Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα. πρεπει να περιμενεις 2-3 ημερες απο την ημερα που γραφεσαι στο paypal, ωστε να ενεργοποιηθει ο λογαριασμος σου

 

Kornilia μου εχει καιρο που εχω κανει λογαριασμο στο paypal αλλα δεν τον εχω χρησιμοποιησει ακομη. Και μόλις ειπα να το δοκιμασω..:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια αφού μου ανοίξατε τα μάτια άρχισα να την ψάχνω και εγώ.

Τελικά βρήκα απο την πολύτιμη λίστα σας αυτό http://apothekenschnaeppchen.com/bin/geossql.pl?Sid=snap . Για παραγγελίες πάνω απο 150 ευρώ έχει δωρεάν μεταφορικά αλλιώς δεν πολυ συμφέρει. Εγώ έβλεπα τα προιόντα της weleda .

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν έχουν καλή επικοινωνία με τον πελάτη. Σε e-mail που έστειλα δεν μου απάντησαν και αναγκάστηκα να πάρω τηλέφωνο και δεν μιλούσε αγγλικά. Συνεννόηση μπουζούκι. Με τα ξεχασμένα μου γερμανικά εβγαλα μια άκρη.

Οταν θα παραγγείλω θα σας πω.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

απλα πληροφοριακα, αν σε ενδιαφερει και καποια "συμβατικη" κρεμα χεριων, εχω δοκκιμασει πολλες κι εγω πιστεψε με και τελικα ανακαλυψα τη cold cream της avene

 

καλημέρα irida

την έχω δοκιμάσει και αυτή που λες

δυστυχώς δεν μου έκανε τίποτα

εκείνη την στιγμή καλές φαίνονται όλες (εκτός από κάποιες που είναι πολύυυυυ λιπαρές και δεν τις αντέχω) αλλά μετά από λίγο πάλι ξερά είναι τα χέρια μου

και εννοώ κυρίως κοντά στα δάχτυλα, όχι το χέρι αυτό καθαυτό

τέλος πάντων, θα δοκιμάσω και αυτή την νέα πρόταση, γιατί όχι??

και για να γελάσετε: μια φορά μου έφερε ο άντρας μου δείγμα από μία έκθεση μια κρέμα για χέρια και πόδια που τελικά ήταν πολύ καλή

την έψαξα σε κανά δυο φαρμακεία αλλά κανείς δεν την ήξερε

σε αναζήτηση στο ιντερνετ βρήκα τελικά ότι είναι κατασκευής Τουρκίας!!!

Link to comment
Share on other sites

Kornilia μου εχει καιρο που εχω κανει λογαριασμο στο paypal αλλα δεν τον εχω χρησιμοποιησει ακομη. Και μόλις ειπα να το δοκιμασω..:mrgreen:

alicia εβαλες στο επισημο σαιτ του παυπαλ τον 4ψηφιο αριθμο που εμφανιστηκε στις κινησεις του λογαριασμου της καρτας σου διπλα στη χρεωση του 1.50 ευρω του παυπαλ???

χωρις αυτη την "ενεργοποιηση" δε μπορεις να προχωρησεις γιατι δεν εχει συνδεθει ακομα η καρτα σου στο παυπαλ ακομα κι αν χρωθηκες ηδη το 1.5 ευρω....

 

καλημερα!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα irida

την έχω δοκιμάσει και αυτή που λες

δυστυχώς δεν μου έκανε τίποτα

εκείνη την στιγμή καλές φαίνονται όλες (εκτός από κάποιες που είναι πολύυυυυ λιπαρές και δεν τις αντέχω) αλλά μετά από λίγο πάλι ξερά είναι τα χέρια μου

και εννοώ κυρίως κοντά στα δάχτυλα, όχι το χέρι αυτό καθαυτό

τέλος πάντων, θα δοκιμάσω και αυτή την νέα πρόταση, γιατί όχι??

