Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Γεια σας ωρέ κοπελιές!

Λοιπόν, εσείς που είστε τσακάλια στα ιντερνετικά, για πείτε μου. Θέλει ο άντρας μου να αγοράσει από αμαζον αυτό http://www.amazon.com/dp/B000I5GMPY?tag=voltmeter-20. Πού κοιτάω για να δω αν στέλνουν Ελλάδα? Κι αν δεν, πώς μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους μπας και μας το στείλουν?

Το e-bay είναι πιο εύκολο, αυτό το χαζο-αμαζον με έχει καταμπερδέψει...:rolleyes:

Το αμερικάνικο ΑΜΑΖΟΝ δεν το στέλνει Ελλάδα, στο αγγλικό ΑΜΑΖΟΝ δεν υπάρχει σαν προιόν.

 

Στο ebay.com βρήκα αυτά

 

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=Show+Chrome+Digital+5+Function+Volt+Meter&_in_kw=1&_ex_kw=&_sacat=See-All-Categories&_okw=&_oexkw=&_adv=1&_udlo=&_udhi=&_ftrt=901&_ftrv=1&_sabdlo=&_sabdhi=&_samilow=&_samihi=&_sadis=200&_fpos=Zip+code&_fsct=&LH_SubLocation=1&_sargn=-1%26saslc%3D0&_salic=1&_fsradio2=%26LH_AvailTo%3D1&_saact=80&LH_SALE_CURRENCY=0&_fsradio=%26LH_SpecificSeller%3D1&_saslop=1&_sasl=&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50

 

δες τα μεταφορικά, αν το τολμήσεις. Εγώ θα το προχωρούσα, δεν είναι τόσο ακριβά, για να τα πιάσει το τελωνείο, αν τους πείς να γράψουν και κάτι σαν gift στον φάκελο.

 

A, τα έχει και στο ebay.co.uk,

 

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=Show+Chrome+Digital+5+Function+Volt+Meter&_in_kw=1&_ex_kw=&_sacat=See-All-Categories&_okw=&_oexkw=&_adv=1&_udlo=&_udhi=&_ftrt=901&_ftrv=1&_sabdlo=&_sabdhi=&_samilow=&_samihi=&_sadis=200&_fpos=Postcode&LH_SubLocation=1&_sargn=-1%26saslc%3D0&_salic=3&_fsradio2=%26LH_AvailTo%3D1&_saact=80&LH_SALE_CURRENCY=0&_fsradio=%26LH_SpecificSeller%3D1&_saslop=1&_sasl=&_saslt=2&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50

χτύπα τα αν σας κάνουν από εκεί, να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου:rolleyes::rolleyes:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να'στε καλά ρε κορίτσια! Με έχει πρήξει ο σύζυξ. Τα κοιτάει, τα θέλει, αλλά επειδή είναι σκράπας στα αγγλικά με βάζει να στέλνω e-mails παντού να παρακαλάω να μας τα στείλουν.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ωρέ κοπελιές!

Λοιπόν, εσείς που είστε τσακάλια στα ιντερνετικά, για πείτε μου. Θέλει ο άντρας μου να αγοράσει από αμαζον αυτό http://www.amazon.com/dp/B000I5GMPY?tag=voltmeter-20. Πού κοιτάω για να δω αν στέλνουν Ελλάδα? Κι αν δεν, πώς μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους μπας και μας το στείλουν?

Το e-bay είναι πιο εύκολο, αυτό το χαζο-αμαζον με έχει καταμπερδέψει...:rolleyes:

εκτός από το ότι δεν στέλνει σου απάντησαν τα κορίτσια άνωθεν :lol: το συγκεκριμένο που κοιτάς δεν είναι και αδιάβροχο πες του συζύγου δες εδώ κριτικές

http://www.amazon.com/Show-Chrome-Digital-Funtion-Meter/product-reviews/B000I5GMPY/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?ie=UTF8&showViewpoints=1

 

edit chatzico και το λίνκ από το Αγγλικό ebay που έβαλες είναι πωλητές στην Αμερική

Link to comment
Share on other sites

Τα νεότερα από το μέτωπο σχετικά με την επιστροφή των 5 ευρώ έχουν ως εξής, σας παραθέτω τα δύο τελευταία μηνύματα που ανταλλάξαμε, μήπως και καταλάβετε τι εννοεί.

