Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Τι λετε βρε κοριτσια :shock: τοσο πολυ?

Και εχω και δωρακια για πασχα στην παραγγελια:rolleyes::rolleyes::rolleyes:...

Εχουμε σαινια υπαλληλους και ταχυδρομους στα Ελτα Μαντρας Μαγουλας:cool: . Οταν παραλαβω θα ενημερωσω!!!

 

Μη αγχώνεσαι Λιτσάκι!!Όντως εδώ όλα κινούνται γρήγορα φτου φτου!Είναι αστέρι τα ταχυδρομεία μας...και τα παντοφλάκια που είχα πάρει της μικρής από τον Καναδά μία βδομάδα κάναν να έρθουν...από Δευτέρα θα είναι στη πόρτα σου!

 

Και όχι ότι δεν είναι ωραία τα gymboree μη τρελαθούμε κιόλας...πολύ καλό βαμβάκι και υπέροχα χρώματα!Μιλάω για τα κοριτσίστικα για τα αγόρια δεν έχω άποψη επί του θέματος...Με το καλό και ατελώνιστα για όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λογικά θα σου κάνει αναφορά στο e-bay (δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει αυτό) αλλά εφόσον έχεις κάνει την παραγγελία δεν είναι δικό της το σφάλμα.

Ας ελπίσουμε πως δεν θα το εκμεταλλευτεί η κυριούλα:D

Πάντως να ξέρεις πως αν δεν γνωρίζεις το τελικό ποσό εξ αρχής δεν παραγγέλνεις στο e-bay!

Τελικά όλα καλά!!!!Μου έστειλε για έξοδα 14,95δολ!Φυσικά και με ικανοποιεί πλήρως!!Τώρα θέλω να προχωρήσω στην πληρωμή και για να μην κάνω πάλι καμια πατάτα να ρωτήσω:πρώτα πληρώνω και μετά πρέπει να της στείλω μηνύμα πως πλήρωσα ή δεν χρειάζεται;Ευχαριστώ πολύ πάντως για την βοήθεια και το ενδιαφέρον!!

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πόσα ευρώπουλα είναι τα 87 δολλάρια? εχει παραλάβει ποτε καμία απο victoria secret?

 

ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!τα στέλνουν με courier με κάτι logos να!!!! 120 ευρώπουλα πλήρωσα στο τελωνείο... για μια παραγγελία 100 δολάρια παραγγελία

Link to comment
Share on other sites

Καλέ αγορομάνες, κοιτάξτε κάτι ωραία μαγιώ

 

http://cgi.ebay.com/NEW-SWIMMING-TRUNKS-SHORTS-2T-3T-4T-5T-boy-NWT-/290504069855?pt=US_Boys_Clothing&var=&hash=item895f46ea08

 

με 10,5 δολλάρια :P:rolleyes::lol::lol::lol:

 

Το χτύπησα το πράσινο, ασυγκράτητη ....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλέ αγορομάνες, κοιτάξτε κάτι ωραία μαγιώ

 

http://cgi.ebay.com/NEW-SWIMMING-TRUNKS-SHORTS-2T-3T-4T-5T-boy-NWT-/290504069855?pt=US_Boys_Clothing&var=&hash=item895f46ea08

 

με 10,5 δολλάρια :P:rolleyes::lol::lol::lol:

 

Το χτύπησα το πράσινο, ασυγκράτητη ....

 

Ωραίο που είναι!!!

Mε το τελωνείο όταν ψωνίζουμε από ebay.com ή amazom.com υπάρχει πρόβλημα; Βρήκα κάτι πολύ ωραία γυαλιά και το σκέφτομαι...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ αυτό είναι φθηνό, ούτε 7,5 ευρώ δεν βγαίνει. Στα φορεματάκια που πήρα πρόσφατα, περίπου 25 δολλάρια, είχε γράψει στον φάκελο ο πωλητής used dresses. Κάτι άλλα φορέματα rare editions & bonnie jean που είχα πάρει, έκαναν γύρω στα 30 δολλάρια έκαστο + μεταφορικά, δεν είχα θέμα.

 

Τώρα τι να σου πω, το αγαπητό τελωνείο, είναι ρώσικη ρουλέτα όπως προείπα. Σίγουρα πάντως, αν είναι κάποιος φάκελλος ή δέμα, με πολλά λόγκος, το οποίο να αναγράφει και ψηλές αξίες, διακινδυνεύεις περισσότερο. Πάλι κανείς δεν ξέρει ποτέ....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ αυτό είναι φθηνό, ούτε 7,5 ευρώ δεν βγαίνει. Στα φορεματάκια που πήρα πρόσφατα, περίπου 25 δολλάρια, είχε γράψει στον φάκελο ο πωλητής used dresses. Κάτι άλλα φορέματα rare editions & bonnie jean που είχα πάρει, έκαναν γύρω στα 30 δολλάρια έκαστο + μεταφορικά, δεν είχα θέμα.

