Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Το παρελαβες γιατι το ζητησα και εγω αλλα κι εγω δεν εχω παραλαβει τιποτα ενω ηταν να ερθει 9 Μαρτιου? τους εστειλες μαιλ η περιμενεις?

 

σημερα ηρθε χαρτακι να παω απο ΕΛΤΑ.Ελπιζω να ειναι αυτο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλέ καραμάρι μας πρόλαβες!!!

Αγαπητή agakir καλως ήρθες και καλά ψώνια.

Επίσης δες και αυτό http://www.javari.co.uk

το έχω προτείνει και άλλες φορές έχει κατ'εμέ πολύ καλές τιμές και δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα. Είναι στην οικογένεια του amazon και είναι πολύ αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάρες. Χάθηκα μερικές μέρες. Στεναχώριες μεγάλες περνώ. Έκλεψαν από εμένα και την μητέρα μου κοσμήματα από το σπίτι. Συνολικής αξίας περίπου 50.000 Ευρώ. Ηθικό δίδαγμα? Πάντα να κλειδώνεται τις πόρτες (αν όχι παραβιάζονται πολύ πολύ εύκολα), μην αφήνετε αγνώστους μες το σπίτι και προσοχή σε Γυφτοβουλγάρες...σόρυ για το οφ τόπικ.

Εντομεταξύ παρέλαβα από www.bodytalk.gr ρούχα για το γυμναστήριο. Όλα άψογα. Καλαμαράκι βάλτο στην λίστα μας.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ καραμάρι μας πρόλαβες!!!

Αγαπητή agakir καλως ήρθες και καλά ψώνια.

Επίσης δες και αυτό www.javari.co.uk

το έχω προτείνει και άλλες φορές έχει κατ'εμέ πολύ καλές τιμές και δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα. Είναι στην οικογένεια του amazon και είναι πολύ αξιόπιστο.

katinaki μου το javari δυστυχώς δεν στέλνει παιδικά στην Ελλάδα μόνο ενηλίκων δέχεται όμως Ελληνική πιστωτική (φυσικά):-D οπότε αν έχμε γνωστό στην Αγγλία επωφελούμαστε καθότι η ποιότητα και οι τιμές είναι άψογες :D:D

 

aggelomarios :D:Dαυτά τα συμπτώματα να τα κοιτάξεις :mrgreen::mrgreen::mrgreen: το πάθαινα και εγώ στο σαμιαμιδοκόριτσο μου και δες που κατάντησα :lol::lol:

 

όλες κάπως μαθαίνουμε εν καιρό, εγώ να δείς κοτσάνες που έλεγα:lol::lol: ....έβλεπα ebay και λάκιζα :lol::lol:

 

agakir καλώς ήρθες στην παρέα μας

 

η παραγγελία μου από το eastendcosmetics.co.uk. άφαντη όπως επίσης και ένα μαξιλάρι που παρήγγειλα για την μικρά από ένα νέο site :cry::cry: είμαι σίγουρη ότι είναι θέμα του εδώ ταχυδρομείου και θα χ@#τω σύντομα μαζί τους

 

επαναφέρω την ερώτηση γιατί μάλλον κανένας δεν την είδε :D:D

 

κανα site με οικονομικά σεντόνια και παπλωματοθήκες που να στέλνει Ελλάδα σε λογικές τιμές έχμε ?? ( για παιδικά ενδιαφέρομαι)

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάρες. Χάθηκα μερικές μέρες. Στεναχώριες μεγάλες περνώ. Έκλεψαν από εμένα και την μητέρα μου κοσμήματα από το σπίτι. Συνολικής αξίας περίπου 50.000 Ευρώ. Ηθικό δίδαγμα? Πάντα να κλειδώνεται τις πόρτες (αν όχι παραβιάζονται πολύ πολύ εύκολα), μην αφήνετε αγνώστους μες το σπίτι και προσοχή σε Γυφτοβουλγάρες...σόρυ για το οφ τόπικ.

Εντομεταξύ παρέλαβα από www.bodytalk.gr ρούχα για το γυμναστήριο. Όλα άψογα. Καλαμαράκι βάλτο στην λίστα μας.

 

 

Τουλαχιστον να ειναι μονο τετοιες οι χασουρες σας....

 

Εμεις τα βάζουμε σε θυριδα στην τραπεζα ελλαδος και οπωτε θελουμε κατι παμε και το βγαζουμε με την μαμα μου, εχουμε δυο κλειδια αλλα η θυριδα δεν ανοιγει μονο με το ενα θελει και τα δυο...;) οποτε και να το κλεψουν στη μια δεν παιζει...

 

θα το βαλω οκ!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ καλαμαράκι για την ενημέρωση για τις προπληρωμένες κάρτες. Κατιανάκι κρίμα για τα κοσμήματα αλλά και εγώ θα ήθελα να πω μια συμβουλή οφ τοπικ. Να τα κρύβετε καλά μέσα στο σπίτι σε σημεία που μόνο εσείς ξέρετε. Εγώ έτσι έσωσα τα δικά μου.

