Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

τοσο καιρο πληρωνεις σε ευρω φιλεναδα????????αν ναι μην το ξανακανεις,σε λιρες να πληρωνεις!γιατι η ισοτιμια του αμαζον δεν ειναι ιδια με της τραπεζας,εχει και μια προμηθεια,το εχω καρατσεκαρισμενο.μου εβγαζε την παραγγελια 70 ευρω αλλα το αλλαξα και πληρωσα σε λιρες.η τραπεζα με χρεωσε 68,40,δεν ειναι μεγαλη διαφορα αλλα γιατι να τα δωσεις???και τσουκου-τσουκου μαζευονται.

 

τα μωρομαντηλα δεν ειναι σε στοκ γι"αυτο και εχει τετοιο delivery estimate.[/QUO

 

Πώς αλλάζουμε το νόμισμα από ευρώ (που νομίζω μου το έβγαλε αυτόματα) σε λίρες;

Είπαμε είμαι νέα ακόμη...............Χθες έκανα τη δεύτερη παραγγελία από αμαζον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυτά τα gymboree θα μας καταστρέψουν,κάθε μέρα τα κοιτάζω...και κρατιέμαι..θέλω να βάλω κι άλλη παραγγελία.

αυτοί οι αμερικάνοι τα γράφουν όμως τόσο περίεργα...δεν εξηγούν με απλά λόγια για την έκπτωση...

25δολ έκπτωση στα 50δολ παραγγελία...αυτό μου έστειλαν εμένα.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο που λετε; Συνηθως διαβαζω οτι ισχυει το αντιθετο.

Σχετικα με τις πιπιλες που απεσυραν, αυτο ειναι ασχετο. Θα μπορουσε να ειναι οτιδηποτε υλικο. Ορμομενη απο αυτο το λετε;

 

οχι, δε το λεω επειδη τις απεσυραν, ετσι κι αλλιως δεν εχω εμπιστοσυνη στον ΕΦΕΤ, αλλα καπου ειχα διαβασει οτι τις πιπιλες απο καουτσουκ τις επεξεργαζονται με χημικα για να ειναι πιο ανθεκτικες/σκληρές. Γιαυτο και εχουν bpa. Δεν ξερω αν κανουν το ιδιο και για αυτες απο σιλικονη.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά το καουτσούκ είναι φυσικό υλικό,από δέντρο...

ενώ η σιλικόνη είναι χημικό υλικό...το θέμα είναι τι επεξεργασία κάνουν και στα 2 υλικά.

πχ οι φλεβοκαθετήρες από σιλικόνη είναι...

εγώ χρησιμοποιώ καουτσούκ θηλές πάντως.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.kiddisave.co.uk/store/product/6105/Maclaren-Techno-XLR-Buggy-Black-Champagne-2011-With-Raincover-And-Shopping-Basket/

 

Καλησπέρα!!!

Εχετε αγοράσει ποτέ από εδώ??

Εχω καταλήξει σε αυτό το καρότσι και ψάχνω να το βρω πιο οικονομικά από ότι έχει στην Ελλάδα.

 

Εάν έχετε εμπειρία από κάποιο αλλο site από όπου θα μπορούσα να το πάρω επίσης.....Το χει πάρει κανείς από το εξωτερικό????Δεν έχω ξανακάνει τόσο "σημαντική" αγορά απ'έξω και θα ήθελα τη βοήθειά σας!!!!!

 

Ευχαριστώ

 

 

εγω το αγορασα (maclaren techno xlr στο χρωμα που εβαλες)απο το σαιτ που σου εβαλε η chatzico,το pramworld,αλλα τα μεταφορικα του ειναι 40 λιρες,δεν ειναι δωρεαν.Ποσο το βρισκεις ελλαδα?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πώς αλλάζουμε το νόμισμα από ευρώ (που νομίζω μου το έβγαλε αυτόματα) σε λίρες;

Είπαμε είμαι νέα ακόμη...............Χθες έκανα τη δεύτερη παραγγελία από αμαζον!

 

αααααααααα...κι εγω δεν αλλαζω τιποτα!:lol::lol::lol: ουτε που ξερω σε τι πληρωνω:lol:

αλλα νεα δεν με λες ( εχω κανει 2 παραγγελιες:lol: ή 3??)

