Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

...Επισης τι γνώμη έχετε για την συγκεκριμένη παγωτομηχανή?Ειναι αρκετά οικονομικη την έχει καμοια υποψην ή μηπως έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη?

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0000C78PZ/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

 

Επειδη φτασαμε να τα ψωνιζουμε σχεδον ολα απο ιντερνετ να σας πω την ιστορια της δικης μου παγωτομηχανης. :D

Ειχα φαγωθει να παρω αλλα ο αντρας μου γκρινιαζε και ολο μου ελεγε "αργοτερα"

Κοiταω στο ebay και βρισκω μια κοπελα απο Ελλαδα (στο Γαλατσι) να πουλαει την Izzy Ηawaii ολοκαινουρια στο κουτι της ως unwanted gift με αρχικη τιμη 10 $.

Επικοινωνω μαζι της και μου ειπε οτι ειχε εγγυηση, το κουτι ειναι κλειστο και οτι μπορω να παραλαβω απο το σπιτι της χωρις επιπλεον εξοδα.

Εκεινη ακριβως την περιοδο εκλεισα ενα ανοικτο case στο ebay και μου εδωσαν ως ανταμοιβη 5 λιρες.

Ετσι πηρα την παγωτο μηχανη 10 δολλάρια-5λιρες (1,89 λιρες!!! :lol: )

Απιστευτο; :lol::lol::lol:

Εbay και παλι ebay!!! (πηρα 3,5 κιλά απο τοτε :oops::oops::oops: )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παντως αν μένεις Αθήνα και θες να συμπληρώσεις έχω και εγω 30 λίρες παραγγελία άμα θες να την κάνουμε μαζί.

 

Που μενεις??? Αν ειναι να την κανουμε μαζι την παραγγελια...εγω κεντρο!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις και αδικο...;)....shopaholics ειπαμε...εχει και πολλα πραγματακια...φυσιολογικοι οροι οι 40 2λιρες και προχθες πηρα απο το φαρμακειο 30 με 6ευρω...α ρε Ελλαδαρα αθανατη!!!:rolleyes:

 

 

δωρεαν μεταφορικα γραφει απο 700 λιρες και πανω :lol::lol:,οχι.....700 λιρες δεν μπορω!

 

εβαλα 90 λιρες στο καλαθι και εβγαλε 100 λιρες μεταφορικα!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλε το πρωι εκανα εικονικη παραγγελια 80 λιρες και μου εβγαλε 0 μτφ...κατσε να παιξω παλι...

γι'αυτο το site μιλαμε ετσι??? Leguidesante.co.uk

 

 

ναι αυτο!εμενα μου εβγαλε 105 λιρες μεταφορικα!την πρωτη φορα που εβαλα 4 σαμπουαν μου εβγαλε 39 λιρες.διπλα σε ενα κουτακι ελεγε δωρεαν μεταφορικα στις 700 κατι λιρες και πανω.αλλα οταν εγραψες απο 70 λιρες και πανω νομισα οτι εβαλα ενα ψηφιο παραπανω καταλαθος.αλλα δεν......

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Οριστε

Price : Free delivery !

Fast delivery 4 to 9 days business days to destinations in E.E.C. countries.

 

8 to 25 days shipping worldwide, so you can usually expect delivery within 2 weeks once your order has been handled. This is more affordable than any other messenger company and has been proven to be a reliable way of shipping our goods across the world and particularly to North America, Far East & Asia. The Custom declarations are made by the French Post Office.

 

Please allow 1-2 business days to process your orde

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλε το ξανακανα και μου βγαζει 3 επιλογες

105λιρες με ups

61λιρες με ups standard

FREE DELIVERY με colissimo suivi

 

 

σωωωωωωωωωωωωωωπα!!!!

 

 

ε δεν το ειδα!!!!:rolleyes:μου βγηκαν τα ματια με τις 105 λιρες και δεν συνεχισα παρακατω!:-P:-P

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Αγγελοσμαριος μου ηρθε απαντηση απο Shutterfly.

 

"Response (Ligina G.)04/03/2011 01:56 AMDear Shutterfly Customer,

 

Thank you for contacting Shutterfly.

 

We are sorry to hear that the photo book you received from the order did not arrive as you had hoped. Please get back to us with the name of the photo book project and the page numbers which have the problem so that we can view the pictures and assist you further.

 

If you require further assistance, please feel free to contact us.

 

Sincerely,

 

Ligina G.

Shutterfly Customer Service"

 

Τι να τους γραψω τωρα!

