Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κοριτσια!!!

ηρθε το δεμα απο Ukmail αλλα δεν ειμαι σπιτι να το δω...Εφυγε απο εκει στις 25/2 εκανε δηλαδη 4 μερες.

Με χρεωσαν 45 λιρες μεταφορικα αλλα εχω παρει μεχρι και ενα επιπλακι ξυλινο για το δωματιο της μικρης, πανες, ρουχα, ουτε που θυμαμαι.

Θα βγαλω φωτογραφια το πακετο οταν παω σπιτι για να σας το δειξω ωστε να εχουμε αποδειξεις οταν σας ζητανε τρελα μεταφορικα...

Ερώτηση γκάλοπ: .......για πείτε εσείς που σας χρεώσαν τρελά μεταφορικά το myukmail έχετε ετήσια ή μηνιαία συνδρομή ??? γιατί εδώ κάτι παίζει ναι ???

 

ξέρω και εγώ ρε παιδί μου μπορεί σε αυτούς που έχουν μηνιαία συνδρομή να μην τους "προσέχουν" να το πω ..........και να βάζουν τα πράγματα σε κούτες όπως να είναι .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ερώτηση γκάλοπ: .......για πείτε εσείς που σας χρεώσαν τρελά μεταφορικά το myukmail έχετε ετήσια ή μηνιαία συνδρομή ??? γιατί εδώ κάτι παίζει ναι ???

 

ξέρω και εγώ ρε παιδί μου μπορεί σε αυτούς που έχουν μηνιαία συνδρομή να μην τους "προσέχουν" να το πω ..........και να βάζουν τα πράγματα σε κούτες όπως να είναι .....

 

α λες? εγω εχω ετησια.. τραβηγμενο μου φαινεται... δεν ειναι ομως και πολυ τρελο...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ξεκίνησα κι εγώ σιγά σιγά τα ψώνια και βρίσκω τρομερές διαφορές. Λέω να πάρω καρότσι από το εξής site: www.newbabyland.com είναι Ιταλικό και στέλνει Ελλάδα με 40 ευρώ. Δεν υπάρχει στη λίστα του φόρουμ, μήπως έχει ψωνίσει καμμία να μου πει καμμιά γνώμη, αν είναι καλοί, πώς είναι στις παραδόσεις κτλ. γιατί η διαφορά που έχει είναι 350 ευρώ με εδώ -μην το χάσουμε!

 

Ευχαριστώωωω:P

'Εχω δει κι εγώ αυτό το καροτσάκι http://www.newbabyland.com/walk-time_trio-bebe-confort-loola-full_product-0-88-10763-l2.aspx# στο ίδιο site και έκανα ερώτηση πριν κάποιες μέρες για την ασφάλεια της σελίδας επειδή ακριβώς δεν υπάρχει στη λίστα με τα eshop, αλλά δυστυχώς δεν έχει ψωνίσει κανείς για να μπορέσει να μας πει.Πάντως όντως η διαφορά στην τιμή είναι τεράστια και τα μεταφορικά ακομή που είναι περίπου 40 € αν θυμάμαι καλά, πάλι συμφέρει, αλλά κι εγώ φοβάμαι γιατί όπως και να έχει το ποσό είναι μεγάλο για να το ρισκάρω..κι αν υπάρχει πρόβλημα;;Μακάρι πάντως να μας απαντήσει καποία που έχει ψωνίσει από εκεί.Με ενδιαφέρει πολύ!

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

'Εχω δει κι εγώ αυτό το καροτσάκι http://www.newbabyland.com/walk-time_trio-bebe-confort-loola-full_product-0-88-10763-l2.aspx# στο ίδιο site και έκανα ερώτηση πριν κάποιες μέρες για την ασφάλεια της σελίδας επειδή ακριβώς δεν υπάρχει στη λίστα με τα eshop, αλλά δυστυχώς δεν έχει ψωνίσει κανείς για να μπορέσει να μας πει.Πάντως όντως η διαφορά στην τιμή είναι τεράστια και τα μεταφορικά ακομή που είναι περίπου 40 € αν θυμάμαι καλά, πάλι συμφέρει, αλλά κι εγώ φοβάμαι γιατί όπως και να έχει το ποσό είναι μεγάλο για να το ρισκάρω..κι αν υπάρχει πρόβλημα;;Μακάρι πάντως να μας απαντήσει καποία που έχει ψωνίσει από εκεί.Με ενδιαφέρει πολύ!