 

λοιπον παρελλαβα το balance bike...αυτο

http://www.amazon.co.uk/ATM-Sports-YBIK004-YBIKE-Blue/dp/B002OEBENW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1302207515&sr=8-1

 

τοσο καιρο το εβλεπα κ το εφτυνα δεν μ αρεσε καθολου...μετα το εβαλα στο καλαθι κ το ξαναεβλεπα...την κυριακη το βραβυ σας διαβασα να λετε οτι το αμαζον εκοψε τις ογκωδεις αποστολες κ το παρηγγειλα,μη χασω το κελεπουρι, εφυγε τριτη κ σημερα το πρωι το ειχα...

αρχικα δεν μ αρεσε το χρωμα του ( ειναι λαχανι κ οχι λαδι), μετα καταλαβα οτι εχει πλαστικες ροδες κ οχι λαστιχενιες γκρρρρρ...

ο γιος μου ουτε να το φτυσει ( κ ειχαμε στησει ολοκληρο σεναριο πως θα του το παρουσιασουμε, το κρυψαμε κ τον βαλαμε να ψαχνει)

ελπιζω να αλλαξει γνωμη...παντως εγω που εκανα βολτες μ αρεσε ειναι ανετο

με το γκαζον ταιριαζει πολυ ομορφα, ωραιο διακοσμητικο κηπου...για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

εγω το αγορασα (maclaren techno xlr στο χρωμα που εβαλες)απο το σαιτ που σου εβαλε η chatzico,το pramworld,αλλα τα μεταφορικα του ειναι 40 λιρες,δεν ειναι δωρεαν.Ποσο το βρισκεις ελλαδα?

 

Ουπς, έβαλα εικονική παραγγελία για Ελλάδα και έγραφε 0 λίρες για μεταφορικά, γι'αυτό έγραψα 0 μεταφορικά. Συγγνώμη για το λάθος.:oops:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω αυτες τις πιπιλες καουτσουκ που γραφουν οτι ειναι χωρις χημικα και τετοια.οι πιπιλες σιλικονης δεν κανουν για παιδια που εχουν βγαλουν δοντια γιατι μπορουν να κοπουν(το γραφει η chicco στο φυλλαδιο των μπιμπερων της)

 

 

http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/shop/Natursutten

 

 

στελνει ελλαδα νομιζω με 6 λιρες.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

τοσο καιρο πληρωνεις σε ευρω φιλεναδα????????αν ναι μην το ξανακανεις,σε λιρες να πληρωνεις!γιατι η ισοτιμια του αμαζον δεν ειναι ιδια με της τραπεζας,εχει και μια προμηθεια,το εχω καρατσεκαρισμενο.μου εβγαζε την παραγγελια 70 ευρω αλλα το αλλαξα και πληρωσα σε λιρες.η τραπεζα με χρεωσε 68,40,δεν ειναι μεγαλη διαφορα αλλα γιατι να τα δωσεις???και τσουκου-τσουκου μαζευονται.

 

τα μωρομαντηλα δεν ειναι σε στοκ γι"αυτο και εχει τετοιο delivery estimate.[/QUO

 

Πώς αλλάζουμε το νόμισμα από ευρώ (που νομίζω μου το έβγαλε αυτόματα) σε λίρες;

Είπαμε είμαι νέα ακόμη...............Χθες έκανα τη δεύτερη παραγγελία από αμαζον!

 

 

Anastacia πριν το Place your order επανω δεξια που μου βγαζει το ποσο γραφει σε ενα σημειο switch currency και επιλεγω λιρες.αν και ξερω οτι σε καποιους δεν βγαζει τετοια επιλογη,καπου αλλου πηγαν στο my account και το αλλαξαν.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω χρησιμοποιω αυτες τις πιπιλες καουτσουκ που γραφουν οτι ειναι χωρις χημικα και τετοια.οι πιπιλες σιλικονης δεν κανουν για παιδια που εχουν βγαλουν δοντια γιατι μπορουν να κοπουν(το γραφει η chicco στο φυλλαδιο των μπιμπερων της)

 

 

http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/shop/Natursutten

 

 

στελνει ελλαδα νομιζω με 6 λιρες.

 

ναι, τις εχει και το safemama ως ασφαλεις. Και αυτο το σαιτ εχει καλα και ασφαλη προιοντα (αλλα οχι τοσο μεγαλη ποικιλα οσο το vupbaby).

Link to comment
Share on other sites

καμμια ιδεα για πιατακια -κουταλακια για διχρονο? εχουμε κατι πλαστικα απο τον ακατανομαστο που ομως διαλυονται απο το ζεστο φαγητο και με ανησυχουν.

