Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλαμαράκι όπως το περιγράφεις το σκηνικό το έκανα και εγώ. Αλλά ανέβηκα στα ντουλάπια της κουζίνας και κοιμήθηκα. Με έψαχναν, με έψαχναν και την ώρα που καλούσαν την αστυνομία ξεπρόβαλλα από το ντουλάπι και τους λέω 'γιατί κάνετε φασαρία?'!!αχαχαχα

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

Για να μην είμαι εντελώς εκτός τόπικ, τίποτα για ριχτάρια καναπέ έχουμε ?

 

ιντερνετικα δεν ξερω να βοηθησω...

αλλα...

εχω αγορασει υπεροχα ριχταρια με βαρυ,καλης ποιοτητας υφασμα απο ενα μαγαζι μονο με ριχταρια το οποιο ειναι στην Μητροπολεως λιγο πιο κατω απο την Μητροπολη,διπλα σχεδον στην τραπεζα Κυπρου...

Σε περιοδους εκπτωσεων εχω παρει ριχταρια για 3θεσιο ανετα με 30 ευρω το ενα!!

Εχει απιστευτη ποικιλια...

 

Τωρα για πιο φτηνα αλλα και πιο λεπτο υφασμα βαμβακερο-για καλοκαιρι τελεια εχω παρει απο τον Ανδρεαδη.

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαράκι όπως το περιγράφεις το σκηνικό το έκανα και εγώ. Αλλά ανέβηκα στα ντουλάπια της κουζίνας και κοιμήθηκα. Με έψαχναν, με έψαχναν και την ώρα που καλούσαν την αστυνομία ξεπρόβαλλα από το ντουλάπι και τους λέω 'γιατί κάνετε φασαρία?'!!αχαχαχα

 

 

Βλεπω ολα τα αστεράκια ειμαστε εδω μαζεμενα χαχαχα :mrgreen::mrgreen:

 

ιντερνετικα δεν ξερω να βοηθησω...

αλλα...

εχω αγορασει υπεροχα ριχταρια με βαρυ,καλης ποιοτητας υφασμα απο ενα μαγαζι μονο με ριχταρια το οποιο ειναι στην Μητροπολεως λιγο πιο κατω απο την Μητροπολη,διπλα σχεδον στην τραπεζα Κυπρου...

Σε περιοδους εκπτωσεων εχω παρει ριχταρια για 3θεσιο ανετα με 30 ευρω το ενα!!

Εχει απιστευτη ποικιλια...

 

Τωρα για πιο φτηνα αλλα και πιο λεπτο υφασμα βαμβακερο-για καλοκαιρι τελεια εχω παρει απο τον Ανδρεαδη.

 

Βρε μαρσολαν....για θεσ/νικη λες?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Για να μην είμαι εντελώς εκτός τόπικ, τίποτα για ριχτάρια καναπέ έχουμε ?

 

 

Επειδή έχω μανία με τα ριχτάρια μιας και βαριέμαι εύκολα το σκηνικό και η πιο φτηνη λύση για αλλαγές είναι τα ριχτάρια, ψωνίζω πάντα από τον Ανδρεάδη όταν έχει εκπτώσεις ή βάζει προσφορές.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα καλύτερα ριχτάρια ever είναι τα GUY LAROCHE.

Τα πήρα όταν παντρεύτηκα (3,5 χρόνια πριν) και είναι ακριβώς όπως τα πήρα. Φανταστική ποιότητα και απίθανα σχέδια. Έσκασα 300 Ευρώ για 1τριθέσιο και 1πολυθρόνα.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα καλύτερα ριχτάρια ever είναι τα GUY LAROCHE.

Τα πήρα όταν παντρεύτηκα (3,5 χρόνια πριν) και είναι ακριβώς όπως τα πήρα. Φανταστική ποιότητα και απίθανα σχέδια. Έσκασα 300 Ευρώ για 1τριθέσιο και 1πολυθρόνα.

 

Eγώ πάλι που ειμαι fun της GL (μέχρι και χαλάκι στο μπάνιο έχω) τα ριχτάρια της GL τα χάρισα στη μαμά μου. Πολύ βαριά με αποτέλεσμα να είναι ασήκωτα και προβληματικά στο πλύσιμο.

 

Από εδώ έχει ψωνίσει καμιά σας;

http://www.kinderland.com.gr

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

δεν σας έχω διαβάσει τις τελευταίες μέρες,είμαι με την μέση μου ξάπλα...