 

sorry δε θελω να ακουστω οτι κραζω αλλα σας εχω απαντησει μερικα ποστς πιο πανω...διαβαστε λιγακι αν σας ενδιαφερει οντως τοσο πολυ

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θα ήθελα τη βοήθειά σας για άλλη μια φορά! Ένας φίλος μου παρήγγειλε μέσω ebay.com ένα ζευγάρι παπούτσια αξίας 300 δολαρίων (!). Εκτός του ότι έκαναν ένα μήνα να έρθουν, του άφησαν χθες σημείωμα από "ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ" να πληρώσει δασμούς 96 ευρώ!!! Τί μπορεί να κάνει σε αυτή την περίπτωση? Να αρνηθεί την παραλαβή? Οι πιο έμπειροι τα φώτα σας please!!!

 

αν αρνηθει τη παραλαβη θα χασει τα 300

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ερώτηση γκάλοπ: .......για πείτε εσείς που σας χρεώσαν τρελά μεταφορικά το myukmail έχετε ετήσια ή μηνιαία συνδρομή ??? γιατί εδώ κάτι παίζει ναι ???

 

ξέρω και εγώ ρε παιδί μου μπορεί σε αυτούς που έχουν μηνιαία συνδρομή να μην τους "προσέχουν" να το πω ..........και να βάζουν τα πράγματα σε κούτες όπως να είναι .....

 

ετήσια έχω.....

τους τελειωσαν οι μεγάλες κούτες να το πω???

Εφροσύνη αν έχει κάποιο χαρτί το δέμα που να λέει το αγκομετρικό βάρος θα μπορείς να μου το σκανάρεις και να μου το στείλεις με μειλ??Το ζήτησα και απο την chatziko. Αν μπορείς φυσικά...

Και να μετρήσεις και τις διαστάσεις του δέματος??

Θα τους κάνω μεγάλη ιστορία...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θα ήθελα τη βοήθειά σας για άλλη μια φορά! Ένας φίλος μου παρήγγειλε μέσω ebay.com ένα ζευγάρι παπούτσια αξίας 300 δολαρίων (!). Εκτός του ότι έκαναν ένα μήνα να έρθουν, του άφησαν χθες σημείωμα από "ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ" να πληρώσει δασμούς 96 ευρώ!!! Τί μπορεί να κάνει σε αυτή την περίπτωση? Να αρνηθεί την παραλαβή? Οι πιο έμπειροι τα φώτα σας please!!!

 

Τον "τσίμπησε" το τελωνείο:rolleyes:

Δεν μπορεί να αρνηθεί την παραλαβή...άλλωστε το ήξερε ότι υπάρχει ρίσκο:rolleyes:

Αν αρνηθεί ο πωλητής δεν θα επιστρέφει το ποσό της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μου ήρθε και κάτι άλλο τώρα (είναι που ξύπνησα):-D:grin: μήπως να κάναμε καμιά ερώτηση σε αυτούς στο myukmail (εσείς δηλαδή που είστε ήδη πελάτες)

 

 

Μια και υπάρχει πολύς καμένος κόσμος όσον αφορά τις πάνες .............αν μπορούσαν να ρίξουν τις τιμές τους στα μεταφορικά όταν κάνουμε παραγγελία μόνο με πάνες από το αμαζον και μέχρι ποιά ποσότητα μπορούμε να παραγγείλουμε

 

Γιατί αν η τιμή τους ήταν λογική θα κέρδιζαν και σε συνδρομές έστω και μηνιαίες (που εμείς θα μπορούσαμε να μοιραστούμε););) και σε μεταφορικά αφού από ότι γράφουν έχουν δική τους ...........κούριερ ???

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα και πηρα sudocrem, κρεμες προσωπου και αφρολουτρο του μπεμπυ απο το Pharmacy4U.

Οχι απο το eshop, απο το κανονικο μαγαζι. Τις ιδιες τιμες εχει φυσικα. Πληρωσα 40 ευρω, ενω αλλου θα πληρωνα καμια 50ρια +

 

Μιλαμε ο τυπος μαζευε τα 50ευρω με χερια και με ποδια. Χαμος γινοταν μεσα! Και ολοι επαιρναν μαζικα. Δλδ, 3-3 τις κρεμες,

3-3 τα σαμπουαν. Εκτος οι παραγγελιες που εφευγαν με τις κουτες για αποστολες. Και αν δειτε το μαγαζι...μια τρυπα τοση δα!

 

Ειναι επιχειρηματικο μυαλο ο ανθρωπος! Θα παει μπροστα! (καλα, εχει ηδη παει...αλλα λεμε τωρα)

 

Και για οσες πατρινιες ενδιαφερονται, η αποστολη στη Πατρα ειναι δωρεαν. Την επομενη φορα, θα τα παραγγειλω ονλαιν, γιατι μου πεφτει λιγο μακρυα το φαρμακειο.....

