Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μας αφηνουν και να το ζητας οταν δεν σου το αφηνουν, γιατι λειτουργει οπως το δικο τους. αν ζητησεις κατι καποια στιγμη απο ενα πωλητη, θα μετρησει παρα πολυ το σκορ σου. βεβαια πλεον οι πωλητες δεν μπορουν να μας αφηνουν ουδετερα ή αρνητικα, αλλα οσο πιο πολλα καλα σχολια εχεις, τοσο το καλυτερο.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω αγορασα αυτα απο αμαζον αλλα προσοχη δεν στελνουν ελλαδα πρεπει να σταλουν σε αγγλικη διευθυνση και κανουν γυρω στις 2-3 βδομαδες αποστολη αλλα συμφερουν πολυ

 

 

Που είδες ότι δεν στέλνουν Ελλάδα? το βάζω στο καλάθι και δεν μου βγάζει πρόβλημα....και μάλιστα με δωρεάν μεταφορικά;)

Link to comment
Share on other sites

καλα οι πωλητες μας αφηνουν feedback???? δε το ηξερα καλε!!!!

 

Βρε γατούλα, είσαι φοβερή !!!!!!!!!!!

 

Αφού έχει γραφτεί ότι αν έχεις καλό feedback σαν αγοραστής, μπορείς να 'ψήσεις' έναν πωλητή που δεν στέλνει Ελλάδα να σου στείλει. Νομίζω ότι έχει αναφερθεί πολλές φορές στο τόπικ, είναι το ατού σου για να τον πείσεις.

 

(Δεν κοροιδεύω, εντάξει, μην παρεξηγηθούμε κιόλας, μου αρέσει η στίξη σου, είναι πολύ εκφραστική!!!!!)

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια, για πειτε μου ειναι καλο αυτο http://www.amazon.co.uk/Braun-Thermoscan-IRT-3020-Thermometer/dp/B001Q3LWKW ??? δεν θελω να δωσω πανω απο 30-35 ευρουλακια, εχω αλλα 2 τετοια αυτιου που βγηκαν μαπα...

το εχει παρει καμια σας???

πλιζ χελπ ειμαι στο τσακ να το παρω, εχω τον μικρο με πυρετο κ δεν με αφηνει ο ταρζαν καθολου να του βαζω το κανονικο θερμομετρακι.. τη νυχτα πηγε να το πεταξει κατω απο τα νευρα του..γαργαλιεται κιολασ..

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α, καποια κοπελα ρωτησε για το σαιτ bonprix.gr, το εχει κ σε αλλες χωρες, η μαμα μου που μενει Ουκρανια πηρε πολλες φορες απο εκει, εχει ωραια μαγιο λεει..απλα μου ειπε οτι πρεπει να κοιταμε τα σχολια κατω απο καθε ρουχο, αλλα στο ελληνικο σαιτ δεν ειδα σχολια, μαλλον δεν πολυαγοραζουν εκει..

οποια κοπελα θελει να αγορασει κατι ακριβουτσικο, ας μου δωσει το λινκ μηπως το βρω στο ρωσικο σαιτ να της πω τα σχολια...

αυταααααααααα...

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια, για πειτε μου ειναι καλο αυτο http://www.amazon.co.uk/Braun-Thermoscan-IRT-3020-Thermometer/dp/B001Q3LWKW ??? δεν θελω να δωσω πανω απο 30-35 ευρουλακια, εχω αλλα 2 τετοια αυτιου που βγηκαν μαπα...

το εχει παρει καμια σας???

πλιζ χελπ ειμαι στο τσακ να το παρω, εχω τον μικρο με πυρετο κ δεν με αφηνει ο ταρζαν καθολου να του βαζω το κανονικο θερμομετρακι.. τη νυχτα πηγε να το πεταξει κατω απο τα νευρα του..γαργαλιεται κιολασ..

