Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

tatianaki μου μια αλλη φορα η φιλη ρανια με βοηθησε παρα παρα πολυ ενα ολοκληρο βραδυ ασχοληθηκε μαζι μου και πραγματικα την ευχαριστω μεσα απο τη καρδια μου μακαρι να βρω τροπο να το ανταποδωσω ειλικρινα. τωρα εγω εχω γραφτει το paypal ολα οκ ενεργοποιησα το λογαρισμο τουλαχιστον ετσι νομιοζω αλλα εγω δεν εχω πιστωτικη καρτα εχω καρτα απο λογαριασμο καταθεσεων μεχρι στιγμης δε μου εχει ζητηθει ο αρ. λογαριασμου της καρτας τωρα εχω δε ξερω απο αυτα και αγγλικα μου δεν βοηθαν καθολου ξερεις να μου πεις αν κανω καποια αγορα εκεινη την ωρα θα μου ζητηθει ο αρ. καρτας? ξερεις να με βοηθησεις???

χαρα μου, εγω εχω χρονια παυπαλ, δεν αγοραζω ποτε απο ιντερνετ αμα δεν εχει παυπαλ.. εγω εχω καρτα στη Πειραιως, ειναι κ στο ονομα του αντρα μου, ηταν παλια η καρτα μισθοδοσιας του, πηγα ρωτησα μου ειπαν κανενα προμπλεμ ειναι ταυτοχρονα και προπληρωμενη..οποτε βρηκα την ησυχια μου..

εγω σε τι μπορω να σε βοηθησω???? ευχαριστως!!

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω του γιου μου το ειχα παρει απο τα τζαμπο και μας ειχε βγει καλο. μετα μπορεις να κοιταξεις στο Μουστακα και στα perfectoys που εχουν δωρεαν μεταφορικα πανω απο τα 30 ευρω και -10% στα μελη τους

 

ποδηλατάκι εγώ πήρα από εδώ:

http://www.babynet.gr/prointa/09_diaskedasi_02.htm

 

δεν εχει φωτο από αυτό που πήρα, ειναι ποδηλατάκι-σκουτεράκι με τέντα από πάνω για τον ηλιο και μια μικρή μπαγκαζιέρα πίσω, το πήρα 80 ευρώ.

από το συγκεκριμένο κατάστημα εχω πάρει κρεββατάκι, αλλαξιέρα και καθισματάκι αυτοκινήτου για τον γιο μου, εχει πολύ καλες τιμές και πολύ καλη εξυπηρέτηση

 

chatzico εμείς είχαμε πάρει πέρισυ ποδηλατάκι από το άμαζον και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι!Ήταν smart trike και θα το έχουμε μέχρι να πάει 3 η μικρή πιστεύω....είναι πολύ καλό!!!!

 

Αυτά του τζαμπο είναι τελείως ψεύτικα...

 

chatziko εγώ είχα πάρει αυτό απ το άμαζον περίπου 42 λίρες χωρίς μεταφορικά φυσικά. Το είχε σε προσφορά. Δυστυχώς απ όσο βλέπω δεν το διαθέτει για την ώρα. Να φανταστείς ένα σχεδόν ίδιο μοντέλο το πουλάνε στο τζάμπο περίπου 120 Ευρώ..... Είναι γερή κατασκευή μεταλλική με λωρίδα λάστιχο στις ρόδες και τέντα για τον ήλιο. Απ όσο βλέπω θα κρατήσει καιρό.

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002LT49IC/ref=oss_product

 

Εμείς έχουμε αυτό

http://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-1290200-Plus-Pink/dp/B001TWVXEK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1299241241&sr=1-1

 

και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Είναι μια χαρά σταθερό, το έχω βολτάρει σε ανώμαλους δρόμους, πάνω-κάτω πεζοδρόμια, μες την κίνηση και περπατώντας μεγάλη απόσταση και δεν εχω κανένα πρόβλημα. Το χουμε από το καλοκαίρι και δυστυχώς η μάνα μου το πήρε απ το jumbo με 100 ευρώ. Ακόμα τόσο έχει δηλαδή. Χτύπα το!

