Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Ετοιμαζόμουν η καλή σου να κάνω μια παραγγελία από το amazon (όπου τα μισά πράγματα ενώ τα διάλεξα από το e-shop21.gr και υποτίθεται όλα στέλνονται Ελλάδα.... τελικά ΔΕΝ τα στέλνει, τεσπα...) και διαπίστωσα που λέτε ότι μάλλον έβαλα καθυστερημένα (σήμερα το μεσημέρι) τα λεφτά στη προπληρωμένη κάρτα και δεν έχουν περαστεί ακόμα...

Λογικά αύριο το πρωί θα μπουν, ωστόσο έφτιαξα καλάθι αλλά δεν αποθηκεύεται ρε γμτ και αν δεν κάνω την παραγγελιά μου σήμερα θα πρέπει να το ξαναφτιάχνω...

Στο προκείμενο. Μπορώ να κάνω την παραγγελιά σήμερα κι ας μην έχουν μπει ακόμα τα λεφτά ή θα φάω πόρτα? Κουλή ερώτηση το ξέρω αλλά έλεγα μήπως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με το καλό το παιδάκι σου Νεραιδούλα! Έχω παραγγείλει δυο φορές από bimbo και ήταν άψογοι! Άμεση αποστολή, άριστη συσκευασία. Τα μεταφορικά τους είναι λίγο τσιμπημένα μόνο και πρόσεξε γιατί κάποια είδη είναι ίδιες τιμές με εδώ (π.χ. τα Chicco).

 

Σε ευχαριστω πολυ Maria!Να χαιρεσε και εσυ αυτο το ομορφο bebe που

βλεπω στη φωτο!!!!!:P:p:p

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου!Θα παραγγειλω 1 παρκοκρεβατο και 1 μπανακι που τα ειδα σε μαγαζια εδω και εχουν περιπου 70ε διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ Maria!Να χαιρεσε και εσυ αυτο το ομορφο bebe που

βλεπω στη φωτο!!!!!:P:p:p

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου!Θα παραγγειλω 1 παρκοκρεβατο και 1 μπανακι που τα ειδα σε μαγαζια εδω και εχουν περιπου 70ε διαφορα!

 

απο το σαιτ εμεινα και εγω παρα πολυ ευχαριστημενη,αλλα απο την ups............απαραδεκτοι!!!!!!!!!!!!!!!πηρα και τους τα ειπα κιολας!!!!!!!!!!1

ειχα παραγγειλει 2 παρκοκρεβατα,μενω σε μεζονετα ο υπαλληλος με φωναζε να κατεβω 10 σκαλοπατια να τα παρω απο τον δρομο:shock::shock::shock:δεν τα εφερνε στην πορτα με τιποτα και ενω βλεπει τον αντρα μου που κραταει το νεογγενητο αγκαλια,παλι τιποτα,κατεβαινει ο αντρας μου και του τα αφησε στην ακρη στην πορτα του φορτηγου,ουτε απο εκει δεν τα κατεβασε:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

απαραδεκτοι!!!!!!!!!!!!!!

και τι μου λεει η κοπελα?????καλα γιατι δεν ζητησε βοηθεια ο συζηγος σας?καλα λεω δεν εβλεπε ο υπαλληλος σας?ηταν 2 δεματα.

Link to comment
Share on other sites

1ον το bimbomarket έχει μειώσει τα μεταφορικά του και είναι το φθηνότερο απ όσα e-shops στέλνουν τόσο ογκώδη πράγματα.

2ον είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι από αυτούς

3ον εμας δεν ήρθε με ups΄(δεν θυμάμαι με τι όμως) και ήταν άψογος παρότι σήκωσε μια τεράστια κούτα μόνος μιας και ήμουν μόνη και έγκυος.

4ον Πήρα καρότσι chicco 3 σε 1 και μάλιστα χρώμα που δεν είχε έρθει καν Ελλάδα ακόμα και ήταν κατά 150 ευρώ φθηνότερα από εδώ. Άρα καθόλου ίδιες τιμές με εδώ...

Φιλικά

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

45 λιρες τα μεταφορικα ή δεν καταλαβα καλα?

