Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και για μένα ημέρα παραλαβών από amazon και e-bay. Πήγα με το μηχανάκι στα ΕΛΤΑ και δεν ήξερα πώς να πάρω τις κούτες. Με μονωτική τις έδεσα και τα έφερα!!

Λοιπόν, μια κοπέλα (νομίζω η mama40, δεν θυμάμαι ακριβώς το nick της) είπε να προσέχουμε τις αγορές στο e-bay και ότι μπορεί να είναι μαϊμουδάκια τα πράγματα. Σχολίαζε τα γρατζουνισμένα γυαλάκια banz μιας άλλης κοπέλας (πάλι δεν θυμάμαι ποια ήταν).

Λοιπόν να πω εξής: παρέλαβα τα babybanz μου από τον ίδιο πωλητή τον littlesunflowers. Μου ήρθαν σε ΤΕΛΕΙΑ κατάσταση μέσα σε πλαστικό κουτάκι, είχαν ταμπελάκια κλπ όπως επίσης και ζελατίνα στους φακούς και τον σκελετό. Επίσης ένα από τα ταμπελάκια κάτι ανέφερε να δηλώσω το προϊόν ώστε να έχω εγγύηση, οπότε μπήκα στην σελίδα της babybanz και το δήλωσα.

Δεν νομίζω να έχουμε πρόβλημα γενικά με πράγματα από το e-bay, όσο φθηνά και να είναι.

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό, είναι σαν το MyUkMail αλλά για αγορές από ΗΠΑ, έτσι ? Δεν μπορείς να επικοινωνήσεις με την φίλη σου ? Αν το χρησιμοποίησε, να μας πει εντυπώσεις, χρεώσεις, τυχόν παγίδες ?

 

Καλό θα είναι να βρεθεί και κάτι ανάλογο για ΗΠΑ, αυτό λέει, από το λίγο που το είδα, ότι οι χρεώσεις είναι τελικές, με δασμούς εισαγωγής & φόρους. Θα το κοιτάξω αργότερα καλύτερα.

 

Θα προσπαθήσω να τη βρω.. και ελπίζω να έχω νεώτερα σύντομα γιατί το ελληνικό mail της δεν το πολυκοιτάει...:(

line_m122_beg_40_time_1272600000_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

το viaddress εχει συγκρισεις στο κατω μερος για 5lbs σε ολες τις εταιρειες

 

Λένε ότι για τις 5 λίβρες (=2,26 κιλά) χρεώνουν 37 δολάρια. Αν π.χ. παραγγείλεις στο gymboree μεταξύ 125 και 225 δολλαρίων, αντί να πληρώσεις 40 δολάρια μεταφορικά, δίνεις 37 στο viaddress. Δεν έχω ιδέα, πόσα ρούχα κάνουν τις 5 λίβρες, μάλλον πρέπει να ζυγίσω. Αυτό που δεν πρόλαβα να δώ είναι το τι γίνεται με το τελωνείο. Θα το ψάξω κάποια στιγμή που θα ξελασκάρω - λέμε τώρα - παραπάνω, ξέρω που θα ρωτήσω.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξεχασα... οσες παραγγειλατε απο ioffer πως βλεπεται που ειναι το δεμα σας κλπ?

εγω επειδη πληρωσα με πειπαλ δε φαινεται τπτ μεσα στη σελιδα του ioffer και με ετσι εβαλα το τρακινγ ναμπερ που μου δωσε ο πωλητης στο σαιτ του ταχυδρομειου τους και βλεπω που βρισκεται.... φυσικα ετσι επιβεβαιωσα οτι μου το εστειλε οταν ειπεε......

 

www.emsairmailtracking.com

 

tracking number RA...........CN

 

 

επι της ευκαιριας να μου λεγε καποιος τι σημαινει ολο αυτο το στατους καλα θα ηταν!!!!!

