Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

 

Λοιπόν για τις πάνες και το Ukmail... εγω μια φορα πηρα μονο προς το παρον.. Ειχα παρει 8 κουτες μεγαλες τις Jumbo και πληρωσα 37,50 μεταφορικα. Τα ειχα υπολογισει τοτε και θυμαμαι οτι ηταν μεγαλη η διαφορα με εδω. Γιατι αν σκεφτειτε οτι στην ουσια για να παρεις 8 κουτες απο αμαζον πληρωνεις τις 4 γιατι η δευτερη ειναι δωρο...με σημερινη τιμη αμαζον 21 λιρες * 4 = 84 λιρες + 37,50 = 121,50 λιρες = 143 ευρω.

Στο σουπερμαρκετ για να παρεις 8 κουτες θελεις 8*28 = 224.

 

Πως γινεται να μη συμφερει αυτο?

 

Ελα βρε efrossyni και έψαχνα να βρω το ποστ που έλεγες τότε για τις πάνες...

Πήρα 4 κούτες (8 jumbo) και κάτι ρουχαλάκια και μου έστειλαν εχτές 75λίρες:shock::shock::shock::shock:

Το έχω πάθει το εγκεφαλικό....

Είχες πάρει και άλλα ή μόνο πάνες??

Τώρα??μου ήρθε πολύ ακριβά δλδ σκυλοβρίζω απο εχτές...

Να τους στείλω και τι να τους πω??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελα βρε efrossyni και έψαχνα να βρω το ποστ που έλεγες τότε για τις πάνες...

Πήρα 4 κούτες (8 jumbo) και κάτι ρουχαλάκια και μου έστειλαν εχτές 75λίρες:shock::shock::shock::shock:

Το έχω πάθει το εγκεφαλικό....

Είχες πάρει και άλλα ή μόνο πάνες??

Τώρα??μου ήρθε πολύ ακριβά δλδ σκυλοβρίζω απο εχτές...

Να τους στείλω και τι να τους πω??

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είχα πάρει και ρουχα απο gap και ρουχα απο mothercare!!!! Να τους χεσεις! 8 κουτες jumbo δεν ειναι 30 κιλα και αποκλειεται τα ρουχα που πηρες να ειναι τοσο βαρια και ογκομετρικα αν το υπολογισεις παλι δε βγαινει 30 κιλα! Να τους πεις οτι το εχεις υπολογισει και ογκομετρικα και δεν ειναι 30 κιλα αλλα 28 (το ειχα υπολογισει εγω αλλα πρεπει να βρω το ποστ το παλιο)! Να τους πεις να τα ξαναμετρησουνε γιατι εχουν κανει λαθος! ακου 75! Παντως 8 κουτες πανες κοριτσια ειναι καλη φαση!! Ξεχνας να αγχωθεις!!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είχα πάρει και ρουχα απο gap και ρουχα απο mothercare!!!! Να τους χεσεις! 8 κουτες jumbo δεν ειναι 30 κιλα και αποκλειεται τα ρουχα που πηρες να ειναι τοσο βαρια και ογκομετρικα αν το υπολογισεις παλι δε βγαινει 30 κιλα! Να τους πεις οτι το εχεις υπολογισει και ογκομετρικα και δεν ειναι 30 κιλα αλλα 28 (το ειχα υπολογισει εγω αλλα πρεπει να βρω το ποστ το παλιο)! Να τους πεις να τα ξαναμετρησουνε γιατι εχουν κανει λαθος! ακου 75! Παντως 8 κουτες πανες κοριτσια ειναι καλη φαση!! Ξεχνας να αγχωθεις!!

 

τα ρουχαλάκια είναι 3 καλτσον (παιδικά) 3 7αδες φανελάκια απο μαδερ και 2τριάδες μπιτζαμάκια 1 φουστίτσα και 1 μπυφανάκι..πόσο πια??

Τους έστειλα οτι κάτι φίλες μου είχαν πάρει παραπάνω και είχαν χρεωθεί 37,5λίρες.

Μιλάμε πιο ακριβά τα μεταφορικά απο όλες τις πάνες ελεος...τα πήρα κρανίο μιλάμε θα κλείσω με aegean και θα παώ να τους χέσω morning morning

Link to comment
Share on other sites

τα ρουχαλάκια είναι 3 καλτσον (παιδικά) 3 7αδες φανελάκια απο μαδερ και 2τριάδες μπιτζαμάκια 1 φουστίτσα και 1 μπυφανάκι..πόσο πια??

Τους έστειλα οτι κάτι φίλες μου είχαν πάρει παραπάνω και είχαν χρεωθεί 37,5λίρες.