και για να γελάσετε: μια φορά μου έφερε ο άντρας μου δείγμα από μία έκθεση μια κρέμα για χέρια και πόδια που τελικά ήταν πολύ καλή

την έψαξα σε κανά δυο φαρμακεία αλλά κανείς δεν την ήξερε

σε αναζήτηση στο ιντερνετ βρήκα τελικά ότι είναι κατασκευής Τουρκίας!!!

 

καλα ειναι και θεμα να σου "ταιριαξει" η κρεμα... κι εγω αυτο προβλημα εχω κοντα στα δαχτυλα.... καταλαβα τι λες.... κ μενα μ'αρεσε που δεν ειναι λιπαρη κ απορροφαται αμεσως, αλλα περιεργως μου εκανε καλο!!!!!!! γιαυτο στο ειπα.......

α μου φαινεται οταν ξαναπαραγγειλω απο iherb θα τη παρω κι εγω........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

alicia εβαλες στο επισημο σαιτ του παυπαλ τον 4ψηφιο αριθμο που εμφανιστηκε στις κινησεις του λογαριασμου της καρτας σου διπλα στη χρεωση του 1.50 ευρω του παυπαλ???

χωρις αυτη την "ενεργοποιηση" δε μπορεις να προχωρησεις γιατι δεν εχει συνδεθει ακομα η καρτα σου στο παυπαλ ακομα κι αν χρωθηκες ηδη το 1.5 ευρω....

 

καλημερα!

 

Ναι τον ειχα βάλει Μήπως επρεπε να ειχα βαλει τα στοιχεια της καρτας μου οταν εκανα εγγραφη στο ebay ?(γιατι νομιζω πως ζητουσε αριθμο καρτας και δεν ειχα βαλει-μπορει ομως να λεω και βλακειες γιατι δεν πολυθυμαμαι)

Link to comment
Share on other sites

Irida αυτο που λες εσυ ειναι για να γινει verified η καρτα...εγω δεν το εχω κανει ακομα αυτο και χρησιμοποιω κανονικα το paypal...εχω συνδεσει visa πιστωτικη...alicia το ebay δεν σου ζηταει το λογαριασμο της καρτας σου γιατι οταν θες να πληρωσεις μεσω paypal σε 'πεταει' κατευθειαν στη σελιδα του paypal....ειμαι καινουργια κι εγω στο sport των Internetiκων αγορων και τα εχω προσφατα...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Αποφάσισα να γίνω μέλος στο forum γιατί θέλω να σας πω ένα μεγάλο μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!Έχω ένα κοριτσάκι 6 μηνών και σας διαβάζω από το καλοκαίρι όταν ήμουν έγγυος. Η αλήθεια είναι ότι μου έχετε ανοίξει τα μάτια στις online αγορές κ αγοράσαμε όλα τα απαραίτητα από το internet(καρότσι, καθισματάκι αυτοκινήτου, μπιμπερό, πιατάκια, κουταλάκια και πολλά πολλά άλλα) γλιτώνοντας φυσικά πολλά ευρώ. Επίσης ήμουν μια από τις τυχερές που πρόλαβα και αγόρασα πάνες από το άμαζον και γενικότερα το άμαζον το έχουμε ξετινάξει μαζί με τον άντρα μου. Η τελευταία μου αγορα ήταν 2 ζευγάρια pediped παπουτσάκια από το pediped.com που όμως έχει πολλά μεταφορικά (20 δολλάρια) κ δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρει αλλά το ψάχνω το θέμα. Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλά η ευγνωμοσύνη μου είναι μεγάλη!

P.S. Τόσο καιρό που σας παρακολουθω έχω κάποιες συμπάθειες και δηλώνω φανατκή fan του Καλαμαρακίου!

