Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια εσείς που πήρατε από το gymboree.com πόσο είναι τα μεταφορικά?Γιατί τρελαίνομαι για τα ρούχα τους και έχω πάρει 2-3 από ebay αλλά δεν έχει ποικιλία οπότε αν συμφέρει να αγοράσω από εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια γεια σας,

παρήγγειλα από το pharmacyline.gr (είναι στη λίστα) το φίλτρο της brita στις 15/2 και σήμερα 17/2 μου το έφεραν με speedex

http://www.pharmacyline.gr/product_info.php?products_id=3503

Δεν το βρήκα φθηνότερα και δεν είχε μεταφορικά (για πάνω από 50 ευρώ). Η ενημέρωσή τους για κάθε στάδιο εξέλιξης της παραγγελίας ήταν άψογη... να πω μόνο ότι τα ανταλλακτικά τα βρίσκω φθηνότερα στο ebay, κατά τ' άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένη... και το φίλτρο φαίνεται να δουλεύει πολύ καλά (επιτέλους δεν έχει γεύση το νερό της βρύσης... :-)... τέρμα το εμφιαλωμένο!!!)

Link to comment
Share on other sites

εΡΏ ΤΗΣΗ ΣΟΣ.

Έχω παραγγείλει ένα μεταξωτό φόρεμα από το ebay.

Έχει αργήσει αρκετά να έρθει και σε άσχετη συζήτηση με μία γειτόνισσα μου λέει ότι υπήρχε ένα ανοιχτό δέμα με ένα μεταξωτό φόρεμα ανοιγμένο εκεί που αφήνει ο ταχυδρόμος τα γράμματα. Είναι σίγουρα αυτό που περίμενα αφού ταιριάζει η περιγραφή.

Το φόρεμα όμως έγινε...καπνός.

Ποιος φταίει στην προκειμένη εκτός του γείτονα που το βούτηξε;

Ο πωλητής από τη στιγμή που έστελνε κάτι αξίας δεν έπρεπε να το στείλει ταχυδρομείο κι από κει να το πάρω με ειδοποίηση.

Δεν ξέρω. Κατατοπίστε με....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας,

παρήγγειλα από το pharmacyline.gr (είναι στη λίστα) το φίλτρο της brita στις 15/2 και σήμερα 17/2 μου το έφεραν με speedex

http://www.pharmacyline.gr/product_info.php?products_id=3503

Δεν το βρήκα φθηνότερα και δεν είχε μεταφορικά (για πάνω από 50 ευρώ).

 

Πολυ καλη τιμη

 

( χρησιμοποιω brita κανατα+ φιλτρα πανω απο δεκαετια)

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με dhl ήρθε το καρότσι μας,κι επειδή δεν έχει εδώ,ήρθε με μια τοπική κούριερ...

όχι με ελτα.

 

αααα τυχερη εισαι! μη το πεις πουθενα..........

με dhl απο αμαζον (ογκωδη αντικειμενα) μου τα αφηνουν παντα στις ταχυμεταφορες ελτα!!!!! τουλαχιστον εχω το νουμερακι και τα βρισκω.... παλι καλα!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

εΡΏ ΤΗΣΗ ΣΟΣ.

Έχω παραγγείλει ένα μεταξωτό φόρεμα από το ebay.

Έχει αργήσει αρκετά να έρθει και σε άσχετη συζήτηση με μία γειτόνισσα μου λέει ότι υπήρχε ένα ανοιχτό δέμα με ένα μεταξωτό φόρεμα ανοιγμένο εκεί που αφήνει ο ταχυδρόμος τα γράμματα. Είναι σίγουρα αυτό που περίμενα αφού ταιριάζει η περιγραφή.

Το φόρεμα όμως έγινε...καπνός.

Ποιος φταίει στην προκειμένη εκτός του γείτονα που το βούτηξε;

Ο πωλητής από τη στιγμή που έστελνε κάτι αξίας δεν έπρεπε να το στείλει ταχυδρομείο κι από κει να το πάρω με ειδοποίηση.

Δεν ξέρω. Κατατοπίστε με....

 

Ο Πωλητής είναι ξένος, δεν είναι Έλληνας οπότε δε μπορεί να διανοηθεί ότι κάποιος θα ανοίξει το δέμα ΣΟΥ και θα πάρει την αλληλογραφία ΣΟΥ. Επίσης για το άλλο που λες, απ τη μια βρίζουμε τον ταχυδρόμο όταν δεν το φέρει σπίτι μας και απ την άλλη θα ευχόμασταν να χαμε πάει στο ταχυδρομείο.

