Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ω σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!

μετά από 12 χρόνια αγγλικά (τα 4 ήταν ιδιαίτερα) ούτε ένα lower δε κατάφερα να πάρω....

ε τώρα που πλησιάζω τα 30 παραιτήθηκα από το άθλημα......:rolleyes:

 

τιποτις καλε! κι εγω μη νομιζεις, με τη τριτη το πηρα το ριμαδι!

περιμενω να μου πεις...

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παρηγγειλα απο το ioffer μια τσαντα και ενα πορτοφολι. λετε να πληρωσω τελωνειο?

 

 

Όταν σου έρθουν πες μου πως είναι ( αν μοιάζουν με τις αυθεντικές εννοώ )γιατί ψάχνω και εγώ να βρω ένα σαιτ να αγοράσω τσάντες αλλά φοβάμαι μήπως φαίνονται ψεύτικες σαν αυτές που πουλάνε στους δρόμους. Η άμα ξέρετε κανένα άλλο σαιτ να μου προτείνεται..

Link to comment
Share on other sites

βρε κορες εχει ψωνισει καμμια απο about-tea.de?εχει καφεδες για την dolce gusto και εχει παρα πολλη ποικιλια,βεβαια εχει τσουχτερα μεταφορικα αλλα για μεγαλη παραγγελια δεν θα συμφερει?και παρατηρησα οτι εχει τους καφεδες περιπου 40 λεπτα φτηνοτερους,τι λετε συμφερει?εχει παρει καμμια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κορες εχει ψωνισει καμμια απο about-tea.de?εχει καφεδες για την dolce gusto και εχει παρα πολλη ποικιλια,βεβαια εχει τσουχτερα μεταφορικα αλλα για μεγαλη παραγγελια δεν θα συμφερει?και παρατηρησα οτι εχει τους καφεδες περιπου 40 λεπτα φτηνοτερους,τι λετε συμφερει?εχει παρει καμμια?

 

 

 

Καλημερα. Αγορασα εγω ροφηματα Tassimo. Πολυ μεγαλη ποικιλια και πιο φτηνα απο οτι στην Ελλαδα. Πηρα γευσεις που δεν υπαρχουν εδω ( starbucks -mastro Lorenzo - Maxuell house). H παραγγελια μου ηταν 153,09€ και τα μεταφορικα για αυτην την παραγγελια ηταν 27,95. Συνολο 181,04. Πολυ ακριβα, αλλα σου ειπα ηθελα αυτα που δεν μπορουσα να βρω εδω. Εστειλα mail για να χαμηλωσουν τα μεταφορικα ωστε να μπορουμε ολοι να αγοραζουμε απο εκει και μου εσετιλαν την παρακατω απαντηση:

 

Dear Ms Oustoglou,

 

The official cost for shipping goods to Greece for goods up to 5 kilos is ?19,95 and for goods up to 10 kilos is 27,95?.

This is a combination of the packaging cost and the international shipping cost.

Should you have further questions don't hesitate to contact us:

+49 (0) 22 1 / 530 988 75

 

Kind regards,

Wella

About-Tea and coffee shop

 

Εκανα παραγγελια στις 26/1 και παρελαβα στις 2/2. Ελπιζω να σε βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι ακόμη, έμειναν μερικά για την επόμενη φορά;)

 

ναι, ναι!! λεφτά να έχει η καρτούλα μας!! χιχιχιχιχι

 

Ειναι το απολυτο άρωμα....εχω κολλησει πολλα χρονια με αυτο

Να καταλαβεις αυτο ειναι το στανταρ αρωμα βρεξει χιονισει το αγοραζω , και μετα αγοραζω απο διπλα αλλο ενα για δοκιμη....

θα με θυμηθεις

ελαφρώς βαρυ....μενει....και βανιλάτο ελαφρα

 

ακριβώς ότι μου αρέσει!! βαρύ και βανιλάτο. αχαχ λέγε μου τέτοια γιατί πάντα παραγγέλνω χωρίς να μυρίσω και κάποιες φορές την πατάω....

 

 

σκεφτομαι το καροτσι CHICCO LITLE WAY....δεν ξερω ποιανου ειναι:( πρωτη φορα μπαινω στην διαδικασια και ειμαι τελειως ασχετη:oops:

τωρα ειδα οτι ειναι μονο το κοκκινο σε προσφορα....κ κοκκινο δεν θελω θα περιμενω αλλη προσφορα μαλλον!!!

 

αχ κοριτσάκι μου, και εγώ είχα χαρεί με ένα καρεκλάκι αυτοκινήτου από amazon.co.uk αλλά δυστυχώς δεν το στέλνουν Ελλάδα.

