Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το ειχες προχωρησει το καλαθι σου , να δει και διευθυνση????

 

Ναι! πριν το τελικό place order! Ακόμα και αυτά τα πυρεξάκια που πήρατε με 10 λίρες μου τα έβγαζε χωρίς μεταφορικά!

Link to comment
Share on other sites

Κορες ξερετε κανενα site να στελνει μωρομαντηλα jackson reece στην ελλαδα?

Βρηκα ενα site που μπορει να μου στειλει 12 πακετα (33 λιρες) με 13.50 λιρες μτφ αλλα εγω δεν θελω τοσα....μονο οταν βγαινουμε εξω τα χρησιμοποιουμε!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι! πριν το τελικό place order! Ακόμα και αυτά τα πυρεξάκια που πήρατε με 10 λίρες μου τα έβγαζε χωρίς μεταφορικά!

 

 

ε χμμμμμμμ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ χαχαχχαχαχα

 

και εγω τα πυρεξακια 10,25 λιρες χωρις μεταφορικα ειναι!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια.........όπως είπα παρήγγειλα από www.directcosmetics.com την προηγούμενη Παρασκευή, αλλά ακόμα δεν ξέρω εάν έχουν φορτωθεί ή όχι

όσες έχετε παραγγείλει, σας ήρθε e-mail φόρτωσης????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον θα ανοιξεις ενα λογαριασμο στο myukmail με μηνιαια η ετησια συνδρομη πληροφοριες εδω http://parents.org.gr/forum/showpost...ostcount=10712

 

Εκεινοι θα σου δωσουν μια διευθυνση οπου θα την χρησημοποιησεις σαν διευθυνση αποστολης οταν θα κανεις την αγορα απο το mothercare η απο οπου αλλου θελεις. Θα σε ενημερωσουν οταν παραλαβουν το πακετο κι εσυ θα επιλεξεις εαν θελεις να σου το στειλουνε η να περιμενουνε και κατι αλλο. Το κοστος ειναι περιπου 50-55 λιρες εαν κανεις μηνιαια συνδρομη οποτε η αγορα σου πρεπει να ειναι σχετικα μεγαλη για να βγεις κερδισμενη. Εαν θες και κατι αλλο να ρωτησεις στη διαθεση σου (αν και την διαδικασια δεν την εχω κανει η ιδια αλλα διαβαζω καθημερινα εδω και "μορφωνομαι":lol:):wink:

 

litsat σ'ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μέρες να κάνω αγορά πάμπερς από το άμαζον και ΔΕΝ μπορώ!!!!

Μήπως μπορείς να μου στείλεις το λινκ?

Μέσω myuk τα πήρες??

 

Το Άμαζον δεν στέλνει εδώ και πολύ καιρό παμπερς στην Ελλάδα. Κάποιες κοπέλες αγοράζουν παμπερς μέσω myuk, εγώ παρήγγειλα μέσω μιας κοπέλας που κάνει personal shopping. Aν θές λεπτομέρειες, στείλε πμ να σου πώ.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki με γεια σας!Πολύ ωραία;

Δηλαδή τα πιτσιρίκια μας με το μπουν σε μονό κρεβάτι θέλουν καινούριο πάπλωμα ε; Δε τους κάνει αυτό από τη προίκα;

Είδα ωραίες και παπλωματοθήκες στο vertbaudent αλλά δε ξέρω από ποιότητα τι λένε;

Εγώ σκεφτόμουν να πάρω παπλωματοθήκη για το πάπλωμα της προίκας μας...χαζό είναι λέτε;

 

edit: πχ αυτή δεν είναι τέλεια;

http://www.vertbaudet.co.uk/flowers-duvet-cover-pink.htm?ProductId=704023280&FiltreCouleur=0030&t=6

 

Θα σε γελάσω γιατι δεν της ειχα πάπλωμα σαν βρέφος, της ειχα κουβερτα ναούσης ή ισπανιας πως την λενε και της ειχα και υπνοσακο.....

Αλλα τωρα που παμε σε μονο κρεββάτι....πρεπει να της παρω παπλωμα και για να μην αγοράζω δυο....ενα παιδικο και ενα μονο αργοτερα , πηρα απο τωρα το μονο το μεγαλο και τελειωσα.

 

βρε κορίτσια.........όπως είπα παρήγγειλα από www.directcosmetics.com την προηγούμενη Παρασκευή, αλλά ακόμα δεν ξέρω εάν έχουν φορτωθεί ή όχι

όσες έχετε παραγγείλει, σας ήρθε e-mail φόρτωσης????