 

Τώρα τι να σου πω, το αγαπητό τελωνείο, είναι ρώσικη ρουλέτα όπως προείπα. Σίγουρα πάντως, αν είναι κάποιος φάκελλος ή δέμα, με πολλά λόγκος, το οποίο να αναγράφει και ψηλές αξίες, διακινδυνεύεις περισσότερο. Πάλι κανείς δεν ξέρει ποτέ....

 

καλα, δεν παιζομαστε! κατι πρεπει να γινει με τη περιπτωση μας!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

 

Για να αλλαξεις την ρυθμιση πας

your account- Turn on/ turn off amazon currency converter- Turn OFF amazon currency converter

 

Ετσι εσυ πληρωνεις σε λιρες και κανει η τραπεζα την αλλαγη αναλογα με την ισοτιμια την ημερα της συναλλαγης.

 

Κι εγω την πρωτη αγορα την εκανα σε ευρω και μετα εμαθα..............

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το αμερικανικο αμαζον δεν στελνει Ελλαδα. απο το ebay αν ειναι μικρο το ποσο, μεχρι 50 ευρω, δεν θα εχις προβλημα. απο κει και πανω το ρισκαρεις λιγακι.

 

Άψογα! Να τι θα πάρω και στον άντρα μου που γιορτάζει τώρα το Πάσχα. Γυαλάκια!!!

Αρχίζω έρευνα...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα τα φουξια πεδιλακια μου! http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180643922570&var=480023317801&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_9163wt_905

 

για τα λεφτα τους εχουν εξαιρετικη ποιοτητα. το πελματακι ειναι μαλακο κι εχει στηριξη για την καμαρα. ηταν καλα πακεταρισμενα, με προστατευτικο στο λουλουδακι για να μην τσακισει και ηρθαν πολυ πιο γρηγορα απ' ο,τι λεει ο πωλητης. kalamaraki σου στελνω πμ να τον βαλουμε στη λιστα μας.

 

Αχχχχ λες να μου ερθουν και μενα την Δευτερα???

Πολύ μου αρεσαν παντως στη φωτο!

 

 

kalamaraki να σε ρωτήσω το -20 πως το πήρες γιατί έκανα εγγραφη με 2 διαφορετικά email και δεν πήρα τίποτα τι μπορεί να κάνω λάθος?:(

 

Δεν ξερω τι μπορει να κανεις λάθος.....

Εγω γραφτηκα, κανονικα με ολα μου τα στοιχεια κτλπ και την επομενη μερα ή την ιδια ηρθε ενα μειλ με -20% για την πρωτη παραγγελια μου.

Τωρα ίσως το κατήργησαν προσωρινα....τι να σου πω..

 

Τελικά όλα καλά!!!!Μου έστειλε για έξοδα 14,95δολ!Φυσικά και με ικανοποιεί πλήρως!!Τώρα θέλω να προχωρήσω στην πληρωμή και για να μην κάνω πάλι καμια πατάτα να ρωτήσω:πρώτα πληρώνω και μετά πρέπει να της στείλω μηνύμα πως πλήρωσα ή δεν χρειάζεται;Ευχαριστώ πολύ πάντως για την βοήθεια και το ενδιαφέρον!!

 

Στο μειλ που σου εστειλε μεσω του εμπευ , λογικα εχει ενα κουμπι που λεε pay now εκει αν το πατησεις θα εχει να κανεις την πληρωμη σου, το συνολο των προιοντων με εικονες και την χρηματική τους αξια....συν τα 15δολλαρια μεταφορικα και το τελικό συνολο

αν συμφωνεις οπως τα βλεπεις πατας το confim payment και μετα πληρώνεις μεσω πευπαλ

 

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ λες να μου ερθουν και μενα την Δευτερα???

Πολύ μου αρεσαν παντως στη φωτο!

 

ειναι πανεμορφα, ακριβως οπως φαινονται στη φωτο. με το καλο και η δικη σου παραλαβη!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

ειναι πανεμορφα, ακριβως οπως φαινονται στη φωτο. με το καλο και η δικη σου παραλαβη!

