Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

 

Συγγνώμη αλλά με τα μεταφορικά πόσο θα σου πάει από Κίνα; Κι είναι σίγουρα DISNEY? Nα αποθηκεύσω δηλαδή τον πωλητή;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τσιμπημένη; 14 ευρώ με τα μεταφορικά θεωρείται τσιμπιμένη για 2 φορμάκια Disney?Μπορούσα δηλαδή να τα βρω και πιο φτηνά; Μην μου λες τέτοια γιατί έχω πρήξει τον άντρα μου με το πόσο έξυπνη αγορά έχω κάνει

 

7 Ευρώ για 1 ζιπουνάκι καλέ?Πανάκριβο είναι!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.Τώρα κατάλαβα.....Εν τούτοις αυτά είναι μόνο για νεογέννητα. Εγώ γεννάω τον Ιούνιο. Μακρυμάνικα θα χρειαστώ;Και τα άλλα για 3-6 μηνών τα πήρα.

 

Τα μωράκια τις πρώτες μέρες κρυώνουν.Εγώ γέννησα 12 Αυγούστου και επί 2 βδομάδες του φορούσα βελουτέ φορμάκια. Μετά βγάλαμε μπουτάκια και μπρατσάκια έξω:P

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά με τα μεταφορικά πόσο θα σου πάει από Κίνα; Κι είναι σίγουρα DISNEY? Nα αποθηκεύσω δηλαδή τον πωλητή;

 

Περίπου 7,80 Ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Δεν αξίζει να τον σώσεις νομίζω. Έχει ελάχιστα προιόντα προς το παρόν.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα μωράκια τις πρώτες μέρες κρυώνουν.Εγώ γέννησα 12 Αυγούστου και επί 2 βδομάδες του φορούσα βελουτέ φορμάκια. Μετά βγάλαμε μπουτάκια και μπρατσάκια έξω:P

 

Δηλαδή λες να τα πάρω;

Φανταζόμουν πως λόγω ζέστης θα του φοράω κοντομάνικα....

7 ευρώ για ζιπουνάκι νόμιζα πως είναι καλή τιμή. Και στο jumpo κατω από 5 ευρώ αποκλείεται να έχουν

 

Πώς σου φαίνεται; Να τα πάρω;

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001CMD13I/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δηλαδή λες να τα πάρω;

Φανταζόμουν πως λόγω ζέστης θα του φοράω κοντομάνικα....

7 ευρώ για ζιπουνάκι νόμιζα πως είναι καλή τιμή. Και στο jumpo κατω από 5 ευρώ αποκλείεται να έχουν

 

Πώς σου φαίνεται; Να τα πάρω;

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001CMD13I/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

 

Τι να σου πω. Εγώ νομίζω του φορούσα κοντομάνικα και χοντρά ρουχαλάκια, βελουτέ όπως σου είπα. Αν έχεις πάρει πιο ψηλά ρουχαλάκια ίσως σου χρειαστούν.

Όσο για το σετ από το άμαζον, κούνια έχεις πάρει?Αν όχι μην βιαστείς να πάρεις τέτοιο σετ.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Εγώ νομίζω του φορούσα κοντομάνικα και χοντρά ρουχαλάκια, βελουτέ όπως σου είπα. Αν έχεις πάρει πιο ψηλά ρουχαλάκια ίσως σου χρειαστούν.

Όσο για το σετ από το άμαζον, κούνια έχεις πάρει?Αν όχι μην βιαστείς να πάρεις τέτοιο σετ.

 

Aπό ρούχα έχω πάρει μόνο αυτά που παρήγγειλα πριν που είναι δηλαδή για 3-6 μηνων.

Αυτά της disney είναι μόνο για newborn babies. Η διαφορά από 0-3 μηνών ποια είναι;

 

Όσο για την κούνια λέω να πάρω από το ΙΚΕΑ. Ωραίο δεν είναι αυτό το σετ;Και σχετικά φτηνο

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

560170 για 20% εμενα το δεχθηκε

 

Σε ευχαριστώ πολύ Δημητρα!!! Να γλυτωσω τα μεταφορικα λεω που ειναι 7μιση λιρες

 

εντιτ

 

Και μενα το δέχθηκε χε χε ευχαριστω πολύ και παλι!

 

Link to comment
Share on other sites

Τα μωράκια τις πρώτες μέρες κρυώνουν.Εγώ γέννησα 12 Αυγούστου και επί 2 βδομάδες του φορούσα βελουτέ φορμάκια. Μετά βγάλαμε μπουτάκια και μπρατσάκια έξω:P

αντε!κ εγω 12 Αυγουστου γεννησα(το 10 ομως..)

αλλα εμεις ειχαμε απο την αρχη τα παντα εξω,μονο με το παμπερακι ημασταν,χαχαχα..αντε κ το βραδυ κανα σεντονακι (τα ιδια μου 'χαν πει κ ο γιατρος με τις μαιες!)