μου έστειλαν μέηλ τα littlewoods,αφού έχω κάνει ήδη μια παραγγελία...ακόμα τα περιμένω...

Free delivery terms and conditions. Free delivery is subject to a minimum ?25 order value. Enter XV986 at the checkout.

10% off terms and conditions. 10% off is subject to a minimum ?25 order value. Enter XV699 at the checkout.

These offers can be used singularly or together on orders placed before 3rd April 2011.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

AA!! όλες αταχτούλες είμασταν βλέπω!!

Εγώ έπαιρνα την καρέκλα έβαζα πάνω ένα σκαμπώ :shock: ανέβαινα πάνω στο ψυγείο και άνοιγα το ντουλάπι πάνω απο το ψυγείο και έτρωγα τα μπισκότα που μου τα έκρυβαν.. :mrgreen::mrgreen:

Και για να μην το καταλάβει η μαμά έβαζα στο κουτί τα Lego για να φαίνεται γεμάτο..

εχω φάει ξυλιές για αυτό..

 

katinaki μου το javari δυστυχώς δεν στέλνει παιδικά στην Ελλάδα μόνο ενηλίκων δέχεται όμως Ελληνική πιστωτική (φυσικά):-D οπότε αν έχμε γνωστό στην Αγγλία επωφελούμαστε καθότι η ποιότητα και οι τιμές είναι άψογες :D:D

 

Ναι βρε AGE μου όλο το ξεχνάω..το θεωρώ δεδομένο επειδή στέλνει για ενήλικες..κρίμα..

Link to comment
Share on other sites

Θεέ μου τι εκπληκτικές τσάντες!

Αχ θα πάρω οπωσδήποτε!!!

 

 

http://www.pinklining.co.uk

 

Άσχετο αλλά αυτή η λίστα με τα e-shops με έχει ξεμυαλισει. Περιμένω κόσμο το βράδυ κι εγώ κάθομαι και ψάχνω σεντονάκια, φορμάκια και κορμάκια για το μωρό λες και θα γεννηθεί σε ένα μήνα και δεν προλαβαίνω.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Θεέ μου τι εκπληκτικές τσάντες!

Αχ θα πάρω οπωσδήποτε!!!

 

 

http://www.pinklining.co.uk

 

Άσχετο αλλά αυτή η λίστα με τα e-shops με έχει ξεμυαλισει. Περιμένω κόσμο το βράδυ κι εγώ κάθομαι και ψάχνω σεντονάκια, φορμάκια και κορμάκια για το μωρό λες και θα γεννηθεί σε ένα μήνα και δεν προλαβαίνω.

 

 

συγκρινε τιμες με αυτο το σαιτ,εχει και κωδικο για -10%

 

 

 

http://www.mummyandlittleme.co.uk/pink-lining-changing-bags-1950-0.html

 

 

αλλα κοιτα και αυτες τις τσαντες,απλα θεικες

 

 

http://www.mummyandlittleme.co.uk/pacapod-changing-bags-2557-0.html

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους σας διάβασα πολυλογούδες...

τα littlewoods ξέρουμε με τι στέλνουν ελλάδα??με ταχυδρομείο φαντάζομαι ε?

στην παραγγελία από gymboree χρειάζεται να πω να γράψουν "gift" για το τελωνείο ή μπα?

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

συγκρινε τιμες με αυτο το σαιτ,εχει και κωδικο για -10%

 

 

 

http://www.mummyandlittleme.co.uk/pink-lining-changing-bags-1950-0.html

 

 

αλλα κοιτα και αυτες τις τσαντες,απλα θεικες

 

 

http://www.mummyandlittleme.co.uk/pacapod-changing-bags-2557-0.html

 

Τέλειες!

Οι τιμές είναι σχεδόν οι ίδιες, απλά το site που μου πρότεινες έχει το 10% που δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο ποσοστό έκπτωσης. Συν οτι έχει 7 λίρες μεταφορικά, ενώ το http://www.pinklining.co.uk είναι 25 λίρες.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα littlewoods ξέρουμε με τι στέλνουν ελλάδα??με ταχυδρομείο φαντάζομαι ε?