Εγώ ξέχασα και τα αγγλικά που ξέρω:confused:

τους γραφω

Dear Mrs Wharton

as I'm not native english speaker, I cannot understand what means "re raise it as a not described claim" and I need to give me more details.

On the other hand, paypal suggests not to close the dispute before the refund is returned

"Remember, a closed dispute cannot be re-opened or escalated to a claim with PayPal. Make sure that you are 100% satisfied with the outcome of this dispute before you close it.

For example, if the seller is offering a refund, wait until the funds are in your PayPal account before closing this dispute."

Look forward to your quick reply.

I cannot believe that 5 euros are such a serious matter to take so long to be solved.

Kind regards

και μου απαντούν

Good morning

Firstly, can I apologise for any confusion caused. Littlewoods Europe have been attempting to process your refund. Our system will not allow the refund to Paypal as you have opened the case as a non receipt dispute. If you cancel this and raise it as a "not as described claim", this would allow us to process the refund you require.

Kind regards

 

Να κλείσω την υπόθεση ή να κάνω claim, τι εννοούν οι βλαμένοι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κολιμπρι μου κανε claim...εγω ετσι εκανα και τα 5ευρω επιστραφησαν!!!

Επισης σημερα παρελαβα...ολα οκ εκτος τα σωβρακα του συζυγου που τα πηρα xl (τι μ'επιασε κι εμενα???) ενω μαλλον m επρεπε να τα παρω!!!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο την ποιοτητα των υφασματων η οποια νομιζω οτι ειναι καλυτερη απότι στα mandco ή ειναι η ιδεα μου? Παντως και τα νουμερακια τα πετυχα μεσες ακρες αν και λιγο φαρδουλες οι φορμες τους...σε γενικες γραμμες εμεινα ευχαριστημενη απο littlewoods...παρηγγειλα 01/04, εφυγαν 02/04 και χθες ηρθε τσουπ ο κος courrier!!!! Not bad...;)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

edit chatzico και το λίνκ από το Αγγλικό ebay που έβαλες είναι πωλητές στην Αμερική

 

Το είδα μετά, μεγάλη απροσεξία, συγγνώμη :oops::oops::oops:

 

Λύσαξα με τις τσάντες!!!

Πήρα 2 από εδώ και ένα πορτοφόλι.

Μου αρέσανε πάρα πολύ!

Υπήρξε πάρα πολύ καλή επικοινωνία και γρήγορη αποστολή.

 

Σου χρέωσε μεταφορικά για κάθε τσάντα ξεχωριστά ή ζήτησες να σου κάνει combine p+p ? Λέω να τον ρωτήσω αν διατίθεται να προσφέρει και καμμιά έκπτωση αν αγοράσω 2-3 που μου αρέσουν.

 

Είχα δεί και στο ioffer για τσάντες, έχει πολλές, κάποια κοπέλα έχει ψωνίσει νομίζω, αν το δεί, ας μου στείλει σχετικό πμ. Απλά μετά από αυτό που έτυχε στον φίλο μου με το ρολόι, ψιλοφοβάμαι να κοιτάξω εκεί. Η αλήθεια είναι ότι έχει πολλές. Με το πειπαλ δεν βγάζει άκρη, μάλλον πάνε τα λεφτάκια του ....:cry::cry::cry:

 

Αλήθεια, θέλω δερμάτινη τσάντα(ες) για το καλοκαίρι. Έχω ένα μπζιτ με τις τσάντες, τις θέλω δερμάτινες ή υφασμάτινες, όχι πλαστικές, δεν παίρνω συχνά ούτως ή άλλως, και μου αρέσουν οι δερμάτινες :D:D:D

 

Να δω στο ebay λέτε ε ? Έχει κάποια κάτι υπόψη ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούω για littlewoods!!!!!!!!!!! Εγώ ακόμη δεν μπορώ να παραγγείλω!!! Με τίποτα δεν περνάει η παραγγελία μου. Τι πισί άλλαξα, τι άλλο λογαριασμό άνοιξα. Το ίδιο!! Και τώρα και ένα μήνα περίπου θα μου λύσει το πρόβλημα το IT department τους!!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σου χρέωσε μεταφορικά για κάθε τσάντα ξεχωριστά ή ζήτησες να σου κάνει combine p+p ? Λέω να τον ρωτήσω αν διατίθεται να προσφέρει και καμμιά έκπτωση αν αγοράσω 2-3 που μου αρέσουν.

