απο προτροπή τους άνοιξα θεμα στο resolution center του παυπαλ και μεσα σε ένα τεταρτο η εταιρια γυρισε τα χρηματα πίσω αλλα η τραπεζα μου τα έβαλε στη καρτα μου σε τρεις μερες. Ξαναεκανα δευτερη προσπαθεια μεσω καρτας prepaid χωρις παυπαλ, πάλι το ίδιο πρόβλημα κ τωρα η τραπεζα θα μου τα επιστρψει σε 15 μερες.Τελικα μετα απο chat που είχα μαζι τους μου είπαν ότι πιθανον να έχουν τα στοιχεια στη καρτα διαφορετικα γραμμενα απο αυτα που τους ειχα εγω δωσει κ όντως η τραπεζα είχε γραψει το όνομα μου με b και εγω το έγραφα με v στο little woods. τελικα παρηγγειλα μεσω μιας φίλης. όσο αφορα τα mandco πολυ καλα. προχτες μου ήρθαν τα πραγματα . εχω κ voucher αν θες να ψωνισεις σε ρουχα full price apo 21-23 απριλιου: 25%. αν θελει κ άλλη κοπελα μου λεει. εχω 2-3. και νομιζω και κωδικο μεχρι 4 ιουνίου

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Aυτο δεν ειχε 10 ευρω μεταφορικα?

http://www.apo-rot.de/

Εκανα μια εικονικη παραγγελια και μου τα εβγαλε 14.95 ευρω τωρα.

Ενδιαφερομαι για τις κρεμες της holle. Εχετε υποψιν τιποτα με καλυτερα μεταφορικα?

 

Δήμητρα, προχθές παρήγγειλα τα γάλατα και τις κρέμες της κόρης μου και είχε 10 ευρώ. Τα περιμένω μέσα στη Μεγαλοβδομάδα. Που σου έβγαλε 14.95? Τι ποσότητα πήρες?

 

Εγώ συνήθως παίρνω 10 γάλατα και μου έρχονται με 10 ευρώ.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας!!!

Μεχρι στιγμης ολες μου οι παραγγελιες απο amazon ηταν με royal mail, χαρτακι και ταχυδρομειο...σημερα για πρωτη φορα τα στελνουν με ups (μου δινουν και tracking no). Θα ερθουν δηλαδη με courrier? Και εαν ερθουν με courrier γιατι λεει οτι θα μου ερθουν 05/05...πολυ δεν παει?:confused:

 

Την ίδια ημερομηνία και με τον ίδιο τρόπο θα έρθει και σε μένα ο αποστειρωτής που παρήγγειλα προχθές. 5/5 με ups και μου και έδωσαν tracking number. Δεν νομίζω όμως βρε κορίτσια τη Δευτέρα να παραλάβουμε κιόλας. Τόσο γρήγορα;...Άσε που τη Δευτέρα έχω dopler το πρωί...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

απαραδεκτη η συμπεριφορα απο mummyandlittleme ...παρηγγειλα την pacapod μου,την περιμενα 10 μερες μεχρι που στελνω μηνυμα να δω τι γινεται..απανταει οτι υπαεχει μια καθυστερηση απο την εταιρεια για το συγκεκριμενο χρωμα για 2 εβδομαδες..στελνω εχθες μειλ κ ρωταω τι γινεται,καμμμμμμμμια απαντηση..στελνω σημερα τα ιδια..τα χω παρει λεμε,αν δεν στειλει μεσα σε 2 μερες θα ανοιξω υποθεση,οχι τιποτα αλλο περνανε κ οι μερες κ θα εχω προβλημα με το πευπαλ...θελω τη τσαντουλα μουυυυυυυυυυυυυυ:evil:

 

 

Σοβαρά; Εγώ πάλι τα καλύτερα έχω να πω...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Aυτο δεν ειχε 10 ευρω μεταφορικα?

http://www.apo-rot.de/

Εκανα μια εικονικη παραγγελια και μου τα εβγαλε 14.95 ευρω τωρα.

Ενδιαφερομαι για τις κρεμες της holle. Εχετε υποψιν τιποτα με καλυτερα μεταφορικα?

 

http://www.apo-rot.de/indexinternationalinfo.html?language=uk&_random=1738654735

->Served countries

...

