Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Γαμω το κερατο μου! Επαθε black out το ενα λαπτοπ και πρεπει να αντικατασταθει συντομα.... και ηταν εκτος εγγυησης κατα 1 εβδομαδα, τη τυχη μου μεσα δλδ.....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βεβαιως βεβαιως αμα βρεις κανα καλο το παιρνεις και του κοτσαρεις απο πανω καν πλαστικο που να σου δειχνει το γραμμα, 12 βλεπω ειναι ολα και ολα πανω στο δικο μου, βαζεις και ελληνικα φοντς και καθαρισες

 

βρε δε με πειραζει το πληκτρολογιο! Ετσι κι αλλιως το χερι παει αυτοματα. Το θεμα ειναι .... τα ελληνικα ....ως εννοια :mrgreen:...θα τα ξερει? Ή ειναι θεμα λογισμικου αυτο?

 

 

Link to comment
Share on other sites

αααα μιλα!!!

εμεις σε κυριλικο ειχαμε ελληνικα

νομιζω ολα αυτα σεταρονται, πρεπει να καταβαζεις ελληνικα και παει λεγοντας

για πες για το μπλακ αουτ???

θυμασε που μαυρισε η οθονη εμενα και μου ειπανε αντικατασταση 600?

και πηρα οθονη 130 απεξω? και την εβαλε ενας συναδελφος????

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αααα μιλα!!!

εμεις σε κυριλικο ειχαμε ελληνικα

νομιζω ολα αυτα σεταρονται, πρεπει να καταβαζεις ελληνικα και παει λεγοντας

για πες για το μπλακ αουτ???

θυμασε που μαυρισε η οθονη εμενα και μου ειπανε αντικατασταση 600?

και πηρα οθονη 130 απεξω? και την εβαλε ενας συναδελφος????

 

βασικα, δεν ειναι η οθονη το προβλημα. Η μητρικη (νομιζω) ειναι. Και μας ειπαν 400 ευρω αντικατασταση. Δε σφαξανε!

 

Η οθονη, αν δουλεψει, γιατι ειναι αναλογα τα κεφια της, παει φωτορυθμικα. Αναβοσμηνουν διαφορα μερη ....

 

 

Link to comment
Share on other sites

ρανια εγω αυτο που εκανα ηταν να συνδεσω το λαπτοπ με μια αλλη οθονη, και τηλεοραση αν εχεις ανλογο καλωδιο

εκει δουλευε μια χαρα, οποτε ηταν θεμα οθονης και μονο

εψαξα παραγγειλα και τελος!

αν ειναι μητρικη, πας για αλλα, τσεκ αν μπορεις

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε δε με πειραζει το πληκτρολογιο! Ετσι κι αλλιως το χερι παει αυτοματα. Το θεμα ειναι .... τα ελληνικα ....ως εννοια :mrgreen:...θα τα ξερει? Ή ειναι θεμα λογισμικου αυτο?

 

Ναι βρεεεεεεεε!!! :-P:-P:-P Και κορεάτικα βάζεις αν θες don't worry!

Στο πληκτρολόγιο δεν θα φαίνεται.

 

βασικα, δεν ειναι η οθονη το προβλημα. Η μητρικη (νομιζω) ειναι. Και μας ειπαν 400 ευρω αντικατασταση. Δε σφαξανε!

 

Η οθονη, αν δουλεψει, γιατι ειναι αναλογα τα κεφια της, παει φωτορυθμικα. Αναβοσμηνουν διαφορα μερη ....

 

Μητρική σε λαπτοπ τέλος η μητρική είναι πακετάκι με το σασί και πρέπει να το αλλάξεις όλο δλδ άστο καλύτερα..αν είχες πύργο με 50-80ευρουλάκια θα είχες ξεμπερδέψει.

Κοίτα e-shop.gr έχει πολύ καλές τιμές ή στο πλαίσιο βγάζει web προσφορές και κοίτα hp αν πάθει κάτι τους το πας και κάνουν και το σερβισ..(δεν κάνω διαφήμιση) εχω δοκιμάσει ότι μάρκα θες είμαι τρελή με τους υπολογιστές και πραγματικά είναι σκυλιά. Το σόνυ το πληρωσα χρυσό και πριν την εγγύηση άρχισε νερά και πύρωνε και απο την ζέστη.

Link to comment
Share on other sites

βρε δε με πειραζει το πληκτρολογιο! Ετσι κι αλλιως το χερι παει αυτοματα. Το θεμα ειναι .... τα ελληνικα ....ως εννοια :mrgreen:...θα τα ξερει? Ή ειναι θεμα λογισμικου αυτο?

 

στο λογισμικο που θα βαλεις θα επιλεξεις να εχει και ελληνικα, δεν εχει να κανει με το πληκτρολογιο.τα γραμματα στα κουμπια μπορουν να ειναι κ σε κινεζικα, το λογισμικο ειναι αυτο που καθοριζει την γλωσσα..

 

αν θες να παρεις απο ελλαδα,μπες οπωσδηποτε στο http://www.skroutz.gr/ να συγκρινεις τιμες, διοτι πολλα γνωστα μαγαζια ειναι πανακριβα...

