Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια σας ξαναενοχλώ , σας είχα ρωτήσει κάτι το μεσημέρι και θέλω συμβουλή!! Επειδή δεν ξέρω ακόμα να κάνω παράθεση, το ξαναγράφω.Πηγα προχτές να παραγγειλω απο feelunique, δεν μου δεχόταν την καρτα γιατί ήταν άδεια χωρίς να το θυμάμαι, έστειλα μέιλ να τους το πω και μου έστειλαν ότι πήραν την παραγγελία μου.Σήμερα μου ξαναέστειλαν ότι η παραγγελία μου αναχώρησε , χωρίς να έχουν πάρει τα λεφτά. Επειδή χτες το απογευμα έβαλα στην καρτα χρήματα και φάνηκαν σήμερα το απόγευμα, δεν τα έχουν πάρει ακόμα.Να τους στείλω μήνυμα ή θα το καταλάβουν από μόνοι τους?Πώς γίνεται να τα έστειλαν έτσι?? Σας έχει τύχει? Ευχαριστώ!!!

 

Τι να σου πώ ? Είναι σαιτ που έχει εμπιστοσύνη το feelunique στους πελάτες τους ? Πάντως, θα δείξει, μην αγχώνεσαι πολύ, λογικά θα τραβήξουν τα χρήματα σύντομα, αν όχι, βλέπεις τι θα κάνεις.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, καλημέρα! Λίγη βοήθεια... Πήρα "παραγγελία" απ'το βαφτιστήρι μου αυτό http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003S3RK5E/ref=s9_simh_gw_p21_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=04F8JVWCWA7G8W70NB00&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294 . Το βάζω για αγορά και πριν το check out λέει ότι κοστίζει 52.26 λίρες, με free super save delivery. Tα επιπλέον 1.27 λίρες τι είναι; Μήπως ξέρει καμιά κοπέλα να μου πει; Θα το στείλω κατευθείαν στη διεύθυνσή του, αν αυτό έχει καμιά σχέση. Όχι, τίποτα άλλο, να το του το στείλω πριν ανέβει η τιμή του. Εδώ στο Ελλάντα έχει 80?... Συγγνώμη, 79,99?...

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα! Λίγη βοήθεια... Πήρα "παραγγελία" απ'το βαφτιστήρι μου αυτό http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003S3RK5E/ref=s9_simh_gw_p21_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=04F8JVWCWA7G8W70NB00&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294 . Το βάζω για αγορά και πριν το check out λέει ότι κοστίζει 52.26 λίρες, με free super save delivery. Tα επιπλέον 1.27 λίρες τι είναι; Μήπως ξέρει καμιά κοπέλα να μου πει; Θα το στείλω κατευθείαν στη διεύθυνσή του, αν αυτό έχει καμιά σχέση. Όχι, τίποτα άλλο, να το του το στείλω πριν ανέβει η τιμή του. Εδώ στο Ελλάντα έχει 80?... Συγγνώμη, 79,99?...

 

Το επιπλέον ποσό που σου βγάζει στο τσεκαουτ είναι η διαφορά Φ.Π.Α. από Αγγλία σε Ελλάδα. Γι' αυτό βλέπεις 52,66 λίρες (περίπου 60 ευρώ). Η ελληνική τιμή είναι 80 ευρώ ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Το επιπλέον ποσό που σου βγάζει στο τσεκαουτ είναι η διαφορά Φ.Π.Α. από Αγγλία σε Ελλάδα. Γι' αυτό βλέπεις 52,66 λίρες (περίπου 60 ευρώ). Η ελληνική τιμή είναι 80 ευρώ ?

Ω, ναι 79,99? παρακαλώ... Κόντεψα να πάθω ένα εγκεφαλικό χθες που πήγα και το είδα. Μόνο σ'ένα κατάστημα παιχνιδιών που άνοιξε πρόσφατα στον Κηφισό σου δίνει πίσω το 20% σε δωροεπιταγή. Με τα έξοδα αποστολής όμως γιατί είναι εκτός Αθηνών, θα μου έβγαινε...

