Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ραννιάαααααααααααααααααααα που το βρήκες το πρόβατο θέλω να το βάλω άβαταρ pls pls pls στείλε πμ με το λινκ :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

(sorry για το οφ τοπικ κόρες αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ) :mrgreen::mrgreen:

 

πσιιιιιιιιιιιιιτ για δες το φεις σου...

 

Link to comment
Share on other sites

Για τον ιό απαντούσα σε άλλο μέλος φίλη μου... Γι αυτό έγραψα και το nickname για να μη μπερδευτείς...

 

 

Ok!Συγγνώμη παρανόησα. Νόμισα οτι πήγαινε με τα αποπάνω. Είναι και πρωί ακόμα για μένα :oops:

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον ακούγεται δηλαδή το φεε της κοπέλας είναι 10% ακόμα και αν πάρω 600 λίρες πράγματα ?? η είναι κλιμακωτό

 

και άλλη μία ερώτηση, πριν της κάνεις κατάθεση για να σου αγοράσει τα πράγματα εσύ εγώ ο δίπλα (καλά άσε την Κύπρια φιλενάδα σου αυτές είναι γνωστές είπες ) πως καταλείπεται ότι θα πάρει τα πράγματα και θα τα στείλει ?? δηλαδή είναι νόμιμη εταιρεία δηλωμένη ως personal shopper ?? θα πάρω απόδειξη για τα 10% φεε ??

 

Καλημέρα AGE. Δεν μου είπε τίποτα για κλιμακωτό fee. Στο mail που έστειλα απάντησε οτι για αγορές άνω των 100 λιρών η αμοιβή της είναι το 10%. Μπορείς να στείλεις και να ρωτήσεις αν σε ενδιαφέρει ένα τόσο μεγάλο ποσό. Δεν πήρα απόδειξη για το fee της αλλά όλες οι αποδείξεις των αγορών μου ήταν μέσα στην κούτα.

Η αλήθεια είναι οτι δεν είχα ρωτήσει για το αν θα πάρω απόδειξη για την αμοιβή της γιατί μου την σύστησε η Κύπρια φίλη μου και μου είπε οτι όσες φορές έχει παραγγείλει όλα πήγαν τέλεια. Έτσι το τόλμησα άλλωστε δεν είχα προήγουμενη εμπειρία με personal shopper (Salopeta ή myukmail).

Τώρα η διαδικασία που ακολούθησα ήταν να στείλω ενα mail που της έλεγα οτι ήθελα αν μπορει να μου παραγγείλει τα ταδε πράγματα. Μια λίστα δηλαδή των πραγμάτων και των 'μαγαζιών' από όπου τα ήθελα. Της είπα το συνολικό ποσό των αγορών μου και με ενημέρωσε για την αμοιβή της. Επειδή δεν ήξερα πόσο θα ζύγιζαν, μόλις τα παρέλαβε όλα μου έστειλε mail με τις διαστάσεις τις κούτας που τα είχε βάλει και το βάρος τους. Τα έστειλε με Parcel Force,με tracking number εννοείται.

 

AGE ελπίζω να βοήθησα.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλημέρα,

δεν μπορώ να παραγγείλω pampers απο το αμαζον αγγλίας ? γιατί λέει ότι στέλνει μόνο αγγλία. και εάν όχι απο που αλλού μπορώ να παραγγείλω?

το μονο που στελνει ειναι το http://www.ubershop.co.uk 17.5λιρες το μεγαλο με 120 πανες και 19.95 μεταφορικα αλλα μπορεις μονο μεχρι 6 κουτες. απο κει κ περα με my-uk-mail

Link to comment
Share on other sites

Mariahn,σε ευχαριστω!!

 

Εγω παντως κοριτσια θα το τολμησω με την παραπανω κοπελα και θα της στειλω μεηλ αμεσα...θελω επειγοντως βιολογικα μωρομαντηλα jackson reece και απο τοτε που το babykind κανει νερα δεν εχω εναλλακτικη!!!Και καποια αλλα ψιλοπραγματα εννοειται.