Ναι καλά κατάλαβες,το ειχε γράψει κ η κοπέλα που πρότεινε το σαιτ.Το καλύτερο είναι να μαζευτείτε 3-4 άτομα εαν μπορείτε κ να μοιραστείτε τα μτφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ ψάχνω ατομα απο το περιβάλλον μου γιατι θελω φορμες για μενα την μικρη τον σύζηγο αθλητικά παπουτσια αλλα και παλι δεν λεει 45λιρες!!!

 

Δες λίγο εδώ

http://greece.sendit.to/shops/sport_exercise/index.html

η ΝΙΚΕ στέλνει με 9 λίρες!!

Link to comment
Share on other sites

χμ...εχουμε γινει γατονια λεμε!!!

ευχαριστωωωωωωωωωωω

Εγω σας θαυμάζω:DΕίστε ολες οι κοπέλες απίστευτες και εγω προσωπικά εχω γλιτώσει πολλά ευρώ μέσα απο τα site που έχετε προτείνει.Μπράβο σας:)

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι τι βλάκας είμαι και δεν σας το χα πει νωρίτερα. Όντως η nike στέλνει Ελλάδα με 9 λίρες. Το χα δει στο site τους αλλά περιμένω να περπατήσει η δεσποινίδα για να της πάρω παπούτσια. Το θέμα είναι εσείς που γυρίζετε στην αγορά να μας πείτε αν συμφέρει ή αν οι τιμές είναι ίδιες και εδώ

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1ον το bimbomarket έχει μειώσει τα μεταφορικά του και είναι το φθηνότερο απ όσα e-shops στέλνουν τόσο ογκώδη πράγματα.

2ον είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι από αυτούς

3ον εμας δεν ήρθε με ups΄(δεν θυμάμαι με τι όμως) και ήταν άψογος παρότι σήκωσε μια τεράστια κούτα μόνος μιας και ήμουν μόνη και έγκυος.

4ον Πήρα καρότσι chicco 3 σε 1 και μάλιστα χρώμα που δεν είχε έρθει καν Ελλάδα ακόμα και ήταν κατά 150 ευρώ φθηνότερα από εδώ. Άρα καθόλου ίδιες τιμές με εδώ...

Φιλικά

 

τα μείωσε; τέλεια :)

και γω είμαι σούπερ ικανοποιημένη και με την μεταφορική.

είχα παρατηρήσει όμως ότι τα ρηλάξ της chicco και κάποια μικροαντικείμενα της (βούρτσες, ψαλιδάκι, κλπ.) είχαν ίδιες τιμές με εδώ.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δες

http://store.nike.com/index.jsp?country=GR&lang_locale=en_GB&sitesrc=EMEALP

 

Μόλις παρέλαβα από asos.com ακριβώς στην ώρα τους. Πέτυχα και τα νούμερα. Αν είχα δει ότι ένα μαύρο φόρεμα είχε δαντέλες και δεν μπορώ να κυκλοφορήσω με δαύτο, καλύτερα θα ταν. Τεσπα, θα το χαρώ μόνη μου (εντάξει, όχι ακριβώς... Χαχαχαχαα)

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

θελω και εγω να παραγγειλω αλλα 45 λιρες ρε γμτ πολλα δεν ειναι ?????

 

δεν εχω ατομα που να θελουν να παραγγειλουν υπαρχει καμια κοπελα στην Εξωτικη χαλκιδα ???? :)

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδώ δες

http://store.nike.com/index.jsp?country=GR&lang_locale=en_GB&sitesrc=EMEALP

 

Μόλις παρέλαβα από asos.com ακριβώς στην ώρα τους. Πέτυχα και τα νούμερα. Αν είχα δει ότι ένα μαύρο φόρεμα είχε δαντέλες και δεν μπορώ να κυκλοφορήσω με δαύτο, καλύτερα θα ταν. Τεσπα, θα το χαρώ μόνη μου (εντάξει, όχι ακριβώς... Χαχαχαχαα)

 

για πες τι νουμερο φορας και τι νουμερο διαλεξες στο ασος ?????

 

 

για να δουμε πόσο μεσα πεφτουν τα νουμερα

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας!!!!

Την εκανα σημερα την παραγγελια μου στο bimbomarket.it.