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το επιπλέον ποσό που σου βγάζει στο τσεκαουτ είναι η διαφορά Φ.Π.Α. από Αγγλία σε Ελλάδα. Γι' αυτό βλέπεις 52,66 λίρες (περίπου 60 ευρώ). Η ελληνική τιμή είναι 80 ευρώ ?

 

Ευχαριστώ είπα; Δεν είπα... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα!!!:P

Επισης θελω τα φωτα σας...σε κανα μηνα θα σταματησουμε αποστειρωση κτλ κτλ και θα παρουμε πλαστικα μπουκαλια...καμια ιδεα??? Ειδα στο amazon αλλα δεν εχει με θηλες καουτσουκ και στο vup baby αυτα που εχει κανουν 11λιρες το ενα (ειπαμε αλλα οχι κι ετσι)...εσεις πια χρησιμοποιειτε? Εκτος απο nuk γιατι με δυσκολευουν πολυ με αυτες τις θηλες που εχουν....

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Chatzico σε ευχαριστώ για την απάντηση!Ακόμα και τώρα δεν έχουν τραβήξει τα λεφτά! Θα τους στείλω το βράδυ μέιλ.

Να ρωτήσω κάτι?! Εχει αγοράσει καμιά από εσάς ελλειπτικό από άμαζον? Είναι πολύ φτηνά σε σχέση με τις γνωστές μάρκες εδώ, αλλά δεν ξέρω αν είναι και αποτελεσματικά!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ είπα; Δεν είπα... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!

 

Καλέ σώπα, να είσαι καλά, πάντως εγώ θα το έπαιρνα ....

 

Κοριτσια καλημερα!!!:P

Επισης θελω τα φωτα σας...σε κανα μηνα θα σταματησουμε αποστειρωση κτλ κτλ και θα παρουμε πλαστικα μπουκαλια...καμια ιδεα??? Ειδα στο amazon αλλα δεν εχει με θηλες καουτσουκ και στο vup baby αυτα που εχει κανουν 11λιρες το ενα (ειπαμε αλλα οχι κι ετσι)...εσεις πια χρησιμοποιειτε? Εκτος απο nuk γιατι με δυσκολευουν πολυ με αυτες τις θηλες που εχουν....

 

Στον μικρό πήρα εξ' αρχής γυάλινα της NUK με θηλές καουτσούκ, τις οποίες αλλάζω συχνά. Δεν εμπιστεύομαι καθόλου τα πλαστικά, αν και στην μικρή έπαιρνα της AVENT. Δες και αυτά

 

http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/shop/Coddletime/Glass_Baby_Bottles

 

είναι ωραίο σάιτ, αυτά τα μπιμπερό είναι γυάλινα με πλαστική επένδυση για να μην σπάνε εύκολα, με θηλή σιλικόνης.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Chatzico σε ευχαριστώ για την απάντηση!Ακόμα και τώρα δεν έχουν τραβήξει τα λεφτά! Θα τους στείλω το βράδυ μέιλ.

Να ρωτήσω κάτι?! Εχει αγοράσει καμιά από εσάς ελλειπτικό από άμαζον? Είναι πολύ φτηνά σε σχέση με τις γνωστές μάρκες εδώ, αλλά δεν ξέρω αν είναι και αποτελεσματικά!

 

Τι είναι ελλειπτικό ?

