Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

και θα εχεις και παρεα

:wink:

 

Σαν να βλεπω το βιντεο στις ειδησεις...

'για αγνωστο λογο καμια 20αρια γυναικες βγηκαν αλαλαζωντας στο Συνταγμα και μπροστα στους εντρομους τουριστες και καταπληκτους τσολιαδες αρχισαν να χορευουν ολες μαζι μακαρενα. Ολες μαζι συντονισμενα φωναζαν usa usa usa. Η φημη οτι προκειται για shopaholics που το εσκασαν απο εξειδικευμενο ψυχιατρικο κεντρο χωρις την παροχη διαδυκτιου διερευναται...':lol::lol::lol:

 

[να αποφασίσουμε και για το outfit :)

 

Τι μου κάνετε, τι μου κάνετε, πάλι τελευταία και τρέχοντας θα φθάσω στην δουλειά, καθυστερώ για να διαβάζω το τόπικ, θα φάω κόκκινη κάρτη στην δουλειά.

 

Μωρέ, ας βρούμε άκρη και σου λέω εγώ, και λαμπάντα χορεύω στην Μητρόπολη..........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

 

 

να αποφασίσουμε και για το outfit :)

 

μην σου πω να κανονισουμε μια μαζικη παραγγελια και παραλαβη ολες μαζι εκει να ανοιγουν οι κουτες με τα καλουδια να γελασει ο κοσμος!!!!!!και μεσα σε ολα το outfit

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

ηρθε η ωρα να παρω crocs για τη μικρη.

κατα καιρους εχει παρει το ματι μ εδω που το εχετε αναλύσει το θεμα αλλα τωρα δεν τα βρισκω.

απο που εχετε ψωνίσει οικονομικά crocsακια?

__________________

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατί όχι :-)?

 

 

 

Δε θέλω πολλά, 4 εξάδες, αλλά δε με παίρνει ο χρόνος για δοκιμές (άργησα να το σκεφτώ :lol:), 30/4 είναι η βάφτιση... χαμένα δε θα πάνε άμα δεν κάνουν για το σκοπό που τα θέλω, αλλά μετά φοβάμαι ότι δε θα προλάβω να βρω κάτι άλλο... εκτός βέβαια και αν το άμαζον μου τα έστελνε με ups, αλλά... άγνωστος ο τρόπος αποστολής (την κρατάει πάντα για έκπληξη :lol::lol:)

Έστειλα τώρα και mail στην εταιρία, για να δούμε, θα απαντήσει?

Καλή ιδέα το μονόγραμμα!!! Θα το κοιτάξω!

 

 

Κορίτσι... Μπέμπα δε βαπτίζεις? Έχει θήκες γρανίτας στο ΙΚΕΑ φούξια-κίτρινο. Απ τη φωτο νομίζω ίδιο μέγεθος είναι. Δε στέλνεις κανέναν να σου φέρει? 1-2 ευρώ η 6αδα έχει

 

Έχω παραγγείλει απο littlewoodseurope 29/3 και την ίδια μέρα αναχώρησαν. Παρόλα αυτά ακόμα δεν μου έχουν επιστρέψει τα 5 ευρώ των μεταφορικών... Περιμένω μέχρι την Τρίτη και θα ξαναστείλω μειλ...

Την ίδια μέρα αγόρασα ένα φορεματάκι bonnie jean από ebay φυσικά και την ίδια μέρα απεστάλη.

 

Αυτό εδώ:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250786329707&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:GB:1123

 

Την Παρασκευή πήρα από άμαζον μωρομάντηλα γιατί ξεμένω και σακουλάκια αποθήκευσης μητρικού γάλακτος medela. Οι διαφορές είναι τεράστιες... Η chatzico έγραψε για τα μωρομάντηλα παραπάνω και τα σακουλάκια είναι στην ουσία πληρώνεις μια συσκευασία και παίρνεις δώρο άλλη μια...

 

25/3 παρήγγειλα κάτι ψιλά από ubershop, 28/3 τα απέστειλαν και ακόμα περιμένω... Ελπίζω να μου έρθουν μέχρι την Παρασκευή γιατί είναι δώρα για τα πιτσιρίκια που θα χω καλεσμένα στο πάρτυ της μικρής την Κυριακή...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη μέρα σε όλους.

