Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Μπορεις να βαλεις το link με τους κρικους που πηρες εαν δεν σου κανει κοπο? ποσο σου στοιχισαν και τι μεγεθος και υλικο πηρες? θελω να παραγγειλω κι εγω

 

http://www.slingrings.com/

 

Τη τελευταία φορά πήρα 6 ζευγάρια και μου κόστισαν περίπου 23 ευρώ. Πήρα κρίκους αλουμινίου και προτίμησα το μεσαίο μέγεθος, γιατί το μικρό είναι για πολύ λεπτά υφάσματα και οι μεγάλοι κρίκοι για πολύ χοντρά υφάσματα. Αν χρειάζεσαι κάτι άλλο στείλε πμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εσείς που ψάχνετε για χύτρες μικρές εγώ αγόρασα πριν ένα μήνα αυτήν

http://www.amazon.co.uk/WMF-Perfect-Pressure-diameter-stainless/dp/B00008XWYP/ref=sr_1_2?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1296747470&sr=1-2 και έχω πάθει πλάκα...είναι τέλεια και συμπεριλαμβάνεται και καλάθι για μαγείρεμα στον ατμό:D.

4,5 λίτρα και οι χρόνοι μικρότεροι και από την fissler...την έλαβα σε δύο μέρες.

Στο δε πλυντήριο πιάτων μπαίνει ακόμα και στο επάνω καλάθι :shock:

 

Μην αγοράσεις καλαμαράκι 3 λίτρων γιατί είναι πολύ μικρή η χωρητικότητα...μην ξεχνάς ότι οι χύτρες δεν γεμίζουν μέχρι επάνω μόνο κατά τα 2/3 οπότε η ποσότητα θα είναι πολύ μικρή ακόμα και για φαγητό της πιτσιρίκακας σου ;).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοριτσάκια θέλω βοήθεια...τα φώτα σας δηλαδή:D ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα μπουφάν barbour (για μένα)....έχει πάρει καμιά? και από ποιό site? οι τιμές εδώ είναι φωτιά...και στην Πάτρα δεν πουλάνε γυναικεία...μόνο ανδρικά έχω δει...το attica μου πέφτει μακρυά....και τώρα ψάχνομαι:rolleyes:

Κάθε βοήθεια δεκτή...

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια αυτό πάλι τι είναι που το έχει σε προσφορά και όλο καλές κριτικές έχει? Το έχει καμία?

http://www.amazon.co.uk/Morphy-Richards-48719-Cooker-Cream/dp/B000HRCISS/ref=sr_1_15?ie=UTF8&s=home-garden&qid=1296749504&sr=1-15

 

Άκυρο, ψιλοκατάλαβα :-)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς που ψάχνετε για χύτρες μικρές εγώ αγόρασα πριν ένα μήνα αυτήν

http://www.amazon.co.uk/WMF-Perfect-Pressure-diameter-stainless/dp/B00008XWYP/ref=sr_1_2?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1296747470&sr=1-2 και έχω πάθει πλάκα...είναι τέλεια και συμπεριλαμβάνεται και καλάθι για μαγείρεμα στον ατμό:D.

4,5 λίτρα και οι χρόνοι μικρότεροι και από την fissler...την έλαβα σε δύο μέρες.

Στο δε πλυντήριο πιάτων μπαίνει ακόμα και στο επάνω καλάθι :shock:

 

Μην αγοράσεις καλαμαράκι 3 λίτρων γιατί είναι πολύ μικρή η χωρητικότητα...μην ξεχνάς ότι οι χύτρες δεν γεμίζουν μέχρι επάνω μόνο κατά τα 2/3 οπότε η ποσότητα θα είναι πολύ μικρή ακόμα και για φαγητό της πιτσιρίκακας σου ;).

 

Και γω έχω ένα σετ με 3λιτρη και 4,5 λίτρα. Η αλήθεια είναι ότι την 3λιτρη τη χρησιμοποιώ ελάχιστα σε σχέση με την άλλη που μου έχει λύσει τα χέρια. Φαντάζομαι βέβαια ότι ότι αρχίσουμε τις στέρεες θα μου φανεί και η μικρή χρήσιμη. Πάντως είναι γεγονός ότι είναι άψογη χύτρα από κάθε άποψη. Και γω τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

i herb

 

Koρίτσια από i herb εχω παραγγείλει αρκετες φορες χαρη σε σας που μου ανοιξατε τα ματια. Παρόλο που χθες παρελαβα παραγγελια από 16/1 περιμενω ακόμη μια παραγγελια από 21/12 Τους έστειλα mail και μου απάντησαν τα εξής Dear Valued Customer,

 

We apologize for the unusual delay in receiving your order. Unfortunately since International Airmail packages are not trackable we are unable to see the current status of your package. It is very possible that your package has been delayed by customs, unforseen issues with your postal service, or has even been returned to us due to a problem with delivery. Normally we do not refund our customers who have a package that is lost as it states on our website. However, I can see by your order history that you have been a good customer and have had packages delivered to you at this address in the past. I will petition my Manager to see if we can make an exception to this policy and refund you for the package this time. Please allow a couple of days for him to make that decision. I will let you know what he decides right away. We apologize for any inconvenience this has caused you.