λοιπον,παρελαβα απο αι (...)χερμπ,σε 6 μερες ηρθαν,ολα οκ εκτος απο μια μασκα μαλλιων που ηρθε σπασμενη..μου επεστρεψαν την αξια κ μου την ξαναστελνουν τζαμπα..τρομεροι!

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Δημητρα!!! Να γλυτωσω τα μεταφορικα λεω που ειναι 7μιση λιρες

 

εντιτ

 

Και μενα το δέχθηκε χε χε ευχαριστω πολύ και παλι!

 

τιποτα εννοειται!!

 

Αν ηξερα μπορουσαμε να καναμε παραγγελια μαζι και να παραλαβουμε. Νομιζω οτι μενεις ανατολικα εδω Θεσσαλονικη.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τιποτα εννοειται!!

 

Αν ηξερα μπορουσαμε να καναμε παραγγελια μαζι και να παραλαβουμε. Νομιζω οτι μενεις ανατολικα εδω Θεσσαλονικη.

 

απο εδω εισαι πουλάκι μου????

 

χε χε ναι ναι ανατολικοτατα μενω εως τον Ιουνιο βεβαια που παω Ευοσμο

 

Δεν την εβαλα την παραγγελια ακομα , λεω να ψάξω και λιγο στο εμπευ αυτα που θελω και να δω τι με συμφερει καλυτερα

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μήπως μπορεί να μου πεί κάποια πως να παραγγίλω αυτά εδώ??????????

 

http://www.next.co.uk/order.asp?from=vb

 

εντελώς ανίδεη με διαδυκτιακές αγορές.:(

 

Μαμά του Θωμα δυστηχως δεν στελνει ελλαδα το νεξτ

 

μονο μεσω τριτης υπηρεσιας μπορεις αλλα καλυτερα να στα απαντησουν τα κοριτσια που το εχουν κανει.

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια χωρις να θελω να γινω στριντζο...........

 

λιγο τσατ δεν το κάναμε??

 

Ναι ρε κορίτσια, λίγο κράτει, μην μας ανακοινώνετε την παραμικρή σας κίνηση στο internet!

Παρεμπιπτόντως, παρέλαβα από http://www.photomemories.gr

και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη. Οι εκτυπώσεις είναι άθλιες! Και δεν φταίνε οι φωτογραφίες γιατί τις εκτύπωσα και εγώ στον οικιακό μου εκτυπωτή και βγήκαν μια χαρά! Κανείς άλλος που έχει παραλάβει από εκεί είχε το ίδιο πρόβλημα ή έκατσε σε μένα;

Link to comment
Share on other sites

απο εδω εισαι πουλάκι μου????

 

χε χε ναι ναι ανατολικοτατα μενω εως τον Ιουνιο βεβαια που παω Ευοσμο

 

Δεν την εβαλα την παραγγελια ακομα , λεω να ψάξω και λιγο στο εμπευ αυτα που θελω και να δω τι με συμφερει καλυτερα

 

Αντε με το καλο!

Χτυπησα πριν λιγο αυτα

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220753994509&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320670770291&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Εχει ωραια πραγματακια αυτος

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Aπό ρούχα έχω πάρει μόνο αυτά που παρήγγειλα πριν που είναι δηλαδή για 3-6 μηνων.

Αυτά της disney είναι μόνο για newborn babies. Η διαφορά από 0-3 μηνών ποια είναι;

 

Όσο για την κούνια λέω να πάρω από το ΙΚΕΑ. Ωραίο δεν είναι αυτό το σετ;Και σχετικά φτηνο

 

tamar πολυ ωραιο το σετ για κουνια, νομιζω ομως οτι ειναι ακριβουτσικο..εχεις καιρο να ψαξεις κ αλλα..οτι κουνια κ να παρεις οι διαστασεις ειναι ιδιες αρα θα ταιριαζει...

εγω τα πιο ομορφα σεντονια παντες κουβερτουλες κτλ τα βρηκα κ τα αγορασα απο το zara home απο το καταστημα, βρισκω πολυ καλες τις τιμες..και μεχρι τον αυγουστο θα προλαβεις κ εκπτωσεις..τα σκοτωνει..πηρα φανταστικες παπλωματοθηκες για την κουνια ποιοτητα περκαλι, απο 45 ευρω κανονικη τιμη 10-15 ευρω στις εκπτωσεις..επισης τα κατωσεντονα του ικεα 9 ευρω τα 2 αν θυμαμαι καλα με το λαστιχο ειναι παααραα πολυ καλα

οσο για τις κουνιες απο το ικεα κ εμεις απο εκει πηραμε , μεγαλο μειον θεωρω οτι δεν ανεβοκατεβαινει το καγκελο, εμεις που την εχουμε κολλημενη στο κρεβατι μας γιατι τον θηλαζω, το εχουμε βγαλμενο το καγκελο, θα το προτιμουσα αν ανεβοκατεβενε

 

οσο για τα φορμακια, ειχα διαβασει οτι απαγορευονται τα συνθετικα ( αρα κ τα βελουτε ) τους πρωτους 3 μηνες, οσα μας εφεραν δωρο τα χαρησαμε γιατι ουτε κ στο επομενο παιδακι θα τα φορεσω σε αυτη την ηλικια..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια

 

εχετε κανεναν κωδικο για M&Co για εκπτωση πάνω απο 10%???

