Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

εγω το ειχα παρει απο τον Κωτσοβολο πριν 5 χρονια γυρω στα 300κατι ευρω.

 

είδα πως το γερμανικό αμαζον το έχει € 179, καλή τιμή μου φαίνεται

απλά με φοβίζει αυτό το "πολλά εξαρτήματα"

όλα τα μίξερ έχουν τόσα πολλά? ήθελα κάτι πολύ απλό αλλά δεν ξέρω και πολλά από μίξερ, για αυτό ρωτάω (μέχρι στιγμής όλα ανακάτεμα στο χέρι.....)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

η κοπελα πληρωσε περιπου 29 λιρες μεταφορικα.

 

Πλήρωσε 29 λίρες μεταφορικά αλλά ΚΑΙ αμοιβή της κοπέλας που της τα έστειλε...

Δε νομίζω πως συμφέρει για 4 μόνο κούτες...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν ολα τοσα εξαρτηματα. το συγκεκριμενο θεωρειται κουζινομηχανη. κοβει, τριβει, ζυμωνει κλπ. εχει πολυ δυνατο μοτερ, ομως. το γερμανικο αμαζον δεν εχει εξοδα αποστολης, οπως το αγγλικο; γιατι αν σου βαζει εξοδα, η ηλεκτρονικη και ο Κωτσοβολος το εχουν 212. δες στο σκρουτζ.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

παρέλαβα σήμερα απο www.ubershop.co.uk !

Άψογη συσκευασία και γρήγορη αποστολή-παραλαβή.

Έκανα παραγγελία Τετάρτη απόγευμα και σήμερα το πρωί παρέλαβα!

Παρήγγειλα καλλυντικά weleda για τη μικρή, κατσικίσιο γάλα σε σκόνη, βρεφικό μούσλι, 1 οικολογικό καθαριστικό για διάφορες χρήσεις και ένα οικολογικό σπρέι για τα τζάμια και τα μεταφορικά ήταν 5,35 λίρες.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη!

η παραγγελία ήρθε σε 2 μικρές κούτες απο μωρομάντηλα πάμπερς(!) οι οποίες ήταν τυλιγμένες με σκληρό χαρτόνι και ταινία και μέχρι να το ανοίξω, δε φαινόταν πουθενά απο που είναι το δέμα! (καλή η τακτική τους για να μην μπαίνουν σε πειρασμό οι ελαφροχέρηδες των Ελτα...;))

 

Τι μεταφορικά έχει αυτό το site???

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πλήρωσε 29 λίρες μεταφορικά αλλά ΚΑΙ αμοιβή της κοπέλας που της τα έστειλε...

Δε νομίζω πως συμφέρει για 4 μόνο κούτες...

 

Ναι αυτο εννοουσα κι εγω οτι δεν συμφερει και οτι τα μεταφορικα μονο της κοστισαν 29 ευρω εκτος αμοιβης , παυπαλ . Ισως συμφερει για αλλες αγορες αλλα πανες δεν νομιζω. Παραπανω ισως λογο βιασυνης δεν το εγραψα αναλυτικα και δεν εγινα κατανοητη.:oops:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βοήθεια !!!!!!

 

Το PUMPKIN PATCH δέχεται ελληνική πιστωτική ή πρέπει να χρησιμοποιήσω personnal shopper από το MyUkMail ?

 

Έβαλα παραγγελία να παραδοθεί στην αγγλική μου διεύθυνση και πλήρωσα με την ελληνική μου προπληρωμένη και δείχνει τουλάχιστον να την έχει δεχθεί αρχικά. Μου έδωσε και αριθμό παραγγελίας.

 

Να περιμένω μειλ άρνησης παράδοσης ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ααα επισης για παπλωματα και παπλωματοθηκες κοιταξτε και στο http://www.argos.co.uk εγω απο εκει επαιρνα και παιρνω απλα δεν στελνει ελλαδα μονο μεσω my-uk-mail πολυ φτηνα και φανταστειτε οτι εχω ακομα τη φοιτητικη παπλωματοθηκη που ειναι πριν απο 8 χρονια και δεν εχει κομπιασει δεν εχει παθει κατι... στα παπλωματα προσεξτε τα tog εμεις εχουμε ενα 10.5 που ειναι κανονικα και ενα 13 που το βαζουμε στα τρελλα χιονια και πολυ ιδρωνουμε

αχ καλά που το θυμήθηκες!!!κι εγώ από εκεί έχω παπλωματοθήκες!!αθάνατες!! 10-13 χρόνια τις έχω!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ καλά που το θυμήθηκες!!!κι εγώ από εκεί έχω παπλωματοθήκες!!αθάνατες!! 10-13 χρόνια τις έχω!!