 

και εμεις ακριβως το ιδιο..και εμεις το εχουμε καταευχαριστηθει και μαλιστα σε πολυ ασχημους δρομους, και μαλιστα και σε εμας το πηρε η μαμα μου με 100 απο τζαμπο...και η δικη μου συμβουλη ειναι να το αρεις απο αμαζον...πολυ καλη η τιμη!!!

 

Εγω παντως πηρα το ροζ το ακριβο του τζάμπο με 50ευρω και αποδειχθηκε σκυλι στις ταρζανιες της μικρης, τα ποιο φθηνα που λες των 20 ευρω ειναι οντως ψευτικα

 

Cornilia, zouzoynel, kelli79, ΜΑΡΙΤΑ, sophie s, ravT, spyni, kalamaraki, σας ευχαριστώ όλες πολύ, για την άμεση ανταπόκριση.

 

Τελικά κατέληξα να συνοδεύσω την μαμά μου στο μεγάλο ΤΖΑΜΠΟ του Πειραιά και αν δεν βρεί κάτι να της αρέσει εκεί, θα αποτανθώ στο παλιό, καλό ΑΜΑΖΟΝ !!!! Είναι και λίγο ασυγκράτητη βλέπετε, το θέλει σώνει και ντε για τις 8 Μαρτίου, που είναι η γιορτή του Ερμάκου.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

KORITSIA να ρωτησω κατι..θελω να παρω για τα πιτσιρικια ανοιξιατικα ρουχα απο το mandco αλλα βλεπω οτι δεν εχει μεγαλη ποικιλια...οσες το εχετε κατα καιρους παρακολουθησει, ειναι λογω εκπτωσεων η γενικα εχει λιγα κομματια ως προς τις επιλογες??

 

καμια που να ξερει???

Link to comment
Share on other sites

χαρα μου, εγω εχω χρονια παυπαλ, δεν αγοραζω ποτε απο ιντερνετ αμα δεν εχει παυπαλ.. εγω εχω καρτα στη Πειραιως, ειναι κ στο ονομα του αντρα μου, ηταν παλια η καρτα μισθοδοσιας του, πηγα ρωτησα μου ειπαν κανενα προμπλεμ ειναι ταυτοχρονα και προπληρωμενη..οποτε βρηκα την ησυχια μου..

εγω σε τι μπορω να σε βοηθησω???? ευχαριστως!!

 

 

εμενα η καρτα ειναι απο την εθνικη δηλαδη θα παω στην εθνικη θα τους πω οτι θελω να πληρωνω paypal για συναλλαγες μεσω ιντερνετ και θα μου το φτιαξουν αυτοι???? πεσ μου ναι να χαρω:D:D:D:D

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites

KORITSIA να ρωτησω κατι..θελω να παρω για τα πιτσιρικια ανοιξιατικα ρουχα απο το mandco αλλα βλεπω οτι δεν εχει μεγαλη ποικιλια...οσες το εχετε κατα καιρους παρακολουθησει, ειναι λογω εκπτωσεων η γενικα εχει λιγα κομματια ως προς τις επιλογες??

 

Έχω πάρει δύο φορές πράγματα από το ΜΑΝΤΚΟ αλλά νομίζω ότι γενικά, δεν έχει και την τρελή ποικιλία. Τελευταία, δεν έχω δεί τι έχει φέρει, αλλά, ίσως είναι και λίγο νωρίς ακόμα για να έχει όλη την συλλογή. Ίσως κάποια καλύτερη πελάτισσα έχει κάτι παραπάνω να σου πεί. Πάντως η αναλογία τιμής - ποιότηας είναι σούπερ, έχω πάρει τσερτ της μικρής, το πλένω και το βάζω στεγνωτήριο (ανάποδα) πολύ συχνά και δεν έχει πάθει τίποτα !!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα η καρτα ειναι απο την εθνικη δηλαδη θα παω στην εθνικη θα τους πω οτι θελω να πληρωνω paypal για συναλλαγες μεσω ιντερνετ και θα μου το φτιαξουν αυτοι???? πεσ μου ναι να χαρω:D:D:D:D

