Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσαρες μου!!!

Καλα μιλαμε με εχουνε ζωσει τα φιδια για το τελωνειο...παρηγγειλα χθες απο shutterfly 2 κουπες αξιας 39$ (περι τα 27ευρα) και δεν σκεφτηκα τελωνες και φαρισαιους...εχε γουστο να μου βγουν χρυσες οι κουπες...απο το πρωι προσπαθω να βγαλω καμια ακρη αλλα επι ματαιω...

Αποτι καταλαβα εγγειται στην διακριτικη ευχερεια και διαθεση του τελωνειακου αν θα δασμολογησει ή οχι...εντωμεταξυ απο shutterfly στελνουν τις κουπες μεσω ups αλλα αυτοι παλι τις μεταφερουν μεσω usps...αντε γεια!!!

 

Πραγματι ετσι πρεπει να ειναι με τους τελωνες γιαιτι εχω παρει απο κινα και χονγκ κονγκ και δεν πληρωσα τιποτα παρπανω απο τα 4 ?.

Δεν νομιζω να ασχοληθει ο τελωνης και φαρισαιος με τις κουπες.

Μαλλον αλλα πακετα πιο μεγαλα θα θελουν να πιασουν.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αμερικάνικα είναι... άμα πας στο site τους το αμερικάνικο, εκεί τα έχει μισή τιμή απ' ότι εδώ... μέχρι τώρα πάντως δεν έβρισκα μεγάλες διαφορές μεταξύ Αγγλίας και Ελλάδας στις τιμές τους :confused:

 

π.χ. κοίτα διαφορά...

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00007DWBV/sr=8-4/qid=1300356350/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&qid=1300356350&sr=8-4&seller=

 

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=900002&e=storeproduct&pid=17776&section=inf_view_all

Link to comment
Share on other sites

Θα κοιτάξω, αν και αυτό που έχω κοντά μου (δυτική Θεσ/νίκη) σίγουρα δεν έχει... και στο site τους δεν αναφέρει κάποιο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη (ενώ στα Ιωάννινα έχει 2 λέει!!!) (

 

Δεν εχει σίγουρα πουθενά:(:( στη Θεσσαλονίκη...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

με μια πολυ γρήγορη ματιά το next ειναι Κυπριακή επιχειριση....και έχει και καταστηματα στην Αθήνα στην Καλλιθεα....αλλά μου κάνει τρελλη εντυπωση να μην στελνει Ελλάδα....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όντως έχει 2 και έχει πολύ καλά ποιοτικώς ρουχαλάκια και σε πολύ προσιτές τιμές.....;)

Μαλλον εννοείς αλλο κατάστημα... εκτος αν ανοιξε μεσα στο χειμωνα και εχασα επεισοδια...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

με μια πολυ γρήγορη ματιά το next ειναι Κυπριακή επιχειριση....και έχει και καταστηματα στην Αθήνα στην Καλλιθεα....αλλά μου κάνει τρελλη εντυπωση να μην στελνει Ελλάδα....

 

:D:Dμάλλον ήταν πολύ γρήγορη η ματιά που έριξες :lol::lol: το next είναι Αγγλική επιχείρηση http://www.nextplc.co.uk/nextplc/aboutnext/ και δεν στέλνει στην Ελλάδα επειδή προφανώς θεωρεί ότι η αγορά της δεν είναι μεγάλη πάντως δεν στέλνει και δεν δέχεται Ελληνική πιστωτική κάρτα :evil:

ίσως την αντιπροσωπεία για Ελλάδα και Κύπρο να την έχει Κύπριος και για αυτό να μπερδεύτηκες:D:D ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου φαινετε οτι στο city gate πρεπει να εκλεισε και το Dpam αν δεν κάνω λάθος...

 

Το dpam απ' ότι βλέπω το έχουμε και στη λίστα dpam.com, αλλά δεν έτυχε να αγοράσω ποτέ... δεν ξέρω μεταφορικά, ούτε και ποιότητα... είναι καλά?

 

Μάλλον δεν έχει Θεσσαλονίκη το NEXT κατάστημα

http://www.tovima.gr/finance/finance-news/article/?aid=290532

 

περίεργο πάντως....