ειτε απο ελλαδα ειτε απο εξω. ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσούδες, για όσες δεν πρόλαβαν να παραγγείλουν ως τις 3/4, σας έχω τον κωδικό XV553 για -10%.

Ισχύει με κάποιο minimum ποσό παραγγελίας που δεν το γνωρίζω ακριβώς. Στα 28? δεν μου τον πήρε, στα 50? λειτούργησε.

Επίσης, δε γνωρίζω έως πότε ισχύει, τον βρήκα μετά από αρκετό ψάξιμο στο γούγλη.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παίρνω στην Πειραιώς μου λένε πως το ποσό των 25 ? έχει δεσμευτεί για αγορά και καλύτερα να επικοινωνήσω με τον πωλητή για να ελέγξει τη συναλλαγή.

 

Στέλνω μνμ στον πωλητή λέγοντάς του οτι δεν υπάρχει πρόβλημα με την τράπεζα και μπορεί να επιβεβαιώσει την πληρωμή και απαντάει:

 

MasterCard XXXX8000

Date/Time: 06-Apr-2011 03:01:27

Transaction ID: 3554659322

Transaction Status: Declined (δηλαδή έφαγε πόρτα;)

Authorization Code: 180550

Payment Method: MasterCard XXXX8000

 

Εγώ τί να κάνω τώρα; Δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα...Πρώτη φορά πήγα να αγοράσω από Αμερική και πρώτη φορά είχα πρόβλημα.

Εν τω μεταξύ μου δίνει το ID του για να τον πληρώσω μέσω paypall. Αλλά και πάλι πως θα είμαι σίγουρη πως θα μου στείλει το προϊόν που θέλω; Η παραγγελία πως θα φαίνεται τη στιγμή που στην ουσία θα κάνω μεταφορά χρημάτων στο λογαριασμό του και θα του στείλω με mail την παραγγελία (και όχι μέσω της σελίδας του);

Κι όλα αυτά για μια κρέμα....Ε ρε ξύλο που θέλω ώρες ώρες....Αλλά τί να κάνω η δόλια που δεν τη βρίσκω στην Ελλάδα και είναι η μοναδική αντιηλιακή που στρώνει καλά στο δέρμα μου και δεν μου κάνει αλεργία...

 

Παρεπιπτόντως καλημέρα σας!

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πώς αλλάζουμε το νόμισμα από ευρώ (που νομίζω μου το έβγαλε αυτόματα) σε λίρες;

Είπαμε είμαι νέα ακόμη...............Χθες έκανα τη δεύτερη παραγγελία από αμαζον!

 

αααααααααα...κι εγω δεν αλλαζω τιποτα!:lol::lol::lol: ουτε που ξερω σε τι πληρωνω:lol:

αλλα νεα δεν με λες ( εχω κανει 2 παραγγελιες:lol: ή 3??)

 

λοιπον παρελλαβα το balance bike...αυτο

http://www.amazon.co.uk/ATM-Sports-YBIK004-YBIKE-Blue/dp/B002OEBENW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1302207515&sr=8-1

 

τοσο καιρο το εβλεπα κ το εφτυνα δεν μ αρεσε καθολου...μετα το εβαλα στο καλαθι κ το ξαναεβλεπα...την κυριακη το βραβυ σας διαβασα να λετε οτι το αμαζον εκοψε τις ογκωδεις αποστολες κ το παρηγγειλα,μη χασω το κελεπουρι, εφυγε τριτη κ σημερα το πρωι το ειχα...

αρχικα δεν μ αρεσε το χρωμα του ( ειναι λαχανι κ οχι λαδι), μετα καταλαβα οτι εχει πλαστικες ροδες κ οχι λαστιχενιες γκρρρρρ...

ο γιος μου ουτε να το φτυσει ( κ ειχαμε στησει ολοκληρο σεναριο πως θα του το παρουσιασουμε, το κρυψαμε κ τον βαλαμε να ψαχνει)

ελπιζω να αλλαξει γνωμη...παντως εγω που εκανα βολτες μ αρεσε ειναι ανετο

με το γκαζον ταιριαζει πολυ ομορφα, ωραιο διακοσμητικο κηπου...για να δουμε

bebutsiko τα ζαχαρωνω κι εγω αυτα...

το μονο που με προβληματισε ειναι οι ροδες...ειναι απο καλο πλαστικο τουλαχιστον??? γενικα σαν κατασκευη αξιζει???