 

Και εγω πηγα να τα παραγγειλω σε ασπρο και τελειωσε στο νουμερο μας...τι κριμα:(

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλέ αγορομάνες, κοιτάξτε κάτι ωραία μαγιώ

 

http://cgi.ebay.com/NEW-SWIMMING-TRUNKS-SHORTS-2T-3T-4T-5T-boy-NWT-/290504069855?pt=US_Boys_Clothing&var=&hash=item895f46ea08

 

με 10,5 δολλάρια :P:rolleyes::lol::lol::lol:

 

Το χτύπησα το πράσινο, ασυγκράτητη ....

προσοχη στα μαγιο με διχτακι απο μεσα για τα αγορακια....καταλαβαινετε νομιζω γιατι...ειναι λιγο επικινδυνα....

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα πηγαμε με τη νονα του Αγγελου για παπουτσια...ευτυχως δεν τα χρυσοπληρωσαμε!!! Πηγαμε στο mall στο μαγαζι της geox και πηραμε περιπου αυτα http://cgi.ebay.co.uk/GEOX-BOYS-GEOX-SANDALS-GORGEOUS-/110655903179?pt=UK_ClothesShoesAccessories_BoysShoes_BoysShoes_JN&var=&hash=item5f7730c2d7

εκαναν 58ευρω αλλα εαν εβγαζες μια loyalty καρτα σου αφαιρουσαν 10 ευρω οποτε της ηρθαν 48ευρω...μια χαρα!!! Α και μας δωσανε και μια δωροεπιταγη -5ευρω για επομενη αγορα...εμ αμα χτυπας μυγες θα βρεις τροπους να πουλησεις!!!

 

edit -- τα 5ευρω απο Littlewoods φαινονται στο λογαριασμο μου στο paypal (xixixixi)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλα, δεν παιζομαστε! κατι πρεπει να γινει με τη περιπτωση μας!

 

Αγαπητή Πειραιώτισσα, εννοείς ότι έχουμε αποθρασυνθεί ? Γιατί αν λές αυτό, ......... μέσα είσαι ........... και ο Θεός βοηθός.:wink:

 

προσοχη στα μαγιο με διχτακι απο μεσα για τα αγορακια....καταλαβαινετε νομιζω γιατι...ειναι λιγο επικινδυνα....

 

Έχεις δίκιο, το πολύ πολύ αν έχει, να το κόψω, μην κινδυνέψει και η ψ....αρχ....έρα μας.:-P:)

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, το πολύ πολύ αν έχει, να το κόψω, μην κινδυνέψει και η ψ....αρχ....έρα μας.:-P:)

 

 

Α ΡΕ ΑΘΑΝΑΤΕΣ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ (ΑΓΟΡΟ)ΜΑΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πηγα να τα παραγγειλω σε ασπρο και τελειωσε στο νουμερο μας...τι κριμα:(

 

στειλε μηνυμα στον πωλητη μηπως μπορεσει να σε εξυπηρετησει. εγω πηρα το τελευταιο 4αρι και την επομενη μερα ειχε βαλει κι αλλα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

αν θα πάρεις τα γυαλιά από το swimbabes τότε νομίζω ότι συμφέρει να τα πάρεις και τα 2 από εκεί (εγώ έτσι είχα κάνει πέρσι) ρώτησε τους βέβαια πρώτα την τιμή των μεταφορικών για αυτά τα 2 αντικείμενα

 

υπολόγισε το και δες πόσα σου βγαίνουν (εκτός και αν θές να αγοράσεις και κροκς για ενήλικες από το οφισιαλ σιτε)

 

δηλαδη λες να μειωσουν τα μεταφορικα αν θελω να παρω μονο αυτα τα 2 πραγματα?

οταν τα βαζω στο καλαθι παντως βγαζει 7.95.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε...

 

Mandco: -10% στα αντικείμενα SALE με τον κωδικό 564443

 

Littlewoods: Παρόλο που πέρασε η 3η Απριλίου, σήμερα βλέπω ότι δουλεύουν οι κωδικοί XV699 ή XV553 για -10% καθώς και ο XV986 για δωρεάν αποστολή.

 

Masterlens: Για παραγγελίες άνω των ?50, -5? με τον κωδικό 04RB (ισχύει έως 10/4)

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Α ΡΕ ΑΘΑΝΑΤΕΣ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ (ΑΓΟΡΟ)ΜΑΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Look who's talking, μια μαμά που ήθελε να ψωνίσει παπούτσια το 4μήνων κοριτσάκι της ...