 

Ράννια καλημέρα!

Εγω πριν μια εβδομάδα που ξεκίνησα να κάνω ονλινε παραγγελία (και ειμαι απο Πάτρα) μου έβγαζε 5 ευρώ μεταφορικα :?

Στο είπαν εκει οτι τα στέλνουν δωρεάν ή το είδες στο site; Μήπως ειναι δωρεάν απο κάποιο ποσό και πάνω;

L0Zkp3.png
Link to comment
Share on other sites

ετήσια έχω.....

τους τελειωσαν οι μεγάλες κούτες να το πω???

Εφροσύνη αν έχει κάποιο χαρτί το δέμα που να λέει το αγκομετρικό βάρος θα μπορείς να μου το σκανάρεις και να μου το στείλεις με μειλ??Το ζήτησα και απο την chatziko. Αν μπορείς φυσικά...

Και να μετρήσεις και τις διαστάσεις του δέματος??

Θα τους κάνω μεγάλη ιστορία...

 

εννοειται οτι θα στο στειλω το συζητας?? στειλε μου το μειλ σου σε πμ και το μεσημερι που θα γυρισω απο τη δουλεια θα στο στειλω! Ενωμενες ποτε νικημενες!! χαχαχα

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολλά θεματα ρε κοριτσια με το ukmail.μου αρεσει που λεγαμε για την salopeta!μια χαρα η κοπέλα!εμενα παντως στην τελευταια παραγγελια που ηθελα να κανω πριν τα Χριστουγεννα επειδη οπως εμαθα εκ των υστερων τα παιδικα στην Αγγλια φευγουν εν ριπη οφθαλμου τα Χριστουγεννα, όποτε της εστελνα λιστα μεχρι να τα παραγγείλει ειχαν φυγει τα μισα, με πήρε τηλέφωνο ενα βραδυ και καναμε μαζι την παραγγελια εκεινη την ωρα!μιαμιση ωρα μιλουσαμε,αν εξαιρεσω εκεινη την ατυχη πείοδο του σεπτεμβριου απο τοτε ηταν αψογη!

 

κι εγώ εχω παραγγείλει μια φορα μέσω σαλοπετας και η κοπέλα ηταν αψογη ...καθυστερησαν να ερθουν τα πραγματα αλλα ηταν θεμα των εδω ταχυδρομειων ,τοτε εκαναν και απεργιες και ειχαμε ενα θεματακι

καθε μερα μιλουσαμε μεσω email για το οτι δεν ειχαν ερθει τα πραγματα και προσπαθουσε πραγματικά να με βοηθήσει οσο μπορούσε,σε λιγο καιρο που θα ξαναπαραγγείλω απο τον ακατανόμαστο τη σαλοπετα θα χρησιμοποιήσω ξανα ...

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ράννια καλημέρα!

Εγω πριν μια εβδομάδα που ξεκίνησα να κάνω ονλινε παραγγελία (και ειμαι απο Πάτρα) μου έβγαζε 5 ευρώ μεταφορικα :?

Στο είπαν εκει οτι τα στέλνουν δωρεάν ή το είδες στο site; Μήπως ειναι δωρεάν απο κάποιο ποσό και πάνω;

 

Γεια σου Ευτυχια!

 

Πηγα απο κει χτες και τον ρωτησα τον ιδιο και μου ειπε οτι ΔΕΝ χρεωνει για πατρα. Την επομενη φορα, θα του κανω ενα τηλεφωνημα πρωτα και ή θα του δωσω τηλεφωνικα την παραγγελια ή θα τον ρωτησω πως θα γινει να μη τα χρεωσει....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dyson έχω πάρει κι εγώ την όρθια και είμαι πάαααρα πολύ ευχαριστημένη! Τη λατρεύω, ειναι παρα πολύ ελαφριά και πολύ εύκολη στη χρήση! Από amazon εννοείται... :)

 

Οκ σ ευχαριστώ! Δεν έχω ψωνισει ποτε απο αμαζον, αλλά θα το ψάξω όταν προλάβω (να δω πότε..). Δεν θα εχω προβλημα λόγω όγκου λες?

 

Για το θερμόμετρο της Brawn ξέρει καμία να μου πει ποιο είναι το καλύτερο?

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ σ ευχαριστώ! Δεν έχω ψωνισει ποτε απο αμαζον' date=' αλλά θα το ψάξω όταν προλάβω (να δω πότε..). Δεν θα εχω προβλημα λόγω όγκου λες?

