Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι νιαουρίνι μου, πορτάκια πήρα...

 

λατρεία, μέσω παυπαλ πλήρωσα, αλλά δε νομίζω ότι μπορώ να ανοίξω case για αυτό...

δίνει την δυνατότητα αποστολής στην ελλάδα, αλλά προφανώς όταν έφτασε η παραγγελία στην αποθήκη, είδαν απομακρυσμένη περιοχή και αποφάσισαν ότι δεν συμφέρει...

 

οι καραγκιόζηδες όμως δεν αναφέρουν ότι αφορά μόνο mainland και όχι νησιά η αποστολή στην ελλάδα :(

εμμμ αυτό λέω και εγώ δεν το αναφέρουν οπότε, ας πρόσεχαν αφού προσφέρουν μία υπηρεσία χωρίς να εξετάσουν το κόστος ;)

προσπάθησε πάντως βρε............... απάντησέ τους ότι δεν σε ενδιαφέρει αν τους συμφέρει ή όχι εσύ πλήρωσες κανονικά αυτά που ζητήσαν και εκπλήρωσες την υποχρέωση σου ώς αγοραστής αυτοί ας τιμήσουν την συμφωνία που έκαναν δεχόμενοι την συναλλαγή για να αναφέρει refund προφανώς τα πήραν τα λεφτά στο κάτω κάτω της γραφής δεν έχεις να χάσεις τίποτα αν δεν συμμορφωθούν θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω :-P

Link to comment
Share on other sites

ναι σιγά μην έχω χρόνο γι'αυτό...εδώ κινδυνεύω να μην προλάβω το βράδυ :(

 

πάω μεετινγκ μάκια....

 

υ.γ. σκεφτείτε καμιά λύση πως να τα πάω κέρκυρα μέχρι να τελειώσω ή κάνα εναλλακτικό σαιτ...θέλω τα πορτάκια της babydan...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

ναι σιγά μην έχω χρόνο γι'αυτό...εδώ κινδυνεύω να μην προλάβω το βράδυ :(

 

πάω μεετινγκ μάκια....

 

υ.γ. σκεφτείτε καμιά λύση πως να τα πάω κέρκυρα μέχρι να τελειώσω ή κάνα εναλλακτικό σαιτ...θέλω τα πορτάκια της babydan...

άντε αντε κάτι θα βρούμε

 

άσχετο αλλά τα πήρα τώρα ..α ρε κινέζο που τρώμε για Ευρωπαίο ....

http://www.safetots.co.uk/p348/-cloudb-twilight-turtle/product_info.html

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=Twilight+Turtle&_sacat=See-All-Categories

 

και στο άμαζον σε παρόμοια τιμή με το Αγγλικό σιτε τα είχα δεί παλιά ...

α.............και αυτό που το έχω άχτι ....30 ευρά στο Ελλάδα

http://www.telemarketing.gr/default.asp?pid=5&la=1&itm=13082&ct=273

 

http://cgi.ebay.co.uk/Brand-New-Cuddly-Pillow-Pet-Ladybug-Toy-Gift-Large-18-/250789095075?pt=UK_Soft_Toys_Bears&hash=item3a6431e6a3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε Πασχαλιτσαααα...

τι τα εβαλες τα Κενζο αγαπη μου???

Γιατι μου το κανεις αυτο???:)

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 

http://cgi.ebay.co.uk/Thermos-Foogo-Assorted-Kids-Drinking-Sippy-Cup-/370477399561?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item9503839178

αυτο πως σας φαινεται? εχουμε αυτο της beaba αλλα ολο σταζει και θελω να το αλλαξω...

ωραιο ειναι και φαινεται πολυ ποιοτικο

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ενθουσιαστώ? Έστειλα στα next μήνυμα ότι δεν έχει next εδώ που μένω και να σκεφτούν να στέλνουν αν όχι Ελλάδα, τουλάχιστον Θεσσαλονίκη (χεχεχε, ζήλια ζήλια!!!) και να τι μου απάντησαν:

Thank you for your e-mail regarding Next.

 

I am sorry to advise that our products are currently only available to order online in the following countries: UK, Argentina, Australia, Austria, Belgium, Bulgaria, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Gibraltar, Hungary, Israel, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Peru, Poland, Portugal, Republic of Ireland, Romania, Slovakia, Slovenia, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Turkey, USA, Venezuela and BFPO customers.

 

But don't worry! We are planning on further international expansion and we hope to add more countries to this list very soon. Please be patient - we will try and deliver to your country as quickly as we can. Remember to check our international website at http://www.nextdirect.com, for details of each new country we add. If you can't wait, you can use our store locator http://www.next.co.uk/storesearch.asp, to find stores in Denmark, the Czech Republic, Russia, Japan and the United Arab Emirates, amongst others.

 

I am sorry for any inconvenience caused and thank you once again for your interest in Next .

 

We hope you can shop with us soon!

