Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

To relax το Maclaren (rocker).

To itsababy το έχει 70 λίρες.

 

Tamar μου,εγω ειμαι φανατικη οπαδος της maclaren στα καροτσακια.

Θα μου επιτρεψεις ομως να σου πω τη γνωμη μου ως μανουλα; Τα παιδακια τρελαινονται οταν τα ρηλαξ τους εχουν και κατι που να τους κινει το ενδιαφερον και να τα κραταει απσχολημενα. Μπαρα με παιχνιδακια,φωτακια ηχους μουσικη, χρωματα.

Ελπιζω να μη με παρεξηγεις.Στο λεω εντελως φιλικα για να μη δωσεις τα μαλλιοκεφαλα σου για κατι που θα βαζεις το παιδακι και θα βαριεται μετα απο λιγο και θα αρχισει να σου γκρινιαζει.

Μακαρι να ειχα και εγω καποιον να μου μετεφερε την εμπειρια του στις αρχες. Θα ειχα γλυτωσει πολλα χρηματα.

Με το καλο να ερθει το μωρακι σου. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αντε να μαζευτουμε ολοι μαζι οι αστεριες να κανουμε συλλογο...το συλλογο των απανταχου χρεοκοπημενων αστεριων!!!!

 

Εγω δεν παιρνω πια αστερακια! :D

Εκανα private το feedback μου. :cool:

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε ματακια

καλα το φαντάστηκα....εγω εχω πραιμαρι την δική μου και σεκοντ του πατερα μου που του τα στελνω ολα εκεινου γιατι αν τολμησω και βαλω ντελιβερυ στο χωριο μου στην κοζανη απο εξω......ουτε που θα τα δω τα πακετα μου...μιλαμε για εντελως χωριο χωριο το χωριο μου....

 

αλλα εχω συναντησει πολλάκις θεμα με πωλητες.....

που ενοχλουνται που δεν ειναι η ιδια η διευθυνση με το πευπαλ μου και το εμπευ που εχω βαλει τον πατερα μου, βεβαια εβαλα και στο πευπαλ τον πατερα μου αλλα....μερικοι αρνουνται να μου κανουν την πωληση...

 

εγω την αλλαζω καθε φορα που αγοραζω απο το ebay απο πωλητη που δεν στελνει ελλαδα και βαζω τη διευθυνση του MUM και αναλογα οτνα θελω να ερθουν ελλαδα βαζω διευθνση εδω.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

kalamariiiiiiiiiiiii

 

παιδια 4,95 ειναι τα ποστ!!! κοβω κεφαλι χαχαχχαχα, λαθος εκανε ο ερμος!

 

Σε ολες τις χωρες της Ευρωπης χρεωνει 495 λιρες καποιος πρεπει να τον ρωτησει μηπως εχει κανει λαθος.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

στο μεταξυ θα εχουν βαρεσει το κεφαλι τους στον τοιχο που τους ξεφυγε και απο εδω και εμπρος θα τα τσεκαρουν δυο φορες για να ειναι σιγουροι.

 

Μπορεί, πάντως εμένα μου έκαναν πολύ καλή εντύπωση!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα την έκανα κεινη τη ρημάδα την αγορά απο το mytoys.de 3 μήνες την πάλευα:lol::lol:

Εδωσα την πιστωτική μου και ο θεος βοηθός!Ενα φόβο τον έχω:?

Εσεις που ειστε σαινια στις ιντερνετικες για πειτε μου πλειζ, τα πραγματα θα ερθουν στην πόρτα μου?και με τι?με ΕΛΤΑ η ΚΟΥΡΙΕΡ:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

και στο άμαζον σε παρόμοια τιμή με το Αγγλικό σιτε τα είχα δεί παλιά ...

α.............και αυτό που το έχω άχτι ....30 ευρά στο Ελλάδα

http://www.telemarketing.gr/default.asp?pid=5&la=1&itm=13082&ct=273

 

http://cgi.ebay.co.uk/Brand-New-Cuddly-Pillow-Pet-Ladybug-Toy-Gift-Large-18-/250789095075?pt=UK_Soft_Toys_Bears&hash=item3a6431e6a3

AGE μου όμως το Pillow pet στο ebay έρχεται από Κίνα και ότι έρχεται με πωλητή ή έμπορο από Κίνα κατά κανόνα είναι μαϊμού. Το έχω μπανίσει κι εγώ, αλλά με προβληματίζει από τί υλικό και χρώμα να είναι άραγε φτιαγμένο, ξέρω γω άμα ξαπλώνει το παιδί μου θα το εισπνέει...

