Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Λοιπον επικοινωνησα με το support της Britax και μου ειπαν οτι οντως εχουν βγαλει το μοντελο του 2011 με βελτιωμενες ζωνες και οτι τελη φλεβαρη θα βγαλουν κατι ακομα (τωρα τι, δεν ηθελε να μου πει) και οταν την ρωτησα πως θα ειμαι σιγουρη οτι παιρνω την βελτιωμενη εκδοση μου ειπε οτι το μοντελο του 2010 εχει εξαντληθει οποτε οτι βρω στην αγορα ειναι το καινουριο (βεβαια οταν ψωνιζεις online μπορει να αγορασεις και το stock του καθε μαγαζιου αντε τωρα να το ελεγξεις!:shock:) και οτι το καινουριο συμπεριλαμβανει και το raincover και εχει adjustable hood. Εσεις ποτε το αγορασατε? τα συμπεριλαμβανει αυτα?:?::confused:

 

Ναι ξερω γινομαι κουραστικη αλλα κοιταω ολη μερα καροτσακια στο internet και εχω καταληξει να τα ονειρευομαι.

 

φιλια:P

 

:lol::lol::lol: Το έχω περάσει και εγώ αυτό το στάδιο!!!

Λοιπόν, για adjustable hood δε ξέρω τι εννοεί ο ποιητής, πάντως το raincover το αγόρασα ξεχωριστά, δεν ήταν στο πακέτο με το καροτσάκι.... νομίζω ότι αν στείλεις ένα μήνυμα στο site απ' όπου θέλεις να το αγοράσεις, θα σου πουν ποιο μοντέλο είναι... Μη βασίζεσαι σε αυτό που λένε ότι έχει εξαντληθεί το παλιό, όπως λες και εσύ δε μπορείς να ξέρεις τι στοκ έχει ο άλλος. Εμείς το πήραμε πάντως τον Ιούνιο 2010... ότι άλλο θέλεις στείλε μου π.μ., είμαι στη διάθεσή σου :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φτιαξε νεο λογαριασμο...

 

Μπορείς να φτιάξεις νέο λογαριασμό με τα ήδη υπάρχοντα στοιχεία σου ?

 

Έπαθα ακριβώς το ίδιο, πήρα 5 κούτες σε 1 εβδομάδα και ήθελα άλλες 4 (χμ... είναι και για άλλα 2 παιδάκια, πέρα από το δικό μου, θα παραλάβω με MyUkMail) και δεν τις προχωρούσε με τίποτα. Ρώτησα για τον περιορισμό και πότε αίρεται και ήταν εξαιρετικά ασαφείς.

 

Τελικά μίλησα με το ΜUM και δεν είχαν πρόβλημα να παραλάβουν και από άλλον στην δική μου διεύθυνση. Παρήγγειλε λοιπόν ο συνάδελφός μου από το ΑΜΑΖΟΝ και δήλωσε ως διεύθυνση την δική μου την αγγλική. Α, ζήτησαν μόνο να λάβουν τα σκαναρισμένα του στοιχεία (ταυτότητα, αποδεικτικό διεύθυνσης).

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μέηλ στο ASOS και μου απάντησαν ότι δεν θα ξαναβάλουν παιδικά.

Το γράφω γιατί δεν είδα αν γράφτηκε κάπου.

Επίσης το boden έχει 10% έκπτωση στην καλοκαιρινή κολεξιόν.

Ακριβούτσικα αλλά πανέμορφα τα άτιμα

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το δικό μας είναι 6-12 μηνών, το μέτρησα και είναι περίπου 58cm από ώμο μέχρι μπαντζάκι (ύψος) και 68cm από το ένα μανίκι στο άλλο (πλάτος)... η ετικετούλα του γράφει "80", εμείς είμαστε 72 εκ. οπότε θα μας είναι λίγο μεγαλούτσικο αλλά λογικό είναι. Τώρα για 18-24 μηνών δεν ξέρω.. μήπως να έστελνες ένα μήνυμα στον πωλητή να σου το μετρήσει :-)?

 

Edit... είδα το 18-24 και λέει Length 70cm... μάλλον θα εννοεί το μήκος από ώμο μέχρι μπαντζάκι?

 

Χμ τότε μας πέφτει μικρό. Ευχαριστώ κοπέλα μου. Με το καλό να βάλει την στολή το αγοράκι σου.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!