 

kai εμεις της Braun εχουμε, ειμαστε μεχρι τωρα πολυ ικανοποιημενοι, μαλιστα με βολεψε απιστευτα και με τα δυο μωρουλια...τι εννοεις βγηκαν μαπα??της ιδιας εταιριας??παντως η τιμη σουπερ...εγω το ακριβοπληρωσα στο χωριο μου...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, θέλω ένα θερμόμετρο κουζίνας, για ζαχαροπλαστική και για τον φούρνο (ψητά και γλυκά), κατά προτίμηση, δύο σε ένα, αν όχι, άντε να πάρω δύο. Είχα δεί στο Cookshop

 

http://www.cookshop.gr/Products.aspx?nodeSerial=001001001002003008&nodeId=134

 

αλλά μου είχαν φανεί 'τσιμπημένα'. Μήπως έχει πάρει κάποια από εσάς ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

kai εμεις της Braun εχουμε, ειμαστε μεχρι τωρα πολυ ικανοποιημενοι, μαλιστα με βολεψε απιστευτα και με τα δυο μωρουλια...τι εννοεις βγηκαν μαπα??της ιδιας εταιριας??παντως η τιμη σουπερ...εγω το ακριβοπληρωσα στο χωριο μου...

οχι της μπραουν, ειχα ενα AVG νομιζω το πηρα 40 ε κ ενα πιο παλια πριν γεννησω απο το λητω, παλι γνωστη μαρκα, λεω οτι ειναι μαπα γιατι δεν δειχναν σωστη θερμοκρασια, οταν π.χ. το παιδι ψηνοταν στο πυρετο το ενα εδειχνε 37,3 το αλλο 38, ενω ειχε 39,8 :shock:..μεγαλη αποκλιση..καθε φορα διαφορετικες μετρησεις..το πηρα δωρο το AVG στη κολλητη μου, ε σημερα που ηταν το μωρο της ζεστο το εβαλε κ εδειχνε 36,8, εχω το κανονικο εδειξε 38,2..οποτε λεω μην τη πατησω παλι..

ποιο μοντελο εχεις, spyni?????????????

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, θέλω ένα θερμόμετρο κουζίνας, για ζαχαροπλαστική και για τον φούρνο (ψητά και γλυκά), κατά προτίμηση, δύο σε ένα, αν όχι, άντε να πάρω δύο. Είχα δεί στο Cookshop

 

http://www.cookshop.gr/Products.aspx?nodeSerial=001001001002003008&nodeId=134

 

αλλά μου είχαν φανεί 'τσιμπημένα'. Μήπως έχει πάρει κάποια από εσάς ?

 

 

 

Για ριξε μια ματιά και αν δεν βρεις κατι ψάξε τις μάρκες που εχει το cookshop

 

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_i_0?rh=k%3Afood+thermometer%2Ci%3Akitchen&keywords=food+thermometer&ie=UTF8&qid=1299704032#/ref=sr_nr_p_6_3?rh=k%3Afood+thermometer%2Cn%3A11052681%2Cp_6%3AA3P5ROKL5A1OLE&bbn=11052681&keywords=food+thermometer&ie=UTF8&qid=1299704045&rnid=367777011

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μόλις έκανα παραγγελία από eastendcosmetics.Έχει τεράστια διαφορά σε τιμές για οδοντόβουρτσες,οδοντόπαστες,αφρούς ξυρίσματος.Πριν κάποιες μέρες κάποια κοπέλα έγραψε πως παρήγγειλε και αναρωτιέμαι πόσες περίπου μέρες κάνουν να έρθουν;

Εγώ παρήγγειλα στις 4/3 και σήμερα έλαβα ειδοποιητήριο να πάω να παραλάβω συστημένο. Μάλλον αυτό είναι, δεν περιμένω κάτι άλλο.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια, για πειτε μου ειναι καλο αυτο http://www.amazon.co.uk/Braun-Thermoscan-IRT-3020-Thermometer/dp/B001Q3LWKW ??? δεν θελω να δωσω πανω απο 30-35 ευρουλακια, εχω αλλα 2 τετοια αυτιου που βγηκαν μαπα...

το εχει παρει καμια σας???