Βέβαια, το αυθεντικό έχει 20 δολλάρια και βέβαια δε στέλνει κατά δω...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

AGE μου όμως το Pillow pet στο ebay έρχεται από Κίνα και ότι έρχεται με πωλητή ή έμπορο από Κίνα κατά κανόνα είναι μαϊμού. Το έχω μπανίσει κι εγώ, αλλά με προβληματίζει από τί υλικό και χρώμα να είναι άραγε φτιαγμένο, ξέρω γω άμα ξαπλώνει το παιδί μου θα το εισπνέει...

Βέβαια, το αυθεντικό έχει 20 δολλάρια και βέβαια δε στέλνει κατά δω...

Κοριτσια και μενα το υφασμα δε μου φαινεται οτι καλύτερο για να βάζει το παιδι το προσωπό του επάνω και να κοιμάται κιόλας!προσωπική μου άποψη...

Link to comment
Share on other sites

AGE μου όμως το Pillow pet στο ebay έρχεται από Κίνα και ότι έρχεται με πωλητή ή έμπορο από Κίνα κατά κανόνα είναι μαϊμού. Το έχω μπανίσει κι εγώ, αλλά με προβληματίζει από τί υλικό και χρώμα να είναι άραγε φτιαγμένο, ξέρω γω άμα ξαπλώνει το παιδί μου θα το εισπνέει...

Βέβαια, το αυθεντικό έχει 20 δολλάρια και βέβαια δε στέλνει κατά δω...

 

ναι βρε κοριτσάκι μου δίκιο έχεις ξέρεις όμως ότι το 99,9% της παραγωγής γίνεται στην κίνα και ΣΙΑ λοιπές χώρες, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι το αυθεντικό δεν φτιάχνεται και αυτό εκεί ?? από την μία από την άλλη θεωρώ κοροϊδία να αγοράζεις κάτι 3 και να το πουλάς 30 δηλαδή έλεος γιατί μην μου πείς ότι αυτά που πουλάει η εταιρεία που έβαλα το λινκ (για το Ελληνικό site λέω) εισαγάγει τα...αυθεντικά αν υποθέσουμε ότι τα αυθεντικά είναι καλλίτερης ποιότητας.... φυσικά και είναι κινέζο ..................

 

Κοριτσια και μενα το υφασμα δε μου φαινεται οτι καλύτερο για να βάζει το παιδι το προσωπό του επάνω και να κοιμάται κιόλας!προσωπική μου άποψη...

καλά εννοείται ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω το παιδί μου να κοιμηθεί εκεί πάνω είτε είναι καλό ποιοτικώς είτε όχι .......για τον κ@λ@ του το θέλω ε.........να κάθεται εννοώ .........χεεχεχεχεχε

Link to comment
Share on other sites

AGE μου όμως το Pillow pet στο ebay έρχεται από Κίνα και ότι έρχεται με πωλητή ή έμπορο από Κίνα κατά κανόνα είναι μαϊμού. Το έχω μπανίσει κι εγώ, αλλά με προβληματίζει από τί υλικό και χρώμα να είναι άραγε φτιαγμένο, ξέρω γω άμα ξαπλώνει το παιδί μου θα το εισπνέει...

Βέβαια, το αυθεντικό έχει 20 δολλάρια και βέβαια δε στέλνει κατά δω...

 

ναι βρε κοριτσάκι μου δίκιο έχεις ξέρεις όμως ότι το 99,9% της παραγωγής γίνεται στην κίνα και ΣΙΑ λοιπές χώρες, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι το αυθεντικό δεν φτιάχνεται και αυτό εκεί ?? από την μία από την άλλη θεωρώ κοροϊδία να αγοράζεις κάτι 3 και να το πουλάς 30 δηλαδή έλεος γιατί μην μου πείς ότι αυτά που πουλάει η εταιρεία που έβαλα το λινκ (για το Ελληνικό site λέω) εισαγάγει τα...αυθεντικά αν υποθέσουμε ότι τα αυθεντικά είναι καλλίτερης ποιότητας.... φυσικά και είναι κινέζο ..................

καλά εννοείται ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω το παιδί μου να κοιμηθεί εκεί πάνω είτε είναι καλό ποιοτικώς είτε όχι .......για τον κ@λ@ του το θέλω ε.........να κάθεται εννοώ .........χεεχεχεχεχε

 

Maanton, λυπάμαι που θα συμφωνήσω εντελώς με την AGE, αλλά είναι η πικρή αλήθεια. Γιατί νομίζεις ότι έχει τόσους ασιάτες πωλητές το ebay & το ioffer ?