ΟλΟ χαλια ειναι!!! :evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

liontarina εγω ειχα αγορασει παπλωματοθηκες για την κουνια της μικρης και τωρα για το μονο κρεβατι της απο το mytoys.de γυρω στα 16 ευρω τα μεταφορικα σε 3-4 ημερες στο σπιτι σου και αν δωσεις παραγγελεια με καμια φιλη σου δεν θα σου φανουν πολλα. Υγ εμεινα τρομρα ευχαριστημενη με την ποιοτητα των υφασματων ηταν 100% βαμβακι οι τιμες ξεκινουν απο 7 ευρω για παπλωματοθηκη και μαξιλαρι αλλα προσοχη εχει δυο ποιοτητες το κλασικο βαμβακερο και ο βαμβακερο φανελα δεν θυμαμαι πιο ειναι ποιο αλλα μπορω να δω την παραγγελεια και να σου λυσω την αποροια παντως και τα δυο ηταν αξιολογα. Να φανταστεις οτι την μαξιλαροθηκη απο το ενα σετ την εχει η μικρη μου ως μεταβατικο αντικειμενο με αποτελεσμα να την πλενω γιατι την σερνει στα πατωματα , μερα παρα μερα σε πληροφορω πως δεν εχει παθει τιποτα ουτε το υφασμα ουτε τα χρωμματα και πανε 2.5 χρονια απο την αγορα τους. αν χρειαστεις οτιδηποτε στειλε pm

καλες αγορες σε ολες

 

στο καλό συγχίστηκα πάλι.. προσπαθώ εδώ και μια ώρα να βρώ μια παπλωματοθήκη για την κούνια της μικρής που να είναι 100% βαμβάκι και να μην κάνει μια περιουσία.. εδώ μου είπαν 70 ευρώ χωρίς τα σεντόνια.. πέτυχα λοιπον αυτό...

http://www.izziwotnotoutlet.com

και κοιτάζω το chekout εχει ελλάδα!! αμ δε.. όταν πας να παραγγείλεις σου λέει ότι στέλνει αγγλία και ιρλανδία.. και εφαγα μια ώρα να ανοίξω λογαριασμο.. πάντως έχει καλές τιμές για όσες έχετε ΜUKM...

τέλος πάντων αν βρείτε καμια παπλωματοθήκη για μικρό πάπλωμα έχετε με υπόψην σας...

Link to comment
Share on other sites

Καλε το ξανακανα και μου βγαζει 3 επιλογες

105λιρες με ups

61λιρες με ups standard

FREE DELIVERY με colissimo suivi

 

 

λοιπον την εβγαλα την ακρη!

 

για τα δωρεαν μεταφορικα εχει οριο στο βαρος,ειναι για μεχρι 4 κιλα.τα δικα μου εβγαιναν 10 κιλα.......

 

 

We can't offer you this kind of dispatching, because of the total weight of the parcel which is 10 487g(10,5kg). The limit weight for Colissimo being 4,0kg.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπέλες.

 

Εχει παραλάβει κπ κοπέλα από littlewoods πραγματάκια;

Θα ηθελα πληροφορίες σχετικά με τα μεγέθη, την ποιότητα, την ταχύτητα αποστολής κλπ.

Τα μεταφορικά πόσο είναι για Ελλάδα;Εριξα μια γρήγορη ματιά και δεν το βρήκα (αμέσως).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε smaco μου...μεχρι τις 3/4 ηταν δωρεαν...τωρα ειναι 5 ευρω...αυτη η τιμη ειναι στανταρντ για ολες τις χωρες τις ευρωπης και μιλαμε φυσικα για το www.littlewoodseurope.com και οχι το κλασσικο littlewoods.co.uk..εγω παρηγγειλα την παρασκευη αρα δεν μπορω να σου πω ακομα απο ποιοτητα!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Καλαμάρι βοήθεια (ή όποια άλλη κοπέλα ξέρει)! Θέλω να αγοράσω στα καρκαριάκια μου crocs. Θυμάμαι, είχες πάρει για εσάς και εσύ και είχες βάλει ένα εκπτωτικό κουπόνι πέρα από αυτό της εγγραφής. Έψαξα στο google, βρήκα δεν μπορώ να πω αλλά δε δέχεται κανένα (και πίστεψέ με τα δοκίμασα σχεδόν όλα...). Έχεις καμία ιδέα τι άλλο ή να αρκεστώ στο -20% (είμαι αχάριστη..; ) ; Για free shipping έλεγα.

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις ε? Στην αρχική σελίδα έχει ένα τεράστιο μπάνερ με τον χάρτη της Ευρώπης και γράφει "αποστέλουμε σε 25 ευρωπαϊκές χώρες με μόνο 5 ευρώ"... Και στα δεξιά της σελίδας έχει μπανεράκι που λέει "αποστέλλουμε μόνο με 5 ευρώ"...

Για τα νούμερα δεν ξέρω, δεν παρέλαβα ακόμα...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Που μενεις??? Αν ειναι να την κανουμε μαζι την παραγγελια...εγω κεντρο!

 

Τέλεια και εγώ κέντρο μένω.

Σιγουρα είναι δωρεαν μεταφορικα?

Αν ναι εμένα με ενδιαφέρει.Πόσα κιλά είναι εσένα η παραγγελία σου?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον την εβγαλα την ακρη!

 

για τα δωρεαν μεταφορικα εχει οριο στο βαρος,ειναι για μεχρι 4 κιλα.τα δικα μου εβγαιναν 10 κιλα.......

 

 

We can't offer you this kind of dispatching, because of the total weight of the parcel which is 10 487g(10,5kg). The limit weight for Colissimo being 4,0kg.