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια σας ευχαριστώ ολες.Τελικα τα καταφερα, επρεπε απλα να συνδεθει ο λογαριασμος του εβαυ με αυτον του παυπαλ το προχωρουσε βημα βημα αλλα εγω στραβωθηκα και νομιζα πως ζηταει και τον αριθμο της καρτας.Αντε μπας και κανω καμια καλη αγορα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Irida αυτο που λες εσυ ειναι για να γινει verified η καρτα...εγω δεν το εχω κανει ακομα αυτο και χρησιμοποιω κανονικα το paypal...εχω συνδεσει visa πιστωτικη...alicia το ebay δεν σου ζηταει το λογαριασμο της καρτας σου γιατι οταν θες να πληρωσεις μεσω paypal σε 'πεταει' κατευθειαν στη σελιδα του paypal....ειμαι καινουργια κι εγω στο sport των Internetiκων αγορων και τα εχω προσφατα...

 

ναι αυτο λεω... μα αν δε γινει verified πως μπορεις κ κανεις αγορες? τοτε τι νοημα εχει ολο αυτο????

 

 

aggelosmarios γιουπιιιιιιιιιιιιιι!!!!!! καλες αγορες!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Είχα αγχωθεί με τη παραγγελία με το ασος επειδή κάποια κοπέλα περίμενε μέρες και δεν έβρισκε άκρη αλλά δε θυμάμαι ποια κοπέλα....

Παράγγειλα ένα μπουφάν Κυριακή βράδυ και Πέμπτη πρωί ήταν στο σπίτι μου!!Μέγεθος τέλειο, ποιότητα καταπληκτική και η τιμή του μόνο 32 ευρώ!!Ειλικρινά δε το περίμενα...και μόλις που πρόλαβα να το παραγγείλω...σε 5 λεπτά ήταν out of stock!I love England λέμε και τις εκπτώσεις τους!

 

Επίσης έχω βρει ενα πωλητή στο ebay.co.uk έναν πωλητή που πουλάει gymboree σε καλές τιμές και φτηνά μεταφορικά αλλά δε τον έχω δοκιμάσει ακόμα...θέλει καμία κοπέλα να βάλω λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Αποφάσισα να γίνω μέλος στο forum γιατί θέλω να σας πω ένα μεγάλο μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!Έχω ένα κοριτσάκι 6 μηνών και σας διαβάζω από το καλοκαίρι όταν ήμουν έγγυος. Η αλήθεια είναι ότι μου έχετε ανοίξει τα μάτια στις online αγορές κ αγοράσαμε όλα τα απαραίτητα από το internet(καρότσι, καθισματάκι αυτοκινήτου, μπιμπερό, πιατάκια, κουταλάκια και πολλά πολλά άλλα) γλιτώνοντας φυσικά πολλά ευρώ. Επίσης ήμουν μια από τις τυχερές που πρόλαβα και αγόρασα πάνες από το άμαζον και γενικότερα το άμαζον το έχουμε ξετινάξει μαζί με τον άντρα μου. Η τελευταία μου αγορα ήταν 2 ζευγάρια pediped παπουτσάκια από το pediped.com που όμως έχει πολλά μεταφορικά (20 δολλάρια) κ δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρει αλλά το ψάχνω το θέμα. Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλά η ευγνωμοσύνη μου είναι μεγάλη!

P.S. Τόσο καιρό που σας παρακολουθω έχω κάποιες συμπάθειες και δηλώνω φανατκή fan του Καλαμαρακίου!

 

καλώς ήρθες στην παρέα μας stroumfita

Να χαίρεστε το μωράκι σας :-D:-D σχετικά με τα παπούτσια pediped θα βρείς ίσως κάποια κομμάτια και σε μαγαζιά της Αγγλίας με φθηνότερα μεταφορικά και χαμηλές τιμές το θέμα είναι να σου αρέσει το σχέδιο γιατί δεν τα έχουν όλα

το καλαμαράκι έχει μεγάλο fun club !!!!:mrgreen::mrgreen:

 

 

Να πω και εγώ τον πόνο μου τώρα για να μην είμαι εντελώς οφ τοπικ ....