 

Φιλενάδα στο mandco θα έχεις μόνιμα ένα 15% έκπτωση αν έχεις μόνιμα 1 αντικείμενο στο καλάθι για να σου στέλνουν το BAG15. Στο στέλνουν καμμιά 10αριά μέρες μετά και διαρκεί δύο μήνες.

Εγώ πάντα βάζω κάτι για να έχω το 15% όταν και αν μου τη βαρέσει να ψωνίσω :wink:

 

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Θέλω να αγοράσω ασύρματο τηλέφωνο από αμαζον. Λετε εκτός απο αντάπτορα που θα χρειαστώ σίγουρα, να αντιμετωπίσω αλλο πρόβλημα?

Ποιό θες να πάρεις; Πήρα αυτό το Panasonic το οποίο μετά από κανα δίμηνο σταμάτησε η συσκευή να φορτίζει τις μπαταρίες. Μάλλον δεν φταίει το τηλέφωνο γιατί η βλάβη συνέπεσε με τη μετακόμιση και μάλλον κάπου κοπανήθηκε. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλό, έχει ανοιχτή ακρόαση, ξυπνητήρι και Ελληνική γλώσσα. Το απίστευτα κορυφαίο customer service του amazon, μου το αντικατέστησε αμέσως. Είχε παρέλθει το περιθώριο επιστροφής, αλλά επειδή η Panasonic εξυπηρετεί μόνο κατοίκους Η.Β., μου έστειλαν νέα συσκευή χωρίς να χρειαστεί καν να τους το ζητήσω :D

Α, ναι για τον αντάπτορα...μόνο αυτό χρειάστηκα.

 

Και για να κλείσω το θέμα Κίνας και μαϊμούδων γιατί μάλλον δεν διευκρίνισα σωστά αυτό που θέλω να πω, δεν υποστηρίζω σε καμία περίπτωση ότι δεν υπάρχουν εταιρείες που αγοράζουν από Κίνα 1? και πουλάνε 30?. Αυτό που λέω είναι μην πιστέψετε ΠΟΤΕ πωλητή από Κίνα (και συγκεκριμένα στο ebay που είμαστε πελάτες), αν δηλώνει ότι το επώνυμο που πουλάει είναι αυθεντικό. Ήταν αφορμή η περίπτωση του Κινέζου πωλητή με το "pet pillow" ο οποίος δηλώνει στην περιγραφή ότι και καλά δεν έχει ετικέτα αλλά προέρχεται από το εργοστάσιο. Ναι καλά, και ετικέτα να είχε μπανάνα θα του στέλναμε.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα !

θελω την βοηθεια σας!

 

καπου λεγατε για γυαλακια παιδικα αλλα δεν το βρισκω , μηπως μπορειτε να με βοηθησετε?

 

κ να ρωτησω κ κατι αλλο... θελω να παραγγειλω απο το my toys τρικυκλα 2 ποδηλατακια , ξερετε ποσο ειναι η αποστολη? θα χρεωσει μια κ για τα 2? πολλες ερωτησεις:lol:....

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα !

θελω την βοηθεια σας!

 

καπου λεγατε για γυαλακια παιδικα αλλα δεν το βρισκω , μηπως μπορειτε να με βοηθησετε?

 

κ να ρωτησω κ κατι αλλο... θελω να παραγγειλω απο το my toys τρικυκλα 2 ποδηλατακια , ξερετε ποσο ειναι η αποστολη? θα χρεωσει μια κ για τα 2? πολλες ερωτησεις:lol:....

 

http://shop.ebay.co.uk/littlesunflowers/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686

Για το my toys δεν ξέρω......:rolleyes:

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο αρκετη σκεψη αποφασισα αντι για καροτσι (αφου ηδη εχουμε ενα) να παρω στον μικρο μου τρικυκλο ποδηλατακι. Σκεφτομουν να εχει τεντα και με καποιον τροπο (εχω δει ενα στο amazon νομιζω)να γινεται απλο ποδηλατακι για αργοτερα που θα μπορει και μονος του. Εσεις ειστε εξπερ σ αυτα.... τι μου προτεινεται και απο που? τωρα για το πως θα το αγορασω, αυτο ειναι αλλο θεμα γιατι ακομη σχετικη δεν εχω γινει με ιντερνετικες αγορες, αλλα θα βρω ακρη. Αντε γιατι δεν μπορω αλλο να τον κραταω απο το χερι για να παμε βολτα και το καροτσι δεν το θελουμε παντα..! ασε που σε λιγο δεν θα θελει να τον κραταω απο το χερι και προκειμενου να τον τρεχω απο πισω, ας κολησει για οσο κολησει με το καινουργιοτου οχημα.Ανοιγει και ο καιρος και καταλαβαινεται.... :):):shock:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...