οσο για τον μικρο ειναι θεμα χρονου να ανεβει και μετα να μην κατεβαινει....:lol:

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

αααααααααα...κι εγω δεν αλλαζω τιποτα!:lol::lol::lol: ουτε που ξερω σε τι πληρωνω:lol:

αλλα νεα δεν με λες ( εχω κανει 2 παραγγελιες:lol: ή 3??)

 

λοιπον παρελλαβα το balance bike...αυτο

http://www.amazon.co.uk/ATM-Sports-YBIK004-YBIKE-Blue/dp/B002OEBENW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1302207515&sr=8-1

 

bebutsiko τα ζαχαρωνω κι εγω αυτα...

το μονο που με προβληματισε ειναι οι ροδες...ειναι απο καλο πλαστικο τουλαχιστον??? γενικα σαν κατασκευη αξιζει???

οσο για τον μικρο ειναι θεμα χρονου να ανεβει και μετα να μην κατεβαινει....:lol:

 

καλο πλαστικο ειναι..ισως να γλυστρα στα νερα ομως...απλα οι λαστιχενιες ροδες με αερα θεωρω οτι ειναι καλυτερες...κατασκευη ειναι ωραια, απλη ολες οι βιδες καλυμενες, εχει παρει 2 βραβεια, δεν το λες κακο...η περιγραφη του προιοντος στο αμαζον με ενθουσιασε, για αυτο κ το πηρα...ο μικρος αρχισε να ψιλοασχολειται:P:p..τελικα εμενα μ αρεσε....ενταξει τωρα για 50 ευρω , ενα παιχνιδι ειναι, καποια στιγμη θα το παιξει καπως

Link to comment
Share on other sites

τοσο καιρο πληρωνεις σε ευρω φιλεναδα????????αν ναι μην το ξανακανεις,σε λιρες να πληρωνεις!γιατι η ισοτιμια του αμαζον δεν ειναι ιδια με της τραπεζας,εχει και μια προμηθεια,το εχω καρατσεκαρισμενο.μου εβγαζε την παραγγελια 70 ευρω αλλα το αλλαξα και πληρωσα σε λιρες.η τραπεζα με χρεωσε 68,40,δεν ειναι μεγαλη διαφορα αλλα γιατι να τα δωσεις???και τσουκου-τσουκου μαζευονται.

 

τα μωρομαντηλα δεν ειναι σε στοκ γι"αυτο και εχει τετοιο delivery estimate.[/QUO

 

Πώς αλλάζουμε το νόμισμα από ευρώ (που νομίζω μου το έβγαλε αυτόματα) σε λίρες;

Είπαμε είμαι νέα ακόμη...............Χθες έκανα τη δεύτερη παραγγελία από αμαζον!

 

πως να πληρωσει σε λιρες απο ελλαδα? μπορεις να μας πεις τη διαδικασια?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι όταν πας να δώσεις κωδικό γράφει από κάτω unlimited entry.

Μήπως σημαίνει ότι παίρνει πολλούς κωδικούς?

Θα πρέπει όμως να είναι και χρηματικά αντίστοιχη η παραγγελία σου, φαντάζομαι.

 

Δηλαδή αν είναι 50 τα gymbracks πρέπει να κάνεις 100 δολλάρια παραγγελία και πάει λέγοντας? Πρέπει να μελετήσω την σελίδα που τα αναλύει αλλά που χρόνος!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με μια ματιά που έριξα όντως δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

Αλλά επειδή είμαι πρωτάρα, ρώτησα κι εσάς τα σαίνια.

Την υπόθεση δεν θα την κλείσω και θα δω τι θα μου απαντήσουν.

Έφτασαν και τα πράγματα και είναι φοβερά

 

Εσυ την αφήνεις ανοιχτή, εγώ την έκλεισα, άντε να δουμε ποια θα τα πάρει πρώτη! αχαχαχαχααα τι τραβάμε...

 

καλησπέρα κορες!!!! :P

 

θέλω να παραγγείλλω από εδώ: http://www.cakescookiesandcraftsshop.co.uk/

 

ξέρετε σε πόσες μέρες περίπου έρχονατι τα πράγματα;;;;;;

 

Κανα 10ημερο υπολόγιζε, έρχονται με ΕΛΤΑ...

 

εγω χρησιμοποιω αυτες τις πιπιλες καουτσουκ που γραφουν οτι ειναι χωρις χημικα και τετοια.οι πιπιλες σιλικονης δεν κανουν για παιδια που εχουν βγαλουν δοντια γιατι μπορουν να κοπουν(το γραφει η chicco στο φυλλαδιο των μπιμπερων της)

 

 

http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/shop/Natursutten

 

 

στελνει ελλαδα νομιζω με 6 λιρες.