 

μπορειτε να με βοηθησετε να παραγγειλω απο mothercare μεσω ομως myukmail? σας διαβαζω εδω περιστασιακα και το ειδα οτι ετσι μπορει να γινει να στειλει εδω, αλλα δεν ξερω πως γινεται...τωρα εβγαλα μια prepaid card και δεν εχω παραγγειλει ποτε εκτος απο ελλαδα με αντικαταβολη...

Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki με γεια σας!Πολύ ωραία;

Δηλαδή τα πιτσιρίκια μας με το μπουν σε μονό κρεβάτι θέλουν καινούριο πάπλωμα ε; Δε τους κάνει αυτό από τη προίκα;

Είδα ωραίες και παπλωματοθήκες στο vertbaudent αλλά δε ξέρω από ποιότητα τι λένε;

Εγώ σκεφτόμουν να πάρω παπλωματοθήκη για το πάπλωμα της προίκας μας...χαζό είναι λέτε;

 

edit: πχ αυτή δεν είναι τέλεια;

http://www.vertbaudet.co.uk/flowers-duvet-cover-pink.htm?ProductId=704023280&FiltreCouleur=0030&t=6

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΜΠΕΡΣΣΣΣΣΣ χαχαχχα μαι κουτα προλαβα πριν μας κανουν παναπαγορευση χιχιχιχιχιιχχι

 

 

θελεις πολυ διαβασμααααααααααααααα

 

 

 

 

Προσπαθώ εδώ και μέρες να κάνω αγορά πάμπερς από το άμαζον και ΔΕΝ μπορώ!!!!

Μήπως μπορείς να μου στείλεις το λινκ?

Μέσω myuk τα πήρες??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

 

μπορειτε να με βοηθησετε να παραγγειλω απο mothercare μεσω ομως myukmail? σας διαβαζω εδω περιστασιακα και το ειδα οτι ετσι μπορει να γινει να στειλει εδω, αλλα δεν ξερω πως γινεται...τωρα εβγαλα μια prepaid card και δεν εχω παραγγειλει ποτε εκτος απο ελλαδα με αντικαταβολη...

 

Λοιπον θα ανοιξεις ενα λογαριασμο στο myukmail με μηνιαια η ετησια συνδρομη πληροφοριες εδω http://parents.org.gr/forum/showpost...ostcount=10712

 

Εκεινοι θα σου δωσουν μια διευθυνση οπου θα την χρησημοποιησεις σαν διευθυνση αποστολης οταν θα κανεις την αγορα απο το mothercare η απο οπου αλλου θελεις. Θα σε ενημερωσουν οταν παραλαβουν το πακετο κι εσυ θα επιλεξεις εαν θελεις να σου το στειλουνε η να περιμενουνε και κατι αλλο. Το κοστος ειναι περιπου 50-55 λιρες εαν κανεις μηνιαια συνδρομη οποτε η αγορα σου πρεπει να ειναι σχετικα μεγαλη για να βγεις κερδισμενη. Εαν θες και κατι αλλο να ρωτησεις στη διαθεση σου (αν και την διαδικασια δεν την εχω κανει η ιδια αλλα διαβαζω καθημερινα εδω και "μορφωνομαι":lol:):wink:

Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki με γεια σας!Πολύ ωραία;

Δηλαδή τα πιτσιρίκια μας με το μπουν σε μονό κρεβάτι θέλουν καινούριο πάπλωμα ε; Δε τους κάνει αυτό από τη προίκα;

Είδα ωραίες και παπλωματοθήκες στο vertbaudent αλλά δε ξέρω από ποιότητα τι λένε;

Εγώ σκεφτόμουν να πάρω παπλωματοθήκη για το πάπλωμα της προίκας μας...χαζό είναι λέτε;

 

edit: πχ αυτή δεν είναι τέλεια;

http://www.vertbaudet.co.uk/flowers-duvet-cover-pink.htm?ProductId=704023280&FiltreCouleur=0030&t=6

 

Μαρίτα, το πάπλωμα της προίκας μια χαρά χωράει το παιδί αλλά υποτίθεται πως το θες να το στρώνεις στο κρεββάτι. Ε αν το πάπλωμα είναι 80*100 και το κρεββάτι είναι 120*200 θα φαίνεται κααααπως! αχαχαχαχαχαα

Πάντως η συγκεκριμένη είναι πολύ όμορφη και βγαίνει και για μονό πάπλωμα

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείς να φτιάξεις νέο λογαριασμό με τα ήδη υπάρχοντα στοιχεία σου ?