δεν νομιζω οτι πρεπει να πας καπου, κανεις εγγραφη στο παυπαλ κ σου λεει εκει να δωσεις τα στοιχεια της καρτας σου, συμπλειρωνεις ολα τα στοιχεια κ εισαι ετοιμη..μετα απο 3-4 μερες περνεις τηλ στη τραπεζα ( αμα δεν εχεις e-banking), τους εξηγεις οτι ανοιξες λογαριασμο παυπαλ με τη καρτα που εχεις απο τη τραπεζα τους κ σου δινουν καποιο αριθμο, το περνας κ αυτο στο παυπαλ κ τελος.. μετα οταν θα θελεις να αγορασεις κατι, θα διαλεγεις παυπαλ , θα δινεις μονο το εμαιλ σου και το πιν σου ( απο το παιπαλ ), οχι τα στοιχεια της καρτασ..

ελπιζω να τα ειπα καλα, περασαν κ καποια χρονια που το εκανα...;)

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι πρεπει να πας καπου, κανεις εγγραφη στο παυπαλ κ σου λεει εκει να δωσεις τα στοιχεια της καρτας σου, συμπλειρωνεις ολα τα στοιχεια κ εισαι ετοιμη..μετα απο 3-4 μερες περνεις τηλ στη τραπεζα ( αμα δεν εχεις e-banking), τους εξηγεις οτι ανοιξες λογαριασμο παυπαλ με τη καρτα που εχεις απο τη τραπεζα τους κ σου δινουν καποιο αριθμο, το περνας κ αυτο στο παυπαλ κ τελος.. μετα οταν θα θελεις να αγορασεις κατι, θα διαλεγεις παυπαλ , θα δινεις μονο το εμαιλ σου και το πιν σου ( απο το παιπαλ ), οχι τα στοιχεια της καρτασ..

ελπιζω να τα ειπα καλα, περασαν κ καποια χρονια που το εκανα...;)

Η Εθνική δεν υποστηρίζει παυ παλ στις κάρτες της.Πρέπει να δεις αλλού πχ Πειραιως.

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει δύο φορές πράγματα από το ΜΑΝΤΚΟ αλλά νομίζω ότι γενικά, δεν έχει και την τρελή ποικιλία. Τελευταία, δεν έχω δεί τι έχει φέρει, αλλά, ίσως είναι και λίγο νωρίς ακόμα για να έχει όλη την συλλογή. Ίσως κάποια καλύτερη πελάτισσα έχει κάτι παραπάνω να σου πεί. Πάντως η αναλογία τιμής - ποιότηας είναι σούπερ, έχω πάρει τσερτ της μικρής, το πλένω και το βάζω στεγνωτήριο (ανάποδα) πολύ συχνά και δεν έχει πάθει τίποτα !!!

 

σε ευχαριστω πολυ!!!ισως περιμενω λιγο ακομα....αληθεια τι ειναι τσερτ??

Link to comment
Share on other sites

εμενα η καρτα ειναι απο την εθνικη δηλαδη θα παω στην εθνικη θα τους πω οτι θελω να πληρωνω paypal για συναλλαγες μεσω ιντερνετ και θα μου το φτιαξουν αυτοι???? πεσ μου ναι να χαρω:D:D:D:D

 

Έχω βγάλει την προπληρωμένη της Πειραιώς και δεν θυμάμαι να ήταν κάτι ιδιαίτερα δύσκολο να γραφτώ στο πειπαλ. Το έκανα πριν 4 μήνες για την ακρίβεια, απ' ότι θυμάμαι αφού άνοιξα λογαριασμό στην Πειραιώς και ζήτησα κωδικούς για e-banking, ακολούθησα τις οδηγίες στο φυλλάδιο που μου έδωσαν και έφτιαξα την προπληρωμένη. Μετά μπήκα στο πειπαλ, δεν θυμάμαι τραγικές λεπτομέρειες, ωστόσο, για να μην θυμάμαι θα πρέπει η διαδικασία να ήταν απλή. Ξέρεις, απλή καταγραφή προσωπικών στοιχείων και στοιχείων της κάρτας. Για την ΕΤΕ δεν ξέρω να σου πω, η ΠΕΙΡΑΙΩΣ ήταν δίπλα στην δουλειά μου !!!!!!!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια να ρωτήσω και εγώ κάτι. . . έχει ψωνίσει καμιά τελευταία απο fragrancex.com? Πήρα το Μάιο του '10 αρώματα και γλίτωσα τρελλά λεφτά χάρη σε εσάς. Διάβασα κάποια στιγμή ότι κάποιες κοπέλες δεν παρέλαβαν και σκέφτομαι να κάνω παραγγελία ή όχι? :confused: Κοίταξα και σε άλλα sites και στο ebay αλλά οκ δεν έχει καμιά τρελλή διαφορά, στα 20 ευρώ δε θα κολλήσω αλλά στο fragrancex γλίτωσα κοντά στα 60 ευρώ. Πλιζζζζζζζ πείτε μου ότι όλα είναι οκ, άντε και τελειώνει το αρωματάκι μουυυ :-D