Θέλω να κάνω αυτη την παραγγελία απο το amazon και θέλω να μου πείτε αν τα στέλνουν Ελλάδα τα συγκεκριμενα γιατι εχω μπερδευτει με αυτα που στελνουν και ποια όχι.

http://www.amazon.co.uk/gp/cart/view.html/ref=ox_sc_cart_delete_2

Επισης τι γνώμη έχετε για την συγκεκριμένη παγωτομηχανή?Ειναι αρκετά οικονομικη την έχει καμοια υποψην ή μηπως έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη?

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0000C78PZ/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

Link to comment
Share on other sites

 

 

Μια χαρούλα είναι. Είχα κάνει περαγγελία και μου ήρθε μετά από 2 εβδομάδες. Μια χαρά και οι τιμές του

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι... Μπέμπα δε βαπτίζεις? Έχει θήκες γρανίτας στο ΙΚΕΑ φούξια-κίτρινο. Απ τη φωτο νομίζω ίδιο μέγεθος είναι. Δε στέλνεις κανέναν να σου φέρει? 1-2 ευρώ η 6αδα έχει

 

Αγοράκι βαφτίζω :-D Τα είδα του ΙΚΕΑ, έχει και σε μπλε - πράσινο, αλλά θα ήθελα να είναι διάφανη η θήκη να φαίνονται τα ζαχαρωτά που θα βάλω :cool:

Έχουμε και απαιτήσεις, χαχαχ!!! Ευχαριστώ πάντως!

Και εγώ τελικά πήρα Bonnie Jean!!!

Άντε ελπίζω να είναι όσο ωραία είναι η φωτό!

Link to comment
Share on other sites

Καλη μέρα σε όλους.

Θέλω να κάνω αυτη την παραγγελία απο το amazon και θέλω να μου πείτε αν τα στέλνουν Ελλάδα τα συγκεκριμενα γιατι εχω μπερδευτει με αυτα που στελνουν και ποια όχι.

http://www.amazon.co.uk/gp/cart/view.html/ref=ox_sc_cart_delete_2

Επισης τι γνώμη έχετε για την συγκεκριμένη παγωτομηχανή?Ειναι αρκετά οικονομικη την έχει καμοια υποψην ή μηπως έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη?

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0000C78PZ/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

 

Την είχα δει κι εγώ αυτή, αλλά δεν την πήρα γιατί μου φάνηκε μικρή... Εγώ τελικά πήρα της κρουπς, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα... Πήρα αυτή αλλά με 20% έκπτωση: http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=9624

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γιατί δεν δοκιμάζεις το www.parapharmacie.gr ? Τα κορίτσια είναι ευχαριστημένα. Θα το δώ και εγώ την επόμενη φορά που θα χρειαστώ, προς το παρόν είμαι καλυμμένη από το www.leguidesante.co.uk.

 

 

μπηκα σε αυτο το σαιτ και εβαλα στο καλαθι μου 4 αφρολουτρα.μεταφορικα μου εβγαλε 39 λιρες!!!!αυτα ειναι τα μεταφορικα η εκανα εγω λαθος??? γιατι μου φαινεται τρελο!:shock::shock:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα θεόμουρλα!Ετοιμάζεστε για μαζικό χορό????

Βρε εγώ γιατί δεν μπορώ να παραγγείλω από littlewoods. Μια βδομάδα προσπαθώ, το customer service τους χάλια, πιο χάλια δεν γίνεται.Έχε χάρη που έχω ερωτευθεί κάποια παπουτσάκια για τον μικρό.

Όταν πάω να πληρώσω μέσω πέιπαλ μου γράφει πως για να προχωρήσει η παραγγελία μου χρειάζεται να βάλω το billing address στα littlewoods. Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα που πρέπει να βάλω κάτι τέτοιο. Άσε που ήδη έχω κάνει μια παραγγελία (την οποία αναμένω από 26.02). Με κάρτα αν επιλέξω να πληρώσω μου βγάζει πάλι error.