Link to comment
Share on other sites

katinaki μου το javari δυστυχώς δεν στέλνει παιδικά στην Ελλάδα μόνο ενηλίκων δέχεται όμως Ελληνική πιστωτική (φυσικά):-D οπότε αν έχμε γνωστό στην Αγγλία επωφελούμαστε καθότι η ποιότητα και οι τιμές είναι άψογες :D:D

 

aggelomarios :D:Dαυτά τα συμπτώματα να τα κοιτάξεις :mrgreen::mrgreen::mrgreen: το πάθαινα και εγώ στο σαμιαμιδοκόριτσο μου και δες που κατάντησα :lol::lol:

 

όλες κάπως μαθαίνουμε εν καιρό, εγώ να δείς κοτσάνες που έλεγα:lol::lol: ....έβλεπα ebay και λάκιζα :lol::lol:

 

agakir καλώς ήρθες στην παρέα μας

 

η παραγγελία μου από το eastendcosmetics.co.uk. άφαντη όπως επίσης και ένα μαξιλάρι που παρήγγειλα για την μικρά από ένα νέο site :cry::cry: είμαι σίγουρη ότι είναι θέμα του εδώ ταχυδρομείου και θα χ@#τω σύντομα μαζί τους

 

επαναφέρω την ερώτηση γιατί μάλλον κανένας δεν την είδε :D:D

 

κανα site με οικονομικά σεντόνια και παπλωματοθήκες που να στέλνει Ελλάδα σε λογικές τιμές έχμε ?? ( για παιδικά ενδιαφέρομαι)

 

 

εδω εισαι εσυ και μια καλησπερα δε λες.....???

 

θα σε βγάλω απο την κλικα κανονισε την πορεια σου κιουρια μου!!!!:-P

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ καλαμαράκι για την ενημέρωση για τις προπληρωμένες κάρτες. Κατιανάκι κρίμα για τα κοσμήματα αλλά και εγώ θα ήθελα να πω μια συμβουλή οφ τοπικ. Να τα κρύβετε καλά μέσα στο σπίτι σε σημεία που μόνο εσείς ξέρετε. Εγώ έτσι έσωσα τα δικά μου.

 

Παρακαλώ δεν κανει τιποτα και εγω ψάχνομαι να βγαλω δευτερη του συζήγου

 

Koρίτσια ευχαριστώ. Μάλλον θα το αποφύγω και θα πάρω το καρότσι από το itsababy.

 

Ταμαρ μου καλα θα κανεις....δεν ειναι και λιγα τα λεφτα που θα εδινες!

 

Link to comment
Share on other sites

εδω εισαι εσυ και μια καλησπερα δε λες.....???

 

θα σε βγάλω απο την κλικα κανονισε την πορεια σου κιουρια μου!!!!:-P

 

καλησπέρα καλησπέρα !!!!:D:D

την θές την καρτούλα σου και εσύ( και εγώ μαζί για το οφφ τοπικ ) σμουτς :D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνωμη κοριτσια επαιξε στο topic θεμα με προπληρωμενες???? Ενδιαφερομαι να βγαλω τουλαχιστον για τις αγορες εκτος paypal...κρατανε προμηθεια οι τραπεζες για τη χρηση???

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα καλησπέρα !!!!:D:D

την θές την καρτούλα σου και εσύ( και εγώ μαζί για το οφφ τοπικ ) σμουτς :D:D

 

 

Τουλαχιστον να την φαω και στο σωστο θεμα να αξιζει μωρε χαχαχα

:rolleyes::rolleyes:

 

Συγνωμη κοριτσια επαιξε στο topic θεμα με προπληρωμενες???? Ενδιαφερομαι να βγαλω τουλαχιστον για τις αγορες εκτος paypal...κρατανε προμηθεια οι τραπεζες για τη χρηση???

 

Ναι κρατανε αναλογα την τραπεζα

πχ η γιουρομπανκ κραταει για φορτιση απο 1εως 100 ευρω 1ευρω

για παραπανω εως 500ευρω 2 ευρω

και μετα παει στα 5ευρω

 

δεν λεει ειναι ακριβη αλλα με βολευει γιατι εκει εχουμε το ταμιευτηριο μας

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ σήμερα άνοιξα λογαριασμό στην Πειραιως και μου δώσανε κωδικούς για να ενεργοποιήσω την prepaid. Αχ κορίτσια δεν κρατιεμαι. Θέλω να ψωνίσω για το μπέμπη μου. Αρχικά καροτσάκι και μετά ρουχαλάκια. Θέλω ο,τι πιο trendy!!!

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,

 

σας διαβαζω λιγο καιρο τωρα και σας θαυμαζω για τις γνωσεις σας πανω στις ιντερνετικες αγορες.