Μιλάμε πιο ακριβά τα μεταφορικά απο όλες τις πάνες ελεος...τα πήρα κρανίο μιλάμε θα κλείσω με aegean και θα παώ να τους χέσω morning morning

 

ελα ρε εχω στεναχωρηθει πολυ!... ελπιζω να βρεις ακρη γιατι νιωθω ασχημα οτι σε πηρα στο λαιμο μου...μηπως να παιρνουμε 6 κουτες αντι 8..? αλλα γιατι ρε γμτ? αφου μας παιρνει!!! ειναι αδικο!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κορίτσια .. θέλω να αγοράσω 2 άλμπουμ για τις κουμπάρες μου .. μήπως έχει δεί τίποτα το μάτι σας??? θέλω να βάλω μέσα φωτόζ 7" x 5" .. (12cm x 18cm) .. έχω βρεί κάτι στο μπέϊ αλλά θα ήθελα να δώ και τίποτε άλλο ..

 

Καλημέρα!

Εγώ είχα παραγγείλει πρόσφατα απο amazon 3 ωραιότατα και οικονομικότατα άλμπουμ της coral coast. Τα ίδια είδα ότι τα βγαζει και σε 5'' 7''. http://www.amazon.co.uk/Coral-Coast-Prestige-Classic-Photo/dp/B003KZL5PQ/ref=sr_1_2?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1298536919&sr=1-2.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

ελα ρε εχω στεναχωρηθει πολυ!... ελπιζω να βρεις ακρη γιατι νιωθω ασχημα οτι σε πηρα στο λαιμο μου...μηπως να παιρνουμε 6 κουτες αντι 8..? αλλα γιατι ρε γμτ? αφου μας παιρνει!!! ειναι αδικο!

 

Ελα βρε τι με πήρες στο λαιμό σου....εγώ το αποφάσισα και το έκανα...

Τώρα όμως θυμήθηκα οτι πήρα και 6ανταλακτικες σακούλες για τον κάδο.

Φοβάμαι πως δεν θα το αλλάξουν..:(:(:(

κατινακι,

 

σε χρεωσαν διπλα μεταφορικα δλδ?

 

ΩΩ ναι!!! διπλό κουστούμι...

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα με πωλητή άμαζον και βρήκα 2 διαφορετικά μοντέλα thermoscan. Ποιο απ τα δύο έχεις παραγγείλει? Πρέπει να αγοράσω ξεχωριστά και προστατευτικά καλύματα για το αυτί?

Καλημέρα!! απο εδώ το πήρα

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0001D0LMS/ref=oss_product

κοίτα .. εγώ πήρα ένα κουτάκι .. αλλά όπως το είδα μάλλον τσάμπα το πήρα .. είναι έτσι φτιαγμένο το προστατευτικό που θαρρώ πως με ένα βαμβακάκι και λίγο οινοπνευματάκι θα το καθαρίζω .. βέβαια μέσα έχει 10 νομίζω spare αλλά έτσι όπως το είδα μάλλον θα με βγάλουν όλα για καμια 10αριά χρόνια :lol: ..

 

 

Καλημέρα!

Εγώ είχα παραγγείλει πρόσφατα απο amazon 3 ωραιότατα και οικονομικότατα άλμπουμ της coral coast. Τα ίδια είδα ότι τα βγαζει και σε 5'' 7''. http://www.amazon.co.uk/Coral-Coast-Prestige-Classic-Photo/dp/B003KZL5PQ/ref=sr_1_2?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1298536919&sr=1-2.

Καλημέρα και σ' εσένα bitchoni !! το είδα αυτό το άλμπουμ αλλά θα ήθελα κάτι πχιό ζουμπουρλούδικο μιας και είναι για τις νονές μας που είναι κι εκείνες ζουμπουρλούδες .. ;)

σ' ευχαριστώ πάρα πολύ που ενδιαφέρθηκες!! :)

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εμενα απο τον αγοραστη littlesunflowers ηρθαν σε 5 μερες και τα εφερε ο ταχυδρομος σπιτι γιατι ηταν πολυ μικρο πακετο γι'αυτο εχε το νου σου μη στα τζουρνεψουν!!! Εμενα ευτυχως μου τα ανεβασε πανω ο διαχειριστης:mrgreen:

κι εγώ από εκεί και περιμένω...:?

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!