 

Και όμως κυρία μου απατάσθε οικτρά !!!!!:lol::wink:

 

Εγώ για αποκλειστική κοριτσομάνα πήγαινα, ο γατάκος μου τυχαία προέκυψε, το σχέδιο μου ήταν για 3 κορίτσια, το είχα προγραμματίσει μια χαρά, θα βαφτίζω αγόρια - ήδη 2 - για να κάνω κορίτσια. Είχα φτιάξει ολόκληρη θεωρία σας λέω, ναι !!!!!!!!!!

 

Δεν βλέπαμε φύλο και στα δύο παιδιά, το θέλαμε για έκπληξη, όταν γέννησα τον μικρό και μου είπαν να σου ζήσει ο γιός σου, λέω, :shock::shock: σίγουρα είναι δικός μου, λες και δεν το είδα να γεννιέται :wink:;-)

 

Πέρα από την πλάκα, καλά να είναι τα παιδάκια μας και να είμαστε καλά να τους ψωνίζουμε.

 

Για φανταστείτε σε καμιά 20-25αριά χρόνια, θα ψωνίζουμε ονλαιν .... για τα εγγόνια μας !!!!!!!!!!!!!:-P:-P:-P:-P:-P Είμαι εντελώς τρελλή, το ξέρω:rolleyes::rolleyes:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πάλι σήμερα, αυτή τη φορά δεν ήρθε το ευγενέστατο Ελληνόπουλο, αλλά ένας αλλοδαπός φουκαράς που κουβαλούσε τα καφάσια και όπως ανεβαίνει τις σκάλες, βλέπω κι έναν κυριούλη 50-60χρονών. Μπα, λέω, μας τιμά και το μπος;

Ξεφορτώνει το λοιπόν ο φουκαράς, μου δίνει απόδειξη ο κυριούλης, τον πληρώνω και μου λέει "μάλλον δε θα το ξέρατε, αλλά σε σπίτια χωρίς ασανσέρ η παράδοση γίνεται στο ισόγειο" :shock:

Κίτρινη κάρτα λοιπόν στο emanaviko, δε λέω, το να ανεβαίνεις σκάλες φορτωμένος είναι μανίκι, αλλά τι στο καλό; Δεν το καταλαβαίνουν ότι για αυτό παραγγέλνω να μου το φέρουν στο σπίτι; Αν είναι έτσι, τα παίρνω από τον μανάβη μου, ενισχύω το ντόπιο μαγαζάκι, τα βάζω στο αυτοκινητάκι μου και τα ανεβάζω μόνη μου. Στο κάτω κάτω ένας όροφος είναι. Δεν αντιλαμβάνονται ότι αυτό έχει ανάγκη η σύγχρονη γυναίκα - μητέρα - εργαζόμενη - Βέγγος;

Ας μη χρέωναν τιμές σούπερ μάρκετ ή ας κότσαραν κανα 2ευρω μεταφορικά. Αυτό σημαίνει εξυπηρέτηση και παράδοση κατ'οίκον, να μην έχω εγώ την έννοια του κουβαλήματος. Αν και η ποιότητα είναι καλή, δε το βλέπω να ξαναπαραγγέλνω και μετανιώνω που τους σύστησα σε αρκετές γνωστές μου, μια τρύπα στο νερό.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη λες να μειωσουν τα μεταφορικα αν θελω να παρω μονο αυτα τα 2 πραγματα?

οταν τα βαζω στο καλαθι παντως βγαζει 7.95.

 

Πεταλουδιτσα

και εγω και η age ετσι κάναμε,

Ενω εχουν στανταρ 8λιρες μεταφορικα γαι Ελλαδα

παρολα αυτα τους στειλαμε εμειλ και τους ρωτησαμε αν μπορουν να μειωσουν τα μεταφορικα εφοσον προκειτε για δυο μονο πραγματακια ελαφρυα πχ οπως γυαλια και κροκς

Το κάνουν αμέσως και χωρις θεμα..

 

Το εγραψα και προχθες αναλυτικα τα ίδια.

Στειλτους ενα μειλ http://www.swimbabes.co.uk/index.php?main_page=contact_us&zenid=54f494a12a46710aaa6b8cb68e9ad127

και ενημερωσε τους ποια πραγματα θες και αν μπορουν να σου μειωσουν τα μεταφορικα γιατι σου φαινονται πολλα για δυο πράγματα.

Εγω ετσι τους ειπα και μου ειπαν επιτοπου οτι θα μου χρεωσουν τα μισα, αλλα το ξαναλεω οπως και προχθες , θα πρεπει πρωτα να κανω την παραγγελια ον λαιν να χρεωθω ολα τα 8 λιρονια και μετα θα μου επιστρεψουν τις 4 λιρες

 

αυτα

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...