Το μπουφανάκι του συζύγου που αγόρασα από το αμαζον αγνοείται υποτίθεται ότι θα έφθανε εδώ 21/2 αλλά το υποκατάστημα των ελτα στα Βριλήσσια .........χμ ..........να μην πω ...τες πάντων άμα πάω μια βόλτα από εκεί να τους πω καλημέρα χωρίς τράκινγκ νο θα βγάλω άκρη η θα με περάσουν για τρελή ??? :mrgreen::mrgreen:

 

edit ΜΑΡΙΤΑ θέλω ΘΕΛΩΩΩ λέμε Ι λοβ gymboree

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο λεω... μα αν δε γινει verified πως μπορεις κ κανεις αγορες? τοτε τι νοημα εχει ολο αυτο????

 

 

aggelosmarios γιουπιιιιιιιιιιιιιι!!!!!! καλες αγορες!

 

Thanks irida:mrgreen:!!!!

 

Νομιζω πως οταν εισαι verified εχεις καποια παραπανω προνομια σαν χρηστης του paypal...εγω παντως εχω κανει ηδη 3 αγορες μεσω ebay και εχω πληρωσει με paypal χωρις να εχω βαλει το 4ψηφιο αριθμο γιατι δεν μου εχει ερθει ακομα ο λογαριασμος(ωχ ωχ ωχ) και σε καποιες δημοπρασιες στο ebay στα ψιλα γραμματα λεει οτι δεχονται bids ΜΟΝΟ απο verified users...εγω ειμαι ακομα μια αδηλωτη!!!:cool:

 

Παρεπιπτοντως, ευχαριστω για τον πωλητη με τα καλσονακια....παραγγειλα μια 4αδα για του χρονου να μας βρισκονται αλλα τα λιγο πιο χοντρουλα!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ageaki για σένα με πολύ αγάπη!!!

 

http://shop.ebay.co.uk/dressingkidsshop/m.html

 

Μπορεί και να τον ξέρεις ήδη βέβαια έτσι εξπερτ που είσαι εσύ!

 

Και για όλες τις κοπέλες βέβαια είναι το παραπάνω λινκ...

Αλήθεια από ποιότητα είναι καλά; Τα νούμερα οκ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσια να σας πω τον πονο μου!!!!

Μου στελνει mail το amazon για clearance στα παπουτσια, μπαινω και βρισκω για το καμαρι μου ωραιοτατα replay με 16λιρονια, τα βαζω στο καλαθακι μου βλεπω οτι τα στελνει Ελλαδιτσα τι ωραια, λεει η δολια μανα αλλα να τα παρω αυριο που αλλαζει μηνα και ο λογαριασμος της πιστωτικης μην παθουμε και καμια συγκοπη....παω σημερα να τα αγορασω....60 λιρονια τα παπουτσακια:(

Χτυπαει το κεφαλι της η δολια μανα....:mrgreen:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ageaki για σένα με πολύ αγάπη!!!

 

http://shop.ebay.co.uk/dressingkidsshop/m.html

 

Μπορεί και να τον ξέρεις ήδη βέβαια έτσι εξπερτ που είσαι εσύ!

 

Και για όλες τις κοπέλες βέβαια είναι το παραπάνω λινκ...

Αλήθεια από ποιότητα είναι καλά; Τα νούμερα οκ;

Μαριτάκι μου σε ευχαριστώ πολύ βλέπω ότι οι τιμές του είναι λογικές και τα μεταφορικά επίσης

σχετικά με την ποιότητα μην νομίζεις θεωρητική είμαι και εγώ έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές σε ξένα φόρα αλλά μέχρι τώρα δεν το έχω τολμήσει γιατί οι τιμές τους είναι τσιμπιμένες σε σχέση με την Αγγλία και φοβόμουν μην την φάω με το τελωνείο

Τα νούμερα καλλίτερα να τα τσεκάρεις με το σιτε τους νομίζω όμως ότι τα αμερικάνικα νούμερα είναι λίγο μικρότερα από τα Αγγλικά

Ασε και πριν 4 μήνες είχα βρεί κάτι υπέροχα στο http://www.alibaba.com κινέζο σε εξευτελιστική τιμή αλλά τότε νόμιζα ότι πουλάνε μόνο χονδρική

 

Αχ κοριτσια να σας πω τον πονο μου!!!!