 

Sincerely,

 

iHerb

 

Aπλά προς ενημέρωση ! Εγώ βεβαια σκοπεύω να ξαναψωνίσω ιδιως αν μου κάνουν refund ή έστω ξαναστείλουν την παραγγελια:)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς που ψάχνετε για χύτρες μικρές εγώ αγόρασα πριν ένα μήνα αυτήν

http://www.amazon.co.uk/WMF-Perfect-Pressure-diameter-stainless/dp/B00008XWYP/ref=sr_1_2?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1296747470&sr=1-2 και έχω πάθει πλάκα...είναι τέλεια και συμπεριλαμβάνεται και καλάθι για μαγείρεμα στον ατμό:D.

4,5 λίτρα και οι χρόνοι μικρότεροι και από την fissler...την έλαβα σε δύο μέρες.

Στο δε πλυντήριο πιάτων μπαίνει ακόμα και στο επάνω καλάθι :shock:

 

Μην αγοράσεις καλαμαράκι 3 λίτρων γιατί είναι πολύ μικρή η χωρητικότητα...μην ξεχνάς ότι οι χύτρες δεν γεμίζουν μέχρι επάνω μόνο κατά τα 2/3 οπότε η ποσότητα θα είναι πολύ μικρή ακόμα και για φαγητό της πιτσιρίκακας σου ;).

ααα παρα πολυ ωραια!! και μονο 88 λιρεσ?δηλ.90 ευρω περιπου.ποσο εχει μεταφορικα_

Link to comment
Share on other sites

ααα παρα πολυ ωραια!! και μονο 88 λιρεσ?δηλ.90 ευρω περιπου.ποσο εχει μεταφορικα_

 

88 Λίρες = 104 Ευρώ, λίγη προσοχή με τις μετατροπές .....

 

Αν παραλάβεις στην Ελλάδα, τελική τιμή με την διαφορά Φ.Π.Α. 90,7 λίρες, αν παραλάβεις στην Αγγλία 88,49 λίρες.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρησιμοποιώ τα σαμπουάν και τα κοντίσιονερ της VICHY (DERCOS).

 

Μήπως κάποια ψαγμένη έχει κάποια ιδέα που να κοιτάξω ?

 

Είδα στο leguidesante, έχει τα σαμπουάν με διαφορά αλλά όχι κοντίσιονερ.

 

Μήπως κάποια έχει δει κάτι παραπάνω ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι τιμες παιζουν. δες εδω μηπως σου κανει τιποτα.

 

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p3984.m570.l1313&_nkw=vichy+dercos&_sacat=See-All-Categories

 

Μπα, πιο ακριβά απο το leguide sante τα σαμπουάν, και τα κοντίσιονερ ακριβότερα από ότι εδώ, με τα μεταφορικά.

 

Ευχαριστώ πολύ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εμείς πήραμε το Britax Smart με 4 ρόδες όμως και μας έχει αρέσει πολύ, ειδικά στην "οδήγηση" είναι πολύ καλό, έχει πάρει και αρκετά βραβεία... είναι σχετικά βαρύ νομίζω, αλλά εμάς δε μας πειράζει γιατί δεν χρειάζεται να το ανεβοκατεβάζουμε... το πήραμε από το άμαζον, αλλά υπάρχει και το babysmobile.de που έχω πάρει άλλα πράγματα και ίσως βρεις καμιά προσφορά από εκεί...

Edit το Maxi Cosy το κοιτούσα και εγώ αλλά το απέρριψα γιατί βρήκα κριτικές που λένε ότι δεν κάνει "όπισθεν", κάτι που φυσικά δεν είναι καθόλου καλό... γενικά πάντως το britax έχει σχεδόν μόνο καλές κριτικές (στα Αγγλικά site θα το βρεις και ως Britax Vigour)

 

 

Καλησπερα,

 

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο χαρηκα που καποιος στην ελλαδα πηρε το b-smart.