 

Έπαθα ακριβώς το ίδιο, πήρα 5 κούτες σε 1 εβδομάδα και ήθελα άλλες 4 (χμ... είναι και για άλλα 2 παιδάκια, πέρα από το δικό μου, θα παραλάβω με MyUkMail) και δεν τις προχωρούσε με τίποτα. Ρώτησα για τον περιορισμό και πότε αίρεται και ήταν εξαιρετικά ασαφείς.

 

Τελικά μίλησα με το ΜUM και δεν είχαν πρόβλημα να παραλάβουν και από άλλον στην δική μου διεύθυνση. Παρήγγειλε λοιπόν ο συνάδελφός μου από το ΑΜΑΖΟΝ και δήλωσε ως διεύθυνση την δική μου την αγγλική. Α, ζήτησαν μόνο να λάβουν τα σκαναρισμένα του στοιχεία (ταυτότητα, αποδεικτικό διεύθυνσης).

 

παντα σχετικα με τις πανες...υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια! http://www.boots.co.uk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki με γεια σας!Πολύ ωραία;

Δηλαδή τα πιτσιρίκια μας με το μπουν σε μονό κρεβάτι θέλουν καινούριο πάπλωμα ε; Δε τους κάνει αυτό από τη προίκα;

Είδα ωραίες και παπλωματοθήκες στο vertbaudent αλλά δε ξέρω από ποιότητα τι λένε;

Εγώ σκεφτόμουν να πάρω παπλωματοθήκη για το πάπλωμα της προίκας μας...χαζό είναι λέτε;

 

edit: πχ αυτή δεν είναι τέλεια;

http://www.vertbaudet.co.uk/flowers-duvet-cover-pink.htm?ProductId=704023280&FiltreCouleur=0030&t=6

 

Δε ξερω για τη θηκη, αλλα τα ρουχα του εχουν αριστη ποιοτητα. Φανταζομαι το ιδιο και η θηκη....

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μηπως γνωριζει καποια site με φωτιστικα,μπηκα σε αυτα που εχει εδω αλλα δεν βρηκα κατι που να μαρεσει..

 

Για φωτιστικά επειδή έψαχνα πρόσφατα αλλά τελικά δεν πήραμε γιατί προέκυψαν κάτι "οικονομικά παλούκια" απρόσμενα,είχα βρει και αυτό το σαιτ. Είχα μιλήσει και με το παιδί που το έχει. Ήταν αρκετά εξυπηρετικός και μπορεί να στα στείλει όπου θες.

 

Πάντως είχα βρει ποικιλία σε φωτιστικά.

Link to comment
Share on other sites

Για φωτιστικά επειδή έψαχνα πρόσφατα αλλά τελικά δεν πήραμε γιατί προέκυψαν κάτι "οικονομικά παλούκια" απρόσμενα,είχα βρει και αυτό το σαιτ. Είχα μιλήσει και με το παιδί που το έχει. Ήταν αρκετά εξυπηρετικός και μπορεί να στα στείλει όπου θες.

 

Πάντως είχα βρει ποικιλία σε φωτιστικά.

 

Ξεχασα να γράψω την ιστοσελίδα!!!!Εε,πρωί είναι ακόμη

http://www.pantazislight.gr/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια...

έχω μια απορία...παρήγγειλα από ebaby.gr, μου έχουν στείλει το νούμερο και παρακολουθώ μέσω dhl το δέμα...δεν έχουν αποθήκες εδώ,ξεκίνησε από ιταλία-ρώμη,πήγε μιλάνο,μετά αυστρία και τώρα ουγγαρία!!!που πάει?τουρ στην ευρώπη??

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα ό,τι έβαζα στο καλάθι του άμαζον κάτω από 25 λίρες, δε μου έβγαζε μεταφορικά, μα 10 λίρες, μα 18 λίρες μου έβγαζε δωρεάν μεταφορικά. Αυτή την εβδομάδα όμως βάζω ένα παπούτσι 18 λίρες και μου βγάζει σχεδόν 6 λίρες μεταφορικά. Το ξέρω ότι τα δωρεάν είναι πάνω από 25 λίρες, αλλά τί άλλαξε από την προηγούμενη εβδομάδα?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ερχεται οδικως και κανει βολτιτσες!!!!

α τέλεια!!!5-7 εργάσιμες μέρες έλεγε παράδοση!!μα να είμαι δίπλα στην ιταλία κι αυτό να έχει φτάσει ουγγαρία???σε κάνα μήνα να υπολογίζω??:confused::confused:

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...