 

Ναι βρε γ@μωτο!!! Το έχω δει το http://www.argos.co.uk και έχει κ καλές τιμές αλλά εγώ δεν έχω myuk..Δεν έχω ασχοληθει καθολου με το θέμα..Ίσως αν αποφασίσεις Ράννια να παραγγείλεις να βάλω μια παραγγελία μαζί σου!!!

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω... Θέλω κάτι από ebay αλλά είναι σε δημοπρασία. Όλα οκ αλλά εγώ θέλω παραπάνω από 1. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

 

ειναι σιγουρο οτι εχει πανω απο ενα; αν ναι, στειλε μηνυμα στον πωλητη να σου στειλει μεσω paypal το invoice για οσα θες.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορες...επειδη η καρτουλα που περιμενω για τη φωτογραφικη δεν εχει ερθει ακομα απο τις 20/1, θελω να τους στειλω ενα εμαιλ ενημερωτικο της καταστασης και οτι αν δεν εχουν ερθει μεχρι τη δευτερα θα ζητησω επιστροφη. Ηταν μεσω παυπαλ.

 

στελνω το εμαιλ σε αυτους και μονο η μεσω παυπαλ???? η δε πειραζει αφου θα εχω αποδεικτικο το εμαιλ οτι το εστειλα?

 

οταν ανοιξεις dispute στο paypal θα σου πουν να προσπαθησεις να το λυσεις με τον πωλητη και θα περιμενουν. Αν ο πωλητης δεν απαντησει καθολου ( στην δικια μου περιπτωση αυτο εγινε) κλιμακωνεις την καταγγελια ( escalate the dispute into a claim) που σημαινει οτι θα προσπαθησουν και αυτοι να επικοινωνησουν με τον πωλητη και αφου εξετασουν την περιπτωση θα αποφασισουν αν θα επιστρεψουν το ποσο.

Αν παρόλα αυτα ο πωλητης δεν απαντησει ( συνεβηκε στην περιπτωση μου οχι με πωλητη του ebay) απλως περιμενεις και περιμενεις.

Επειδη εμενα μου τα εστειλε τα πραγματα μετα απο 2 μηνες δλδ παρεληφθησαν την εκλεισα την καταγγελια και τοτε το paypal μου εστειλε μνμ ποσο χαρουμενοι ειναι που τα βρηκα με τον πωλητη.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε γ@μωτο!!! Το έχω δει το www.argos.co.uk και έχει κ καλές τιμές αλλά εγώ δεν έχω myuk..Δεν έχω ασχοληθει καθολου με το θέμα..Ίσως αν αποφασίσεις Ράννια να παραγγείλεις να βάλω μια παραγγελία μαζί σου!!!

 

Ναι Τατη...πολυ ευχαριστως. Θα βαλω παραγγελια για ανοιξιατικα-καλοκαιρινα, αλλα οχι ακομα...σε κανα μηνα....θα σε ενημερωσω!

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! τόσο καιρό θέλω να πάρω το stokke xplory και σήμερα που μπήκα είναι out off stock και στο lullabis kasto dinkyinc που έχουν τισ καλύτερες τιμές. έστειλα μαιλ για να ρωτησω ποτε θα ειναι διαθέσημα αλλα καμία απάντησ. αν δειτε πουθενά σε καλή τιμή το stokke του 2010 σφυρίξτε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά κόστισαν πολύ ακριβά?Πόσα είναι τα μεταφορικά περίπου?Θέλω να παραγγείλω δυο κούτες baby dry και δύο κούτες active fit.Είναι η πρώτη φορά που θα χρεισιμοποίσω το amazon και τα έχω λίγο χαμένα!!!Λίγη βοήθεια!!pleaseeeee

 

Όντως πλήρωσα 29 λίρες μεταφορικά για μια κούτα 10 κιλών που περιείχε και άλλα πράγματα και μόλις 2 κουτιά newborn pampers. Αυτό που μέτρησα είναι οτι στην κούτα που μου έστειλε η κοπέλα χωράνε 9 πακέτα newborn pampers των 54 τεμαχίων η καθεμία.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα τη Τετάρτη τα φανελάκια marks and spenser από τον πωλητή στο ebay που έχει αγοράσει και το καλαμαράκι και τη Δευτέρα ήταν εδώ! Φοβερός ο τύπος και απαντούσε αμέσως στα μηνύματα μου! Ευχαριστώ κορίτσια ακόμα μια φορά! Πολύ καλή η ποιότητα τους!

