Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Προσωπικά χρησιμοποιώ την πιστωτική μου πολλά χρόνια για αγορές μέσω Internet είτε μέσω του paypal είτε χωρίς (αλλά αυτό είναι ένα ρίσκο που παίρνω εγώ και δεν το συνιστώ αν δεν γνωρίζεις πως να ξεχωρίσεις ένα ασφαλές site και τι μπορεί να συμβεί μετά και πως να το αντιμετωπίσεις) :D

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα τη συνδέσω μπας και προλάβω τη γιορτή του άνδρα μου:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

 

Παράγγειλα τελικά από τον πωλητή του ebay που συζητάγαμε τη Παρασκευή τα gymboree και τα μεταφορικά μου βγήκαν ζίροου επειδή ψώνισα πάνω από 20 λίρες...πήρα 2 τοπάκια και ένα μπλουζάκι 30 ευρώ...έχουν γίνει ήδη dispached (την ίδια μέρα που ψώνισα...) και αναμένω...

 

Επίσης και εγώ έχω αγοράσει από το myshop μπότες σουέντ μπένετον της μικρής και είναι τέλειες!Μέσα σε μία μέρα τις είχα!

Link to comment
Share on other sites

μονο που εχει πολυ πολυ λιγα παιδικα! να τους κανουμε προταση να βαλουν κι αλλα σχεδια....... χιχιχι

καλε κυριοi του www.myshoe.gr αν μας ακουτε φερτε κι αλλα παιδικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ημερα παραλαβης σημερα...7,30π.μ ημουνα στο ταχυδρομειο (οχι δεν ειμαι τρελη, επρεπε να φυγει ο husband για τη δουλεια). Αθηναααααααααααααα, παρελαβα κι εγω το θερμομετρακι της Braun (τζαμπα ανησυχησα απο τις 21/02 ηταν εδω απλα εγω δεν αδειαζα να παω) και ενα ζευγαρι all star (25λιρονια περικαλω) απο το αγαπημενο Αμαζον. Και στις 2 περιπτωσεις χρονος αποστολης 5 εργασιμες. Ι love Amazon!!!!

Αμα ερθει και η στολη του Αγγελου θα ειμαι σχεδον ευτυχισμενη!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

παιδια, βρηκα αυτο εδω το site http://www.eastendcosmetics.co.uk το ξερει κανεις?

εχει πολυ φθηνα πραγματα!!Listerine 500ml με 2.58 ευρω!!κτλ...

 

πάντως εγώ έκανα μία μικρή παραγγελία στο συγκεκριμένο και αναμένω δεν χρειάστηκε ούτε να κάνω εγγραφή κατευθείαν τσεκ αουτ μέσω paypal :D:D τα λατρεύω κάτι τέτοια :D:D οπότε αναμένουμε

Λόγω βάρους δεν ξέρω αν συμφέρει για τέτοια πράγματα όπως το λιστεριν αλλά αγόρασα κάτι οδοντόκρεμες και οδοντόβουρτσες όπως και αφρό ξυρίσματος στον σύζυγο σε τιμή ξεφτίλα (για τα Ελληνικά δεδομένα)

Υπολόγισα το κέρδος σε αντιπαράθεση με το σιτε του καρφουρ στα 5 ευρώ + το ότι οι δικές τους συσκευασίες π.χ στις οδοντόκρεμες είναι 100 μλ ενώ στο Ελλάδα 75 μλ

 

και ναι ούτε αυτά τους τα δίνω πλέον :evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω AGE! Ακομα να πιστεψω 6 οδοντοβουρτσες με 1 λιρα!!!!! Κι εγω παρηγγειλα χθες, ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι αξιζει σαν site και οι τιμες ειναι απαιχτες οπως και τα μτφ πολυ λογικα!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα vassoulaki

δυστυχώς με την εθνοκας δεν μπορείς να ψωνίσεις από το ιντερνετ είχα ρωτήσει πολύυυυυυυυυυυ παλιά και δεν.... (η συγκεκριμένη κάρτα δεν ζητάει πιν για να την χρεώσεις σε αγορά που κάνεις από κάποιο κατάστημα?? ) για να το επιβεβαιώσεις πάρε τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών της κάρτας σου.