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

Εαν βαλεις στο 'αναζητηση' στο forum (οχι μονο στο θεμα) shutterfly θα σου βγαλει αναφορες. Ετσι το βρηκα κι εγω, ειχα κανει εγγραφη και μου εστειλαν τον κωδικο. Εγω βρισκομαι στη διαδικασια δημιουργιας photobook απο διαφορα sites για να δω ποιο μου ταιριαζει και ειπα να δοκιμασω και αυτο αφου οι κριτικες τοσο απο τα κοριτσια εδω που διαβασα οσο και στο google που εψαξα κριτικες ηταν πολυ καλες. Οσο για τις τιμες νομιζω με τον κωδικο και με μια εκπτωση -20% επιπλεον που εχουν εως 9/3 ειναι πολυ καλες, σιγουρα πολυ λιγοτερα απο τα 40τοσα που εσκασα στο tictac και ακομα περιμενω απο τις 16/02. Εαν μπεις στο site εχει ειδικη ενοτητα sizes&pricing που τα λεει ολα αναλυτικα...α, και τα μτφ ειναι 14δολαρια για photobook. Αυτα τα ολιγα!

 

Ευχαριστω πολυ. Ξερεις αν πληρωσε κανεις τελωνειο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Ξερεις αν πληρωσε κανεις τελωνειο;

 

 

Δυστυχως δεν ξερω μιας και τα κοριτσια που πηραν απο εκει δεν ανεφεραν κατι...εγω παντως θα το διακινδυνευσω αν και δεν ξερω...υπαρχουν τελωνειακοι δασμοι και στα βιβλια??? Γιατι και αυτο σαν βιβλιο θα ειναι...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και τωρα η ερωτηση που θα σας αποτελειωσει:P:p

 

Ξερουμε κανενα σαιτ που να εχει ΦΘΗΝΟ οινοπνευμα??????

 

Καλά, με κούφανες εντελώς.............. Είχα σκεφθεί και εγώ κάτι περίεργο, για να ρωτήσω αν έχει πέσει το μάτι σας αλλά οινόπνευμα, όχι δεν το είχα σκεφθεί.

 

Θα μου φανεί εξαιρετικά περιέργο αν πωλείται ονλαιν το προιόν, γιατί έχει Ε.Φ.Κ., όπως τα τσιγάρα. Έχει ακριβύνει απίστευτα τελευταία, νομίζω 8 ευρώ το μικρό μπουκαλάκι το λευκό. Μακάρι να βρεθεί κάτι, το μόνο που είχα βρεί είναι σε ένα μπακαλικάκι της Ευριπίδου, έναν τύπο που το πούλαγε 5 ευρώ, αλλά το είχε πάρει προσφορά από το ΜΑΚΡΟ.

 

Μακάρι.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλά, με κούφανες εντελώς.............. Είχα σκεφθεί και εγώ κάτι περίεργο, για να ρωτήσω αν έχει πέσει το μάτι σας αλλά οινόπνευμα, όχι δεν το είχα σκεφθεί.

 

Θα μου φανεί εξαιρετικά περιέργο αν πωλείται ονλαιν το προιόν, γιατί έχει Ε.Φ.Κ., όπως τα τσιγάρα. Έχει ακριβύνει απίστευτα τελευταία, νομίζω 8 ευρώ το μικρό μπουκαλάκι το λευκό. Μακάρι να βρεθεί κάτι, το μόνο που είχα βρεί είναι σε ένα μπακαλικάκι της Ευριπίδου, έναν τύπο που το πούλαγε 5 ευρώ, αλλά το είχε πάρει προσφορά από το ΜΑΚΡΟ.