Τις προάλλες ο ταχυδρόμος είχε για μενα συστημένο δέμα με παραλαβή στο σπίτι, κάτι σαν κούριερ. Έτσι όμως δούλευε ο συγκεκριμένος πωλητής...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

εΡΏ ΤΗΣΗ ΣΟΣ.

Έχω παραγγείλει ένα μεταξωτό φόρεμα από το ebay.

Έχει αργήσει αρκετά να έρθει και σε άσχετη συζήτηση με μία γειτόνισσα μου λέει ότι υπήρχε ένα ανοιχτό δέμα με ένα μεταξωτό φόρεμα ανοιγμένο εκεί που αφήνει ο ταχυδρόμος τα γράμματα. Είναι σίγουρα αυτό που περίμενα αφού ταιριάζει η περιγραφή.

Το φόρεμα όμως έγινε...καπνός.

Ποιος φταίει στην προκειμένη εκτός του γείτονα που το βούτηξε;

Ο πωλητής από τη στιγμή που έστελνε κάτι αξίας δεν έπρεπε να το στείλει ταχυδρομείο κι από κει να το πάρω με ειδοποίηση.

Δεν ξέρω. Κατατοπίστε με....

 

δε νομιζω οτι μπορεις να κανεις τιποτα..... απο τη μια εισαι "τυχερη" αν σου φερνει ο ταχυδρομος τα δεματακια σπιτι σου απο την αλλη εισαι εντελως ατυχη γιατι μπορει ο οποιοσδηποτε να στο βουτηξει αν ειναι σε κοινη θεα.......

προφανως θα παρεις να βρισεις το ταχυδρομο που σου αφησε δεμα αξιας χωρις να χτυπησει κουδουνι ή ειδιποιηση σε κοινη θεα........ οχι ομως οτι θα βγαλεις τιποτα, τα λεφτακια σου κ το φορεμα εκαναν φτερα αλλα δε θα το ψαξαναπαθεις τουλαχιστον...........

ο πωλητης δε φταιει για τη κατασταση των ελτα και των ταχυδρομων, που να ξερε ο ερημος που εμπλεξε..... επρεπε εσυ να ζητησεις συστημενο ή κατι τετοιο........ εμ δε βλεπεις τι τραβαμε ολες οσες παραγγελνουμε????????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα απο αυτον τον πωλητη μαξιλαρια ενα κουβερλι και ενα tapestry,τραπεζομαντηλο θα το κανω εγω βεβαια .......

http://stores.ebay.co.uk/Eyes-of-India

 

και εμεινα απολυτα ευχαριστημενη,τα πραγματα ερχονται απο Ινδια σε 10 μερες,δεν πληρωσα τελωνειο....γυρω στα 100 εβρω ηταν.

Ειχε μεσα μια τελεια ευχαριστηρια καρτουλα με οδηγιες για το πλυσιμο,μιλαμε μου αρεσε τοσο πολυ που την κρατησα!!!

Βεβαια το στυλ ειναι λιγο ιδιαιτερο,ταιριαζει στο δικο μου σπιτι΄,απλα σκεφτηκα μηπως ενδιαφερει καμμια σας....

α....κανεις προσφορα και περιμενεις να σου απαντησει..το κουβερλι που πηρα μαζι μετα μαξιλαρια εδω εκανε 270 εβρω κι εγω το πηρα 70!!!!!

Μαλιστα στη φωτογραφια δεν ειχε αυτο,μαλλον για ευνοητους λογους μιας κι η συγκεκριμενη μαρκα ειναι πανακριβη,αν ανοιγες ομως τον συνδεσμο εβλεπες αλλο....ηταν αυτο...σε αλλο χρωμα,εδω βεβαια του εμειναν μονο τα μαξιλαρια....

http://cgi.ebay.co.uk/INDIAN-PILLOW-CUSHION-COVER-THROW-Vintage-India-Decor-/200573457470?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2eb31c143e

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια που δεν βρήκα καμμία ανταπόκριση... επαναφέρω την ερώτησή μου...