 

Παντως και η Σαλοπετα Age μου,δεν εστελνε αποδειξη για το fee της...εγω τουλαχιστον δεν ελαβα τιποτε τετοιο...κι ας ελεγε οτι ηταν νομιμη και καλα!!!Αλλα με βολεψε οταν εκανα την αγορα τοσων πραγματων παρολο που το fee της ηταν 15%...

 

Μολις παρω τις πληροφοριες που θελω θα σας ενημερωσω κι εγω!!

Link to comment
Share on other sites

να μας ενημερώσεις :mrgreen::mrgreen:

καλά τότε που παράγγειλα εγώ με την σαλοπέτα δεν νομίζω ότι ήταν νόμιμη ούτε εγώ είχα πάρει απόδειξη και δεν με ενδιέφερε να σου πω...... τότε έτσι......... μετά πρέπει να ακολούθησε τα διαδικαστικά αφού είδε ότι είχε ψωμί το θέμα

 

Τέλος πάντων απλά είμαι λίγο διστακτική με το θέμα πως καλύπτεσαι νομικά σε περίπτωση που δεν παραλάβεις ποτέ τα πράγματα (και δεν μιλάω μόνο για την συγκεκριμένη κοπέλα ναι ?? μην παρεξηγηθώ)

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα,

δεν μπορώ να παραγγείλω pampers απο το αμαζον αγγλίας ? γιατί λέει ότι στέλνει μόνο αγγλία. και εάν όχι απο που αλλού μπορώ να παραγγείλω?

 

Εγώ παρήγγειλα πρόσφατα pampers και άλλα πράγματα που δεν μου έστελνε το άμαζον μέσω μιας κοπέλας που κάνει personal shopper. Αν θές, πληροφορίες στείλε μου πμ.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα!

Θελω τη βοηθεια σας, κυριως απο οσες εχετε κανει photobook!

Ειπα κι εγω χθες να επιδοθω στο συγκεκριμενο αθλημα...2 ωρες εβαζα φωτο, εβγαζα φωτο, εβαζα frames, αλλαζα backgrounds. Εντελει και αφου η ωρα ειχε φτασει 2πμ ειπα να παραγγειλω (απο photo.com ολα αυτα). Στη σελιδα που μεταφερει τα αρχεια μου στο server τους κολλαει το θεμα!!!!!!!!!!!!! Μοπυ βγαζει το εξης μυνημα:

και εγω εχω φτιαξει 2 μπουκ εκει, λοιπον, ακου, ειναι λιγο καπως το συστημα τους, πρεπει ντε κ καλα ολες οι φωτο που χρησιμοποιεις στο μπουκ να ειναι αποθηκευμενες στο Disk C, οχι αλλου..και να μην υπαρχουν διπλες φωτο στο PC σου, ελπιζω να με καταλαβες... καλο το σαιτ δεν λεω, αλλα κουραστηκα πραγματικα με ολα αυτα.. δοκιμασε μηπως και καταφερεις κατι..

παντως απο ποιοτητα μου αρεσε πιο πολυ www.myikona.gr και το www.photomemories.gr καλουτσικο ειναι...

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Πωπω...και να φανταστεις οτι εγω τις εχω αποθηκευμενες σε 5-6 διαφορετικα folders!!!!

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση...θα προσπαθησω να σωσω καπως την κατασταση

Οχι τιποτις αλλο, λυπαμαι το χρονο που χαραμισα χθες το βραδυ!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω φτιαξει 2 μπουκ εκει, λοιπον, ακου, ειναι λιγο καπως το συστημα τους, πρεπει ντε κ καλα ολες οι φωτο που χρησιμοποιεις στο μπουκ να ειναι αποθηκευμενες στο Disk C, οχι αλλου..και να μην υπαρχουν διπλες φωτο στο PC σου, ελπιζω να με καταλαβες... καλο το σαιτ δεν λεω, αλλα κουραστηκα πραγματικα με ολα αυτα.. δοκιμασε μηπως και καταφερεις κατι..