 

Όλη η παγκόσμια παραγωγή έχει μεταφερθεί στην Κίνα, σχεδόν το 99,9% ..... Ανύπαρκτα μεταφορικά και αποδεκτά μεταφορικά για ΗΠΑ .............

 

Έχω ένα σχετικό μειλ για επώνυμα παπούτσια, θα σκάψω στο μειλ μου να το βρω να το βάλω. Είναι φοβερό, ίσως να μην ξαναθελήσεις να φορέσεις τέτοια.....

 

Κάθε προιόν φτιάχνεται σε συγκεκριμένα εργοστάσια και η original εταιρεία βάζει τις προδιαγραφές. Εγώ, που το αντιγράφω, πάω εκεί και ζητώ το ίδιο με φθηνότερα έξοδα. Γιαυτό έχει γεμίσει μαιμούδες η αγορά. Έχει ακουστεί ότι μερικές φορές οι ίδιες οι εταιρείες ζητούν να φτιαχτούν μαιμούδες, γιατί έχουν αντιληφθεί τον όγκο του παραεμπορίου και των κερδών.

 

Και πήγαινε εσύ, που φοράς μόνο τάδε μάρκα μπουφάν στο φυσικό μαγαζί και σκάστα για να το πάρεις .......... μπορείς να αγοράζεις και monkey .....

 

ΥΓ. Μέχρι και παραεμπόριο φαρμάκων υπάρχει και εκεί το θέμα είναι άκρως σοβαρό όπως αντιλαμβάνεσθε.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πριν 10 μηνεs εκανα εγγραφή στο ebay και στο paypal [ διαβασα ολεs τιs οδηγιεs σαs ] και να φανταστειτε δεν ηξερα οτι υπαρχουν και προπληρωμενεs καρτεs. Σαs ευχαριστωωωωωω

Επειδη κολλησε το μυαλο μου και θέλω να κανω εγγραφη στο amazon....

issue no τηs καρταs ειναι ο 3ψηφιοs στην πισω πλευρα ???

line_flow_rose_beg_39_time_1274500800_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 μηνεs εκανα εγγραφή στο ebay και στο paypal [ διαβασα ολεs τιs οδηγιεs σαs ] και να φανταστειτε δεν ηξερα οτι υπαρχουν και προπληρωμενεs καρτεs. Σαs ευχαριστωωωωωω

Επειδη κολλησε το μυαλο μου και θέλω να κανω εγγραφη στο amazon....

issue no τηs καρταs ειναι ο 3ψηφιοs στην πισω πλευρα ???

 

Αν δείς από κάτω λέει

 

Solo/Maestro only: If your card does not have an issue number

please enter the start date (mm/yy)

 

Όταν πέρασα την δική μου προπληρωμένη, δεν έγραψα τίποτα εκεί, αφού δεν έχω τέτοιο τύπο κάρτας και δεν θυμόμουν πότε την έβγαλα. Πέρασε την κάρτα μου κανονικά. Συνέχισε αφήνοντάς το κενό, αν δεν έχεις ΣΟΛΟ/ΜΑΕΣΤΡΟ κάρτα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!'Οταν το amazon στέλνει με DHL εγώ με τι θα παραλάβω?Κούριερ ή ΕΛΤΑ?

 

Εμένα όποτε έγραφε με dhl ήρθε με απλό ταχυδρομείο... Κούριερ ήταν όταν έγραφε με ups και ήταν εύθραστα αντικείμενα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την έκανα κεινη τη ρημάδα την αγορά απο το mytoys.de 3 μήνες την πάλευα:lol::lol:

Εδωσα την πιστωτική μου και ο θεος βοηθός!Ενα φόβο τον έχω:?

Εσεις που ειστε σαινια στις ιντερνετικες για πειτε μου πλειζ, τα πραγματα θα ερθουν στην πόρτα μου?και με τι?με ΕΛΤΑ η ΚΟΥΡΙΕΡ:confused::confused:

 

Απο το mytoys.de παρελαβα με ελτα ταχυμεταφορες. Αντε με το καλο να παραλαβεις!:)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια που έχουν παραγγείλει από Gymboree. Η παραγγελία μου ήρθε σήμερα!:-D Το e-mail είπε ότι είχε φύγει 9 / 3 και σήμερα το πρωί ο αγαπημένος ταχυδρόμος μου χτύπησε το κουδούνι!