ποιό καλό κορίτσι θα με βοηθήσει...Ενδιαφερομαι να κοιτάξω για αγορά τσάντας.. όλα βέβαια εδώ μου φαινονται απλησιάστα..ψάχνω κάτι σε sisley, nine west ή κάτι ανάλογο...γνωρίζετε κατι;

 

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα καινουριο site που πουλαει βρεφικα και παιδικα ρουχα σε παρα πολυ καλες τιμες. www.thebabystore.gr Εχουν επωνυμα ρουχα και παπουτσακια απο την Αγγλια για μωρα και παιδια απο 0 εως 12 ετων. παραγγειλα προχτες το βραδυ και μου τα εφεραν την επομενη μερα.

 

πρεπει να μας κανεις πλακα δεν εξηγειται αλλιως!! :D:D:D:D

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς που πήρατε από το gymboree.com πόσο είναι τα μεταφορικά?Γιατί τρελαίνομαι για τα ρούχα τους και έχω πάρει 2-3 από ebay αλλά δεν έχει ποικιλία οπότε αν συμφέρει να αγοράσω από εκεί.

 

http://www.gymboree.com/our_company/help_template.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374306254237&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395917465&bmUID=1297832437870

Να επιλέξεις International Standard Delivery, έτσι δεν θα πληρώσεις τελωνείο.

 

Sorry, δεν γράφω ελληνικά τόσο καλά, και μετάφραζω μέσω Google translate ....

Link to comment
Share on other sites

βοήθα βρε κοπέλα μου λίγο παραπάνω!Πόσα διαθέτεις περίπου,τι χρώμα, μέγεθος...Sisley πάντως χλωμό να βρεις on line.

 

Έφαγα φλας!Πέρα από τα καταστήματα της λίστας (π.χ. asos.com, yoox.com,κλπ) ρίξε μία ματιά και στις kem εδώ: http://www.kemgroup.gr/index.aspx. Έχει ψωνίσει η κουμπάρα μου και δεν είχε πρόβλημα αν θυμάμαι καλά. Επίσης έχει τσάντες για όλες τις τσέπες.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια που δεν βρήκα καμμία ανταπόκριση... επαναφέρω την ερώτησή μου...

 

 

Γιατι δεν κοιτας στο ioffer?Δεν εχει βεβαια τις μαρκες που ανεφερες......

παρελαβε φιλη μου και η τσαντα που πηρε ειναι τελεια,δεν μοιαζει καθολου μ αυτες που πουλανε στο δρομο,ξερω γιατι κι εγω ειχα παρει μια απο την Ερμου...κι εγω περιμενω τη δικη μου...θα ενημερωσω μολις ερθει....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ioffer πολυ μπερδεμα μου φαινεται ρε παιδια........... ειχα βρει καποια τσαντα που μου αρεσε κλπ κ οταν πηγα να πληρωσω ενω πχ ελεγε δωρεαν μεταφορικα ή οτι περιλαμβανονται στη τιμη μετα τσουπ εβγαζε εξτρα εξοδα.............. δε ξερω........... ειχα στειλει 100 μυνηματα στους πωλητες που βρηκα τη τσαντα και αντε να περιμενεις να απαντησουν ποσο ειναι τα μεταφορικα και κλπ κλπ πολυ δυσκολο μου φανηκε.........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο το ioffer πολυ μπερδεμα μου φαινεται ρε παιδια........... ειχα βρει καποια τσαντα που μου αρεσε κλπ κ οταν πηγα να πληρωσω ενω πχ ελεγε δωρεαν μεταφορικα ή οτι περιλαμβανονται στη τιμη μετα τσουπ εβγαζε εξτρα εξοδα.............. δε ξερω........... ειχα στειλει 100 μυνηματα στους πωλητες που βρηκα τη τσαντα και αντε να περιμενεις να απαντησουν ποσο ειναι τα μεταφορικα και κλπ κλπ πολυ δυσκολο μου φανηκε.........

Εγω τους ρωταω παντα οταν ειναι on line και απαντανε σχεδον αμεσως,ειναι περιπου οπως το ebay.....κοιταω παντα βεβαια ο πωλητης να εχει paypal...για καλο και καλο...

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα απο αυτον τον πωλητη μαξιλαρια ενα κουβερλι και ενα tapestry,τραπεζομαντηλο θα το κανω εγω βεβαια .......

http://stores.ebay.co.uk/Eyes-of-India

 

και εμεινα απολυτα ευχαριστημενη,τα πραγματα ερχονται απο Ινδια σε 10 μερες,δεν πληρωσα τελωνειο....γυρω στα 100 εβρω ηταν.

Ειχε μεσα μια τελεια ευχαριστηρια καρτουλα με οδηγιες για το πλυσιμο,μιλαμε μου αρεσε τοσο πολυ που την κρατησα!!!