 

Από το άρθρο σου βγαίνει εύκολα το συμπέρασμα ότι είναι αγγλική εταιρία και ο συνεργάτης της που ανοίγει εδώ τα μαγαζιά είναι κυπριακή εταιρία :-D

Link to comment
Share on other sites

Το dpam απ' ότι βλέπω το έχουμε και στη λίστα dpam.com, αλλά δεν έτυχε να αγοράσω ποτέ... δεν ξέρω μεταφορικά, ούτε και ποιότητα... είναι καλά?

 

τα dpam τα παιρνω απο τα notos, επειδη το site εχει πολλα μεταφορικα. απο ποιοτητα ειναι παρα πολυ καλα. προσωπικα λατρευω και τα σχεδια τους. dpam, zara και gymboree ειναι τα αγαπημενα μου.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το dpam απ' ότι βλέπω το έχουμε και στη λίστα dpam.com, αλλά δεν έτυχε να αγοράσω ποτέ... δεν ξέρω μεταφορικά, ούτε και ποιότητα... είναι καλά?

 

 

 

Από το άρθρο σου βγαίνει εύκολα το συμπέρασμα ότι είναι αγγλική εταιρία και ο συνεργάτης της που ανοίγει εδώ τα μαγαζιά είναι κυπριακή εταιρία :-D

 

Εχει πολυ ωραια σχεδια και πολυ καλη ποιοτητα. Αλλα τα μεταφορικα ειναι πολλα.Ειχε και στο carefοur στο Μακεδονια αλλα δεν ξερω αν εκλεισε και αυτο.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

με τι θα στα στείλει ?? αν είναι απλό ταχυδρομείο πρέπει να έχεις μπάρμπα τον Μητσοτάκη για να σε πιάσει το τελωνείο ακόμα και αν έχουν ξυπνήσει με ζοχάδες οι .....τελώνες με απλό ταχυδρομείο άντε να πληρώσεις 3 ευρά αμ και εσύ πουλάκι μου, τι κούπες είναι αυτές με 39 USD ???

 

 

Το οτι ειμαι απο το ιδιο νησι με τον γκαντεμη μετραει???:lol: (off topic το καλοκαιρι περνω το γιοκα μου και παμε Κρητη με το αεροπλανο...μπαινω μεσα και 1η θεση ποιος καθοταν???? ο γκαντεμης!!!! ευτυχως φτασαμε!!!! μια φρικη παντως την εφαγα)

Σκεψου οτι απο τα 39$ τα 20 ειναι μτφ...αλλα εχει γενεθλια η γιαγια μας και ηθελα να της κανω δωρο μια κουπα με φατσουλες των εγγονιων και στο συγκεκριμενο site μου αρεσαν τα layouts που ειχε για τις κουπες...εξαλλου οπως εχω προπει...λεφτα δεν εχουμε?????:cool::cool::cool:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα dpam τα παιρνω απο τα notos, επειδη το site εχει πολλα μεταφορικα. απο ποιοτητα ειναι παρα πολυ καλα. προσωπικα λατρευω και τα σχεδια τους. dpam, zara και gymboree ειναι τα αγαπημενα μου.

 

Εχει πολυ ωραια σχεδια και πολυ καλη ποιοτητα. Αλλα τα μεταφορικα ειναι πολλα.Ειχε και στο carefοur στο Μακεδονια αλλα δεν ξερω αν εκλεισε και αυτο.

 

Άμα τα πετύχω πουθενά θα τα έχω υπόψη λοιπόν! Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Το dpam απ' ότι βλέπω το έχουμε και στη λίστα dpam.com, αλλά δεν έτυχε να αγοράσω ποτέ... δεν ξέρω μεταφορικά, ούτε και ποιότητα... είναι καλά?

 

 

Το dpam έχει καταπληκτικά ρούχα. Πολύ καλή ποιότητα και υπέροχα σχέδια, πολύ πρωτότυπα! Είναι λίγο ακριβούλια, αλλά αξίζουν τα λεφτά τους. Πάντως από το site δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στις τιμές (3-4 ευρώ το κομμάτι που με τα μεταφορικά έρχεται μία ή άλλη)

Link to comment
Share on other sites

τα dpam είναι γαλλικά και είναι πολύ ωραία!!μήπως έχει το ebay?

τα next αγγλικά πάντως,την εποχή που ήμουν φοιτήτρια στας αγγλίας είχα αγοράσει κάποια μπλούζα κι έγραφε made in greece!!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έξαλλη!!!!

