Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

γιατι εχω την εντυπωση οτι καποια το ανεφερε ???δεν γουσταρω να πληρωνω 2 ευρω καθε φορα που την φορτιζω..ταμαρ σε ποιες τραπεζες ρωτησες?? κυπρου, πειραιως...

 

Έχω βγάλει στην Πειραιώς και η χρέωση είναι 1 ευρώ για κάθε φόρτιση/εκφόρτιση

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Να σας ρωτήσω βρε κοριτσάκια...όσες παραγγείλατε από eastendcpsmetics, σας έστειλα μέιλ όταν έφυγαν τα πράγματα από εκεί ή απλά σας τα έφερε ο ταχυδρόμος;

Αλήθεια κατάφερε να παραλάβει καμία ή όλες οι παραγγελείες γύρισαν πίσω λόγω αφρών και τζελ;;;

Ήθελα και εγώ να παραγγείλω από το ladybirds, αλλά δε πρόλαβα τα νούμερα μ@$4το...αλήθεια miamama, ήθελα αυτό το τζιν φορεματάκι...είναι τόσο ωραίο όσο φαίνεται; Είναι σκληρό τζην ή μαλακό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ΜΑΡΙΤΑ. Για να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι καθόλου αν έστειλαν e-mail ό,τι έφυγαν τα πράγματα. Για το eastendcosmetics. Πάντως εμένα δεν γύρισε πίσω αλλά δεν είχα πάρει αφρούς. Μόνο κολώνιες και οδοντόβουρτσες.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α είχες πάρει και αρώματα και ήρθαν κανονικά; Και εγώ φοβήθηκα και δεν παράγγειλα...Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Φαντάζομαι και εγώ θα παραλάβω αυτή τη βδομαδα...πήρα ένα σωρό πράγματα με 35 ευρώ!!

 

Για το ποδηλατάκι που έλεγες, έχουμε το ίδιο σε ροζ μωβ και η κόρη μου το λατρεύει! Με είχε βολέψει όμως και εμενα πέρισυ γιατί το ''τιμόνι''προσαρμόζεται στο ύψος του ατόμου που το οδηγεί και δε με ταλαιπώρησε καθόλου.Πχ η βαφτιστήρα μου είχε τα κλασικά του τζάμπω και το τιμόνι είναι τόσο χαμηλά που έσκυβα για να το σπρώξω! Καλά είναι κλάσης ανώτερο αυτό από αυτά του τζάμπω δε το συζητώ! Και φέτος ελπίζω να βγάλουμε το τιμόνι το δικό μας και να κάνει μόνη της!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαριτάκι μου στα junk mail κοίταξες ?? όταν παρήγγειλα και έγινε dispatched μου στείλαν mail αλλά ήταν στα junk και δεν το είδα αμέσως .... όταν επέστρεψαν τα πράγματα και με πήραν τηλέφωνο μου είπαν ότι θα τα στείλουν ξανά αλλά μαιλ δεν έλαβα οπότε και εγώ σε αναμονή είμαι :-(

 

καλημέρα είπα ??/ δεν είπα ....:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το είχα γράψει και πριν λίγες μέρες

XV986 για free delivery

XV699 για το -10%

Το free delivery δεν το παίρνει αυτόματα, μάλλον κάτι γίνεται στο σύστημά τους.

Εγώ όταν ολοκλήρωσα την αγορά, τους έστειλα μήνυμα και όντως, όταν μου έστειλαν το confirmation της παραγγελίας είδα ότι τα μεταφορικά ήταν μηδέν.

Να φανταστείτε 10 το πρωί παρήγγειλα και στις 1.00 μου έτειλαν μήνυμα ότι τα πράγματα έφυγαν !!!