Αν γνωρίζει κάποια κοπέλα ας με βοηθήσει πλιζ!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

 

Εδωσα παραγγελεια και γω χθες στο http://www.eastendcosmetics.co.uk/ πρόσεξα εδω σας βγαίνει πιο φθηνα οταν ψωνιζετε σε US dollar .

 

 

Επίσης βρήκα αυτό http://www.euro-products.co.uk/ με μεταφορικα 6,95 λιρες.Παραγγειλα παλετα με σκιες ματιων επαγγελματικες της Κaraja...μου τις προτινε μια φιλη μου αισθητικος.

Για να δούμε........

 

Βρήκα επίσης αυτό http://www.love-makeup.co.uk/

 

και αυτό http://www.discountcosmetics4u.co.uk/shop/ με αποστολή 0,5 pound/προιόν.

Link to comment
Share on other sites

στο καλό συγχίστηκα πάλι.. προσπαθώ εδώ και μια ώρα να βρώ μια παπλωματοθήκη για την κούνια της μικρής που να είναι 100% βαμβάκι και να μην κάνει μια περιουσία.. εδώ μου είπαν 70 ευρώ χωρίς τα σεντόνια.. πέτυχα λοιπον αυτό...

http://www.izziwotnotoutlet.com

και κοιτάζω το chekout εχει ελλάδα!! αμ δε.. όταν πας να παραγγείλεις σου λέει ότι στέλνει αγγλία και ιρλανδία.. και εφαγα μια ώρα να ανοίξω λογαριασμο.. πάντως έχει καλές τιμές για όσες έχετε ΜUKM...

τέλος πάντων αν βρείτε καμια παπλωματοθήκη για μικρό πάπλωμα έχετε με υπόψην σας...

Link to comment
Share on other sites

μπηκα σε αυτο το σαιτ και εβαλα στο καλαθι μου 4 αφρολουτρα.μεταφορικα μου εβγαλε 39 λιρες!!!!αυτα ειναι τα μεταφορικα η εκανα εγω λαθος??? γιατι μου φαινεται τρελο!:shock::shock:

 

 

Οντως εχει πολλα μτφ...εμενα μου εβγαλε 15 λιρες..παντως εαν κανεις λογαριασμο 79λιρες ειναι δωρεαν τα μτφ (καλο ε????:lol: αντε τωρα να αγορασεις 79λιρες πραγματα!!!)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οντως εχει πολλα μτφ...εμενα μου εβγαλε 15 λιρες..παντως εαν κανεις λογαριασμο 79λιρες ειναι δωρεαν τα μτφ (καλο ε????:lol: αντε τωρα να αγορασεις 79λιρες πραγματα!!!)

 

 

ανετα μπορω να κανω τετοιο λογαριασμο :P:p:p:p!!!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα θεόμουρλα!Ετοιμάζεστε για μαζικό χορό????

Βρε εγώ γιατί δεν μπορώ να παραγγείλω από littlewoods. Μια βδομάδα προσπαθώ, το customer service τους χάλια, πιο χάλια δεν γίνεται.Έχε χάρη που έχω ερωτευθεί κάποια παπουτσάκια για τον μικρό.

Όταν πάω να πληρώσω μέσω πέιπαλ μου γράφει πως για να προχωρήσει η παραγγελία μου χρειάζεται να βάλω το billing address στα littlewoods. Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα που πρέπει να βάλω κάτι τέτοιο. Άσε που ήδη έχω κάνει μια παραγγελία (την οποία αναμένω από 26.02). Με κάρτα αν επιλέξω να πληρώσω μου βγάζει πάλι error.

Αν γνωρίζει κάποια κοπέλα ας με βοηθήσει πλιζ!

 

Εγώ δεν αντιμετώπισα απολύτως κανένα πρόβλημα... Έκανα λογαριασμό, έβαλα τα πράγματα στο καλάθι, έβαλα τους κωδικούς στο τσεκαουτ, πλήρωσα με paypal. Κανένα πρόβλημα...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

ανετα μπορω να κανω τετοιο λογαριασμο :P:p:p:p!!!