For order values below EUR 40,00 we charge an additional EUR 4,50 for postage costs.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κ γω ειχα μεγαλο πρόβλημα με τα littlewoodseurope. παρηγγειλα κ δεν ελαβαν παραγγελια κ λεφτα ενώ στο paypal φαινοταν η πληρωμη μου. μετα απο προτροπή τους άνοιξα θεμα στο resolution center του παυπαλ και μεσα σε ένα τεταρτο η εταιρια γυρισε τα χρηματα πίσω αλλα η τραπεζα μου τα έβαλε στη καρτα μου σε τρεις μερες. Ξαναεκανα δευτερη προσπαθεια μεσω καρτας prepaid χωρις παυπαλ, πάλι το ίδιο πρόβλημα κ τωρα η τραπεζα θα μου τα επιστρψει σε 15 μερες.Τελικα μετα απο chat που είχα μαζι τους μου είπαν ότι πιθανον να έχουν τα στοιχεια στη καρτα διαφορετικα γραμμενα απο αυτα που τους ειχα εγω δωσει κ όντως η τραπεζα είχε γραψει το όνομα μου με b και εγω το έγραφα με v στο little woods. τελικα παρηγγειλα μεσω μιας φίλης. όσο αφορα τα mandco πολυ καλα. προχτες μου ήρθαν τα πραγματα . εχω κ voucher αν θες να ψωνισεις σε ρουχα full price apo 21-23 απριλιου: 25%. αν θελει κ άλλη κοπελα μου λεει. εχω 2-3. και νομιζω και κωδικο μεχρι 4 ιουνίου

οχι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εκανα αλλη μια προσπαθεια για παρεγγελια μεσω littlewoods. αν ηξερα για τον κωδικο θα τα επαιρνα απο mandco! Ελπιζω να μην εχω για μια ακομη φορα προβληματα!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ημερομηνία και με τον ίδιο τρόπο θα έρθει και σε μένα ο αποστειρωτής που παρήγγειλα προχθές. 5/5 με ups και μου και έδωσαν tracking number. Δεν νομίζω όμως βρε κορίτσια τη Δευτέρα να παραλάβουμε κιόλας. Τόσο γρήγορα;...Άσε που τη Δευτέρα έχω dopler το πρωί...

 

τη δευτερα παραλαμβανεις:P:p:p:p ασε καποιον σπιτι να περιμενει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

μηπως ξερετε που μπορω να βρω οικονομικα αμμοδοχο της little tikes?

Εκανα το λαθος και ρωτησα μια φιλη μου τι να παρω στη βαφτιση της μικρης της και μου ζητησε αυτη συγκεκριμενα.

http://www.playcity.gr/ammodochos-chelona-little-tikes-p-89.html

Επειδη επαθα εμφραγμα οταν ειδα ποσο ειχε, ειπα μηπως την ειδατε καπου αλλου.

Στο mytoys.de την ειχε 39 ευρω!!!! :shock: αλλα εξαντληθηκε και οταν ρωτησα μου ειπαν οτι δε θα την ξαναφερουν. :(

 

Καλή μου, για να έχει το θάρρος η φίλη σου να σου το ζητήσει, μήπως το έχει δει σε φυσικό κατάστημα σε λογική τιμή; Δε τη ρωτάς καλύτερα πού το έχει δει;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή μου, για να έχει το θάρρος η φίλη σου να σου το ζητήσει, μήπως το έχει δει σε φυσικό κατάστημα σε λογική τιμή; Δε τη ρωτάς καλύτερα πού το έχει δει;

 

Δεν το σκεφτηκα. Λες;;; :D

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν εβρισκαν την πληρωμη μου, ανοιξα claim στο paypal και μοθ επεστρεψαν ολο το ποσο. εφτιαξα νεο καλαθι και δεν εχει επιλογη να πληρωσεις με paypal. φτιαξε ενα καλαθι και προσπαθησε να δεις. λες να το κανει μονο σε μενα επειδη τους εκανα καταγγελια στο paypal?

 

Α άλλη περίπτωση αυτή. Πέιπαλ εμένα μου δείχνει, αλλού κολλάει η παραγγελία μου. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...