παντως απο ποιοτητα μου αρεσε πιο πολυ www.myikona.gr και το www.photomemories.gr καλουτσικο ειναι...

tatianaki οι ποιότητα του myikona.gr είναι καλή λες?? σε τι λειτουργικό δουλεύεις γιατί πριν κανα 6 μήνο που προσπάθησα να κατεβάσω το πρόγραμμα δεν δούλευε στο δικό μου (vista) λες να έφτιαξε τώρα ?? (και εγώ έχω ακούσει καλά λόγια από φίλη) αν δουλεύει να το ψάξω :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

The transfer of your picture has been interrupted (σωπα!!!!!!!!!!!!)

The following picture was not found. Και δινει τα στοιχεια της φωτο.

Γιατι μου συμβαινει αυτο????????????????????

Στο preview τα εμφανιζε ολα κανονικα....

Τι να καμνω η δολια μανα (του δειλινου καμπανα)????????????

Επισης εμενα μου εβγαζε σφαλμα οταν ηθελα να χρησιμοποιησω φωτο που την ειχα αποθηκευσει στον η/υ με ελληνικους χαρακτηρες. Τις μετονομασα και λυθηκε το θεμα.

Το καλο με το www.foto.com ειναι οτι σε τακτα διαστηματα σου ζηταει να σωσεις την προοδο σου. Οσες φορες κολλησε το συστημα, γλιτωσα τον κοπο μου αφου ηταν σωσμενο.

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να μας ενημερώσεις :mrgreen::mrgreen:

καλά τότε που παράγγειλα εγώ με την σαλοπέτα δεν νομίζω ότι ήταν νόμιμη ούτε εγώ είχα πάρει απόδειξη και δεν με ενδιέφερε να σου πω...... τότε έτσι......... μετά πρέπει να ακολούθησε τα διαδικαστικά αφού είδε ότι είχε ψωμί το θέμα

 

Τέλος πάντων απλά είμαι λίγο διστακτική με το θέμα πως καλύπτεσαι νομικά σε περίπτωση που δεν παραλάβεις ποτέ τα πράγματα (και δεν μιλάω μόνο για την συγκεκριμένη κοπέλα ναι ?? μην παρεξηγηθώ)

 

σε αυτο δεν εχεις αδικο:wink:...ισως μονο το paypal να δινει την λυση..να κανεις claim σε περιπτωση που δημιουργηθει ζητημα!!!

Ελα μωρε..ποιος θα σε παρεξηγησει...σιγα!!Τα ερωτηματα ειναι ευλογα!!

Link to comment
Share on other sites

ναι το paypal δίνει λύση όταν ο άλλος έχει δηλώσει έμπορος (και εκτός ebay βλέπε καταστήματα που δέχονται paypal) ή ιδιώτης μέσω του ebay

 

τι claim να κάνεις στο paypal όταν μου στείλεις εσύ 50 ευρώ για να σου κάνω μια δουλειά και εγώ δεν είμαι δηλωμένος ως επαγγελματίας και τελικά δεν την κάνω εσύ πως καλύπτεσαι??? :mrgreen::mrgreen: η ακόμα και μέσω τραπεζικού εμβάσματος (που τελικά είναι και συμφέρον λόγω του ότι δεν έχει να πληρώνεις φεε του paypal) πως καλύπτεσαι??? :roll::roll:

μπορεί να καλύπτεσαι δεν ξέρω .......ξέρει κανείς ????

Link to comment
Share on other sites

The transfer of your picture has been interrupted (σωπα!!!!!!!!!!!!)

The following picture was not found. Και δινει τα στοιχεια της φωτο.