Θα πρέπει να έχεις πιστωτική κάρτα η συγκεκριμένη είναι χρεωστική κάνει ανάληψή κατά την συναλλαγή (και αυτό ακόμα και αν το δέχεται ένα σιτε δεν τον θές πίστεψέ με):wink::wink:

 

Πήγαινε σε ένα κατάστημα της επιλογής σου και βγάλε μία prepaid κάρτα που να είναι VISA

 

 

Ευχαριστώ πολύ AGE για την πληροφορία! Πάντως έγραφε την maestro στις επιλογές του το amazon οπότε μου φάνηκε περίεργο...τέλος πάντων θα βγάλω μία prepaid όπως λες!

c3uigj8l12ghbm4e.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, γιατί είχε τότε σαν επιλογή την MAESTRO ?

 

 

Συγνωμη που δε σου απαντησα χθες το βραδυ αλλα ξυπνησε ο μικρος και επρεπε να θηλάσω.

Σημερα σου απαντησαν ηδη:)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μου βάλατε ιδέες με τα μπένετον και μου αρέσουν αυτά

http://www.myshoe.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=6&products_id=2296

Ερώτηση...Είναι κοριτσίστικα??? Πώς σας φαίνονται?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και επανέρχομαι στις αγορές καλλυντικών μέσω strawberry...

 

Βρε κορίτσια είναι αυθεντικά αυτά τα προιόντα;

Με έχει φάει ο άντρας μου ότι για να είναι τόσο φθηνά, είναι "μαιμούδες"!!!!

 

Καμμία απάντηση γι'αυτό;

Η κρέμα προσώπου που αγοράζω κάνει 91 ΕΥΡΩ στο Hondos, και μόνο 61 ΕΥΡΩ στο internet.

Να την αγοράσω;

Ή είναι "μαιμού" οπότε ουσιαστικά πετάω τα 61 ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ μου;

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας!

Παρέλαβα τα baby banz μας από http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290349162880&var=590000079504&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Καμιά άλλη παρέλαβε; Είμαι πολύ προβληματισμένη, φαίνονται φορεμένα...ο σκελετός μπροστά, είναι σαν συρμένος και γρατσουνισμένος...τι να κάνω; :(

 

Με συμφέρει να τα στείλω πίσω;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

ααα κάτι μου λέει ότι την πατήσαμε με την περίμετρο κεφαλιού...

το αυστραλέζικο σαιτ μπορεί να έλεγε μέχρι 50εκ. αλλά αυτά είναι φτιαγμένα στην ταιβαν και όντως πρέπει να'ναι μέχρι 43,5 που λέει ο πωλητής :(

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καμμία απάντηση γι'αυτό;

Η κρέμα προσώπου που αγοράζω κάνει 91 ΕΥΡΩ στο Hondos, και μόνο 61 ΕΥΡΩ στο internet.

Να την αγοράσω;

Ή είναι "μαιμού" οπότε ουσιαστικά πετάω τα 61 ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ μου;

 

Mami εγω παρηγγειλα απο το εν λογω site κρεμες του δρ Perricone που δυσκολα τις βρισκω στο Ελλαντα...ηταν 100% αυθεντικες στα original κουτια τους και με ολα τα χαρτια τους. Η δε κρεμα ματιων ηταν σφραγισμενη και σε ζελατινα. Επειδη ερχονται απο Hong Kong εκαναν γυρω στις 15 εργασιμες και αν και περασαν τελωνειο δεν πληρωσα τιποτα γιατι ειχαν γραψει απ'εξω μικροτερο ποσο απο τα 100τοσα που ειχα πληρωσει. Η συσκευασια ηταν αψογη και με bubble paper...ελπιζω να βοηθησα!:lol:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια παρηγγειλα μια στολη για τον κανακαρη μου απο ebay στις 14/02, εγινε despatced την επομενη αλλα εγω δεν εχω λαβει τιποτις...εντωμεταξυ τα μτφ ηταν και 13λιρες αλλα επειδη τη στολη την πληρωσα 1 λιρα ειπα οκ! Της εστειλα mail μπας κι εχει κανα tracking no (που με αυτα τα μτφ το καλο που της θελω να εχει!!!)...αν μου πει οτι δεν εχει τι κανω?????

 

Εως ποτε να περιμενω απαντηση της πριν απευθυνθω στο ebay?

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καμμία απάντηση γι'αυτό;

Η κρέμα προσώπου που αγοράζω κάνει 91 ΕΥΡΩ στο Hondos, και μόνο 61 ΕΥΡΩ στο internet.