 

Δεν εχεις και αδικο...;)....shopaholics ειπαμε...εχει και πολλα πραγματακια...φυσιολογικοι οροι οι 40 2λιρες και προχθες πηρα απο το φαρμακειο 30 με 6ευρω...α ρε Ελλαδαρα αθανατη!!!:rolleyes:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θεόμουρλα!Ετοιμάζεστε για μαζικό χορό????

Βρε εγώ γιατί δεν μπορώ να παραγγείλω από littlewoods. Μια βδομάδα προσπαθώ, το customer service τους χάλια, πιο χάλια δεν γίνεται.Έχε χάρη που έχω ερωτευθεί κάποια παπουτσάκια για τον μικρό.

Όταν πάω να πληρώσω μέσω πέιπαλ μου γράφει πως για να προχωρήσει η παραγγελία μου χρειάζεται να βάλω το billing address στα littlewoods. Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα που πρέπει να βάλω κάτι τέτοιο. Άσε που ήδη έχω κάνει μια παραγγελία (την οποία αναμένω από 26.02). Με κάρτα αν επιλέξω να πληρώσω μου βγάζει πάλι error.

Αν γνωρίζει κάποια κοπέλα ας με βοηθήσει πλιζ!

Μίλα καλύτερα με το online help τους. Εμένα με βοήθησαν που δεν έβγαζα άκρη με το sizing.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

εσείς που είστε ειδικές στις ιντερνετικές αγορές, μήπως ξέρετε που θα μπορούσα να βρω κάποια εποχικά ζακετάκια, μπουφανάκια , μπολερό για κοριτσάκια ηλικίας 9-10 χρονών;;;

έχω δει ότι πολλές ψωνίζεται μέσω ebay και έχει αρκετά όμορφα πραγματάκια σε καλές τιμές....έχετε να μου προτείνετε κάτι , γιατί είμαι εντελώς άσχετη ειδικά με το ebay.

επίσης ενδιαφέρομαι και για κορμάκια και φαρμάκια για νεογέννητο , αν είναι δυνατόν 7άδες τύπου (μάδερ) με πολύ καλύτερες τιμές όμως.

σας παρακαλώ ..χρειάζομαι τα φώτα σας γιατί τελευταία κατάλαβα ότι στο Ελλάντα μας γδένουν κανονικότατα, ιδίως στην επαρχία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γινεται με το αμαζον;

Αρχιζει και κοβει τις αποστολες απο ογκωδη αντικειμενα στην Ελλαδα;

Ειχα στο shopping basket μια τσουληθρα και ενα καροτσακι για μια φιλη μου και περιμενα να καταληξει σε σχεδιο και σημερα μου γραφει οτι δεν τα στελνει Ελλαδα! :([/quote

 

 

μη μου λετε τετοια.....εχω ακομη το balance bike στο καλαθι...θα δοκιμασω το βραδυ, οταν κοιμηθει ο ταρζαν

Link to comment
Share on other sites

Α captain το χοντραινεις το πραγμα...θα μας αφορισει και ο μητροπολιτης Φλωρινας!!!!! (ζει αυτος????) Θα ειμαστε 'οι αφορισμενες μανες'....

 

Τι να μας κάνει ο αφορισμός από τον Καντιώτη, εδώ μας έχει αφορίσει το σύμπαν με την κρίση και τα παρελκόμενα. Ας ψωνίζουμε εμείς οικονομικά και έχει ο Θεός.

 

μην σου πω να κανονισουμε μια μαζικη παραγγελια και παραλαβη ολες μαζι εκει να ανοιγουν οι κουτες με τα καλουδια να γελασει ο κοσμος!!!!!!και μεσα σε ολα το outfit

 

Αυτό με την μαζική παραγγελία & παραλαβή, μου αρέσει σαν σκηνικό πολύ !!!!! Μην σου πώ να μοιράζουμε και την λίστα με τα e-shops .........

 

μπηκα σε αυτο το σαιτ και εβαλα στο καλαθι μου 4 αφρολουτρα.μεταφορικα μου εβγαλε 39 λιρες!!!!αυτα ειναι τα μεταφορικα η εκανα εγω λαθος??? γιατι μου φαινεται τρελο!:shock::shock:

 

Βρε σείς, μέσω MUM ψώνισα, δοκίμασα να βάλω ελληνική διεύθυνση αλλά χάζεψα με τα μεταφορικά.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Οντως εχει πολλα μτφ...εμενα μου εβγαλε 15 λιρες..παντως εαν κανεις λογαριασμο 79λιρες ειναι δωρεαν τα μτφ (καλο ε????:lol: αντε τωρα να αγορασεις 79λιρες πραγματα!!!)