 

Και γω κάτι τέτοιο φαντάζομαι. Τους έστειλα δε mail να δω τι παίζει με την παραγγελία μου και μου απάντησαν

 

"Dear Vasso,

 

 

Thanks for emailing us about your order.

 

I have referred your email to another department who will look into this and contact you as soon as they have more information.

Rest assured every effort is being made to resolve the issue for you as quickly as possible.

Thank you for your patience.

 

Kind Regards

 

Phil Hudson

Online Customer Care" :confused:

 

Έχε χάρη που μου έστειλε king regards ο κύριος Hudson....:D

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

επιτέλους σας διάβασα πολυλογούδες...

τα littlewoods ξέρουμε με τι στέλνουν ελλάδα??με ταχυδρομείο φαντάζομαι ε?

στην παραγγελία από gymboree χρειάζεται να πω να γράψουν "gift" για το τελωνείο ή μπα?

 

 

συνηθως οι μεγαλες εταιρειες δεν το κανουν γιατι ειναι παρανομο λεει.πες το,δεν χανεις κατι.η ισως να γραψουν λιγοτερη αξια....

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια!!! Να κάνω μια ερώτηση? όταν παραγγέλνετε από amazon.uk ηλεκτρικές συσκευές (για παράδειγμα θέλω να παραγγείλω ένα βραστήρα νερού) η συσκευασία έχει μετατροπέα για την πρίζα, ο βραστήρας θα είναι συμβατός με τις πρίζες μας ή θα πρέπει να αγοράσω μετατροπέα?

 

Ευχαριστώωωωωωω

 

:-)

Link to comment
Share on other sites

http://www.disneystore.co.uk/

 

Eχει ψωνίσει κάποια κοπέλα;

Στα μεταφορικά αναφέρει 31,95 λίρες για Ελλάδα. Ξέρει κάποια κοπέλα αν το ποσό αυτό είναι άσχετο από την παραγγελία; Δηλαδή αν πάρω 6 κομμάτια τα μεταφορικά παραμένουν τα ίδια;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Γεια!!! Να κάνω μια ερώτηση? όταν παραγγέλνετε από amazon.uk ηλεκτρικές συσκευές (για παράδειγμα θέλω να παραγγείλω ένα βραστήρα νερού) η συσκευασία έχει μετατροπέα για την πρίζα, ο βραστήρας θα είναι συμβατός με τις πρίζες μας ή θα πρέπει να αγοράσω μετατροπέα?

 

Ευχαριστώωωωωωω

 

:-)

 

Χρειάζεσαι μετρατροπέα. Οι πρίζες είναι Αγγλικές!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.disneystore.co.uk/

 

Eχει ψωνίσει κάποια κοπέλα;

Στα μεταφορικά αναφέρει 31,95 λίρες για Ελλάδα. Ξέρει κάποια κοπέλα αν το ποσό αυτό είναι άσχετο από την παραγγελία; Δηλαδή αν πάρω 6 κομμάτια τα μεταφορικά παραμένουν τα ίδια;

 

Νομίζω έχει ψωνίσει η maria_s και είχε πει πως τα μεταφορικά είναι τσιμπημένα.

Πολλά disney θα βρεις στο e-bay πάντως!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια!!! Να κάνω μια ερώτηση? όταν παραγγέλνετε από amazon.uk ηλεκτρικές συσκευές (για παράδειγμα θέλω να παραγγείλω ένα βραστήρα νερού) η συσκευασία έχει μετατροπέα για την πρίζα, ο βραστήρας θα είναι συμβατός με τις πρίζες μας ή θα πρέπει να αγοράσω μετατροπέα?

 

Ευχαριστώωωωωωω

 

:-)

 

θα πας σε ένα μαγαζί με ηλεκτρικά και θα ζητήσεις απλά έναν αντάπτορα. Κατά τα άλλα δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

ιντερνετικα δεν ξερω να βοηθησω...

αλλα...

εχω αγορασει υπεροχα ριχταρια με βαρυ,καλης ποιοτητας υφασμα απο ενα μαγαζι μονο με ριχταρια το οποιο ειναι στην Μητροπολεως λιγο πιο κατω απο την Μητροπολη,διπλα σχεδον στην τραπεζα Κυπρου...

Σε περιοδους εκπτωσεων εχω παρει ριχταρια για 3θεσιο ανετα με 30 ευρω το ενα!!

Εχει απιστευτη ποικιλια...