 

 

Status Location Destination Country Status

departure from outward office of exchange GREECE 2011-02-25

arrival at transit office of exchange GREECE 2011-02-24

departure from transit office of exchange GUANGZHOU GREECE 2011-02-23

arrival at transit office of exchange GUANGZHOU GREECE 2011-02-23

posting GUOJIHANJIANYUNYINGZHONGXIN GREECE 2011-02-22

 

 

22 ειπε οτι το εστειλε οντως...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μια κοπέλα (νομίζω η mama40, δεν θυμάμαι ακριβώς το nick της) είπε να προσέχουμε τις αγορές στο e-bay και ότι μπορεί να είναι μαϊμουδάκια τα πράγματα. Σχολίαζε τα γρατζουνισμένα γυαλάκια banz μιας άλλης κοπέλας (πάλι δεν θυμάμαι ποια ήταν).

Λοιπόν να πω εξής: παρέλαβα τα babybanz μου από τον ίδιο πωλητή τον littlesunflowers. Μου ήρθαν σε ΤΕΛΕΙΑ κατάσταση μέσα σε πλαστικό κουτάκι, είχαν ταμπελάκια κλπ όπως επίσης και ζελατίνα στους φακούς και τον σκελετό. Επίσης ένα από τα ταμπελάκια κάτι ανέφερε να δηλώσω το προϊόν ώστε να έχω εγγύηση, οπότε μπήκα στην σελίδα της babybanz και το δήλωσα.

Δεν νομίζω να έχουμε πρόβλημα γενικά με πράγματα από το e-bay, όσο φθηνά και να είναι.

 

Καλησπέρα! Εγώ παρέλαβα τα γρατζουνισμένα γυαλάκια και οι εξελίξεις έχουν ως εξής:

Έστειλα μαιλ στον πωλητή που αναφέρεις και του παρέθεσα την κατάσταση και ζήτησα να με ενημερώσει για την διαδικασία επιστροφής και αντικατάστασης. Η απάντηση ήταν άμεση όπου μου ζήτησαν συγνώμη και με καθοδήγησαν να βγάλω φώτος, να τις στείλω έτσι ώστε να αναφέρουν το πρόβλημα στην εταιρία Banz. Με ενημέρωναν επίσης να κρατήσω τα γυαλιά και να περιμένω νέο ζευγάρι. Έστειλα τις φώτος το ίδιο απόγευμα και πήρα και πάλι άμεση απάντηση ότι το καινούργιο ζευγάρι θα ταχυδρομηθεί την επόμενη το πρωί ζητώντας και πάλι συγνώμη και δεχόμενοι την αντικατάσταση με ζευγάρι KidzBanz καθότι το βλαστάρι μου είναι κεφάλας και τα BabyBanz του είναι στενά!!!

 

Άψογη εξυπηρέτηση!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θέλω να ψωνίσω από gymboree αλλά φοβάμαι τι θα γίνει με το τελεωνείο. Εχετε ψωνίσει από εκεί να μου πείτε τι γίνεται με το τελωνείο??

 

γραψε τη λεξη gymboree στην αναζητηση ή διαβασε 3-4 σελιδες πισω κ θα σου λυθουν οι αποριες.......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

στα littlewoods ακόμα δεν μπορώ να κάνω εγγραφή...εσείς παραγγείλατε κιόλας?

αχ θα τα χάσω τα πραγματάκια που είδα!

Είχα κι εγώ πρόβλημα με την εγγραφή και τους έστειλα μέηλ.

Τελικά, το πρόβλημα ήταν ότι είχα αφήσει κενή τη δεύτερη σειρά στο πεδίο "address", γιατί δεν είχα τι να συμπληρώσω.

Έβαλα μία παύλα και προχώρησε το register κανονικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας. Θέλω να ψωνίσω από gymboree αλλά φοβάμαι τι θα γίνει με το τελεωνείο. Εχετε ψωνίσει από εκεί να μου πείτε τι γίνεται με το τελωνείο??