 

Ειχα μπει.....εκανα βρηκα αλλα οταν ειδα στο τελος οτι δεν εχει πευπαλ....

δεν συνεχισα την παραγγελια μου.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χιχιχιχι καλαμαρι σε βλεπω να τη ψαχνεις κατω απο το παπλωμα χαχχαχαχαχα

 

Μπα γατονι μου οχι , και τωρα στο χωριο την εχω σε μονο, το δικο μου το παιδικο του ΙΚΕΑ απο το 1982 αγορασμενο απο σαουδική αραβια σκυλι το ατιμο, και την εχω με παπλωμα της γιαγιας μου μονο.....δεν κουλουριαζεται πια και κανει πολυ ησυχο υπνο :mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να αγοράσω Julbo παιδικά γυαλιά; Στην Αγγλία κάνουν περίπου 20 λίρες και τα βρήκα εδώ σε μαγαζί 70 ευρώ !!!! ( α ρε κλείσιμο που θέλουν όλα αυτά τα μαγαζιά)

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

παντα σχετικα με τις πανες...υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια! http://www.boots.co.uk

 

Ράννια , επειδή μάλλον έχεις παραγγείλει και ξέρεις απο το συγκεκριμένο shop, απο μια γρήγορη ματιά που έριξα κατάλαβα ότι δεν στέλνουν εκτός Αγγλίας. Αρα πρέπει να χρησιμοποιηθεί το myuk . Κάνω λάθος? Γιατί ψάχνω να βρώ κάτι για πάνες που να στέλνει απευθείας και να συμφέρει και δεν βρίσκω.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

Ράννια , επειδή μάλλον έχεις παραγγείλει και ξέρεις απο το συγκεκριμένο shop, απο μια γρήγορη ματιά που έριξα κατάλαβα ότι δεν στέλνουν εκτός Αγγλίας. Αρα πρέπει να χρησιμοποιηθεί το myuk . Κάνω λάθος? Γιατί ψάχνω να βρώ κάτι για πάνες που να στέλνει απευθείας και να συμφέρει και δεν βρίσκω.

 

Σωστα τα λες κικη. Μονο μεσω MyUKmail

 

Απευθειας ελλαδα ξερω μονο το ubershop

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καμια εμπειρια απο Χονκ Κονκ εχουμε????? ποσο καιρο θελουννννννννν????????

 

 

Γατουλα αργουνε απο χονγκ κονγκ αλλα τους θεωρω αξιοπιστους πωλητες. Οτι εχω παρει ( και εχω παρει αρκετα) εχουν ερθει.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μηπως γνωριζει καποια site με φωτιστικα,μπηκα σε αυτα που εχει εδω αλλα δεν βρηκα κατι που να μαρεσει..

 

 

δοκιμασε το ebay υπαρχουν πωλητες που στελνουν στην Ελλαδα οπως αυτος π.χ.:

http://stores.ebay.co.uk/hofsteinuk7 ειναι γερμανος

 

(Εγω επειδη εχω Myukmail πηρα απο αλλον εψαχνα πολυ και πραγματι ειχε γενικα καλυτερες τιμες απο Ελλαδα. Μαλιστα πριν την αυξηση του ΦΠΑ που εγινε εκει απο 4/1 ειχε ακομα καλυτερες τιμες τοτε τα ειχα κλεισει εγω)

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

aggelomarios...jackson reece μωρομαντηλα αφου θες λιγα..παραγγειλε τα απο babykind.Ας πουμε για 5 πακετα δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα...

Εγω ειχα προβλημα γιατι ηθελα τουλαχιστον 10 πακετα...

κι ετσι το δεμα θεωρηθηκε βαρυ...

 

Εγω παντως επειδη δεν θελω να παραγγελνω συχνα και επειδη τα μωρομαντηλα δεν χαλανε..εκανα μια μεγαλη παραγγελια 24 πακετων απο αλλο σαιτ που δυστυχως δεν εστελνε Ελλαδα αλλα χρησιμοποιησα personal shopper.

 

Μηπως μπορεις παρολαυτα να μου πεις ποιο σαιτ ειναι αυτο που σου τα στελνει με 13 λιρες την δωδεκαδα????

Link to comment
Share on other sites

aggelomarios...jackson reece μωρομαντηλα αφου θες λιγα..παραγγειλε τα απο babykind.Ας πουμε για 5 πακετα δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα...

Εγω ειχα προβλημα γιατι ηθελα τουλαχιστον 10 πακετα...

κι ετσι το δεμα θεωρηθηκε βαρυ...