 

Ξέρουμε μέχρι πότε είναι οι εκπτωτικοί κωδικοί?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαριτάκι μου στα junk mail κοίταξες ?? όταν παρήγγειλα και έγινε dispatched μου στείλαν mail αλλά ήταν στα junk και δεν το είδα αμέσως .... όταν επέστρεψαν τα πράγματα και με πήραν τηλέφωνο μου είπαν ότι θα τα στείλουν ξανά αλλά μαιλ δεν έλαβα οπότε και εγώ σε αναμονή είμαι :-(

 

καλημέρα είπα ??/ δεν είπα ....:D:D

 

Καλημέρα ageaki μου!!!Δε ξέρω πως να δω στα junk mail ρε μαμώτο!!!Έχει το yahoo τέτοιο πράγμα; Το κακό είναι ότι ό,τι έρχεται από άγνωστο στην ομαδική αλληλογραφία το διαγράφω αμέσως. Τετάρτη έκανα τη πραγγελία..λες να έχει γίνει dispached;;;

Link to comment
Share on other sites

Α είχες πάρει και αρώματα και ήρθαν κανονικά; Και εγώ φοβήθηκα και δεν παράγγειλα...Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Φαντάζομαι και εγώ θα παραλάβω αυτή τη βδομαδα...πήρα ένα σωρό πράγματα με 35 ευρώ!!

 

Για το ποδηλατάκι που έλεγες, έχουμε το ίδιο σε ροζ μωβ και η κόρη μου το λατρεύει! Με είχε βολέψει όμως και εμενα πέρισυ γιατί το ''τιμόνι''προσαρμόζεται στο ύψος του ατόμου που το οδηγεί και δε με ταλαιπώρησε καθόλου.Πχ η βαφτιστήρα μου είχε τα κλασικά του τζάμπω και το τιμόνι είναι τόσο χαμηλά που έσκυβα για να το σπρώξω! Καλά είναι κλάσης ανώτερο αυτό από αυτά του τζάμπω δε το συζητώ! Και φέτος ελπίζω να βγάλουμε το τιμόνι το δικό μας και να κάνει μόνη της!!!

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Έχει πλαστικές ρόδες αυτό τελικά ε? Αν είναι έτσι θα πάρω αυτό

http://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-1573100-Bee/dp/B003BNY8ME/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1300700376&sr=8-2

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ageaki μου!!!Δε ξέρω πως να δω στα junk mail ρε μαμώτο!!!Έχει το yahoo τέτοιο πράγμα; Το κακό είναι ότι ό,τι έρχεται από άγνωστο στην ομαδική αλληλογραφία το διαγράφω αμέσως. Τετάρτη έκανα τη πραγγελία..λες να έχει γίνει dispached;;;

δεν ξέρω τίποτα από yahoo πάντως αφού έχει το hotmail σίγουρα θα έχει και το yahoo ψάξτε το λίγο λογικά θα είναι ένας φάκελος κάπου κοντά στο inbox και στα deleted items σου :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα!

Καθώς χάζευα εχτές βρήκα αυτό

http://www.boots.com/en/Beaba-Babycook-BPA-Free_982557/

Δεν το βρήκα κάπου αλλού σε πιο χαμηλή τιμή και γενικά προβληματίζομαι για το αν θα το αγοράσω ή όχι.

Το έχει καμία?Βολεύει όταν μεγαλώνει η ποσότητα που τρώει το παιδί καλύπτει?

Επειδή λόγω των αλλεργιών μας δεν ξέρω κατα πόσο θα τρώει κρέμες μάλλον θα μαγειρεύω συνέχεια και προβληματίζομαι...

Ας με συμβουλέψει κάποια να μην χάσω τουλάχιστον την έκπτωση αν το πάρω τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Καθώς χάζευα εχτές βρήκα αυτό

http://www.boots.com/en/Beaba-Babycook-BPA-Free_982557/

Δεν το βρήκα κάπου αλλού σε πιο χαμηλή τιμή και γενικά προβληματίζομαι για το αν θα το αγοράσω ή όχι.

Το έχει καμία?Βολεύει όταν μεγαλώνει η ποσότητα που τρώει το παιδί καλύπτει?

Επειδή λόγω των αλλεργιών μας δεν ξέρω κατα πόσο θα τρώει κρέμες μάλλον θα μαγειρεύω συνέχεια και προβληματίζομαι...