 

Λοιπόν για τις πάνες και το Ukmail... εγω μια φορα πηρα μονο προς το παρον.. Ειχα παρει 8 κουτες μεγαλες τις Jumbo και πληρωσα 37,50 μεταφορικα. Τα ειχα υπολογισει τοτε και θυμαμαι οτι ηταν μεγαλη η διαφορα με εδω. Γιατι αν σκεφτειτε οτι στην ουσια για να παρεις 8 κουτες απο αμαζον πληρωνεις τις 4 γιατι η δευτερη ειναι δωρο...με σημερινη τιμη αμαζον 21 λιρες * 4 = 84 λιρες + 37,50 = 121,50 λιρες = 143 ευρω.

Στο σουπερμαρκετ για να παρεις 8 κουτες θελεις 8*28 = 224.

 

Πως γινεται να μη συμφερει αυτο?

 

Ναι έτσι προφανώς και συμφέρει αλλά εγώ με αυτή την κούτα που απεστάλησαν οι οικονομικές συσκευασίες δε βάζω μέσα ούτε 2,3 κούτες... Έτσι σκεπτόμενη παρήγγειλα οικονομικές, για να μην έχω το πρόβλημα της φίλης μας, δηλαδή μεταφορικά *2...

 

Σήμερα το πρωι παρέλαβα αυτοκόλλητα τοίχου και τσάντα αλλαγής για την ανηψιά...

Μάλιστα η τσάντα αλλαγής παραγγέλθηκε 29/1, 3/2 με ενημέρωσαν ότι ο προμηθευτής τους έστειλε λάθος χρώμα και αν θέλω να περιμένω 6-7 μέρες ή να μου επιστρέψουν τα χρήματα. Είπα θα περιμένω και μου απάντησαν πως θα μου έκαναν δώρο και ένα κολανάκι. 5/2 έλαβα μειλ ότι απεστάλη το σωστό χρώμα. 17/2 ενημέρωσα ότι δεν παρέλαβα και άμεσα με ενημέρωσαν για την έρευνα που έκαναν στο ταχυδρομείο, και την επόμενη μέρα χωρίς να ζητήσω τίποτα μου έστειλαν μειλ οτι μου στέλνουν μια 2η τσάντα!

Είμαι πολύ ευχαριστημένη από την επικοινωνία και τη συμπεριφορά. Και η τσαντούλα σουπερ!

12/2 παρήγγειλα τα αυτοκόλλητα, 16/2 μου τα ταχυδρόμησαν και σήμερα τα έλαβα

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι προφανώς και συμφέρει αλλά εγώ με αυτή την κούτα που απεστάλησαν οι οικονομικές συσκευασίες δε βάζω μέσα ούτε 2,3 κούτες... Έτσι σκεπτόμενη παρήγγειλα οικονομικές, για να μην έχω το πρόβλημα της φίλης μας, δηλαδή μεταφορικά *2...

 

εμενα παντως τις πανες δε μου τις ειχαν βαλει σε κουτα... Ηταν πιασμενες ολες μαζι με καφε ταινια συσκευασιας... Πολλη ταινια μιλαμε ετσι?? :D:D:D

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Να έγραφα και από που τα πήρα καλά θα ταν!

 

Αυτοκόλλητα τοίχου

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250766072184&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1845wt_877

 

Τσάντα αλλαγής

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260717769674&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_3949wt_754

 

Α! Τις προάλλες, είχα (πάλι) φοβερό θέμα με τα χέρια μου και κατόπιν συμβουλής της AGE παρήγγειλα αυτό το μικρούλι θαυματουργό πραγματάκι. Ήρθε πολύ γρήγορα και έκανε δουλειά!

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320550488945&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_715

 

Ευφροσύνη μου τι να σου πω, εξακολουθώ να φοβάμαι να παραγγείλω κούτες

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ιδέες για καρότσι.Μάλλον για travel system προσανατολίζομαι.Έχετε να μου προτείνετε κάποιο;Ή καποια site να κοιτάξω;Έχω δει αυτό: http://www.newbabyland.com/walk-time_trio-bebe-confort-loola-full_product-0-88-10763-l2.aspx#.

Τι λέτε;Το site είναι αξιόπιστο;

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!!!

Να ρωτησω κατι και εγω μηπως πηρε το ματι σας πουθενα αυτο που ψαχνω.Μου σκιστηκε το καλαθι που μπαινει κατω απο το καθισμα.Το καροτσι ειναι peg perego. Αν ειδατε πουθενα πολυ θα με βοηθουσατε:)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, σε ευχαριστούμε για την πληροφορία

η κοπέλα είναι Ελληνίδα και μένει Αγγλία? αυτό το ρωτάω περισσότερο για το πρακτικό, επικοινωνούμε στα Ελληνικά?

μάλλον περισσότερες πληροφορίες, θα πρέπει να ρωτήσω την ίδια για να μην σε πρήζω εσένα

πάντως καλές μου φάνηκαν οι χρεώσεις της, τί λέτε και οι πιο έμπειρες??