 

Kind regards

 

Lawrence Rebello

Online HelpDesk

Link to comment
Share on other sites

Να ενθουσιαστώ? Έστειλα στα next μήνυμα ότι δεν έχει next εδώ που μένω και να σκεφτούν να στέλνουν αν όχι Ελλάδα, τουλάχιστον Θεσσαλονίκη (χεχεχε, ζήλια ζήλια!!!) και να τι μου απάντησαν:

Thank you for your e-mail regarding Next.

 

I am sorry to advise that our products are currently only available to order online in the following countries: UK, Argentina, Australia, Austria, Belgium, Bulgaria, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Gibraltar, Hungary, Israel, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Peru, Poland, Portugal, Republic of Ireland, Romania, Slovakia, Slovenia, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Turkey, USA, Venezuela and BFPO customers.

 

But don't worry! We are planning on further international expansion and we hope to add more countries to this list very soon. Please be patient - we will try and deliver to your country as quickly as we can. Remember to check our international website at www.nextdirect.com, for details of each new country we add. If you can't wait, you can use our store locator www.next.co.uk/storesearch.asp, to find stores in Denmark, the Czech Republic, Russia, Japan and the United Arab Emirates, amongst others.

 

I am sorry for any inconvenience caused and thank you once again for your interest in Next .

 

We hope you can shop with us soon!

 

Kind regards

 

Lawrence Rebello

Online HelpDesk

:D:Dναι βρε σε είδαν όμορφοσαλονικιά και είπαν να μην σου χαλάσουν το χατίρι :lol::lol::lol:

 

δυστυχώς κάθε φορά το ίδιο απαντάνε :evil:

 

όπως και να έχει η συγκεκριμένη εταιρεία "φτιάχνει" σιτε με τις τιμές και το φπα κάθε χώρας οπότε όταν και αν.......μας κάνει την χάρη, οι τιμές της θα είναι παρόμοιες με Ελλάδα και δη με αυτές που έχουν τα καταστήματα της εδώ.

 

Ο λόγος που το Αγγλικό σιτε έχει τόσο χαμηλές τιμές στα παιδικά είναι λόγω χαμηλότερης φορολογίας των παιδικών ειδών από τους φίλους μας τους Εγγλέζους για δες στο Γερμανικό σιτε τι τιμές παίζουν .....

Link to comment
Share on other sites

ναι σιγά μην έχω χρόνο γι'αυτό...εδώ κινδυνεύω να μην προλάβω το βράδυ :(

 

πάω μεετινγκ μάκια....

 

υ.γ. σκεφτείτε καμιά λύση πως να τα πάω κέρκυρα μέχρι να τελειώσω ή κάνα εναλλακτικό σαιτ...θέλω τα πορτάκια της babydan...

 

Μαρια ειχε το amazon Babydan πορτακια. Εγω απο κει πηρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το λεπον...μερα παραλαβης σημερα...εχουμε και λεμε

1.παπουτσακια του υιου http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390210391737&var=660004267917&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_759wt_905 & παντουφλες ben 10http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260744834573&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_1156

2.setaki της κορακλας http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350444807011&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_1156

3.παω που λετε ταχυδρομειο για τα παπουτσια (τα υπολοιπα τα εφερε ο καλος κος ταχυδρομος σπιτι) και μου λεει η κοπελια κατι μου θυμιζει το ονομα σας και μου σκαει το χαμενο photobook απο το tictac που ηδη εχουν μπει σε διαδικασια να μου το ξαναστειλουν...ημερομηνια παραλαβης επανω 28/02 παρακαλω αλλα το ειδα οταν εφτασα σπιτι αλλιως θα το εριχνα το μπινελικι μου!!!!! Ευτυχως δεν το εχουν στειλει ακομα απο tictac και τους εστειλα mail μπας και τους προλαβω...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

κάποιες ebayholic :D μπορεί να τους ενδιαφέρει

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1949395&postcount=22

 

 

Μου εχει τυχει πολλες φορες και ζηταω να αλλαξουν τις ρυθμισεις. Απο οτι καταλαβα μονο αυτο μπορουμε να κανουμε?

Η βλακεία ειναι να περιμενω να χτυπησω κατι το τελευταιο λεπτο και να χανω τη δημοπρασια γιατι δεν με αφηνει να το χτυπησω.Την πάτησα κανα 2 φορες και τωρα οταν ζηταω να μου πουν μεταφορικα τους ζηταω να αλλαξουν και τις ρυθμίσεις

 

Το ειχα γραψει πριν απο μηνες αλλα το ποστ χαθηκε χωρις να το προσεξει κανεις (ως συνηθως :( ). Επειδη μου ειχε συμβει πολλες φορες να χανω κατι τα τελευταια δευτερολεπτα, και επειδη καποιοι (κυριως ερασιτεχνες) δεν γνωριζουν να αλλαξουν εγκαιρως τις ρυθμισεις τους, εγω εχω δηλωσει διευθυνση Αγγλιας και εχω το κεφαλι μου ησυχο! Απλα πρεπει οταν ερθει η ωρα να πληρωσω να την αλλαξω και να κανω request total from seller.