θελω να μου πειτε καποια αξιοποστα site για την αγορα παιδικων παπουτσιων, αν στελνουν ελλαδα και αν γνωριζετε τι μεταφορικα χρεωνουν;

σας ευχαριστω εκ των προτερων....

Συγκεκριμενο σαιτ δεν ξερω αλλα αν πας στη λιστα με τα ε-σοπ που εχει συνηθως το καλαμαρακι η και καποιες αλλες κοπελες στο τελος διπλα στην υπογραφη τους θα βρεις πολλες πληροφοριες. Επισης δες και αυτο το λινκ, που ποσταραν τα κοριτσια σε αλλο τοπικ για να εισαι σιγουρη για σωστες αγορες.

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=67896

YAU0p2.png
Link to comment
Share on other sites

 

κανα site με οικονομικά σεντόνια και παπλωματοθήκες που να στέλνει Ελλάδα σε λογικές τιμές έχμε ?? ( για παιδικά ενδιαφέρομαι)

 

 

 

AGE ρίξε μια ματιά εδώ

http://www.thewhitecompany.com/category.aspx?id=1000793

 

Δεν έχω παραγγείλει και έχει μικρή ποικιλία σε παιδικά αλλά μπορεί κάτι να βρεις. Στέλνει Ευρώπη αλλά δεν ξέρω πόσα είναι τα μεταφορικά.

Σεντόνια και παπλωματοθήκες είχα πάρει τις προάλλες από το άμαζον για τα παιδιά της συνυφάδας μου. Κοίταξε και εκεί.

Επίσης δες σε e-bay και mytoys.com

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

katinaki μου το javari δυστυχώς δεν στέλνει παιδικά στην Ελλάδα μόνο ενηλίκων δέχεται όμως Ελληνική πιστωτική (φυσικά):-D οπότε αν έχμε γνωστό στην Αγγλία επωφελούμαστε καθότι η ποιότητα και οι τιμές είναι άψογες :D:D

 

aggelomarios :D:Dαυτά τα συμπτώματα να τα κοιτάξεις :mrgreen::mrgreen::mrgreen: το πάθαινα και εγώ στο σαμιαμιδοκόριτσο μου και δες που κατάντησα :lol::lol:

 

όλες κάπως μαθαίνουμε εν καιρό, εγώ να δείς κοτσάνες που έλεγα:lol::lol: ....έβλεπα ebay και λάκιζα :lol::lol:

 

agakir καλώς ήρθες στην παρέα μας

 

η παραγγελία μου από το eastendcosmetics.co.uk. άφαντη όπως επίσης και ένα μαξιλάρι που παρήγγειλα για την μικρά από ένα νέο site :cry::cry: είμαι σίγουρη ότι είναι θέμα του εδώ ταχυδρομείου και θα χ@#τω σύντομα μαζί τους

 

επαναφέρω την ερώτηση γιατί μάλλον κανένας δεν την είδε :D:D

 

κανα site με οικονομικά σεντόνια και παπλωματοθήκες που να στέλνει Ελλάδα σε λογικές τιμές έχμε ?? ( για παιδικά ενδιαφέρομαι)

 

 

 

Age εγω ειχα παρει παπλωματοθηκες απο mytoys.de καλη ποιοτητα και τιμη. Ειχα παρει κι αλλα πραγματα (παπλωμα, μπλουζακια κ.α)

Μεταφορικα 15 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη κοριτσια επαιξε στο topic θεμα με προπληρωμενες???? Ενδιαφερομαι να βγαλω τουλαχιστον για τις αγορες εκτος paypal...κρατανε προμηθεια οι τραπεζες για τη χρηση???

Για να αποφύγω την προμήθεια στις προπληρωμένες έχω κάνει το εξής: άνοιξα έναν δεύτερο λογαριασμό στην Άλφα, τον συνέδεσα με την ήδη υπάρχουσα visa μου (χρεωστική κάρτα) και τον έκανα πρωτεύον. Το ότι είναι πρωτεύον σημαίνει ότι όταν δίνω τον αριθμό της κάρτα μου για μια πληρωμή, τραβιούνται χρήματα από τον πρωτεύοντα λογαριασμό. Και τους δύο λογαριασμούς μπορώ να τους χειρίζομαι μέσω ιντερνετ. Οπότε όταν θέλω να αγοράσω κάτι, μεταφέρω το αντίστοιχο ποσό μέσω e-banking από τον έναν λογαριασμό στον άλλον (στον πρωτεύοντα) και κάνω την πληρωμή. Έτσι η visa μου φαίνεται να έχει κάθε φορά έχει μόνο τα χρήματα που απαιτούνται για την συγκεκριμένη αγορά και δεν πληρώνω καμιά προμήθεια στην τράπεζα. Μπορεί να ακούγεται περίπλοκο, αλλά η διαδικασία είναι απλή.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...