Να την αγοράσω;

Ή είναι "μαιμού" οπότε ουσιαστικά πετάω τα 61 ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ μου;

κοίτα η απάντηση που ζητάς είναι θεωρητική και δύσκολα αναλαμβάνει κάποιος την ευθύνη να σου απαντήσει θετικά εκτός και αν έχει εκ των έσω πληροφορίες για την αυθεντικότητα των προϊόντων

Και κακά τα ψέματα για να ξέρω ένα προιόν όπως η κρέμα προσώπου αν είναι αυθεντική θα πρέπει πρώτα να την δοκιμάσω και να μου δημιουργήσει πρόβλημα διαφορετικά εσύ έχεις κάποιον άλλο τρόπο να το διαπιστώσεις ??

 

Εδώ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι η τσάντα που αγόρασες από το official κατάστημα π.χ της L.V είναι αυθεντική τι να συζητάμε τώρα :D:D;)

 

εφόσον σε ενδιαφέρει το θέμα εγώ στην θέση σου θα διάβαζα τα terms and condition του συγκεκριμένου site και αν δεν έλυνα τις απορίες μου από εκεί θα τους ρωτούσα με mail ευθέως

αυτά :D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάντως εγώ έκανα μία μικρή παραγγελία στο συγκεκριμένο και αναμένω δεν χρειάστηκε ούτε να κάνω εγγραφή κατευθείαν τσεκ αουτ μέσω paypal :D:D τα λατρεύω κάτι τέτοια :D:D οπότε αναμένουμε

Λόγω βάρους δεν ξέρω αν συμφέρει για τέτοια πράγματα όπως το λιστεριν αλλά αγόρασα κάτι οδοντόκρεμες και οδοντόβουρτσες όπως και αφρό ξυρίσματος στον σύζυγο σε τιμή ξεφτίλα (για τα Ελληνικά δεδομένα)

Υπολόγισα το κέρδος σε αντιπαράθεση με το σιτε του καρφουρ στα 5 ευρώ + το ότι οι δικές τους συσκευασίες π.χ στις οδοντόκρεμες είναι 100 μλ ενώ στο Ελλάδα 75 μλ

 

και ναι ούτε αυτά τους τα δίνω πλέον :evil::evil:

 

θέλω να παραγγείλω και εγώ αλλά πρέπει να τα έχω σε 13 μέρες γιατί έχω ξεμείνει απο make up και τέτοια. Θα τα έχω λέτε?

ρωτώ γιατί εχετε μεγάλη εμπειρία στις παραλαβές. Αυτοί δίνουν 10 μέρες το πολύ. Είμαι και Καβάλα και ανησυχώ. Θα τρέχω να αγοράζω τελευταία στιγμή και θα τα ακούσω και απο τον άντρα μου.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Παρέλαβα τα baby banz μας από http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290349162880&var=590000079504&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Καμιά άλλη παρέλαβε; Είμαι πολύ προβληματισμένη, φαίνονται φορεμένα...ο σκελετός μπροστά, είναι σαν συρμένος και γρατσουνισμένος...τι να κάνω; :(

 

Με συμφέρει να τα στείλω πίσω;

 

Καλημέρα. Από τον ίδιο πωλητή τα πήρα και εγώ και δεν είχα πρόβλημα. Στείλε του μήνυμα για αυτό που σε προβληματίζει και να δει τι θα κάνει αλλιώς θα λάβει αρνητικό feedback. Εγώ αυτό θα έκανα στην θέση σου.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Παρέλαβα τα baby banz μας από http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290349162880&var=590000079504&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Καμιά άλλη παρέλαβε; Είμαι πολύ προβληματισμένη, φαίνονται φορεμένα...ο σκελετός μπροστά, είναι σαν συρμένος και γρατσουνισμένος...τι να κάνω; :(

 

Με συμφέρει να τα στείλω πίσω;

επικοινώνησε με τον πωλητή και πές του ότι ο σκελετός είναι γρατσουνισμένος ενώ εσύ αγόρασες και πλήρωσες καινούργια ρώτησέ των τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση ...μην αναφέρεις πουθενά το πρόβλημα με το μέγεθος ούτε αν σε συμφέρει να τα στείλεις πίσω προς το παρόν .......απλά πές του please advice ..........

αυτό που πρέπει να πετύχεις είναι το refund για να αγοράσεις τα σωστά

για να τα στείλεις πίσω δες στο σιτε των ελτά πόσο θα πληρώσεις

 

σματς σμουτς τα διάβασες τα δικά μας .........θέλω να κοπανίσω το κεφάλι μου στον τοίχο ΤΩΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από τον ίδιο πωλητή τα πήρα και εγώ και δεν είχα πρόβλημα. Στείλε του μήνυμα για αυτό που σε προβληματίζει και να δει τι θα κάνει αλλιώς θα λάβει αρνητικό feedback. Εγώ αυτό θα έκανα στην θέση σου.