Μακάρι.

 

ειναι ευφλεκτο υλικο και δυσκολα νομιζω θα γινοταν μετα φορα απο εξωτερικο Το ΜUM π.χ δεν το δεχεται καθολου

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κ εγω κατι, κοριτσακια, τη συμβουλη σας θελω.. εμενα ο μικρος θα ειναι 2 το καλοκαιρι.. του δοκιμασα μερικες φορες σε οπτικα αυτα τα Kidbanz που πηρατε ολες, αλλα δεν τα θελει, δεν αντεχει να σφιγγει κατι το κεφαλακι του.. οποτε λεω μηπως να του αγοραζα αυτα http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290531657716&ssPageName=STRK:MEWAX:IT , ειναι κεφαλας, του αγοραζω καπελακια για 3-4 χρονων.. τι λετε???

 

κοριτσια, με ξεχασατε, πειτε πλιζ τη γνωμη σας!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω και εγώ κάτι. . . έχει ψωνίσει καμιά τελευταία απο fragrancex.com? Πήρα το Μάιο του '10 αρώματα και γλίτωσα τρελλά λεφτά χάρη σε εσάς. Διάβασα κάποια στιγμή ότι κάποιες κοπέλες δεν παρέλαβαν και σκέφτομαι να κάνω παραγγελία ή όχι? :confused: Κοίταξα και σε άλλα sites και στο ebay αλλά οκ δεν έχει καμιά τρελλή διαφορά, στα 20 ευρώ δε θα κολλήσω αλλά στο fragrancex γλίτωσα κοντά στα 60 ευρώ. Πλιζζζζζζζ πείτε μου ότι όλα είναι οκ, άντε και τελειώνει το αρωματάκι μουυυ :-D

 

Αγόρασα πριν ένα μήνα και μου ήρθαν σε 10 ημερολογιακές ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

πιστευεις θα τα κραταει?? δε θα θελει να τα βγαζει??πως θα παιζει??παντως ειναι πολυ μουρατα!!!

ξερω κ εγω..παντως θα μπορει να τα βγαζει κ να βαζει μονος του κ με το κορδονι που εχουν δεν θα τα χανουμε..ετσι πιστευω..:rolleyes::rolleyes::rolleyes: τωρα μηπως θα του ειναι μεγαλα..αυτο λεω.. τα αλλα δεν τα ηθελε στιγμη πανω στο κεφαλι του...τσιριζε...:(

και ναι, ειναι σουπερ κ μου αρεσουν πολυυυυυυυυυυυ...

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν ένα μήνα και μου ήρθαν σε 10 ημερολογιακές ημέρες.

ερωτηση ξανθιας, εχει παυπαλ το σαιτ??? και αν ναι γιατι δεν το βλεπω..θυμαμαι λεγατε οτι το εχει...οεο..:confused::confused::confused:

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!! εχει αγορασει κανεις φορεμα απο το wholesale weddingdress? θα ηθελα μερικες πληροφοριες πριν παραγγειλω κ δεν μπορω να επικοινωνησω με το μαμουνακι που το ειχε προτεινει...

Link to comment
Share on other sites

ξερω κ εγω..παντως θα μπορει να τα βγαζει κ να βαζει μονος του κ με το κορδονι που εχουν δεν θα τα χανουμε..ετσι πιστευω..:rolleyes::rolleyes::rolleyes: τωρα μηπως θα του ειναι μεγαλα..αυτο λεω.. τα αλλα δεν τα ηθελε στιγμη πανω στο κεφαλι του...τσιριζε...:(

και ναι, ειναι σουπερ κ μου αρεσουν πολυυυυυυυυυυυ...

 

εφοσον λες πιο πανω οτι η περιμετρος του κεφαλιου του ειναι μεγαλη, νομιζω αξιζει να τα δοκιμασεις...το πολυ πολυ αν του πεσουν μεγαλα τα κρατας για του χρονου....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...