 

Πάντως για το feelunique, μην τρελαθείς. Στο φινάλε εσύ έχεις χρήματα στην πιστωτική, είναι δικό τους θέμα να τα τραβήξουν ή όχι. Μια φορά, είχα τέτοιο θέμα, η εταιρεία έστειλε την παραγγελία, χωρίς εγώ να την οριστικοποιήσω - άλλαξα γνώμη γιατί βρήκα τα πράγματα 25% φθηνότερα - και μετά έστειλε μύνημα για την πληρωμή. Τους είπα ότι δεν οριστικοποίησα την παραγγελία μου και αν θέλουν να τους τα στείλω πίσω με δική τους χρέωση, και είπαν όχι, δεν αξίζει τον κόπο.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρηκα αυτα http://www.anatello.gr/cart/product.php?productid=946&cat=71&mCat=4&page=1 ...

Θα το κοιταξω και αλλο το θεμα...μου κανει εντυπωση στα sites του εξωτερικου οι θηλες καουτσουκ ειναι περιορισμενες...βρε μπας και ξερουν κατι που δεν ξερουμε????:rolleyes:

 

Εντωμεταξυ διαβασα σε ενα αρθρο οτι απο τα πλαστικα μπουκαλια (αυτα που δεν ειναι bpa free ή bpa 0%) με τη χρηση βραστου νερου αυξανεται 55 φορες η απελευθερωση BPA!!!!!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

To ελλειπτικό έιναι μηχάνημα γυμναστικής! Για να χάσουμε "λέει" και κανένα κιλό(μάλλον κιλά) μετά τη γέννα;)!! Εδώ έχω βρει το φθηνότερο 270ευρώ, αλλά λόγω βάφτισης και λόγω πολλών(και ανεξέλεγκτων......)αγορών από έξω, ήθελα να κάνω λίγη οικονομία:oops:!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε διάφορους κωδικούς από gymbacks στην ίδια παραγγελία (ανά 25$ πρέπει να κάνεις 50$ παραγγελία) αλλά τα gymbacks αυτής της περιόδου δεν μεταφέρονται στην άλλη περίοδο. Μια κοπέλα είχε ρωτήσει.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας για μπουκαλια χωρις bpa βρηκα και αυτα http://cgi.ebay.co.uk/NEW-OrganicKidz-Stainless-Steel-Baby-Bottle-/130423417841?pt=UK_Babay_Babay_Feeding_Bottles_Teats_LE&var=&hash=item641e61206e

ειναι ακκετα ακριβα αλλα με το καταλληλο ανταλλακτικο γινονται και παγουρακια για νερο...εχει καμια σας εμπειρια απο αυτα ή παρεμφερη???

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κορες,εστειλα email στην globalsales.gr η οποια εδρεθει στην κομοτηνη απο οτι ειδα και μου απαντησαν τα εξης

Καλημέρα και ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας.

 

Παραγγέλνουμε εμείς για λογαριασμό σας τα προϊόντα που σας ενδιαφέρουν, τα παραλαμβάνουμε και σας τα στέλνουμε στον χώρο σας.

 

Οι τιμές των μεταφορικών εξόδων που απαιτούνται για την παραλαβή των προϊόντων σας από την Αγγλία σε Ελλάδα έχουν ως εξής:

 

Από 1 έως 8 κιλά: 5,00 ευρώ ανά κιλό

 

Από 9 κιλά έως 30 κιλά: 45 ευρώ

 

 

 

Επομένως αν τα προϊόντα σας ζυγίζουν λιγότερο από 8 κιλά, τότε πληρώνετε ανάλογα με το βάρος τους. Αν όμως ξεπεράσετε τα 8 κιλά τότε υπάρχει στάνταρ χρέωση των 45 ευρώ, η οποία είναι ίδια μέχρι τα 30 κιλά!

 

 

 

Ισχύει πάντα η ογκοχρέωση, οπότε μας ενημερώνετε τι θέλετε να παραγγείλετε και σας λέμε αν θα πληρώσετε με ογκοχρέωση ή μόνο με βάση το βάρος του δέματος.

 

 

 

Η αμοιβή μας είναι 15,00 ευρώ ανά παραγγελία, ανεξάρτητα από το κόστος ή το βάρος της παραγγελίας. Για την αμοιβή των 15,00 ευρώ θα σας στείλουμε νόμιμη απόδειξη για να την βάλετε στην φορολογική σας δήλωση.