 

Καλημέρα κούκλα! Τα baby banz του πήρες; του κάνουν;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Παρέλαβα τα baby banz μας από http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290349162880&var=590000079504&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Καμιά άλλη παρέλαβε; Είμαι πολύ προβληματισμένη, φαίνονται φορεμένα...ο σκελετός μπροστά, είναι σαν συρμένος και γρατσουνισμένος...τι να κάνω; :(

 

Με συμφέρει να τα στείλω πίσω;

 

Καλημέρα.

Και γω είχα παραλάβει από το συγκεκριμένο πωλητή και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Στείλε ένα mail καλύτερα μήπως και λυθεί το θέμα πριν αφήσεις αρνητικό feedback. Νομίζω πάντως ότι επειδή έχει πολύ καλό feedback και είναι πωλητής και στο amazon θα σου τα αντικαταστήσει.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

επικοινώνησε με τον πωλητή και πές του ότι ο σκελετός είναι γρατσουνισμένος ενώ εσύ αγόρασες και πλήρωσες καινούργια ρώτησέ των τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση ...μην αναφέρεις πουθενά το πρόβλημα με το μέγεθος ούτε αν σε συμφέρει να τα στείλεις πίσω προς το παρόν .......απλά πές του please advice ..........

αυτό που πρέπει να πετύχεις είναι το refund για να αγοράσεις τα σωστά

για να τα στείλεις πίσω δες στο σιτε των ελτά πόσο θα πληρώσεις

 

σματς σμουτς τα διάβασες τα δικά μας .........θέλω να κοπανίσω το κεφάλι μου στον τοίχο ΤΩΡΑ

 

καλημέρα αγάπη μου, σε ευχαριστώ πολύ, αυτό θα κάνω.

 

έχει και πυρετό η χρυσαφένια; την κράτησες σπίτι; περαστικά στο μωρό μας :-(

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

θέλω να παραγγείλω και εγώ αλλά πρέπει να τα έχω σε 13 μέρες γιατί έχω ξεμείνει απο make up και τέτοια. Θα τα έχω λέτε?

ρωτώ γιατί εχετε μεγάλη εμπειρία στις παραλαβές. Αυτοί δίνουν 10 μέρες το πολύ. Είμαι και Καβάλα και ανησυχώ. Θα τρέχω να αγοράζω τελευταία στιγμή και θα τα ακούσω και απο τον άντρα μου.

και ξανά η απάντηση είναι θεωρητική εξαρτάται από πολλά πράγματα και εφόσον το σιτε ακόμα δεν είναι δοκιμασμένο δεν μπορώ να σου απαντήσω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Και γω είχα παραλάβει από το συγκεκριμένο πωλητή και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Στείλε ένα mail καλύτερα μήπως και λυθεί το θέμα πριν αφήσεις αρνητικό feedback. Νομίζω πάντως ότι επειδή έχει πολύ καλό feedback και είναι πωλητής και στο amazon θα σου τα αντικαταστήσει.

 

Σ'ευχαριστώ κούκλα! Το υπέθεσα ότι είμαι μεμονωμένο γεγονός, ο πωλητής είναι πολύ καλός και με 100% φιντμπακ

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα απο ioffer....οι τσαντες τελειες!!!Δυστυχως ομως τα γυαλια που τα ηθελα μονο και μονο για να αλλαξω βραχιονα στα γνησια.....εστειλε αλλα αντι αλλων....σκεφτομαι τι να κανω ,του στειλα μνμ,να το καταγγειλω στο πειπαλ η οχι,16 εβρω στοιχισαν....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Εχω μια απορια: Εχω κανει μια παραγγελια απο Myukmail, πληρωσα και υποθετω περιμενω να μου ερθει. Αν τωρα εχω κανει κατι λαθος στην πληρωμη, θα με ειδοποιησουν με μειλ, ή θα αναρωτιεμαι αν πληρωσα σωστα; Πχ αν εστειλα λιγοτερα αποτι θελανε. Γιατι εχω πληρωσει μια βδομαδα τωρα, τους εχω στειλει 2 μειλ ρωτωντας αν ολα καλα με την πληρωμη και ποτε θα στειλουν το δεμα, και ουτε φωνη ουτε ακροαση.

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...