πλιζ χελπ ειμαι στο τσακ να το παρω, εχω τον μικρο με πυρετο κ δεν με αφηνει ο ταρζαν καθολου να του βαζω το κανονικο θερμομετρακι.. τη νυχτα πηγε να το πεταξει κατω απο τα νευρα του..γαργαλιεται κιολασ..

Εγώ έχω πάρει αυτό της Braun και το θεωρώ μακράν την καλύτερη αγορά που έχω πραγματοποιήσει το τελευταίο εξάμηνο (από άποψη ποιότητας αλλά και τιμής σε σχέση με Ελλάδα).

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ παρέλαβα από αυτόν τον πωλητή. Πήρα αυτά τα 2 φορέματα για την δικιά μου βαφτιστήρα

http://cgi.ebay.co.uk/Bonnie-Jean-Navy-Sailor-Dress-2-3-4-5-6-6X-years-/250769467584?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item800ff45181

 

http://cgi.ebay.co.uk/Bonnie-Jean-Summer-Dress-Gypsy-Style-Bolero-4-5-6-6X-Yr-/250774265442?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item8010055a61

 

Το πρώτο είναι απίθανο με τέλεια ραφή και πολύ καλό ύφασμα (η μαμά μου ξέρει από μοδιστρική και υφάσματα).

 

Άσε φωτιές άναψαν βραδυάτικα:P:p:p. Πάλι θα στραβωθώ μπροστά στο PC

 

Αχ, μωρέ Ελε ......... Άμα λέω εγώ ότι είστε ανάφτρες !!!!!!!!!! Είπα να περιμένω να δώ τι θα βγάλει αυτός ο πωλητής ακόμα - τον έχω αποθηκευμένο, χι, χι, χι - αλλά δεν συγκρατήθηκα και πήρα αυτό

 

http://cgi.ebay.co.uk/Bonnie-Jean-Navy-Sailor-Dress-2-3-4-5-6-6X-years-/250769467584?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item800ff45181

 

Βέβαια, πότε θα το βάλει η μικρή είναι μια εύλογη απορία, γιατί για φέτος δεν το κόβω, αλλά πολύ μου αρέσει ...

 

 

Ευχαριστώ πολύ !!! Λέω, μήπως έχει πάρει κάποια, να πει αν είναι ευχαριστημένη.

 

Δεν είναι σούπερ να ψωνίζεις από το ζεστό σου σπιτάκι σχεδόν ότι χρειάζεσαι, σε σούπερ τιμές ? Ευχαριστώ για άλλη μια φορά τον Θεό του Ιντερνετ και τις ευγενείς συμφορουμίτισες του τόπικ εδώ !!!!!!!!!!!!

 

Ι love you all !!!!!!!!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτό της Braun και το θεωρώ μακράν την καλύτερη αγορά που έχω πραγματοποιήσει το τελευταίο εξάμηνο (από άποψη ποιότητας αλλά και τιμής σε σχέση με Ελλάδα).

 

αχ, χιλια ευχαριστω μααντον, αυτο θα παρω, τελος..

 

ουπς, με το ebaymania, στη καρτα εχουν μεινει μονο 13 ευρω, πρεπει να περιμενω να γινουμε λιγο καλυτερα να παω να τη φορτωσω..γιατι αμα παει ο αντρας μου και παρει το χαρτακι με τελευταιες κινησεις λογαριασμου, δεν το γλυτωνουμε το εγκεφαλικουλι..:oops::oops::oops:

 

μια τελευταια ερωτησουλα, τα μεταφορκα δωρεαν εβαλες, ε???ποσες μερες εκανε να ερθει???

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια...

στις 8 Μαρτιου ειχα estimate delivery ενος θερμομετρου medisana απο amazon.co.uk...μεσω royal mail.Δενε χω παραλαβει ακομη

Να περiμενω μεχρι Παρασκευη λετε κι αν δεν ερθει να στειλω μεηλ???

Εντωμεταξυ μια κρεμαστρα 4 λιρων ειχε estimate delivery 9 Μαρτιου και ηρθε μια χαρα...