 

Ημουν στην διαδικασια της ερευνας αγορας κα μολις ειδα το bsmart το ερωτευτηκα και αποφασισα να το αγορασω.

 

Τοτε βρηκα καποιες κακες κριτικες στο ιντερνετ που με προβληματησαν και μια και το εχεισ λιγους μηνες τωρα ισως να μπορουσες να με βοηθησεις:

1)αντιμετωπιζαν προβλημα με τα φρενα

και ποιο σημαντικο

2)οι ζωνες που δενεις το μωρο στο καροτσι ειναι πολυ κοντοι ετσι αν το παιδι φοραει μπουφαν( και με η χωρις τον ποδοσακο) δεν φτανουν

 

Αυτο με προβληματιζει γιατι αν ειναι ετσι πως θα δενω το μωρο αν μεγαλωσει λιγο?

 

Βοηθησε με γιατι θελω πολυ να το αγορασω και εδω και 2 μερες το αππεριψα και δεν βρισκω κατι να μου αρεσει

:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο χαρηκα που καποιος στην ελλαδα πηρε το b-smart.

 

Ημουν στην διαδικασια της ερευνας αγορας κα μολις ειδα το bsmart το ερωτευτηκα και αποφασισα να το αγορασω.

 

Τοτε βρηκα καποιες κακες κριτικες στο ιντερνετ που με προβληματησαν και μια και το εχεισ λιγους μηνες τωρα ισως να μπορουσες να με βοηθησεις:

1)αντιμετωπιζαν προβλημα με τα φρενα

και ποιο σημαντικο

2)οι ζωνες που δενεις το μωρο στο καροτσι ειναι πολυ κοντοι ετσι αν το παιδι φοραει μπουφαν( και με η χωρις τον ποδοσακο) δεν φτανουν

 

Αυτο με προβληματιζει γιατι αν ειναι ετσι πως θα δενω το μωρο αν μεγαλωσει λιγο?

 

Βοηθησε με γιατι θελω πολυ να το αγορασω και εδω και 2 μερες το αππεριψα και δεν βρισκω κατι να μου αρεσει

:!:

 

Γεια σου!!!

Δυστυχώς θα σε απογοητεύσω λιγάκι... αν δεις σε κάποιο προηγούμενο ποστ μου εδώ στο ίδιο θέμα γράφω πως και εμείς αντιμετωπίσαμε θέμα με τις ζώνες!!! Ενώ γενικά ήμουν πολύ ευχαριστημένη (προσωπικά δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με τα φρένα, τουλάχιστον έως τώρα), με τις ζώνες έχω θέμα δυστυχώς... ο μπέμπης μας είναι κοντά 7 μηνών, μεγαλούτσικος για την ηλικία του (8,5 κιλά και 72 πόντους) και πλέον με ποδόσακκο και μπουφάν χωράει οριακά... σκεφτόμαστε πάντως να κάνουμε καμιά πατέντα και ή να αλλάξουμε τις ζώνες ή να τις "μακρύνουμε" κόβοντας και ράβοντας... το πιο αστείο δε είναι ότι όταν έστειλα μήνυμα στην britax με το πρόβλημα μου απάντησαν το εξής γελοίο:

α) ότι έχουν κάποιες ζώνες για αντικατάσταση αλλά δεν τις στέλνουν Ελλάδα και

β) ότι αφού μένουμε Ελλάδα δε χρειάζεται να χρησιμοποιούμε τον ποδόσακκο λόγω κλίματος :shock::shock:

Επίσης μου έδωσαν τηλ. του αντιπροσώπου εδώ στην Ελλάδα μήπως με βοηθήσει... ήθελα να τους γράψω μια απάντηση που τους αρμόζει αλλά μετά βαρέθηκα, ούτε και πήρα ακόμα τηλ. στον αντιπρόσωπο να δω αν έχει καμιά λύση...

Τώρα κάπου διάβασα ότι διόρθωσαν το πρόβλημα στα καινούρια μοντέλα, καλά θα ήταν να το ρωτούσες αυτό όταν και αν το αγοράσεις το καροτσάκι και να φροντίσεις να το πάρεις με τις διορθωμένες ζώνες!!!

Είναι πάντως κρίμα για μια τέτοια χαζομάρα να χαλάνε ένα τόσο ωραίο κατά τ' άλλα καρότσι...

Α, το είχα αγοράσει από άμαζον (αγγλικό) και μου ήρθε πολύ γρήγορα στην πόρτα μου με κούριερ.