 

Εσείς ψάχνετε πως θα φέρετε pampers από το άμαζον και εγώ ψάχνω πως θα ''ξεφορτωθώ'' αυτά που πρόλαβα και αγόρασα από Αγγλία. Ανοίξαμε το πρώτο πακέτο αλλά μας πείραξε και δε το ρυψοκινδυνεύω να της τα βάλω πάλι..επανήλθαμε στις παλιές μας πάνες και είμαστε μια χαρά...και τώρα τι κάνω τα 5 πακέτα που μείνανε οέο;;;

 

Τέλος είχα ξεχάσει το pumpkin patch και είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δε το γλυτώνω το myukmail...θα περιμένω μόνο λίγο να βγουν και άλλα καλοκαιρινά σχέδια...τι ωραία ρούχα έχει όμως ε;;;

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα τη Τετάρτη τα φανελάκια marks and spenser από τον πωλητή στο ebay που έχει αγοράσει και το καλαμαράκι και τη Δευτέρα ήταν εδώ! Φοβερός ο τύπος και απαντούσε αμέσως στα μηνύματα μου! Ευχαριστώ κορίτσια ακόμα μια φορά! Πολύ καλή η ποιότητα τους!

 

Εσείς ψάχνετε πως θα φέρετε pampers από το άμαζον και εγώ ψάχνω πως θα ''ξεφορτωθώ'' αυτά που πρόλαβα και αγόρασα από Αγγλία. Ανοίξαμε το πρώτο πακέτο αλλά μας πείραξε και δε το ρυψοκινδυνεύω να της τα βάλω πάλι..επανήλθαμε στις παλιές μας πάνες και είμαστε μια χαρά...και τώρα τι κάνω τα 5 πακέτα που μείνανε οέο;;;

 

Τέλος είχα ξεχάσει το pumpkin patch και είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δε το γλυτώνω το myukmail...θα περιμένω μόνο λίγο να βγουν και άλλα καλοκαιρινά σχέδια...τι ωραία ρούχα έχει όμως ε;;;

 

πες νουμερο και αν μας κανουν τα αγοραζω εγω!!!

Link to comment
Share on other sites

Το 4 φοράμε...είναι τα πορτοκαλί τα pampers...δεν έχω ιδέα πως γίνεται οι πωλήσεις για αυτό κι δε το έχω βάλει αγγελία...εννοώ με το ταχυδρομείο και τις πληρωμές...

Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιξεις dispute στο paypal θα σου πουν να προσπαθησεις να το λυσεις με τον πωλητη και θα περιμενουν. Αν ο πωλητης δεν απαντησει καθολου ( στην δικια μου περιπτωση αυτο εγινε) κλιμακωνεις την καταγγελια ( escalate the dispute into a claim) που σημαινει οτι θα προσπαθησουν και αυτοι να επικοινωνησουν με τον πωλητη και αφου εξετασουν την περιπτωση θα αποφασισουν αν θα επιστρεψουν το ποσο.

Αν παρόλα αυτα ο πωλητης δεν απαντησει ( συνεβηκε στην περιπτωση μου οχι με πωλητη του ebay) απλως περιμενεις και περιμενεις.

Επειδη εμενα μου τα εστειλε τα πραγματα μετα απο 2 μηνες δλδ παρεληφθησαν την εκλεισα την καταγγελια και τοτε το paypal μου εστειλε μνμ ποσο χαρουμενοι ειναι που τα βρηκα με τον πωλητη.

 

απαντησε αλλα ψιλοκουφαθηκα!

http://www.promemoryshop.com/

εσεις απο που καταλαβαινεται οτι ερχονται????

 

Απαντηση....

 

Thank you for contacting , we are very sorry for this delay .

We already sent your package on 23 January , it has been delayed because the lack of flights (Chinese New Year mail rush).

The delivery probably will take more 5 - 7 days than usually cause of holidays sales season that stated in shipping page.

Your package already left Hongkong on 5 February because Post doesn't work in holidays .

We will bear the delivery risk, and you can call money back guarantee anytime within 45 day.

So, please don't worry about your item.

Normally delivery time is 6 - 10 working days when it left Hongkong , but sometimes it will takes more than 12 working days depends on different location.

Thank you for your patience and understanding.

If you have any questions, please let us know.

 

 

 

θαχω και τελωνειο????? οεοοοοο????????? 22,57 λιρες λεει που εμπλεξα με τη κινα δε καταλαβα ωρε!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...