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

στο λογισμικο που θα βαλεις θα επιλεξεις να εχει και ελληνικα, δεν εχει να κανει με το πληκτρολογιο.τα γραμματα στα κουμπια μπορουν να ειναι κ σε κινεζικα, το λογισμικο ειναι αυτο που καθοριζει την γλωσσα..

 

αν θες να παρεις απο ελλαδα,μπες οπωσδηποτε στο http://www.skroutz.gr/ να συγκρινεις τιμες, διοτι πολλα γνωστα μαγαζια ειναι πανακριβα...

 

το πιο συμαντικό θέμα σε έναν υπολογιστή είναι το σερβισ και πόσο πιο εύκολη μπορεί να κάνουν την ζωή σου το κατάστημα που το αγοράζεις. Εχω καεί πολλές φορές και το λέω.

Αν είναι να γλυτώσεις 50 και μετά να σου βγεί η παναγία να εξυπηρετηθείς και να κάνεις την δουλειά σου καλύτερα τα γνωστά μαγαζιά.

Πάντα για υπολογιστή μιλάω συγκεκιμένα όχι γενικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Καλή μου για αγοράκια έχει λίγα όμως και δεν μου αρέσουν τα σχέδια τόσο. Είχα κοιτάξει στο e-bay πριν μπω στο επίσημο σάιτ.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορες του ebay να ρωτηξω κατι...οταν θελω να γορασω 2-3 πραγματα απο τον ιδιο πωλητη τι πρεπει να κανω για να γλυτωσω μεταφορικα??? Στελνω mail και λεω θελω αυτο, αυτο και αυτο ποσο θα πληρωσω??? Και μετα οταν τα αγοραζω πως πληρωνω στην τιμη που εχει πει αυτος???? Εεεεε????????:confused:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορες του ebay να ρωτηξω κατι...οταν θελω να γορασω 2-3 πραγματα απο τον ιδιο πωλητη τι πρεπει να κανω για να γλυτωσω μεταφορικα??? Στελνω mail και λεω θελω αυτο, αυτο και αυτο ποσο θα πληρωσω??? Και μετα οταν τα αγοραζω πως πληρωνω στην τιμη που εχει πει αυτος???? Εεεεε????????:confused:

μπορεί ο πωλητής να προσφέρει ήδη αυτή την υπηρεσία π.χ δές αυτόν εδώ

http://cgi.ebay.co.uk/Fiore-Olga-Classic-Opaque-Microfibre-Tights-100-Denier-/190340939257?pt=UK_Women_s_Underwear_Design_2&var=&hash=item72164a43f8 με τα καλσόν πάς στο postage and payments (στην καρτέλα)και σου βγάζει ότι τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι 1,55 και για κάθε είδος που αγοράζεις επιπρόσθετα 0,85 σε αυτή την περίπτωση όταν αγοράσεις όλα τα πράγματα που θες επικοινωνείς με τον πωλητή και σου κάνει combine postage αν δεν γράφει κάτι τέτοιο και το αναφέρει στην περιγραφή του είδους ή δεν το αναφέρει καθόλου απλά τον ρωτάς

Link to comment
Share on other sites

παμ καλα??

 

http://cgi.ebay.co.uk/New-Gymboree-Ice-Skater-Hair-Pony-0-/360346122964?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53e64d7ad4#ht_2214wt_905

 

1 δολαριο αξια 30 δολαρια το ντελιβερυ???

 

Γιατι ρε γλυκια μου απο εκει θελει να βγαλει κερδος το ουφο...:mrgreen:

 

Δηλαδη πρωτα πληρωνω και μετα με ενημερωνει για τα εξοδα αποστολης?

 

Οχι δεν θα τον πληρωσεις επουδενι πρωτα!

.....με την προυπόθεση παντα οτι ο πωλητης που διάλεξες στελνει Ελλάδα πρωτον και δευτερον οπως ανοιγεις το λινκ του προιοντος που θελεις κατω απο την φωτο εχει δυο καρτελες στην δευτερη λεει postage and payment εκει θα πρεπει να λεει για Ελλαδα ποσο ειναι τα μεταφορικα για αυτο το προιόν και αν συνδυάζει πολλαπλα μεταφορικά θα λεει απο διπλα each additional item και θα εχει μια τιμή παλι.

 

Εσυ διαλεγεις αυτα που θελεις , πατας το buy it now μετά πατας το commit to buy και αφου εχεις κανει αυτο για τα τρεια τεσσερα πραγματα που θελεις, του στελνεις ενα μειλ λεγοντας του οτι αγορασες πχ 5 προιοντα απο αυτον και θα ηθελες να σου στειλει τελικό ποσο προιόντων και μεταφορικών για ολα μαζι Total δηλαδη. Εκεινος με την σειρα του θα σου στειλει γραμμα οπου θα αναφερονται οσα αγορασες απο κατω θα λεει τα μεταφορικα του και το συνολο θα εχει και ενα κουμπακι PAY NOW αν το πατησεις θα σε πετάξει στη σελιδα και τα υπολοιπα τα ξερεις :mrgreen:

 

Συγνωμη για το σεντονι μου αλλα τα λεω οσο πιο αναλυτικα μπορω για να μην κανουμε λάθη!:mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι αλλα αμα δεν μου αρεσει η τιμη που θα μου δωσει θα μπορεσω να το ακυρωσω ή θα μου πει dear you have commited to buy πλερωνε τωρα????