Βεβαια το στυλ ειναι λιγο ιδιαιτερο,ταιριαζει στο δικο μου σπιτι΄,απλα σκεφτηκα μηπως ενδιαφερει καμμια σας....

α....κανεις προσφορα και περιμενεις να σου απαντησει..το κουβερλι που πηρα μαζι μετα μαξιλαρια εδω εκανε 270 εβρω κι εγω το πηρα 70!!!!!

Μαλιστα στη φωτογραφια δεν ειχε αυτο,μαλλον για ευνοητους λογους μιας κι η συγκεκριμενη μαρκα ειναι πανακριβη,αν ανοιγες ομως τον συνδεσμο εβλεπες αλλο....ηταν αυτο...σε αλλο χρωμα,εδω βεβαια του εμειναν μονο τα μαξιλαρια....

http://cgi.ebay.co.uk/INDIAN-PILLOW-CUSHION-COVER-THROW-Vintage-India-Decor-/200573457470?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2eb31c143e

 

 

φλωρα..ειναι ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ

εχεις πολυ καλο γουστο..απλα απιθανη αγορα!!!συγχαρητηρια!

 

(πως θα καταφερω να συγκεντρωσω ολα αυτα τα ωραια πραγματα, μεχρι να οργανωθω κ να αρχισω τις "καλες" αγορες ? οεεεοοο)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που βλέπεις είναι η διαφορά, το ένα είναι σε κουτί δώρου ενώ το άλλο σε blister.

Εγώ το πήρα από amazon (πιό φτηνά βγαίνει), αλλά είναι η χειρότερη αγορά μου καθώς είναι ένα ΠΑΡΑ πολύ ΑΠΛΟ παιχνίδι που κατά την άποψη μου θα έπρεπε να πωλείται το πολύ 5 ευρώ και βρωμάει πλαστικίλα.

Άμα το πάρεις τελικά ΠΡΟΣΕΞΕ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΛΥΝΕΙΣ ΜΕ ΝΕΡΟ. Καταστρέφεται η σφυρίχτρα που έχει μέσα. Παθών και μαθών.

Επιπλέον, ο μπέμπης μου δεν του έδωσε και πολύ σημασία...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα απο αυτον τον πωλητη μαξιλαρια ενα κουβερλι και ενα tapestry,τραπεζομαντηλο θα το κανω εγω βεβαια .......

http://stores.ebay.co.uk/Eyes-of-India

 

και εμεινα απολυτα ευχαριστημενη,τα πραγματα ερχονται απο Ινδια σε 10 μερες,δεν πληρωσα τελωνειο....γυρω στα 100 εβρω ηταν.

Ειχε μεσα μια τελεια ευχαριστηρια καρτουλα με οδηγιες για το πλυσιμο,μιλαμε μου αρεσε τοσο πολυ που την κρατησα!!!

Βεβαια το στυλ ειναι λιγο ιδιαιτερο,ταιριαζει στο δικο μου σπιτι΄,απλα σκεφτηκα μηπως ενδιαφερει καμμια σας....

α....κανεις προσφορα και περιμενεις να σου απαντησει..το κουβερλι που πηρα μαζι μετα μαξιλαρια εδω εκανε 270 εβρω κι εγω το πηρα 70!!!!!

Μαλιστα στη φωτογραφια δεν ειχε αυτο,μαλλον για ευνοητους λογους μιας κι η συγκεκριμενη μαρκα ειναι πανακριβη,αν ανοιγες ομως τον συνδεσμο εβλεπες αλλο....ηταν αυτο...σε αλλο χρωμα,εδω βεβαια του εμειναν μονο τα μαξιλαρια....

http://cgi.ebay.co.uk/INDIAN-PILLOW-CUSHION-COVER-THROW-Vintage-India-Decor-/200573457470?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2eb31c143e

 

 

έχει απίθανα πράγματα!!! να'σαι καλά Φλόρα! :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ψαχνω αυτο....αν το δει το ματι σας πουθενα, ας μου πει :) Tα μεταφορικα στο ebay ειναι πολλα σχετικα με την τιμη του.....

 

http://cgi.ebay.co.uk/Philips-Avent-IQ24-Digital-Steam-Steriliser-SCF276-01-/370466304753?pt=UK_Baby_Baby_Feeding_Bottle_Sterilisers_Insulators_LE&hash=item56418332f1

 

ριξε μια ματια γρμανικο αμαζον...κατι πηρε το ματι μου...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...