 

Τωρα για πιο φτηνα αλλα και πιο λεπτο υφασμα βαμβακερο-για καλοκαιρι τελεια εχω παρει απο τον Ανδρεαδη.

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ, τα πενισοπς δεν τα σκέφτηκα καθόλου.

 

Επειδή έχω μανία με τα ριχτάρια μιας και βαριέμαι εύκολα το σκηνικό και η πιο φτηνη λύση για αλλαγές είναι τα ριχτάρια, ψωνίζω πάντα από τον Ανδρεάδη όταν έχει εκπτώσεις ή βάζει προσφορές.

 

Δηλ., 12 μήνες τον χρόνο, πάντως αν με βγάλει ο δρόμος ίσως πάω στο μαγαζί στο Μοσχάτο, ίσως έχει καλύτερη ποικιλία.

 

AA!! όλες αταχτούλες είμασταν βλέπω!!

Εγώ έπαιρνα την καρέκλα έβαζα πάνω ένα σκαμπώ :shock: ανέβαινα πάνω στο ψυγείο και άνοιγα το ντουλάπι πάνω απο το ψυγείο και έτρωγα τα μπισκότα που μου τα έκρυβαν.. :mrgreen::mrgreen:

Και για να μην το καταλάβει η μαμά έβαζα στο κουτί τα Lego για να φαίνεται γεμάτο..

εχω φάει ξυλιές για αυτό..

 

 

Πολύ καλό αυτό με τα λέγκο, να μας κρατάς ενήμερες τι θα βάζει η κόρη σου όταν μεγαλώσει. Ναι λοιπόν, ας το παραδεχθούμε, είμαστε όλες ένα μάτσο βιόλες !!!!!!!!!!

http://www.disneystore.co.uk/

 

Eχει ψωνίσει κάποια κοπέλα;

Στα μεταφορικά αναφέρει 31,95 λίρες για Ελλάδα. Ξέρει κάποια κοπέλα αν το ποσό αυτό είναι άσχετο από την παραγγελία; Δηλαδή αν πάρω 6 κομμάτια τα μεταφορικά παραμένουν τα ίδια;

 

Βρε Ταμάρ, έχω ψωνισθεί και εγώ με τα ντισνευ στορς, αλλά είπα να το δώ μέσω ΜUM, στην επόμενη παραγγελία, αν το σκεφθείς βγαίνουν εκεί όλα τα μεταφορικά του ΜUM, οπότε κοτσάρεις και άλλα πράγματα για να ρεφάρεις.

 

Γεια!!! Να κάνω μια ερώτηση? όταν παραγγέλνετε από amazon.uk ηλεκτρικές συσκευές (για παράδειγμα θέλω να παραγγείλω ένα βραστήρα νερού) η συσκευασία έχει μετατροπέα για την πρίζα, ο βραστήρας θα είναι συμβατός με τις πρίζες μας ή θα πρέπει να αγοράσω μετατροπέα?

 

Ευχαριστώωωωωωω

 

:-)

 

Πολύ πρόσφατα αγόρασα από αμαζον την καφετιέρα τάσιμο για δώρο. Ούτε θυμήθηκα για την πρίζα, η φίλη μου απλώς άλλαξε την πρίζα, για να μην έχει μανούρα με τον μετατροπέα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Γεια!!! Να κάνω μια ερώτηση? όταν παραγγέλνετε από amazon.uk ηλεκτρικές συσκευές (για παράδειγμα θέλω να παραγγείλω ένα βραστήρα νερού) η συσκευασία έχει μετατροπέα για την πρίζα, ο βραστήρας θα είναι συμβατός με τις πρίζες μας ή θα πρέπει να αγοράσω μετατροπέα?

 

Ευχαριστώωωωωωω

 

:-)

 

αν πιάνουν τα χέρια σου (αλλιώς όλο και κάποιου θα πιάνουν) δεν είναι δύσκολο ακόμη και τα σούπερ έχουν σούκο. Θα πάρεις ένα σούκο θα ξεβιδώσεις την άγγλική και θα βάλεις τα καλώδια στην σούκο και ξεμπέρδεψες απο αντάπτορες.

Αν η μπρίζα βέβαια είναι μετασχηματιστής τότε μόνο αντάπτορα μπορείς να βάλεις!

Αν θελήσεις οδηγιες μπομπ μάστορα πες μου να σε πω.;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...