Εννοειται οτι η διευθυνση ειναι μουφα! :-D

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι πολύ ωραία. Δεν τα είχα ξανακούσει. Κρίμα που δεν ξέρω γρι γαλλικά...

 

Το ηλεκτρονικό κατάστημα έχει και αγγλική γλώσσα. Επίσης βγάζουν τακτικά προσφορές οι οποίες πραγματικά αξίζουν τον κόπο.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά για μην ψάχνω όλα τα posts, ποιός είναι ο προτιμόμενος τρόπος να παραγγείλω έμεσα κάτι από κατάστημα της Αγγλίας που δεν στέλνει Ελλάδα;

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, επειδή έχω προβληματιστεί λίγο με το θέμα τελωνίου, θέλω να κάνω μια αγορά από i offer… όσες κοπέλες έχετε παραλάβει από το συγκεκριμένο site είχατε πρόβλημα εκτελωνισμού?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ρωτήσω κάτι..παρήγγειλα απο gymboree και επέλεξα χρέωση αποστολής τα 20 δολ. αλλά μου βγάζει ότι έφυγαν με DHL Global Mail Standard..δεν είναι κούριερ έτσι;

 

ακριβως αυτο ετοιμαζομουν να ρωτησω κι εγω! ας μας απαντησει καποια κοπελα που εχει παραλαβει απο gymboree

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το dpam έχει καταπληκτικά ρούχα. Πολύ καλή ποιότητα και υπέροχα σχέδια, πολύ πρωτότυπα! Είναι λίγο ακριβούλια, αλλά αξίζουν τα λεφτά τους. Πάντως από το site δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στις τιμές (3-4 ευρώ το κομμάτι που με τα μεταφορικά έρχεται μία ή άλλη)

Έτσι είναι όπως τα λες.

Έχω ψωνίσει αρκετές φορές αλλά προσοχή γιατί τα νούμερά τους έχουν συνήθως στενή φόρμα (μάλλον είναι αδύνατα τα Γαλλάκια).

Πάντα να παίρνετε ένα νούμερο μεγαλύτερο από την ηλικία του παιδιού σας

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα γραψει πριν απο μηνες αλλα το ποστ χαθηκε χωρις να το προσεξει κανεις (ως συνηθως :( ). Επειδη μου ειχε συμβει πολλες φορες να χανω κατι τα τελευταια δευτερολεπτα, και επειδη καποιοι (κυριως ερασιτεχνες) δεν γνωριζουν να αλλαξουν εγκαιρως τις ρυθμισεις τους, εγω εχω δηλωσει διευθυνση Αγγλιας και εχω το κεφαλι μου ησυχο! Απλα πρεπει οταν ερθει η ωρα να πληρωσω να την αλλαξω και να κανω request total from seller.

Εννοειται οτι η διευθυνση ειναι μουφα! :-D

Καλή ιδεα και δε μου λες οταν ψαχνεις κατι σου δειχνει αν το στελνει Ελλαδα?

Λογικα ναι γιατι το επιλεγεις αυτο. Απο που αλλαζει η διευθυνση?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Το gymboree στέλνει με DHL, που είναι κούριερ.

Αν, ερχόμενο το δέμα μας, αναλάμβάνουν τα ΕΛΤΑ (όπως π.χ στο Άμαζον), μάλλον δεν θα έχουμε πρόβλημα.

Αν αναλάμβάνει κάποια κούριερ, θα έχουμε θέμα.

Αναμένω με αγωνία

Link to comment
Share on other sites

Το gymboree στέλνει με DHL, που είναι κούριερ.

Αν, ερχόμενο το δέμα μας, αναλάμβάνουν τα ΕΛΤΑ (όπως π.χ στο Άμαζον), μάλλον δεν θα έχουμε πρόβλημα.

Αν αναλάμβάνει κάποια κούριερ, θα έχουμε θέμα.

Αναμένω με αγωνία

 

εχεις ξαναψωνισει απο το gymboree;

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχ..'Ομως κάποιες κοπέλες που ήδη έχουν παραλάβει δεν θυμάμαι να είχαν αναφέρει τίποτα για τελωνείο..Όποια παραλάβει τώρα πρώτη ας ενημερώσει και τις υπόλοιπες για να ξέρουμε τι μας περιμένει!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρια ειχε το amazon Babydan πορτακια. Εγω απο κει πηρα.

 

με πωλητή το safetots τα έχει...άρα το ίδιο θέμα θα έχω και από κει...δεν θα μπορεί να τα στείλει Κέρκυρα (Αθήνα παρέλαβε χωρίς πρόβλημα συνάδελφος)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...