 

Χρησιμοποιώ απ τη γέννηση σιλικόνη, η κόρη μου μπορεί να σου κόψει δάχτυλο με το δάγκωμα αλλά θηλή δεν έχει κόψει ποτέ...

 

Στέλλα, 3 πόστ πιο πάνω απαντά η Σοφία αυτό που ρωτάς...

 

 

 

Anastacia πριν το Place your order επανω δεξια που μου βγαζει το ποσο γραφει σε ενα σημειο switch currency και επιλεγω λιρες.αν και ξερω οτι σε καποιους δεν βγαζει τετοια επιλογη,καπου αλλου πηγαν στο my account και το αλλαξαν.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παίρνω στην Πειραιώς μου λένε πως το ποσό των 25 ? έχει δεσμευτεί για αγορά και καλύτερα να επικοινωνήσω με τον πωλητή για να ελέγξει τη συναλλαγή.

 

Στέλνω μνμ στον πωλητή λέγοντάς του οτι δεν υπάρχει πρόβλημα με την τράπεζα και μπορεί να επιβεβαιώσει την πληρωμή και απαντάει:

 

MasterCard XXXX8000

Date/Time: 06-Apr-2011 03:01:27

Transaction ID: 3554659322

Transaction Status: Declined (δηλαδή έφαγε πόρτα;)

Authorization Code: 180550

Payment Method: MasterCard XXXX8000

 

Εγώ τί να κάνω τώρα; Δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα...Πρώτη φορά πήγα να αγοράσω από Αμερική και πρώτη φορά είχα πρόβλημα.

Εν τω μεταξύ μου δίνει το ID του για να τον πληρώσω μέσω paypall. Αλλά και πάλι πως θα είμαι σίγουρη πως θα μου στείλει το προϊόν που θέλω; Η παραγγελία πως θα φαίνεται τη στιγμή που στην ουσία θα κάνω μεταφορά χρημάτων στο λογαριασμό του και θα του στείλω με mail την παραγγελία (και όχι μέσω της σελίδας του);

Κι όλα αυτά για μια κρέμα....Ε ρε ξύλο που θέλω ώρες ώρες....Αλλά τί να κάνω η δόλια που δεν τη βρίσκω στην Ελλάδα και είναι η μοναδική αντιηλιακή που στρώνει καλά στο δέρμα μου και δεν μου κάνει αλεργία...

 

Παρεπιπτόντως καλημέρα σας!

 

Αν και δεν θυμάμαι ακριβώς την περίπτωσή σου, ωστόσο εφόσον λες πως θα πληρώσεις μέσω πέιπαλ αν δεν σου στείλει το προιόν ανοίγεις case. Το μάθαμε τώρα το κόλπο:)

Επίσης για όλα τα υπόλοιπα που αναρωτιέσαι, στείλε του ένα e-mail να τον ρωτάς.

Πάντως αν μιλάς για e-bay, κανονικά απαγορεύεται ο πωλητής να σου ζητήσει να ολοκληρώσεις την συναλλαγή εκτός ebay. Το έκανε και σε μένα ένας από Χονγκ Κονγκ και δεν προχώρησα γιατί μου φάνηκε εκβιαστικό.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια γιατί δεν στέλνετε ένα e-mail στα Littlewoods να ρωτήσετε τι ακριβώς πρέπει να κάνετε? Ίσως είναι διαδικαστικό το θέμα, δεν πιστεύω πως θέλουν να σας ξεγελάσουν για 5 λίρες.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα περίφημα μωρομάντηλα της pampers απο το amazon πόσο καιρό θα τα περιμένουμε?Μήπως να τα ακυρώσω?Ελπίζω να μην περάσει κανένας μήνας, γιατί να Huggies που τα έχει σε προσφορά λεει πακετάρισμα σε 2-5 εβδομάδες..καλά κρασιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο που λετε; Συνηθως διαβαζω οτι ισχυει το αντιθετο.

Σχετικα με τις πιπιλες που απεσυραν, αυτο ειναι ασχετο. Θα μπορουσε να ειναι οτιδηποτε υλικο. Ορμομενη απο αυτο το λετε;

 

Κι εγω βρε good luck μου αυτο ηξερα...οτι απο καουτσουκ ειναι καλυτερες απο τη σιλικονη, γι'αυτο παραξενευτηκα!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...