 

Ελληνιδα ειναι...στα Ελληνικα θα συνεννοηθειτε!!

Εγω δεν εχω προβλημα να σου πω αυτα που ξερω απο την δικια μου μεχρι τωρα εμπειρια...αλλα η δικια σου παραγγελια μπορει να ειναι μικροτερη ή μεγαλυτερη οποτε σιγουρα η ιδια θα σου λυσει καθε απορια!!

 

Οι χρεωσεις της κατα την γνωμη μου ειναι νορμαλ...μιας κι εχω χρησιμοποιησει κι αλλη παρομοια υπηρεσια στο παρελθον...!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο σάιτ αλλα η τιμή μου φαίνεται πολύ καλή. Το συγκεκριμένο καρότσι για να ξέρεις είναι πολύ γερό αλλά και αρκετά βαρύ.

Φαντάζομαι πως η απάντηση σου ήταν στο δικό μου ερώτημα.Όταν λες βαρύ εννοείς πως είναι τόσο ώστε να είναι κάτι αρνητικό στην επιλογή του;

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

παρειγειλα αυτα τα κομματια για τη βαπτιση του μικρου μου για να τον παμε ετσι στην εκκλησια!!!μολις τα παραλαβω 8α σας πω εντυπωσεις!!! :D

https://www.poshtotsonline.co.uk/node/470

https://www.poshtotsonline.co.uk/node/357

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι προφανώς και συμφέρει αλλά εγώ με αυτή την κούτα που απεστάλησαν οι οικονομικές συσκευασίες δε βάζω μέσα ούτε 2,3 κούτες... Έτσι σκεπτόμενη παρήγγειλα οικονομικές, για να μην έχω το πρόβλημα της φίλης μας, δηλαδή μεταφορικά *2...

 

αγαπητή έχεις πολύ δίκιο...είχα πάρει 2 κούτες την άλλη φορά και ήταν οκ αλλα 2..

την πατήσαμε και τώρα ξέρουμε..

 

εμενα παντως τις πανες δε μου τις ειχαν βαλει σε κουτα... Ηταν πιασμενες ολες μαζι με καφε ταινια συσκευασιας... Πολλη ταινια μιλαμε ετσι?? :D:D:D

 

Εφροσύνη μου κάνει εντύπωση αυτό που λες γιατι 2 φορές έχω πάρει την μια 1 κουτα και την άλλη 2 και δεν πειράξαν την συσκευασία των παμπερσ ήταν ατόφιες..τώρα να τις ανοίξουν και να τις δέσουν με ταινια τι να πω..μου κάνει τρομερή εντύπωση.

Ησουν τυχερή πάντως αλλά δεν θα το τολμήσω never again :roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

παρειγειλα αυτα τα κομματια για τη βαπτιση του μικρου μου για να τον παμε ετσι στην εκκλησια!!!μολις τα παραλαβω 8α σας πω εντυπωσεις!!! :D

https://www.poshtotsonline.co.uk/node/470

https://www.poshtotsonline.co.uk/node/357

 

koykla, καλοφορετα με το καλο!!!ειναι κουκλιστικα!!!πες οταν παραλαβεις!!

Link to comment
Share on other sites

Α! Τις προάλλες, είχα (πάλι) φοβερό θέμα με τα χέρια μου και κατόπιν συμβουλής της AGE παρήγγειλα αυτό το μικρούλι θαυματουργό πραγματάκι. Ήρθε πολύ γρήγορα και έκανε δουλειά!

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320550488945&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_715

 

ax ευαίσθητη φλέβα χτυπήσατε@ δεν μπορώ να βρω μια καλή κρέμα για τα χέρια μου! λέτε να το δοκιμάσω?? τί μέγεθος έχει γιατί δεν μπόρεσα να καταλάβω από το link

 

Ελληνιδα ειναι...στα Ελληνικα θα συνεννοηθειτε!!

Εγω δεν εχω προβλημα να σου πω αυτα που ξερω απο την δικια μου μεχρι τωρα εμπειρια...αλλα η δικια σου παραγγελια μπορει να ειναι μικροτερη ή μεγαλυτερη οποτε σιγουρα η ιδια θα σου λυσει καθε απορια!!

 

Οι χρεωσεις της κατα την γνωμη μου ειναι νορμαλ...μιας κι εχω χρησιμοποιησει κι αλλη παρομοια υπηρεσια στο παρελθον...!!

 

σε ευχαριστώ πολύ!

θα επικοινωνήσω μαζί της, στέλνοντας της τα λινκ των πραγμάτων που θέλω να αγοράσω μάλλον ώστε να μου πει

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...