Sorry απλα θελω να ειμαι σιγουρη...:rolleyes:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αμα δεν μου αρεσει η τιμη που θα μου δωσει θα μπορεσω να το ακυρωσω ή θα μου πει dear you have commited to buy πλερωνε τωρα????

Sorry απλα θελω να ειμαι σιγουρη...:rolleyes:

 

Κοιτα πχ πες οτι το καθε προιον εχει μεταφορικά 3 λιρες

εσυ θα παρεις 5 ας πουμε.

αρα παμε στο αν τα επαιρνες ξεχωριστα θα πληρωνες 15λιρες

Ε αποκλειεται να ζητήσει παραπάνω απο 15λιρες μεταφορικα .....σιγουρα θα σου ζητησει λιγοτερα και αν τολμησει και ζητησει παραπάνω τον καταγγέλεις

 

αλλα και παλι για να εχεις ησυχο το κεφαλάκι σου στειλτου ενα μειλ δειξτου με λινκ ποια δικα του προιοντα θες και ζητα του τελική τιμή μεταφορικων και παλι θα εισαι κατωχυρωμενη ετσι

 

και παρολο που θα κανεις αυτο που ειπα ακριβως πριν παλι θα πρεπει να αγορασεις το καθε ενα ξεχωριστα , να μη πληρωσεις και να περιμενεις το γραμμα που θα λεει το τελικο ποσο για να πληρωσεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Ok αντιλαβου!!! Thanxs καλαμαρακι και age!!!!

 

Καλά ψώνια :mrgreen:

 

βασικα, δεν ειναι η οθονη το προβλημα. Η μητρικη (νομιζω) ειναι. Και μας ειπαν 400 ευρω αντικατασταση. Δε σφαξανε!

 

Η οθονη, αν δουλεψει, γιατι ειναι αναλογα τα κεφια της, παει φωτορυθμικα. Αναβοσμηνουν διαφορα μερη ....

 

Bρε συ αυτο ειναι στα great deals στο εμπευ( να βαζα και το λινκ....τι καλα που θα ήταν ουφο Ελενα...)

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330531703932

λεει οτι στελνει μονο αγγλια αλλα αν σου αρεσει δεν χανεις κατι να ρωτησεις αν το στελνει ελλαντα

 

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν προσεξες για τι πραγμα μιλησα...

μιλησα για ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ, δεν μιλησα για υπολογιστη. μην μπερδευουμε τις εννοιες και τα πραγματα.

 

 

 

το πιο συμαντικό θέμα σε έναν υπολογιστή είναι το σερβισ και πόσο πιο εύκολη μπορεί να κάνουν την ζωή σου το κατάστημα που το αγοράζεις. Εχω καεί πολλές φορές και το λέω.

Αν είναι να γλυτώσεις 50 και μετά να σου βγεί η παναγία να εξυπηρετηθείς και να κάνεις την δουλειά σου καλύτερα τα γνωστά μαγαζιά.

Πάντα για υπολογιστή μιλάω συγκεκιμένα όχι γενικά.

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Klamaraki!!!!!!!Πότε ανανεώνεις τη λίστα?Προλαβαίνω να σου στείλω 4-5 πωλητές του ebay ?Χθες παρελαβα και είναι σούπερ!!

 

ναι ναι προλαβαινεις ντον'τ γουωρυ

μαζευω ακομη π.μ,ιά χε χε στειλε εως αυριο ευελπιστω να την εχω κανει!

 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη λόγω βιασύνης σου έγραψα λάθος και το όνομα...Kalamaraki ήθελα να πω.Φιλιά πολλά!!!!!!!!!!!

 

ελευθερα ελευθερα! κανενα προβλημα εχω αρκετες προσφωνησεις εδω μεσα, καλαμαρου, θαλασσινο, μαλάκιο κτλπ κτλπ :mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!Περιμένω να ξυπνήσει ο άντρας μου (γιατί αυτός ξέρει από παραπομπές)Και μέχρι το βράδυ θα σου στείλουμε π.μ Επ'ευκαιρείας να σας ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια?Αν για το Πάσχα πάρω τα 3 βαφτισίμια μου από μια λαμπάδα (αυτές με το παιχνίδι που κάνουν 50 ευρώ)και ένα σετάκι βερμουδα με σορτσάκι από ebay πώς θα σας φαινόταν?Θα χτυπούσε άσχημα?Γιατί συνήθως τα παίρνω καλό ρούχο αλλά φέτος είπα να τα δωσω για τη μικρή μου που θέλει ολόκληρη καλοκαιρινή γκαρνταρόπα.Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...