Link to comment
Share on other sites

AGE μου όμως το Pillow pet στο ebay έρχεται από Κίνα και ότι έρχεται με πωλητή ή έμπορο από Κίνα κατά κανόνα είναι μαϊμού. Το έχω μπανίσει κι εγώ, αλλά με προβληματίζει από τί υλικό και χρώμα να είναι άραγε φτιαγμένο, ξέρω γω άμα ξαπλώνει το παιδί μου θα το εισπνέει...

Βέβαια, το αυθεντικό έχει 20 δολλάρια και βέβαια δε στέλνει κατά δω...

 

παιρνω θεση γιατι δουλευα για πολλα χρονια στην telemarketing. ειναι ΟΛΑ απο Κινα και μαλιστα ειναι ακριβως τα ιδια προϊοντα με αυτα που βρισκεις στο ebay. απλα εδω πληρωνεις και καλα τη πατεντα και τα εξοδα του διαφημιστικου σποτ. π.χ. να σου πω να τραβας τα μαλλια σου, ενας φουσκωτος καναπες-κρεββατι που πουλουσε τρελλα, τον διναμε 160 ευρω. ξερεις ποσο τον αγοραζε η εταιρεια απο τους Κινεζους; 10 δολλαρια!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Maanton, λυπάμαι που θα συμφωνήσω εντελώς με την AGE, αλλά είναι η πικρή αλήθεια. Γιατί νομίζεις ότι έχει τόσους ασιάτες πωλητές το ebay & το ioffer ?

 

Όλη η παγκόσμια παραγωγή έχει μεταφερθεί στην Κίνα, σχεδόν το 99,9% ..... Ανύπαρκτα μεταφορικά και αποδεκτά μεταφορικά για ΗΠΑ .............

 

 

Κάθε προιόν φτιάχνεται σε συγκεκριμένα εργοστάσια και η original εταιρεία βάζει τις προδιαγραφές. Εγώ, που το αντιγράφω, πάω εκεί και ζητώ το ίδιο με φθηνότερα έξοδα. Γιαυτό έχει γεμίσει μαιμούδες η αγορά. Έχει ακουστεί ότι μερικές φορές οι ίδιες οι εταιρείες ζητούν να φτιαχτούν μαιμούδες, γιατί έχουν αντιληφθεί τον όγκο του παραεμπορίου και των κερδών.

 

Και πήγαινε εσύ, που φοράς μόνο τάδε μάρκα μπουφάν στο φυσικό μαγαζί και σκάστα για να το πάρεις .......... μπορείς να αγοράζεις και monkey .....

 

συμφωνω chatzico...αν εχετε διαβασει τα "γομορα" που βασιζεται σε απολυτως αληθινα γεγονοτα θα σοκαριστειτε διαβαζοντας πως γινεται η αναθεση απο τους μεγαλους οικους μοδας σε κινεζους ραφταδες στην ιταλια για την παραγωγη των ρουχων..δινουν τα ιδια υφασματα κ τα ιδια πατρον σε διαφορους ,οι οποιοι τα παραγουν σε εξαιρετικα χαμηλες τιμες κ στο τελος διαλεγουν εναν απο αυτους κ βαζουν το οριτζιναλ ταμπελακι..τα υπολοιπα που ειναι ιδια, με τα ιδια υφασματα κτλ χαρακτιριζονται ως μαιμου...στην ταινια δεν ειχε μεταφερθει το συγκεκριμενο τμημα του βιβλιου οπως κ πολλα αλλα...

μονο κ μονο για αυτο θα αξιζε κανεις να διαβασει το βιβλιο

Link to comment
Share on other sites

Εμεις μια κοπριτσα 6 χρονων:lol:...προσφατα πηρα drontal απο εδω www.vetuk.co.uk

βγηκαν περιπου 2,4ευρω το ενα με τα μτφ

 

ποσα εχει μεσα το κουτακι?

αν εχει μόνο ενα χαπακι, εδω τα βρισκω το 1 χαπακι με 3 ευρω...εκει λεει 2.12 ευρω.

ειδα οτι τα μεταφορικα για Ελλαδα ειναι 5 ευρω, πως το έκανες και σου βγηκε μονο τοσο?

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

τελικα τα πραγματα που πηρα απο eastendcosmetics γυρισαν πισω σ'αυτους, με πηραν αμεσως τηλεφωνο να μ'ενημερωσουν οτι θα τα ξαναστειλουν.

Σιγουρα τα ΕΛΤΑ φταινε...που πετανε τα χαρτακια ωπου βρουν...

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...