Πριν μια εβδομάδα έκανα παραγγελία στο www.safetots.co.uk για security gates που θέλω να πάνε Κέρκυρα. Πληρωμή έγινε κανονικά, μου έστειλαν μαιλ ότι τα πράγματα έγιναν dispatch και όλα καλά!

 

Σήμερα έλαβα το παρακάτω:

 

Dear Maria

Thank you for your email,

 

Unfortunately we are unable to deliver your order to Corfu as items would have to be redirected from Greece via aeroplane and essentially will be do expensive. I have however passed your details across to the accounts department and a refund will be processed back onto your card.

 

Sorry for any inconvenience and to discuss further please do not hesitate to contact us

 

 

ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΡΑΝΙΟ! και είχε και 30 ευρώ μεταφορικά μη χ$σω!!!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

 

Όντως μεγάλη διαφορά αλλά με τόσα που ακούμε θα αγόραζες από Αμερική;

Στην Ελλάδα πόσο έχει;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έξαλλη!!!!

Πριν μια εβδομάδα έκανα παραγγελία στο www.safetots.co.uk για security gates που θέλω να πάνε Κέρκυρα. Πληρωμή έγινε κανονικά, μου έστειλαν μαιλ ότι τα πράγματα έγιναν dispatch και όλα καλά!

 

Σήμερα έλαβα το παρακάτω:

 

Dear Maria

Thank you for your email,

 

Unfortunately we are unable to deliver your order to Corfu as items would have to be redirected from Greece via aeroplane and essentially will be do expensive. I have however passed your details across to the accounts department and a refund will be processed back onto your card.

 

Sorry for any inconvenience and to discuss further please do not hesitate to contact us

 

 

ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΡΑΝΙΟ! και είχε και 30 ευρώ μεταφορικά μη χ$σω!!!

γράφει πουθενά στο σιτε τους ότι μπορούν να αρνηθούν την παράδοση λόγω κόστους ??? δεν βρήκα κάτι τέτοιο

εγώ βλέπω ότι τα μεταφορικά υπολογίζονται αυτόματα μέσα από το σύστημα τους

με paypal πλήρωσες ?? μήπως να τους απειλήσεις ότι θα ανοίξεις case ??

Link to comment
Share on other sites

Όντως μεγάλη διαφορά αλλά με τόσα που ακούμε θα αγόραζες από Αμερική;

Στην Ελλάδα πόσο έχει;

 

Ελλάδα δεν ξέρω, τυχαία έδειξα αυτό το προϊόν, πάντως αν δεν είναι σε προσφορά έχουν πάνω κάτω ίδιες τιμές στην Ευρώπη, άμα θυμάμαι καλά...

Το site της fisher price δε στέλνει Ελλάδα, ούτε και το αμερικάνικο άμαζον... ίσως βρεις στο ebay, αλλά εκεί λογικά τα μεταφορικά θα είναι υψηλά, οπότε πάλι από εδώ καλύτερα είναι να τα πάρεις...

Απλά ήθελα να δείξω διαφορά στην τιμή στο ίδιο προϊόν...

Link to comment
Share on other sites

Το dpam έχει καταπληκτικά ρούχα. Πολύ καλή ποιότητα και υπέροχα σχέδια, πολύ πρωτότυπα! Είναι λίγο ακριβούλια, αλλά αξίζουν τα λεφτά τους. Πάντως από το site δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στις τιμές (3-4 ευρώ το κομμάτι που με τα μεταφορικά έρχεται μία ή άλλη)

 

Πραγματικά είναι πολύ ωραία. Δεν τα είχα ξανακούσει. Κρίμα που δεν ξέρω γρι γαλλικά...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

ναι νιαουρίνι μου, πορτάκια πήρα...

 

λατρεία, μέσω παυπαλ πλήρωσα, αλλά δε νομίζω ότι μπορώ να ανοίξω case για αυτό...

δίνει την δυνατότητα αποστολής στην ελλάδα, αλλά προφανώς όταν έφτασε η παραγγελία στην αποθήκη, είδαν απομακρυσμένη περιοχή και αποφάσισαν ότι δεν συμφέρει...

 

οι καραγκιόζηδες όμως δεν αναφέρουν ότι αφορά μόνο mainland και όχι νησιά η αποστολή στην ελλάδα :(

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...