 

Καλέ, τι διαφορά ώρας έχουμε με την Κορέα ? Πότε το έστειλα, πότε το έλαβε, πότε απάντησε :!::!::!::!::!:

 

Λέει ότι κάνει combine και αν πάρω περισσότερες από μια, θα κάνει και έκπτωση, ανάλογα με το τι θέλω !!! Σωστός !!!!

 

Παρεμπιπτόντως, στο ebay βρίσκω πολλές δερμάτινες από Κίνα, σε καλές τιμές :-P:razz::-P Θα το ψάξω μόλις έχω χρόνο.

 

Αν όμως έχετε κάτι, ευχαρίστως να το δώ:-D:grin::-D

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηρθε ειδοποιηση απο ταχυδρομειο να παραλαβω. Επειδη δεν περιμενω κατι αλλο πρεπει να ειναι απο gymboree.

Η παραγγελια ηταν καλο ποσο κοντα στα 200$ και θα παραληφθει απο ταχυδρομειο.

Ημερομηνια αποστολης 1/4.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Καλέ, τι διαφορά ώρας έχουμε με την Κορέα ? Πότε το έστειλα, πότε το έλαβε, πότε απάντησε :!::!::!::!::!:

 

 

+ 6 ωρες ειναι αυτοι μπροστα.(δεν αλλαζουν σε θερινη ωρα οποτε το χειμωνα ειναι -1 ωρα δλδ 5 ωρες μπροστα)

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Το είδα μετά, μεγάλη απροσεξία, συγγνώμη :oops::oops::oops:

 

 

 

Σου χρέωσε μεταφορικά για κάθε τσάντα ξεχωριστά ή ζήτησες να σου κάνει combine p+p ? Λέω να τον ρωτήσω αν διατίθεται να προσφέρει και καμμιά έκπτωση αν αγοράσω 2-3 που μου αρέσουν.

 

Είχα δεί και στο ioffer για τσάντες, έχει πολλές, κάποια κοπέλα έχει ψωνίσει νομίζω, αν το δεί, ας μου στείλει σχετικό πμ. Απλά μετά από αυτό που έτυχε στον φίλο μου με το ρολόι, ψιλοφοβάμαι να κοιτάξω εκεί. Η αλήθεια είναι ότι έχει πολλές. Με το πειπαλ δεν βγάζει άκρη, μάλλον πάνε τα λεφτάκια του ....:cry::cry::cry:

 

Αλήθεια, θέλω δερμάτινη τσάντα(ες) για το καλοκαίρι. Έχω ένα μπζιτ με τις τσάντες, τις θέλω δερμάτινες ή υφασμάτινες, όχι πλαστικές, δεν παίρνω συχνά ούτως ή άλλως, και μου αρέσουν οι δερμάτινες :D:D:D

 

Να δω στο ebay λέτε ε ? Έχει κάποια κάτι υπόψη ?

 

Καλέ, τι διαφορά ώρας έχουμε με την Κορέα ? Πότε το έστειλα, πότε το έλαβε, πότε απάντησε :!::!::!::!::!:

 

Λέει ότι κάνει combine και αν πάρω περισσότερες από μια, θα κάνει και έκπτωση, ανάλογα με το τι θέλω !!! Σωστός !!!!

 

Παρεμπιπτόντως, στο ebay βρίσκω πολλές δερμάτινες από Κίνα, σε καλές τιμές :-P:razz::-P Θα το ψάξω μόλις έχω χρόνο.

 

Αν όμως έχετε κάτι, ευχαρίστως να το δώ:-D:grin::-D

 

Εγώ παντως για δέρμα δερμα μονο αν το εβλεπα απο κοντά θα το αγοραζα΄απο εμπευ εκτος αν ειχε παρει φιλη μου και την εβλεπα την τσάντα...

Δεν ξερω...δεν θα εδινα τοσο ευκολα 70ευρω=100δολλάρια για μια τσάντα χωρις να την δω/πιάσω

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ότι νούμερο της φοράω παρήγγειλα,μια χαρά της πάνε καθότι χοντρούλα με κοιλίτσα...