 

αυτό σκέφτομαι κι εγώ.έκανα εγγραφή μπας και μου στείλουν κουπόνι...επίσης έστειλα πμ στη maria1976 που έχει παραγγείλει 3 φορές από εκεί χωρίς να πληρώσει τελωνείο...

θα μας κατατοπίσει...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ πρόβλημα με την εγγραφή και τους έστειλα μέηλ.

Τελικά, το πρόβλημα ήταν ότι είχα αφήσει κενή τη δεύτερη σειρά στο πεδίο "address", γιατί δεν είχα τι να συμπληρώσω.

Έβαλα μία παύλα και προχώρησε το register κανονικά.

μίλησα online και μου είπε μόνο στη πρώτη σειρά χρειάζεται διεύθυνση,α τη χαζή,θα προσπαθήσω με τον τρόπο σου...

υποτίθεται ΄ότι θα μου στείλουν μέηλ...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

δεχόμενοι την αντικατάσταση με ζευγάρι KidzBanz καθότι το βλαστάρι μου είναι κεφάλας και τα BabyBanz του είναι στενά!!!

 

 

Αν ξαναπεις το παιδι κεφάλα θα σε γδάρω ρε!!

 

σμουτσ λατρεια

μου ηρθαν τα κροκκκκκκκκκκκκκσσσσσσ

 

Είχα κι εγώ πρόβλημα με την εγγραφή και τους έστειλα μέηλ.

Τελικά, το πρόβλημα ήταν ότι είχα αφήσει κενή τη δεύτερη σειρά στο πεδίο "address", γιατί δεν είχα τι να συμπληρώσω.

Έβαλα μία παύλα και προχώρησε το register κανονικά.

 

εγω συνήθως βαζω το καλαμαρια την περιοχη δηλαδη

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Παρέλαβα σήμερα τα φορέμα απότον πωλητή με τα bonnie jeans, απλά υπέροχα και άψογη ποιότητα και σχέδια μοναδικά.

Επίσης παρέλαβα από miniraxevksy ρουχαλάκια του γιου μου. I love disney λέμε:)

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

αυτό σκέφτομαι κι εγώ.έκανα εγγραφή μπας και μου στείλουν κουπόνι...επίσης έστειλα πμ στη maria1976 που έχει παραγγείλει 3 φορές από εκεί χωρίς να πληρώσει τελωνείο...

θα μας κατατοπίσει...

 

Ευχαριστώ. Αν σου απαντήσει θα μου στείλεις και μένα ένα πμ τι και πως? Εχουν βγάλει πολύ ωραία ρουχαλάκια για τον γιο μου αλλά με κρατάει το τελεωνείο.

 

Πάω να βρω και προς τα πίσω τι έχει γραφτεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να προσθέσω και γω στην λίστα το http://www.mandco.com (εχω ψωνίσει 2 φορές από κει και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη. Κάποια στιγμή όμως ξέρω από γνωστες ότι κάτι έγινε και ακυρώθηκαν οι παραγγελίες του. Παρόλα αυτα εγώ δεν αντιμετώπισα πρόλημα ως τώρα στις αγορές μου από κει)

 

 

http://babybutt-de.erwinmueller.com/shop/start-DE-de-BB?&chk=cookie (επίσης έχω ψωνίσει πολλές φορές, ρουχαλάκια, σεντονάκια, πετσετούλες, θερμός φαγητού κ.α και έχω μείνει ευχαριστημένη. Παλιότερα έρχονταν τα πράγματα σπίτι με τους κούριερ των ελτα πλέον δυστυχώς πάνε στο ταχυδρομείο και έρχεται ειδοποίηση να πάμε να τα πάρουμε. Απλά έχει ρουχαλάκια κυριως για μωράκια)