Μου στελνει mail το amazon για clearance στα παπουτσια, μπαινω και βρισκω για το καμαρι μου ωραιοτατα replay με 16λιρονια, τα βαζω στο καλαθακι μου βλεπω οτι τα στελνει Ελλαδιτσα τι ωραια, λεει η δολια μανα αλλα να τα παρω αυριο που αλλαζει μηνα και ο λογαριασμος της πιστωτικης μην παθουμε και καμια συγκοπη....παω σημερα να τα αγορασω....60 λιρονια τα παπουτσακια:-(

Χτυπαει το κεφαλι της η δολια μανα....:mrgreen:

δόλια μάνα σε καταλαβαίνω :-(:sad: και ήταν σίγουρα το amazon πωλητής ?? γιατί όσες φορές έχω δοκιμάσει να βάλω παιδικά παπούτσια στο καλάθι πάντα δεν με αφήνει να προχωρήσω

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε AGE μου, τα εστελνε και Ελλαδα χωρις μτφ (ειχα και κανα 2 αλλα πραγματακια για να φτασουμε τα 25)...να σου πω την αληθεια κι εγω παραξενευτηκα αλλα την εφτασα την παραγγελια μεχρι το τερμα απο περιεργεια γιατι συνηθως μου βγαζει το γνωστο, πολυαγαπημενο :evil: μηνυμα this item cannot be dispatced to this address...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

κακουργα Μαριταααααααααααααα

οχι δε θα παρω

οχι δε θα παρω

οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

εχειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

θελωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσούδες μια ερώτηση σας ζάλισα, έχω βάλει τα χρήματα στο myukmail από την Τρίτη, δεν πρέπει να μου στείλουν τράκινγκ νάμπερ; Ή έστω ένα μήνυμα ότι η παραγγελία έφυγε;

dBPlp3.png MDOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

κακουργα Μαριταααααααααααααα

οχι δε θα παρω

οχι δε θα παρω

οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

εχειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

θελωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

 

Γατουλίνι κάθε μέρα λέω το ίδιο ακριβώς....αλλά θα ψωνίσω σύντομα δε μου γλυτώνει!!!

Link to comment
Share on other sites

aggelomarios θα ήταν από αυτά τα bug του αμαζον που κατά καιρούς μας επιτρέπουν να ψωνίζουμε διάφορα με δωρεάν μεταφορικά κλπ :D:D πάντως τώρα που το είπες θα συνεχίσω να τσεκάρω κατά καιρούς μπας και σωθούμε γιατί οι τιμές τους είναι άπαιχτες :D:D
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσούδες μια ερώτηση σας ζάλισα, έχω βάλει τα χρήματα στο myukmail από την Τρίτη, δεν πρέπει να μου στείλουν τράκινγκ νάμπερ; Ή έστω ένα μήνυμα ότι η παραγγελία έφυγε;

 

Αυτό είναι το μόνο κακό. Δεν έχουν tracking και δεν ενημερώνουν ότι τα έστειλαν. Πάντως μην ανησυχείς, το πολύ μέχρι τη Δευτέρα- Τρίτη θα να στο σπίτι σου

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

aggelomarios θα ήταν από αυτά τα bug του αμαζον που κατά καιρούς μας επιτρέπουν να ψωνίζουμε διάφορα με δωρεάν μεταφορικά κλπ :D:D πάντως τώρα που το είπες θα συνεχίσω να τσεκάρω κατά καιρούς μπας και σωθούμε γιατί οι τιμές τους είναι άπαιχτες :D:D

 

Μαλλον εχεις δικιο γιατι σημερα δεν με αφηνει να προχωρησω καμια παραγγελια για παιδικο παπουτσι:( παντως κι εγω οταν θελω κατι προχωραω την παραγγελια μεχρι τελους...you never know!!!!:wink:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...