 

Βρε κορίτσια, εσείς το προχωρήσατε περισσότερο από εμένα, με το leguidesante. Εγώ παρήγγειλα μέσω MUM γιατί τα μεταφορικά ήταν πολλά για Ελλάδα.

 

Βάζω μια εικονική παραγγελία αξίας 70,31 λιρών και βάρους 2,048 κιλών και βγάζει μεταφορικά με το colissimo suivi 39 λίρες. Πως πετύχατε εσείς το 39 λίρες ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

liontarina εγω ειχα αγορασει παπλωματοθηκες για την κουνια της μικρης και τωρα για το μονο κρεβατι της απο το mytoys.de γυρω στα 16 ευρω τα μεταφορικα σε 3-4 ημερες στο σπιτι σου και αν δωσεις παραγγελεια με καμια φιλη σου δεν θα σου φανουν πολλα. Υγ εμεινα τρομρα ευχαριστημενη με την ποιοτητα των υφασματων ηταν 100% βαμβακι οι τιμες ξεκινουν απο 7 ευρω για παπλωματοθηκη και μαξιλαρι αλλα προσοχη εχει δυο ποιοτητες το κλασικο βαμβακερο και ο βαμβακερο φανελα δεν θυμαμαι πιο ειναι ποιο αλλα μπορω να δω την παραγγελεια και να σου λυσω την αποροια παντως και τα δυο ηταν αξιολογα. Να φανταστεις οτι την μαξιλαροθηκη απο το ενα σετ την εχει η μικρη μου ως μεταβατικο αντικειμενο με αποτελεσμα να την πλενω γιατι την σερνει στα πατωματα , μερα παρα μερα σε πληροφορω πως δεν εχει παθει τιποτα ουτε το υφασμα ουτε τα χρωμματα και πανε 2.5 χρονια απο την αγορα τους. αν χρειαστεις οτιδηποτε στειλε pm

καλες αγορες σε ολες

 

Πού είναι; Προσπαθώ τόση ώρα να τα βρω στο site αλλά μην ξέροντας γρι γερμανικά αδυνατώ. Η μετάφραση του google δεν βοηθά και πολύ...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι; Προσπαθώ τόση ώρα να τα βρω στο site αλλά μην ξέροντας γρι γερμανικά αδυνατώ. Η μετάφραση του google δεν βοηθά και πολύ...

 

σου βαζω το λιγκ για παπλωματοθηκη 1.00χ1.35, για κουνια

http://www.mytoys.de/Bettw%C3%A4sche-100-x-135-cm/Bettw%C3%A4sche-Co/KID/de-mt.fu.ca06.01.02/

 

Αν χρειαστεις κατι αλλο ειμαι στη διαθεση σου;)

Link to comment
Share on other sites

σου βαζω το λιγκ για παπλωματοθηκη 1.00χ1.35, για κουνια

http://www.mytoys.de/Bettw%C3%A4sche-100-x-135-cm/Bettw%C3%A4sche-Co/KID/de-mt.fu.ca06.01.02/

 

Αν χρειαστεις κατι αλλο ειμαι στη διαθεση σου;)

 

Aχ σ' ευχαριστώ! Θέλει η μαμά μου να πάρει στη βαφτιστήρα της...

 

Είδα κι αυτά για την κούνια του μπέμπη. Το σετ αποτελείται, αν καταλαβαίνω σωστά, από πάντα, πάπλωμα και κουνουπιέρα; Η πάντα τί διαστάσεις έχει;

 

http://www.mytoys.de/Alvi-Bettset-Teddy-Romantik-mit-Stickerei-Renforc%C3%A9-3-tlg/Bettsets-3-teilig/Bettw%C3%A4sche-Co/KID/de-mt.fu.ca06.01.06/2018085

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια και εγώ κέντρο μένω.

Σιγουρα είναι δωρεαν μεταφορικα?

Αν ναι εμένα με ενδιαφέρει.Πόσα κιλά είναι εσένα η παραγγελία σου?

 

Θα ειναι τοσα ωστε να εχουμε τα δωρεαν μτφ...;)

Δηλαδη εσενα η παραγγελια σου τι ποσο ειναι ακριβως? Εκανες εικονικη παραγγελια και σουεβγαλε και σενα τα 0 μτφ?

 

Η παραγγελια μου ειναι 1005γρ και κοστιζει 36,42...εαν δεν πιανουμε το ποσο πες μου να προσθεσω και κατι αλλο...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Aχ σ' ευχαριστώ! Θέλει η μαμά μου να πάρει στη βαφτιστήρα της...

 

Είδα κι αυτά για την κούνια του μπέμπη. Το σετ αποτελείται, αν καταλαβαίνω σωστά, από πάντα, πάπλωμα και κουνουπιέρα; Η πάντα τί διαστάσεις έχει;

 

http://www.mytoys.de/Alvi-Bettset-Teddy-Romantik-mit-Stickerei-Renforc%C3%A9-3-tlg/Bettsets-3-teilig/Bettw%C3%A4sche-Co/KID/de-mt.fu.ca06.01.06/2018085

 

Οχι δεν περιλαμβανει παντα αλλα το συστημα στηριξεις της κουνουπιερας και την κουνουπιερα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...