 

 

 

Είμαστε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε απορία σας.

 

 

 

 

 

 

 

Τι λετε?ακουω γνωμες,να τολμησω?

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι απο διαφορετικα καταστηματα πχ νεχτ και μαδερ εννοεουν 2 παραγγελιες η μια????

αν ειναι 3 κιλα ρουχα (παρα πολλα) αυτοι λενε οτι χρεωνουν 30 ευρω ας πουμε !

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κορες,εστειλα email στην globalsales.gr η οποια εδρεθει στην κομοτηνη απο οτι ειδα και μου απαντησαν τα εξης

Καλημέρα και ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας.

 

Παραγγέλνουμε εμείς για λογαριασμό σας τα προϊόντα που σας ενδιαφέρουν, τα παραλαμβάνουμε και σας τα στέλνουμε στον χώρο σας.

 

Οι τιμές των μεταφορικών εξόδων που απαιτούνται για την παραλαβή των προϊόντων σας από την Αγγλία σε Ελλάδα έχουν ως εξής:

 

Από 1 έως 8 κιλά: 5,00 ευρώ ανά κιλό

 

Από 9 κιλά έως 30 κιλά: 45 ευρώ

 

 

 

Επομένως αν τα προϊόντα σας ζυγίζουν λιγότερο από 8 κιλά, τότε πληρώνετε ανάλογα με το βάρος τους. Αν όμως ξεπεράσετε τα 8 κιλά τότε υπάρχει στάνταρ χρέωση των 45 ευρώ, η οποία είναι ίδια μέχρι τα 30 κιλά!

 

 

 

Ισχύει πάντα η ογκοχρέωση, οπότε μας ενημερώνετε τι θέλετε να παραγγείλετε και σας λέμε αν θα πληρώσετε με ογκοχρέωση ή μόνο με βάση το βάρος του δέματος.

 

 

 

Η αμοιβή μας είναι 15,00 ευρώ ανά παραγγελία, ανεξάρτητα από το κόστος ή το βάρος της παραγγελίας. Για την αμοιβή των 15,00 ευρώ θα σας στείλουμε νόμιμη απόδειξη για να την βάλετε στην φορολογική σας δήλωση.

 

 

 

Είμαστε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε απορία σας.

 

 

 

 

 

 

 

Τι λετε?ακουω γνωμες,να τολμησω?

 

Γουέντι κανε εντιτ στο μυνημα σου και αφαιρεσε σε παρακαλω το ονοματεπώνυμο της κοπέλλας και την διευθυνση της

εχει λογο μαλλον που δεν τα βαζει στην ιστοσελιδα της

και τα στελνει μονο με εμειλ

 

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι απο διαφορετικα καταστηματα πχ νεχτ και μαδερ εννοεουν 2 παραγγελιες η μια????

αν ειναι 3 κιλα ρουχα (παρα πολλα) αυτοι λενε οτι χρεωνουν 30 ευρω ας πουμε !

 

Αφού είναι 5 Ευρώ ανά κιλό μέχρι τα 8 κιλά, τα 3 κιλά δεν στοιχίζουν 15 ευρώ ή δεν κατάλαβα καλά?

Συνήθως τι βάρος έχουν βρε κορίτσια οι παραγγελίες σας?

Επίσης έχει έξοδα συνδρομής και εγγραφής?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!!:P

Επισης θελω τα φωτα σας...σε κανα μηνα θα σταματησουμε αποστειρωση κτλ κτλ και θα παρουμε πλαστικα μπουκαλια...καμια ιδεα??? Ειδα στο amazon αλλα δεν εχει με θηλες καουτσουκ και στο vup baby αυτα που εχει κανουν 11λιρες το ενα (ειπαμε αλλα οχι κι ετσι)...εσεις πια χρησιμοποιειτε? Εκτος απο nuk γιατι με δυσκολευουν πολυ με αυτες τις θηλες που εχουν....