 

Εγω παντως επειδη δεν θελω να παραγγελνω συχνα και επειδη τα μωρομαντηλα δεν χαλανε..εκανα μια μεγαλη παραγγελια 24 πακετων απο αλλο σαιτ που δυστυχως δεν εστελνε Ελλαδα αλλα χρησιμοποιησα personal shopper.

 

Μηπως μπορεις παρολαυτα να μου πεις ποιο σαιτ ειναι αυτο που σου τα στελνει με 13 λιρες την δωδεκαδα????

www.bespokebabyroom.co.uk

Δεν το αναγραφει στο site αλλα επικοινωνησα μαζι τους με mail!

Απο υπολογισμους που εκανα βγαινει 4,5ευρω περιπου το πακετο μαζι με τα μτφ. Τελικα μαλλον θα παραγγειλω απο αυτους!

!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω τα φωτα σας. Επειδη ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνω απο amazon Γερμανιας και Γαλλιας, θα ειναι η αποστολη o.k. οπως απο Αγγλια ή θα εχω προβληματακια? Αν ξερει καποια ας μου απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω τα φωτα σας. Επειδη ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνω απο amazon Γερμανιας και Γαλλιας, θα ειναι η αποστολη o.k. οπως απο Αγγλια ή θα εχω προβληματακια? Αν ξερει καποια ας μου απαντησει.

 

 

Εχω παραγγειλει κι εγω απο αμαζον γερμανιας και ολα ηταν οκ.:)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εαν εχει τυχει σε καμια σας αλλα το αμαζον δεν με αφηνει να παραγγειλω μωρομαντηλα pampers(την γνωστη 9αδα) γιατι εχω παραγγειλει λεει πολλα,μου βγαζει αυτο το μηνυμα

 

 

 

Τι λες;;!!!! Κάνουν και κουμάντο στη τσέπη μας;;; ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ!!!!...

Link to comment
Share on other sites

καμια εμπειρια απο Χονκ Κονκ εχουμε????? ποσο καιρο θελουννννννννν????????

οι ασιάτες είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ σε θέματα αποστολής και κάνουν φοβερά δέματα .. αλλά οι αποστολές είναι αργές .. εγώ που όρντερα μια lcd touch screen απο το e-bay.co.uk για το 5800 ήρθε μετά απο περίπου 1 μήνα .. το πήρα το δεματάκι, το άνοιξα και μου έπεσε απο τα χέρια η οθόνη .. τη βάζει ο άντρας μου και φυσικά ήταν κατεστραμένη .. ξεκινάω κι εγώ να γράφω ένα χαλαρό μέϊλ του στύλ, μόλις την βάλαμε η μισή είχε χιόνια και η μισλη ήταν ανάποδα, πήρε κάτι φωτό κι ένα βίντεο ο άντρας μου και του τα στείλαμε .. η απάντηση .. μη μας στείλετε την οθόνη πίσω διότι σας πιστεύουμε, σας στέλνουμε μια άλλη σε αντικατάσταση :lol: .. να ξέρετε ότι οι Ασιάτες ΨΟΦΑΝΕ για positive feedbacks !!! και γι' αυτό κάνουν τα αδύνατα δυνατά!!!!

 

εγώ νας πώ την αλήθεια έχω απογοητευτεί με τα ελληνικά καταστήματα .. όσο και να θέλω να βοηθήσω τους επαγγελματίες να μην πάνε άπατοι, τόσο μου αποδεικνύουν ότι πλουτίζουν εις βάρος μας .. παράδειγμα .. αγόρασα αυτά εδώ απο το φίλο μου το ebay http://cgi.ebay.co.uk/Baby-Banz-Boys-Adventure-UVA-UVB-Sunglasses-0-2y-BNWT-/290349162880?pt=UK_Boys_Accessories&var=&hash=item895ec0ddfb#ht_2458wt_905

τα αγόρασα 14 ευρώ και τα είδα ΤΑ ΙΔΙΑ γυαλιά, στην ΙΔΙΑ συσκευασία, 50 ευρω!!!!!! τι ξεφτίλα!!!!!!!!!!!!

 

επίσης, ευχαριστώ πάάάάάάάάάάάρα πολύ την κοπέλα (συγνώμη αλλά δε θυμάμαι ποιά ... :( ) που παρέθεσε το site του mandco.com .. σήμερα παρήγγειλα αυτό .. http://www.mandco.com/jackets/hooded-snow-queen-coat/invt/1303767damask/

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

.. και μόλις έλαβα ι-μέλι ότι μου το στείλανε κιόλας!!!!!! λογικά Τετάρτη θα είναι εδώ !!!!!

I Love Internet Shops :):D :D :D :D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...