Ας με συμβουλέψει κάποια να μην χάσω τουλάχιστον την έκπτωση αν το πάρω τελικά.

 

υπάρχει ολόκληρο θεμα για τους ατμομάγειρες, δες εδω: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=23339&highlight=%E1%F4%EC%EF%EC%E1%E3%E5%E9%F1%E1%F2+%F0%E1%E9%E4%E9%E1

εχω κι εγώ (άλλη μαρκα), το βρήκα πολύ πρακτικό. ειναι και ατμομαγειρας και μπλέντερ.

βεβαια θα το χρησιμοποιήσεις μόνο για λίγους μήνες, οπότε εσύ πρεπει να αποφασίσεις αν θελεις να διαθεσεις ενα ποσό για τον λόγο αυτό. αν διαβασεις το παραπανω λινκ θα δεις ότι οι γνωμες διίστανται

παντως αν δε σου λείψουν τα χρηματα (αν δλδ δεν κανεις οικονομία από κατι άλλο), εγώ θα σου έλεγα να τον παρεις

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Καθώς χάζευα εχτές βρήκα αυτό

http://www.boots.com/en/Beaba-Babycook-BPA-Free_982557/

Δεν το βρήκα κάπου αλλού σε πιο χαμηλή τιμή και γενικά προβληματίζομαι για το αν θα το αγοράσω ή όχι.

Το έχει καμία?Βολεύει όταν μεγαλώνει η ποσότητα που τρώει το παιδί καλύπτει?

Επειδή λόγω των αλλεργιών μας δεν ξέρω κατα πόσο θα τρώει κρέμες μάλλον θα μαγειρεύω συνέχεια και προβληματίζομαι...

Ας με συμβουλέψει κάποια να μην χάσω τουλάχιστον την έκπτωση αν το πάρω τελικά.

το κοιτούσα και εγώ για να το πάρω δώρο στην αδελφή μου για την μπέμπα, αλλά τελικά δεν το αγόρασα γιατί είδα ότι η ποσότητα που χωράει είναι συγκριτικά μικρή, ας πούμε εγώ επειδή δούλευα και η κόρη μου έτρωγε πρωί απόγευμα φαγητό και όχι κρέμες τύπου ρυζάλευρο, μαγείρευα για 2 μέρες ε.....αυτό δεν θα με βόλευε.

Τώρα αν μαγειρεύεις κάθε μέρα είναι βολικό νομίζω

 

Κάποιες κοπέλες, το έχουν αγοράσει και από όσο ξέρω είναι ευχαριστημένες

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ!!

ευχομαι να μου αφησει χρόνο το τερατάκι και να κάνω την μελέτη μου!

καλά για το θέμα χρημάτων άστο..δεν θα έπρεπε να παίρνω τπτ αλλά λέμε τώρα...:D

Ολα μαγειρεμένα πρέπει να τα δίνω στην αρχή ακόμη και τα φρούτα γι'αυτό το σκέφτομαι..θα δω θα δω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστώ πολύ!!

ευχομαι να μου αφησει χρόνο το τερατάκι και να κάνω την μελέτη μου!

καλά για το θέμα χρημάτων άστο..δεν θα έπρεπε να παίρνω τπτ αλλά λέμε τώρα...:D

Ολα μαγειρεμένα πρέπει να τα δίνω στην αρχή ακόμη και τα φρούτα γι'αυτό το σκέφτομαι..θα δω θα δω..

 

Θα πρεπει ομως να παραγγειλεις μεσω myUKmail γιατι τα Boots δεν στελνουν Ελλαδα δυστυχως...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει ομως να παραγγειλεις μεσω myUKmail γιατι τα Boots δεν στελνουν Ελλαδα δυστυχως...

 

ναι το ξέρω θα το συνδίαζα και με πάνες που έχει σε προσφορά το boots και κάποια άλλα πράγματα.