 

ανετα μπορω να κανω τετοιο λογαριασμο :P:p:p:p!!!

 

Δεν εχεις και αδικο...;)....shopaholics ειπαμε...εχει και πολλα πραγματακια...φυσιολογικοι οροι οι 40 2λιρες και προχθες πηρα απο το φαρμακειο 30 με 6ευρω...α ρε Ελλαδαρα αθανατη!!!:rolleyes:

 

Εμμμ, είχα ψωνίσει 110 λίρες ............

 

Ας είναι καλά η ............ ξέρει εκείνη, που το πρότεινε.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Επισης τι γνώμη έχετε για την συγκεκριμένη παγωτομηχανή?Ειναι αρκετά οικονομικη την έχει καμοια υποψην ή μηπως έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη?

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0000C78PZ/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

 

Έχω μια ΦΙΛΙΠΣ, σαν αυτή

 

http://www.amazon.co.uk/Philips-HR2304-70-Cream-Capacity/dp/B0015CBYHK/ref=sr_1_1?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1301849470&sr=1-1

 

αλλά παλιότερο μοντέλο, την έχω 7-8 χρόνια, και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δεν κάνει και κανένα κουβά παγωτό, γύρω στο 1 λίτρο αν θυμάμαι καλά. Είναι εύκολη στην χρήση και έχει οδηγίες και συνταγές για παγωτά, σορμπέ, γιαουρτοπαγωτά κλπ.

 

Είχα δεί και την ΚΡΟΥΠΣ αλλά επέλεξα αυτή για λόγους λειτουργικότητας.

 

Η ΦΙΛΙΠΣ έχει στον πάτο του κάδου έναν στενό κύλινδρο με πηκτικό υγρό, το οποίο βάζεις στην κατάψυξη να παγώσει. Ετοιμάζεις το μείγμα, βάζεις τον παγωμένο κύλινδρο στον κάδο, ρίχνεις το μείγμα και πατάς το ΟΝ. Αυτό είναι. Θέλει βέβαια και κανένα μισάωρο στην κατάψυξη να σφίξει καλά το παγωτό. Αν θες να κάνεις μεγαλύτερη ποσότητα ή διάφορες γεύσεις ταυτόχρονα, μπορείς να αγοράσεις εξτρά κυλίνδρους. Όλο λέω να το κάνω αλλά μέχρι τώρα μου αρκεί αυτός ο ένας που έχω.

 

Δεν ξέρω πως είναι τώρα αλλά τότε, τα χρόνια τα παλιά, στην ΚΡΟΥΠΣ έπρεπε να βάλεις όλον τον κάδο στην κατάψυξη. Αν έχεις αρκετά πράγματα στην κατάψυξη, δεν χωράει. Χώρια που αν θες να κάνεις μεγαλύτερη ποσότητα ή διάφορες γεύσεις ταυτόχρονα, τι θα κάνεις ? Πόσους κάδους θα πάρεις ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

θελω τη βοηθεια σας, Θελω να αλλαξω μπουκαλια (για το γαλα) στο μικρο μου, μεχρι τωρα χρησιμοποιουσαμε τα nuk αυτα των 240ml,αλλα τωρα τελευταια ειδα οτι με το πλυσιμο εχει χαραξει το εσωτερικο τους :shock::confused::confused: κατι που δεν μου αρεσε καθολου και δεν τα εχω ουτε 2 μηνες. Λεω να παρω avent, αλλα επειδη δεν τα εχω παρει ποτε θελω βοηθεια. Ποια να παρω :?::?:

Στο μικρο 27 μηνων επαιρνα τις θηλες για παχυρευστες τροφες νουμερο 2 (που εχει ενα χ) και τον διευκολυνε με τη ροη του γαλακτος.:wink: Στην εταιρια avent εχει κατι αναλογο?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...