Γιατι μου συμβαινει αυτο????????????????????

Στο preview τα εμφανιζε ολα κανονικα....

Τι να καμνω η δολια μανα (του δειλινου καμπανα)????????????

 

 

ειναι ετοιμο το φοτομπουκ? ειαισωσμενο στο σερβερ τους? εγω θυμαμαι οτι ηθελε χρονο και οντως μια φορα το ξανακανα αλλα προχωρησε, δε θυμαμαι και περισσοτερα γιατι μια φορα το εκανα μονο!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

tatianaki οι ποιότητα του myikona.gr είναι καλή λες?? σε τι λειτουργικό δουλεύεις γιατί πριν κανα 6 μήνο που προσπάθησα να κατεβάσω το πρόγραμμα δεν δούλευε στο δικό μου (vista) λες να έφτιαξε τώρα ?? (και εγώ έχω ακούσει καλά λόγια από φίλη) αν δουλεύει να το ψάξω :mrgreen::mrgreen:

age κ εγω vista εχω κ ολα δουλευαν μια χαρα!! εφτιαξα εκει τον Ιουλιο αλμπουμ γαμου κ αλπουμ βαπτισης, πανευκολα κ εντυπωσιακα, με τα σχεδια που προτεινουν αυτοι!! παντως η φιλη μου φωτογραφος επιμενει οτι τη καλυτερη ποιοτητα εχει το blurb..

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Πωπω...και να φανταστεις οτι εγω τις εχω αποθηκευμενες σε 5-6 διαφορετικα folders!!!!

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση...θα προσπαθησω να σωσω καπως την κατασταση

Οχι τιποτις αλλο, λυπαμαι το χρονο που χαραμισα χθες το βραδυ!!!!

 

βρε παιδια εγω τις δικες μου τις ειχα σε δεκαααααδες φολντερς...αλλα επελεγα αυτες που ηθελα και τις εσωζα στο δικο τους????..τωρα μπερδευτηκα χαχχαχαχα γιατι εκτυπωσα και 250 φωτο απο αυτους......καλουτσικες οι πιο φτηνες.....παρενθεση αυτο....ρε να μη θυμαμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι το paypal δίνει λύση όταν ο άλλος έχει δηλώσει έμπορος (και εκτός ebay βλέπε καταστήματα που δέχονται paypal) ή ιδιώτης μέσω του ebay

 

τι claim να κάνεις στο paypal όταν μου στείλεις εσύ 50 ευρώ για να σου κάνω μια δουλειά και εγώ δεν είμαι δηλωμένος ως επαγγελματίας και τελικά δεν την κάνω εσύ πως καλύπτεσαι??? :mrgreen::mrgreen: η ακόμα και μέσω τραπεζικού εμβάσματος (που τελικά είναι και συμφέρον λόγω του ότι δεν έχει να πληρώνεις φεε του paypal) πως καλύπτεσαι??? :roll::roll:

μπορεί να καλύπτεσαι δεν ξέρω .......ξέρει κανείς ????

 

σωστο...κι ουτε καν το ειχα αναρωτηθει:roll::oops: στο παρελθον που εσκασα ουκ ολιγες λιρες στην σαλοπετα!!!

παντως αν ξερει κανεις...ας μας πει!!

Link to comment
Share on other sites

διαβάζοντας για personal shoppers και υπηρεσίες τύπου myukmail, έκανα μέσα στη βαρεμάρα μου αναζήτηση στο google και βρήκα αυτό το site http://ukbrandsworldwide.com/default.aspx. Είπα να το αναφέρω, γιατί μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι η πληρωμή γίνεται μέσω paypal. Το βράδυ όταν και αν κοιμηθεί το καμάρι μου, θα κάνω μία εικονική παραγγελία από ακατανόμαστο και θα επικοινωνήσω μαζί τους να δω από περιέργια πόσο θα μου ζητήσουν.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...