έστειλα και μήνυμα μπας και συγκινηθούν, αλλά δυστυχώς δεν έκλαψαν και πολύ....:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Αν θέλετε προτεινω να μπει στη λίστα και το www.gymboree.com εχω παρει αρκετα πραγματα αλλα στην αποστολη καλο ειναι να διαλεγετε usps για να μη περνα τελωνειο

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

αν διαβάσεις μια δύο σελίδες πίσω θα ανακαλύψεις ότι έχουν παραγγείλει από εκεί άτομα κ η γνώμη τους ήταν άριστη. Λίγο διάβασμα είναι στα προηγούμενα ποστ

 

ευχαριστω kalamaraki!

 

προσπαθωντας να διαβαζω παντα ολα τα ποστ παρελειψα αυτα που με ενδιαφερουν!:oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Αν θέλετε προτεινω να μπει στη λίστα και το www.gymboree.com εχω παρει αρκετα πραγματα αλλα στην αποστολη καλο ειναι να διαλεγετε usps για να μη περνα τελωνειο

 

εχεις δικιο κι εγω εχω ψωνισει και εχει πολυ ωραια πραγματα και πολυ καλη ποιοτητα!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια!

 

Μόλις παρέλαβα baby banz σε ροζ πουά για τη μικρή μου http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290411911851&var=590001128223&ssPageName=STRK:MEWNX:IT. Είναι απίστευτα!Δε βλέπω να ανεβεί λίγο η θερμοκρασία να πάμε καμία βολτίτσα!!!

Η μόνη μαμακία μου είναι ότι δεν προνόησα να πάρω και θήκη, γιατί τα γυαλάκια μου ήρθαν απλά στο κουτί τους.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

εκανα κοτσανα για να μην πω κατι αλλο.

κοιταγα στο ebay ενα κατι adidas για την μικρη κ στην αρχική επιλογη δεν διαλεγεσ νουμερο κ πατησα buy να δω αν δινει νουμερα κ τα αγορασα..

τι γινετε τωρα ??

ακυρώνετε η παραγγελια ξερει κανεισ?

 

εστειλα μην στον πωλητη χτες κ ακομα δεν εχει απαντησει...

τι να κανω???ποσο περιθώριο εχω να κανω την πληρωμη.

βεβαια ακομα δεν εχω καταλαβει κ να θελω να τα παρω πως θα επιλεξω χρωμα κ νουμερο αφου δεν απανταει.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

 

Μόλις παρέλαβα baby banz σε ροζ πουά για τη μικρή μου http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290411911851&var=590001128223&ssPageName=STRK:MEWNX:IT. Είναι απίστευτα!Δε βλέπω να ανεβεί λίγο η θερμοκρασία να πάμε καμία βολτίτσα!!!

Η μόνη μαμακία μου είναι ότι δεν προνόησα να πάρω και θήκη, γιατί τα γυαλάκια μου ήρθαν απλά στο κουτί τους.

 

Σε πόσο καιρό παρέλαβες ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

εστειλα μην στον πωλητη χτες κ ακομα δεν εχει απαντησει...

τι να κανω???ποσο περιθώριο εχω να κανω την πληρωμη.

βεβαια ακομα δεν εχω καταλαβει κ να θελω να τα παρω πως θα επιλεξω χρωμα κ νουμερο αφου δεν απανταει.

 

κανονικα πρεπει οταν κανεις την πληρωμη να γραψεις εκει που λεει note to seller το χρωμα και το μεγεθος που θελεις..

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο κι εγω εχω ψωνισει και εχει πολυ ωραια πραγματα και πολυ καλη ποιοτητα!

 

βρε κοριτσια επειδη κι εμενα μου αρεσουν τα ρουχαλακια τους και παντα φοβομουν το τελωνειο, ποιο ειναι το μεγαλυτερο ποσο που εχετε παραγγειλει;

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε πόσο καιρό παρέλαβες ?

 

Παρήγειλα 10/02, πλήρωσα 11/02 και σήμερα μου το άφησε ο ταχυδρόμος στην πόρτα μου. Σημείωσε ότι μένω και σε νησί οπότε μου φάνηκε γρήγορη η παράδοση.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ψαχνω αυτο....αν το δει το ματι σας πουθενα, ας μου πει :) Tα μεταφορικα στο ebay ειναι πολλα σχετικα με την τιμη του.....

 

http://cgi.ebay.co.uk/Philips-Avent-IQ24-Digital-Steam-Steriliser-SCF276-01-/370466304753?pt=UK_Baby_Baby_Feeding_Bottle_Sterilisers_Insulators_LE&hash=item56418332f1

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρήγειλα 10/02, πλήρωσα 11/02 και σήμερα μου το άφησε ο ταχυδρόμος στην πόρτα μου. Σημείωσε ότι μένω και σε νησί οπότε μου φάνηκε γρήγορη η παράδοση.