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω μετα απο 4 μερες την παραγγελεια μου απο amazon. Εχετε δει για προϊοντα max factor; Εχουν πολυ καλες τιμες. Εκει που το μεικ απ κανει 23ε, το εχουν μονο 11. Επισης τα loreal εχουν καλες τιμες. Εχετε δει τετοιες διαφορες και σε αλλες εταιριες;

Link to comment
Share on other sites

Ρε σαινια ελειψα ενα μηνα και εχω χασει πολλλαααααα επεισοδια μαλλον και οπως καταλαβανετε δεν ξερω ποτε θα καταφερω να διαβασω οοολλλεεεςςςς αυτες τις σελιδες εχω ομως μια ερωτηση το asos δεν εχει παιδικα πια γιατι δεν τα βλεπω οεοοοοο!!!!!!!!!!!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

maria_s...

πηρα το θερμομετρο της medisana απο αμαζον....μου ελεγε οτι θα παραλαβω μεσω royal mail....εσυ ετσι παρελαβες ή ειχες αλλο τροπο αποστολης??

Οχι τιποτε αλλο...να εχω τα ματια μου 14....μην αφησει ο ταχυδρομος το πακετο ξεμπαρκο και τρεχω....

Link to comment
Share on other sites

maria_s...

πηρα το θερμομετρο της medisana απο αμαζον....μου ελεγε οτι θα παραλαβω μεσω royal mail....εσυ ετσι παρελαβες ή ειχες αλλο τροπο αποστολης??

Οχι τιποτε αλλο...να εχω τα ματια μου 14....μην αφησει ο ταχυδρομος το πακετο ξεμπαρκο και τρεχω....

Να σε ρωτησω ποιο απο ολα πηρες γιατι εχει διαφορα αυτης της εταιρειας και ενδιαφερομαι κι εγω, μηπως μπορει να μου δωσεις καποιο λινκ?

YAU0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω ποιο απο ολα πηρες γιατι εχει διαφορα αυτης της εταιρειας και ενδιαφερομαι κι εγω, μηπως μπορει να μου δωσεις καποιο λινκ?

 

 

αυτο ειναι!!

http://www.amazon.co.uk/Medisana-76120-Infrared-Clinical-Thermometer/dp/B002Q4TV4E/ref=sr_1_3?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=drugstore&ie=UTF8&qid=1299082140&sr=1-3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αν σου απαντήσει θα μου στείλεις και μένα ένα πμ τι και πως? Εχουν βγάλει πολύ ωραία ρουχαλάκια για τον γιο μου αλλά με κρατάει το τελεωνείο.

 

Πάω να βρω και προς τα πίσω τι έχει γραφτεί.

 

 

εχει παραγγειλει η ρενα για το αννιω ;),δεν ειχε προβλημα.εκανε παραγγελια περιπου 100 δολαρια και παρελαβε σε 3 εβδομαδες.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ, είστε μεγάλες ανάφτρες !!! Και έχει και κάτι λεφτά μέσα η προπληρωμένη.

 

Αυτά τα ρούχα τα είχα δει στο αμαζον και μου άρεσαν. Μόλις παρήγγειλα ένα μαγιο (!) και μία φούστα για το καλοκαίρι, βρήκα και έναν εκπτωτικό κωδικό για -12% (MAR175) και βγήκαν στις 18 λίρες, με παράδοση στο MUM.

 

Ζαχαρίνι, παρέλαβες στην Ελλάδα ? Αν ναι, μεταφορικά 8 ευρώ ?

 

Eίναι πολύ γλυκούλια τα ρούχα τους κ πολύχρωμα!!!

Παρελαβα Ελλάδα και τα μεταφορικά ήταν όσο λέει, δηλαδή 8λίρες. Με τις εκπτώσεις και το -25% βγήκαν πολύ οικονομικά και μου στείλαν κ ένα μικρό δωράκι γιατί έγραψα τα μέιλ 3 γνωστών μου για nwesletter;-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...