 

ναι,πραγματι δεν εχει...

παντως οικονομικα πλαστικα χωρις βισφαινολη αλλα με θηλες σιλικονης....ειναι τα αβεντ.

Στο αμαζον ειναι πολυ οικονομικα!

 

τα ανοξειδωτα που εβαλες απο ebay,ειναι πολυ καλα και τα εχουν δοκιμασει γνωστες μου αλλα δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι να δεις την διαβαθμιση...πχ ποσο γαλα εμεινε,ποσο να βαλεις κλπ!!1

 

Στο νημα με τα βιολογικα εχει πολλα σαιτ απο οπου μπορεις να προμηθευτεις ποικιλια ανοξειδωτων μπουκαλιων.Ειναι η τελευταια μοδα!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι 5 Ευρώ ανά κιλό μέχρι τα 8 κιλά, τα 3 κιλά δεν στοιχίζουν 15 ευρώ ή δεν κατάλαβα καλά?

Συνήθως τι βάρος έχουν βρε κορίτσια οι παραγγελίες σας?

Επίσης έχει έξοδα συνδρομής και εγγραφής?

 

και 15 ? η προμηθεια τους και μεταφορικα απο την πολη τους(Β. Ελλαδα) στη δικη σου.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εκμεταλλεύτηκα το κονέ της irida85 με το weepiggies και παράγγειλα κι εγώ παπουτσάκια.

http://www.myweepiggies.co.uk/epages/es132472.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es132472/Products/102975/SubProducts/102975-0005

και

http://www.myweepiggies.co.uk/epages/es132472.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es132472/Products/102960/SubProducts/102960-0005

Τα παρέλαβα χθες, μία εβδομάδα έκαναν.

Πολύ όμορφα και το κυριότερο της κάνουν τέλεια.

Η πωλήτρια άψογη, μέσα σε κάθε κουτί μου είχε βάλει και καρτούλα που έγραφε "σας ευχαριστώ" στα ελληνικά

********************************

Με το littlewoods κανένα νεώτερο. Αφού τους απάντησα την Πέμπτη ότι σύμφωνα με τις οδηγίες του paypal, πρέπει πρώτα να επιστρέψουν το ποσό και μετά να κλείσω την υπόθεση, δεν έχω καμμία επικοινωνία.

Τη Δευτέρα θα στείλω ξεχεστήριο και θα κάνω claim

*********************************************

Παράγγειλα κι εγώ από κοινού με μία φίλη στο gymboree για να εξαργυρώσω τα gymbucks, 25 δολλάρια.....κάποιος να με μαζέψει άμεσααααα;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.myweepiggies.co.uk/epages/es132472.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es132472/Products/102975/SubProducts/102975-0005

και

http://www.myweepiggies.co.uk/epages/es132472.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es132472/Products/102960/SubProducts/102960-0005

Τα παρέλαβα χθες, μία εβδομάδα έκαναν.

Πολύ όμορφα και το κυριότερο της κάνουν τέλεια.

Η πωλήτρια άψογη, μέσα σε κάθε κουτί μου είχε βάλει και καρτούλα που έγραφε "σας ευχαριστώ" στα ελληνικά

 

Με την πληρωμή, πως έγινε ?

 

Κανονικά αυτά που πήρες είχαν 67 λίρες, με το -15% θα πρέπει να πλήρωσες γύρω στις 57 λίρες. Σωστά ?

 

Πως έγινε εν τέλει ? Χρεώθηκες αρχικά 67 και σου επέστρεψε την διαφορά του -15% ?

 

Και με τα δωρεάν μεταφορικά ? Τα χρεώθηκες και μετά στα επέστρεψε ?

 

Την ειδοποίησες για την έκπτωση που έχει υποσχεθεί να δίνει στις κοπέλες από το φόρουμ ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...