Να του ριξω κι ενα κραξιματακι που στελνουν με απλο ταχυδρομειο αντικειμενο κοστους σχεδον 45 ευρω κι ακομη το περιμενω??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α, καποια κοπελα ρωτησε για το σαιτ bonprix.gr, το εχει κ σε αλλες χωρες, η μαμα μου που μενει Ουκρανια πηρε πολλες φορες απο εκει, εχει ωραια μαγιο λεει..απλα μου ειπε οτι πρεπει να κοιταμε τα σχολια κατω απο καθε ρουχο, αλλα στο ελληνικο σαιτ δεν ειδα σχολια, μαλλον δεν πολυαγοραζουν εκει..

ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΕΙΑ ΕΧΩ,ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΑΡΑΓΚΕΙΛΑ ΠΟΛΛΑ ΡΟΥΧΑ ΑΠ ΤΟ BONPRIX ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ,ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΟΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΑ.ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ,ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΝΑΓΡΑΦΟΜΕΝΑ?ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΣΧΟΛΙΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕς ΦΟΡΜΕς ΚΑΙ ΜΑΛΟΝ ΤΗ ΠΑΤΗΣΑ,ΕΓΩ ΔΛΔ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 48 Η LARGE Σ ΑΥΤΑ ΤΙ ΘΑ ΦΟΡΑΩ?]

Link to comment
Share on other sites

εγω παραγκειλα χτες.κι εμενα μ αρεσαν οσα ειχε απο ποιοτητα και τιμες,οσο τουλαχιστον δειχνουν στις φωτο.ακομα δε τα χω παραλαβει για να σου πω τι παιζει κι ειναι πρωτη φορα που ψωνιζω ετσι.εμενα παλι μου στειλαν οχι ενα αλλα 7 μαιλ οτι πηραν τη παραγκελεια,τους πηρα τηλ.σταθερο ευτυχως γιατι θα στελναν κατα δικο τους λαθος την ιδια παραγκελεια 7 φορες.μηπως ξερεις απο τα νουμερα του?ακουσα οτι εχει μεγαλες φορμες στα νουμερα και ανχωθηκα μαλον για επιστροφη τα βλεπω.φοβαμαι μη μου ειναι τεραστια,την εχω πατησει με το λαρεντουτ,ηταν για δυο σα κι εμενα.φοραω 48 ελληνικο η λαρτζ τι νουμερο επρεπε να παραγκειλω απο κει μηπως ξερεις?

Επεξεργάστηκαν by ρ1ρ1
το χω ξαναγραψει
Link to comment
Share on other sites

εγω παραγκειλα χτες.κι εμενα μ αρεσαν οσα ειχε απο ποιοτητα και τιμες,οσο τουλαχιστον δειχνουν στις φωτο.ακομα δε τα χω παραλαβει για να σου πω τι παιζει κι ειναι πρωτη φορα που ψωνιζω ετσι.εμενα παλι μου στειλαν οχι ενα αλλα 7 μαιλ οτι πηραν τη παραγκελεια,τους πηρα τηλ.σταθερο ευτυχως γιατι θα στελναν κατα δικο τους λαθος την ιδια παραγκελεια 7 φορες.μηπως ξερεις απο τα νουμερα του?ακουσα οτι εχει μεγαλες φορμες στα νουμερα και ανχωθηκα μαλον για επιστροφη τα βλεπω.φοβαμαι μη μου ειναι τεραστια,την εχω πατησει με το λαρεντουτ,ηταν για δυο σα κι εμενα.φοραω 48 ελληνικο η λαρτζ τι νουμερο επρεπε να παραγκειλω απο κει μηπως ξερεις?

καλημερα σας,

 

θα ηθελα να ρωτησω αν εχετε ψωνισει απο αυτο το ηλεκτρονικο καταστημα

http://www.bonprix.gr/bg/home.htm;jsessionid=AC5986881D2E73DB3C7424018F264EF6

 

ψαχνωντας για ελληνικα sites επεσα τυχαια πανω σε αυτο. Το οποιο μου κινησε το ενδιαφερον γιατι εχει πολυ ωραια κομματια σε λογικες τιμες.