 

εμενα είναι 90 εκατοστα και περίπου 11.500 κιλά θα έλεγα ότι η φόρμα τους είναι άνετη προς μεγάλη.. νομίζω να πάρεις το κανονικό νούμερο για την ηλικία σας.. εξαιρεση μια ζακέτα και μια μπλούζα που πήρα από το ebay ενώ ελεγε 2-3 μάλλον θα την φορέσουμε όταν πάμε τέσσερα.. :))

Link to comment
Share on other sites

εμενα είναι 90 εκατοστα και περίπου 11.500 κιλά θα έλεγα ότι η φόρμα τους είναι άνετη προς μεγάλη.. νομίζω να πάρεις το κανονικό νούμερο για την ηλικία σας.. εξαιρεση μια ζακέτα και μια μπλούζα που πήρα από το ebay ενώ ελεγε 2-3 μάλλον θα την φορέσουμε όταν πάμε τέσσερα.. :))

 

Εγώ πάλι δε τα θεωρώ με τίποτα μεγάλη τη φόρμα τους...στα μπλουζάκια κανονική προς ελάχιστα μικρή και στα σορτσάκια που πήρα κανονική...δεν τα έχουμε φορέσει ακόμα αλλά έτσι νομίζω...με mandco δηλαδή καμία σχέση!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν και τα δικα μου απο Gymboree!!! Μολις ηρθα σπιτι και τα βρηκα στην πορτα.

Ολα παρα πολυ ωραια..........

Μαριτακι ειχες δικαιο τελικα 11 ημερες καναν.

Μαριλια χαρηκα που ηρθαν και τα δικα σου !!!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν και τα δικα μου απο Gymboree!!! Μολις ηρθα σπιτι και τα βρηκα στην πορτα.

Ολα παρα πολυ ωραια..........

Μαριτακι ειχες δικαιο τελικα 11 ημερες καναν.

Μαριλια χαρηκα που ηρθαν και τα δικα σου !!!

 

Και αν σου πω ότι μπήκα τώρα στο τόπικ για να σε ρωτήσω αν ήρθαν;;;

Μπράβο!!!Αφού σου είπα είναι σαίνια εδώ της περιοχής φτου φτου!

 

Με γεια σας και καλοφόρετα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ημέρα παραλαβών σημερα

 

ηρθαν και τα δικά μου σανδάλάκια της μιρκής τα πηρα απο τον πωλητη που εδειξε η κορνηλια,τα εστειλε στις 30/3 και εφτασαν χτες 11/4. Αψογος

 

o πωλητης

http://shop.ebay.co.uk/dengbobozhang/m.html?_trksid=p4340.l2562

 

πηρα αυτα

http://cgi.ebay.co.uk/Pink-toddler-Children-kids-slip-slops-girl-sandals-/180643922570?pt=US_Childrens_Shoes&var=&hash=item6fc39e8d2d

και αυτα

http://cgi.ebay.co.uk/White-toddler-Children-kids-slip-slops-girl-sandals-/180643923798?pt=US_Childrens_Shoes&var=&hash=item6fc39e8d4d

 

Ηρθαν και τα γυαλάκια απο το http://www.swimbabes.co.uk

http://www.swimbabes.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=67_102&products_id=298

βεβαια αυτα εστάλησαν στις 1/4 και εφτασαν και αυτα χτες....ίσως φταινε τα ελληνικά ελτα

 

Link to comment
Share on other sites

θα με κανετε να παραγγειλω απο littlewood απο περιεργεια πια!!!!

 

Πρόσεχε, γιατί ξέρεις τι λένε CURIOSITY KILLED THE CAT ... :wink:

 

Εγώ παντως για δέρμα δερμα μονο αν το εβλεπα απο κοντά θα το αγοραζα΄απο εμπευ εκτος αν ειχε παρει φιλη μου και την εβλεπα την τσάντα...

Δεν ξερω...δεν θα εδινα τοσο ευκολα 70ευρω=100δολλάρια για μια τσάντα χωρις να την δω/πιάσω

 

Μωρέ συμφωνώ, ξεσηκώθηκα με αυτές που έχουν πάρει και είναι ευχαριστημένες, γι'αυτό είπα να δώ ονλαιν...:confused::confused:

 

φοβαμαι μαμωτω το παλιοτελωνειο και δεν απλωνομαι

 

και εμεις οι τολμηρες το φοβομαστε!

 

Παλιό...., παλιό..... όπως τα λέτε, αφήστε που αν δουν μεγάλο δέμα, το πιθανότερο είναι να το ελέγξουν:-(

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Και αν σου πω ότι μπήκα τώρα στο τόπικ για να σε ρωτήσω αν ήρθαν;;;

Μπράβο!!!Αφού σου είπα είναι σαίνια εδώ της περιοχής φτου φτου!

 

Με γεια σας και καλοφόρετα!!!

απο μεγεθος τι λενε κοριτσια?( Δεν τα εχω δει ακομα)

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...