 

Για το θερμόμετρο της Brawn ξέρει καμία να μου πει ποιο είναι το καλύτερο?[/quote']

 

κανενα προβλημα δε θα εχεις και η αμαζον εχει και δωρεαν μεταφορικα.. Αν εχεις αποφασισει ποιο μοντελο θες πες να το κοιταξω τωρα που εχω λιγο χρονο...

Θερμομετρο θελω κι εγωωωω! Ποιο ομως? Θελω αυτο που δε χρειαζεται ανταλλακτικα..

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχα πάρει εγώ 2 καρεκλάκια φαγητού απο εκεί!! Ήταν ακριβά τα μεταφορικά αλλά και πάλι πιο φτηνά μου είχαν βγει. Μερικές σελίδες πίσω έχω γράψει και ένα εκπτωτικό κουπόνι που μου είχαν στείλει και δεν το ήθελα...

efrossyni δηλαδή είσαι ευχαριστημένη από το service τους;Τα προϊόντα έφτασαν σε καλή κατάσταση;Δεν ήταν χτυπημένα ή κάτι τέτοιο.

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

αυτό που δεν χρειάζεται ανταλλακτικά είναι της μέντισανα , medisana είναι λίγο ποιο ακριβό από το άλλο αλλά η maria_s που το έχει είναι ευχαριστημένη ψάξτε το στο αμάζον φυσικά

 

Link to comment
Share on other sites

αυτό που δεν χρειάζεται ανταλλακτικά είναι της μέντισανα , medisana είναι λίγο ποιο ακριβό από το άλλο αλλά η maria_s που το έχει είναι ευχαριστημένη ψάξτε το στο αμάζον φυσικά

 

εισαι πολυ καλη ευχαριστώωωωωωωωωωωωω

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

efrossyni δηλαδή είσαι ευχαριστημένη από το service τους;Τα προϊόντα έφτασαν σε καλή κατάσταση;Δεν ήταν χτυπημένα ή κάτι τέτοιο.

 

2 καρεκλακια φαγητου πηραμε και ηταν ολα μια χαρα.

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα δε θα εχεις και η αμαζον εχει και δωρεαν μεταφορικα.. Αν εχεις αποφασισει ποιο μοντελο θες πες να το κοιταξω τωρα που εχω λιγο χρονο...

Θερμομετρο θελω κι εγωωωω! Ποιο ομως? Θελω αυτο που δε χρειαζεται ανταλλακτικα..

 

Αυτήν ήθελα

http://www.gr.dyson.com/store/product.asp?product=DC22-ANIMALPRO

Τι λες?

 

Αν βρεις θερμόμετρο πες μου κι εμένα. Να τα σκάσω αν χρειαστεί αλλά τουλάχιστον να είναι καλό! Βαρεθηκα με τις βλακειες του φαρμακείου...

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια!!!

ηρθε το δεμα απο Ukmail αλλα δεν ειμαι σπιτι να το δω...Εφυγε απο εκει στις 25/2 εκανε δηλαδη 4 μερες.

Με χρεωσαν 45 λιρες μεταφορικα αλλα εχω παρει μεχρι και ενα επιπλακι ξυλινο για το δωματιο της μικρης, πανες, ρουχα, ουτε που θυμαμαι.

Θα βγαλω φωτογραφια το πακετο οταν παω σπιτι για να σας το δειξω ωστε να εχουμε αποδειξεις οταν σας ζητανε τρελα μεταφορικα...

 

Και γω περιμενω απο τις 23/2 δεν εχει ερθει ακομη. Να ανησυχω;

Και οταν λες σε χρεωσαν 45 λιρες; Τους ρωτησες και σου ειπαν το ποσο;

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν και κάτι ακόμα!!!

 

η θεία μου έιναι Πολοωνέζα(μικρή είναι μην φανταστείτε) και έχει και αυτή δύο μώράκια, μιλούσαμε λοιπόν και μου έιπε ότι απο Πολωνία βρίσκει στο σουπερ μαρκετ τα γάλατα humana με τρελές διαφορές απο ότι απο εδώ.

 

και σκέφτομαι τώρα εγώ και λέω........

μήπως να κάνουμε μία λίστα τι θα μπορούσαμε να πάρουμε απο εκεί και να βρεί τιμές να μας ενημερώσει αν συμφέρει να μας τα στείλει ο αδελφίος της.

μου είπε ότι περίπου για μία κούτα 20 κιλών είναι 40ευρώ μεταφορικά αλλά χωρίς ψάξιμο μπορεί να βρεθούν και πιο φτηνά μεταφορικά.

τι λέτε????

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...