 

Ο ενδοιασμος μου ειναι οτι ενω εκανα εγγραφη των στοιχειων μου για να ανοιξω λογαριασμο και ενω μου εγραψε οτι θα παρετε ενα μηνυμα στο ηλεκτρονικο σας ταχυδρομειο με τις οδηγιες ενεργοποιησης του λογαριασμου εγω τετοιο μηνυμα δεν πηρα ποτε. Και αναρωτιεμαι μηπως τελικα εχει κλεισει το ηλεκτρονικο αυτο καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Που είδες ότι δεν στέλνουν Ελλάδα? το βάζω στο καλάθι και δεν μου βγάζει πρόβλημα....και μάλιστα με δωρεάν μεταφορικά;)

στο καλαθι μπαινει μια χαρα......οταν προχωρας την παραγγελια μεχρι τελος σου βγαζει με ωραια κοκκινα γραμματα οτι το συγκεκριμενο προιον δεν στελνεται στη συγκεκριμενη διευθυνση............:-(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!

ΚΑΛΑΜΑΡΙ κλπ κλπ

1.ανακαλυψα οτι εχω ηδη θετικο φιντμπακ απο μερικους χαχαχαχχα

2.πως λεω στους υπολοιπους καντε φιντμπακ?????? στα ευκολα τα χανω, για βοηθεια?????

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!

ΚΑΛΑΜΑΡΙ κλπ κλπ

1.ανακαλυψα οτι εχω ηδη θετικο φιντμπακ απο μερικους χαχαχαχχα

2.πως λεω στους υπολοιπους καντε φιντμπακ?????? στα ευκολα τα χανω, για βοηθεια?????

 

Παω στο my-ebay, στα won-purchased και στο αντικείμενο για το οποίο θέλω να ζητήσω feedback, τέρμα δεξιά κάτω από το actions, κλικάρω more actions και μετα κάνω contact seller. Στην επόμενη σελίδα, στο Select Topic, επιλέγω other και του γράφω μύνημα ...............

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!!!!!!!!!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για τη διακιά μου από τον ίδιο πωλητη πήρα αυτά τα τρία κομμάτια και είναι τέλεια. Μάλιτσα ο πωλητής έχει κατεβάσει και τα μεταφορικά του γιατί τότε ήταν 7 ευρώ. Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Καταπληκτική ποιότητα ρούχων!!!

http://cgi.ebay.co.uk/Rare-Editions-Summer-Capri-Set-12-18-24-months-/250772526761?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item801000da3a

http://cgi.ebay.co.uk/Rare-Editions-Pink-Sailor-Capri-Set-12-18-24-months-/250779980660?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item8010123c3e

http://cgi.ebay.co.uk/Bonnie-Jean-Sailor-Capri-Set-3-6-9-12-1-8-24-mths-/250783165552?pt=Girl_s_Clothing&var=&hash=item8010194d8a

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια...

στις 8 Μαρτιου ειχα estimate delivery ενος θερμομετρου medisana απο amazon.co.uk...μεσω royal mail.Δενε χω παραλαβει ακομη

Να περiμενω μεχρι Παρασκευη λετε κι αν δεν ερθει να στειλω μεηλ???

Εντωμεταξυ μια κρεμαστρα 4 λιρων ειχε estimate delivery 9 Μαρτιου και ηρθε μια χαρα...

Να του ριξω κι ενα κραξιματακι που στελνουν με απλο ταχυδρομειο αντικειμενο κοστους σχεδον 45 ευρω κι ακομη το περιμενω??

μαρσολαν μπορει να εφυγαν απο διαφορετικη αποθηκη...εγω θα ελεγα να περιμενεις...λογικα θα ειναι στο ταχυδρομειο...λογω καιρου θα καθυστερησαν...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι feedbak ? (πεταχτηκα κ εγω..)

 

καπου σε καποια σελιδα μια κοπελα ειχε βαλει τη δ/.νση καποιων μεταφραστικων προγραμματων εκτος του google. μηπως μπορει να τα ξαναβαλει γιατι δεν βρισκω σελιδα?

thnk's

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...