Το allobebe τι μεταφορικά έχει? να δω μήπως συμφέρει καλύτερα έχει πιο φτηνά τα μπολάκια αποθήκευσης.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ!!

ευχομαι να μου αφησει χρόνο το τερατάκι και να κάνω την μελέτη μου!

καλά για το θέμα χρημάτων άστο..δεν θα έπρεπε να παίρνω τπτ αλλά λέμε τώρα...:D

Ολα μαγειρεμένα πρέπει να τα δίνω στην αρχή ακόμη και τα φρούτα γι'αυτό το σκέφτομαι..θα δω θα δω..

 

πάντως θα σου έλεγα να σκεφτείς και την λύση ενός κανονικού ατμομάγειρα η τιμή είναι μισή οι ποσότητες που παίρνει τριπλάσιες (και θα μπορείς να φτιάχνεις και υγιεινότερο φαγητό για όλη την οικογένεια) το μόνο έξτρα που έχει το συγκεκριμένο (εκτός από την ντιζαινιά) είναι ότι αλέθει το φαγητό στο ίδιο σκεύος .....ε...ένα μούλτι όλες έχουμε στο σπίτι :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξέρω θα το συνδίαζα και με πάνες που έχει σε προσφορά το boots και κάποια άλλα πράγματα.

Το allobebe τι μεταφορικά έχει? να δω μήπως συμφέρει καλύτερα έχει πιο φτηνά τα μπολάκια αποθήκευσης.

 

Κατινακι μου γεια σου!

 

Το μηχανηματακι να το παρεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ! Θα σου λυθουν τα χερια! Εγω προσωπικα δε μπορω να ζησω χωρις αυτο!:P Δλδ, χιλιες φορες να μου παρεις το καροτσι παρα τον ατμομαγειρα. Βαζεις το φαγητο, και δε σε νοιαζει αν θα καει, γινεται σε 15', ειναι υγειινοτατο γιατι ειναι στον ατμο και ειναι και μπλεντερ μαζι. Θα εχεις να πλενεις μια κανατουλα μονο, που ειναι μικροτερη απο την κανατα του γαλλικου καφε για να καταλαβεις. Το βασικο, βεβαια, ειναι το κρεας. Γιατι αλλιως θες χυτρα ή κατσαρολα να καιει ποση ωρα και να πλενεις και ολοκληρο σκευος καθε μερα? Εχεις και φρεσκο φαγακι καθε μερα! Για περισσοτερες λεπτομερειες στειλε μου πμ να τα πουμε.

 

Τα μεταφορικά για την Ελλάδα είναι γύρο στα 12?. Υπάρχει και μια στάνταρ χρέωση 5? ανά παραγγελία, που την ονομάζουν έξοδα ετοιμασίας/συσκευασίας. Για αντιστάθμισμα των παραπάνω χρεώσεων όμως, υπάρχουν κωδικοί έκπτωσης (τους εισάγετε κατά την πληρωμή):

 

  • αγορές πάνω απο 60? => 5? έκπτωση (κωδικός 490797315,
    490376331, 490376321, 490376311)
  • αγορές πάνω απο 100? => 9? έκπτωση (κωδικός 879714726)
  • αγορές πάνω απο 150? => 16? έκπτωση (κωδικός 879714736)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άλλα site στέλνουν με κούριερ, άλλα με ταχυδρομείο. Άλλα έχουν επιλογή μεταξύ των δυο. Άλλα στέλνουν μόνο με ταχυδρομείο και έχεις να επιλέξεις μεταξύ συστημένου και απλής αλληλογραφίας. Εννοείται πως το 1ο έχει επιπλέον επιβάρυνση οικονομική.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πως να δω στα junk mail ρε μαμώτο!!!Έχει το yahoo τέτοιο πράγμα; Το κακό είναι ότι ό,τι έρχεται από άγνωστο στην ομαδική αλληλογραφία το διαγράφω αμέσως.

Τά Junk mail του yahoo αποθηκεύονται στο φάκελλο spam.

Ποτέ μην τα διαγράφεις αν δεν τα ελέγξεις πρώτα

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...