Σας ρωτησα γιατι εχω κανει μια παραγγελια απο το ping-pongonline.de/osc

απο τις 29 Δεκεμβριου και ενω μου ειχανε πει σε 3 εβδομαδες οτι θα μου τα στειλουν δεν εχουν ερθει ακομα τα πραγματα και παρολο που τους εστειλα mail να με ενημερωσουν σε ποιο σταδιο βρισκετε η παραγγελια με γραψανε κανονικα και εχω ψιλοαγχοθει.

Και επειδη βλεπω οτι εισαστε σαινια στις online αγορες ειπα να σας ρωτησω!

 

1000 ευχαριστω!!!!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Αχ, ας έρθουν τα ιαπωνέζικα που περιμένω και μετά θα "χτυπήσω" από εδώ:

http://www.yesstyle.com/en/list.html/bcc.11434_bpt.299_bt.37_bid.309236 (από Ιαπωνία και Χονγκ Κόνγκ)

Απ'ότι διαβάζω στα reviews κάνει θραύση στις ΗΠΑ που ως γνωστόν τα εγχώρια ρούχα είναι και τσάμπα!Και στέλνει και Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Αχ, ας έρθουν τα ιαπωνέζικα που περιμένω και μετά θα "χτυπήσω" από εδώ:

http://www.yesstyle.com/en/list.html/bcc.11434_bpt.299_bt.37_bid.309236 (από Ιαπωνία και Χονγκ Κόνγκ)

Απ'ότι διαβάζω στα reviews κάνει θραύση στις ΗΠΑ που ως γνωστόν τα εγχώρια ρούχα είναι και τσάμπα!Και στέλνει και Ελλάδα...

 

να μας ενημερωσεις αν περναει τελωνειο

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το σιτε της ΝΙΚΕ το έχω τσεκάρει δεν έχει διαφορά με τα δικά μας, συγκρίνετε όμως με sportsdirect και θα δείτε διαφορές, ο άντρας μου πήρε αθλητικά ΝΙΚΕ 80 λίρες δηλαδή 90 Ευρώ και στην Ελλάδα τα έχουν 170, είναι μεγάλες οι διαφορές, πράγματι είναι ακριβά τα μεταφορικά, αλλά πιστέψε με συμφέρει, δείτε και μόνες σας. http://www.sportsdirect.com

dBPlp3.png MDOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κ εγω συμφωνω η nike εχει ιδιες τιμες αλλα απο το http://www.sportsdirect.com αξιζει χωρις συζητηση, σε σχεση με αυτα που γλυτωνεις δεν ειναι πολλα τα μεταφορικα...παπουτσια 200ευρω τα εχει 110..αν κανεις μεγαλη αγορα δεν ειναι πολλα τα μεταφορικα..τα θεμα ειναι αν ειναι αυθεντικα..

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να ρωτησω κατι κι εγω?

νομιζω εδω ειχα διαβασει για καποιο site που μπορουσαμε να παραγγειλουμε αυτα...

http://www.doomoo.be/home.php?language=en

 

ξερετε ποιο ειναι? mamoli νομιζω εσυ το ειχες βρει...

θελω ενα μαξιλαρι θηλασμου κ ενα seat για το bebe μας!!! ;)

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα μου ηρθαν τα πραγματακια μου! Τρεις παραγγελιες μαζι η πρωτη απο το fragrancex η οποια ηρθε σε εντεκα εργασιμες, το ιδιο και απο το feelunique και επιτελους η παραγγελια απο το chemist υστερα απο ενα μηνα και 10 μερες περιπου. Οι συσκευασιες αψογες, ολα πολυ ομορφα και μπορω να πω οτι η ανταποκριση απο τα δυο πρωτα μοναδικη, την ημερα που τα παρηγγειλα εφυγαν κιολας! Τωρα για το τριτο ολα καλα αν και ηρθαν τα μισα καθως τα υπολοιπα ηταν σε ελλειψη αν και ηταν διαθεσιμα για παραγγελια και δεν νομιζω να ξαναπαραγγειλω..πολλη αναμονη:evil:

 

Τωρα θελω να παραγγειλω ενα υπνοσακο grοbag αλλα στο ομωνυμο σαιτ τα μεταφορικα ειναι 20 και κατι ευρω και επισης παραδοση λεει γυρω στο μηνα. μηπως ξερετε που αλλου ειναι διαθεσιμα??

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...