 

Σούπερ γρήγορη παράδοση, ευχαριστώ πολύ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ψαχνω αυτο....αν το δει το ματι σας πουθενα, ας μου πει :) Tα μεταφορικα στο ebay ειναι πολλα σχετικα με την τιμη του.....

 

http://cgi.ebay.co.uk/Philips-Avent-IQ24-Digital-Steam-Steriliser-SCF276-01-/370466304753?pt=UK_Baby_Baby_Feeding_Bottle_Sterilisers_Insulators_LE&hash=item56418332f1

 

βρε ράννια πρέπει να το έχω εγώ στο πατάρι αν δεν το έχω χαρίσει

 

αχρησιμοποιητο ε δεν έπιασε ποτέ μπιμπερό!

 

θες να το δω???

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ γρήγορη παράδοση, ευχαριστώ πολύ.

 

;)

 

Κοριτσια ψαχνω αυτο....αν το δει το ματι σας πουθενα, ας μου πει :) Tα μεταφορικα στο ebay ειναι πολλα σχετικα με την τιμη του.....

 

http://cgi.ebay.co.uk/Philips-Avent-IQ24-Digital-Steam-Steriliser-SCF276-01-/370466304753?pt=UK_Baby_Baby_Feeding_Bottle_Sterilisers_Insulators_LE&hash=item56418332f1

Στο γερμανικό amazon βγαίνει 91 περίπου ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. (http://www.amazon.de/gp/product/B002IKKR4E/ref=s9_simh_gw_p75_d0_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=14QDW86VYD1Q5X674V0E&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463375193&pf_rd_i=301128). Στο αγγλικό δε συμφέρει επίσης νομίζω. Είδα και στο kidsroom, αλλά είναι απλησίαστο.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Αν θέλετε προτεινω να μπει στη λίστα και το www.gymboree.com εχω παρει αρκετα πραγματα αλλα στην αποστολη καλο ειναι να διαλεγετε usps για να μη περνα τελωνειο

 

Συμφωνώ! Έχω ψωνίσει πολλές φορές. Τα ρούχα είναι χαριτωμένα και να έχουν καλή ποιότητα. Επίσης, έχουν άριστη εξυπηρέτηση των πελατών.

Link to comment
Share on other sites

βρε ράννια πρέπει να το έχω εγώ στο πατάρι αν δεν το έχω χαρίσει

 

αχρησιμοποιητο ε δεν έπιασε ποτέ μπιμπερό!

 

θες να το δω???

 

εχεις και το κουτι? το θελω για δωρο για τη ξαδερφη μου....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν με θέλει η Αγγλία, ουφ ....

 

Μάλλον ούτε το Vertbaudet, ούτε το MyUkMail.....

 

Έχω χάσει το κέφι μου με την παραγγελία μου. Έκανα τόση χαρά που θα έρχονταν οι κούτες με τα πράγματα των παιδιών, τώρα προβλέπω μια κουτίτσα με το ζόρι.

 

Ευτυχώς μου είπαν

 

Storage charges only really apply for large items stored over a long period of time. You wouldn't have them for small packages. If you did, there'd always be notice given.

 

Ωστόσο, τους έχω πολλά νεύρα για την αδιαφορία και την καθυστερημένη αντίδρασή τους στα μυνήματά μου. Μα 12 ημέρες για να ελέγξουν την πορεία της παραγγελίας ? Και εγώ ήμουν η εκνευριστική, που τους ενοχλούσα με τα μυνήματά μου ?

 

Καμμιά ιδέα τι να κάνω, εκτός από το να περιμένω ?

 

Σνιφ, κλαψ, λυγμ...................................

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

;)

 

 

Στο γερμανικό amazon βγαίνει 91 περίπου ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. (http://www.amazon.de/gp/product/B002IKKR4E/ref=s9_simh_gw_p75_d0_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=14QDW86VYD1Q5X674V0E&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463375193&pf_rd_i=301128). Στο αγγλικό δε συμφέρει επίσης νομίζω. Είδα και στο kidsroom, αλλά είναι απλησίαστο.

 

ειναι που δεν εχει πωλητη το αμαζον και βγαζει τα μεταφορικα....

 

 

Link to comment
Share on other sites

εχεις και το κουτι? το θελω για δωρο για τη ξαδερφη μου....

 

α όχι για δώρο δεν κάνει...

 

γιατί αχρησιμοποιητο μεν..βγαλμένο από το κουτί δε..φαίνεται ότι έχει ανοιχτεί...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...