Οτιδήποτε άλλο θέλεις, είμαι στη διάθεσή σου. Αν θέλεις να σου στείλω με π.μ. και το τηλ. του αντιπροσώπου εδώ στην Ελλάδα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πωπω αυτες οι Pyroflam φαινονται τελειες.... θα παρω κι εγω καποια στιγμη μια για δοκιμη... αν και συμφερει το σετ των 3 που ειναι εξαντλημενο τωρα απο αμαζον...

 

ελπιζω τα casseroles Που πηραμε να ρθουν σωα και αβλαβη γιατι μισα περιπου ριβιους λενε οτι παρελαβαν σπασμενα τα σκευη.................. μεσα στην αγγλια!!! φανταζομαι ποσο θα τα προσεξουν ελλαδα...........

 

εμενα μου ηρθαν ολα μια χαρα!!!!ειμαι σουπερ ευχαριστημενη...κι επειδη εχω και μια τρελλα με τις σουπες και τις θελω μπολικες τα χρησιμοποιω και σαν πιατο βαθυ σουπας!!!Καλα οχι το πολυ μεγαλο...τα πιο μικρα!!

 

οι pyroflam μπαινουν στον φουρνο χωρις καπακι..ναι.Και ειναι για τα παντα...ελεγε μαλιστα στα reviews οτι αργει να παρει βραση το νερο αλλα μολις γινει βαζεις τα μακαρονια πχ μεσα,κλεινεις το ματι κι αυτο κρατα θερμοκρασια και τα εχεις ετοιμα χωρις να καιει ολα τα λεπτα η εστια!!!

 

θα δουμε και στην πραξη!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η ups σε σχέση με την dhl είναι σαν τη μέρα με τη νύχτα... Παρήγγειλα από amazon μωρομάντηλα και η μισή παραγγελία που υποτίθεται οτι θα έφευγε αργότερα γιατί δεν ήταν διαθέσιμη, ήρθε σήμερα με ups ενώ για την υπόλοιπη περιμένω ακόμα (dhl) ενώ έφυγε από τη Δευτέρα...

Ότι να 'ναι, όπως να 'ναι....

Α! Και όποιος ψάχνει καλλυντικά Directcosmetics.com καλές τιμές και φτηνά (σχετικά ) μεταφορικά. Ερχονται στη πόρτα σου και αρκετά γρήγορα μάλιστα. (Δεν έχω σχέση μαζί τους μην παρεξηγηθούμε κι όλας!)

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια χρειάζομαι τα φώτα σας..... Ποιά είναι η πιο έμπειρη σε αγορές από ebay, γιατί έχω θέμα...!!!

Ή στραβός είν' ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε! ! !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημερες!!!!!!!!!!!

ημερα παραλαβων χτες και εχουμε τον εξης απολογισμο:

 

iherb.com 19 μερες απο αμερικα (συνηθως εφτανε νωριτερα)

 

mypure.co.uk 12 μερες (οκ παντα απο αγγλια τουλαχιστον 10 μερες τα παιρνω)

 

απο ebay αγγλιας 16 μερες....

 

απο αμαζον ενα ξεχασμενο προιον με delivery estimate 30 december αν ειναι ποτε δυνατον εφτασε προχτες!!!!!!!!!!!!!!!! το ειχα ξεχασει... νομιζα οτι το ειχα παραλαβει!!!!!!!!! τρομερο???? επρεπε να ειχα ζητησει refund...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερες!!!!!!!!!!!

ημερα παραλαβων χτες και εχουμε τον εξης απολογισμο:

 

iherb.com 19 μερες απο αμερικα (συνηθως εφτανε νωριτερα)

 

mypure.co.uk 12 μερες (οκ παντα απο αγγλια τουλαχιστον 10 μερες τα παιρνω)

 

απο ebay αγγλιας 16 μερες....

 

απο αμαζον ενα ξεχασμενο προιον με delivery estimate 30 december αν ειναι ποτε δυνατον εφτασε προχτες!!!!!!!!!!!!!!!! το ειχα ξεχασει... νομιζα οτι το ειχα παραλαβει!!!!!!!!! τρομερο???? επρεπε να ειχα ζητησει refund...

 

καλημερα! μπορεις να γραψεις και τι πηρες;

Link to comment
Share on other sites

εεεε πηρα διαφορα....

iherb.com sanitizer, αποσμητικο, lip balm

 

mypure.co.uk organic sanitizer για παιχνιδια κλπ απειρες χρησεις (για μας τουλαχιστον)

 

απο ebay βρηκα προσφορα κατι bodysuits για μια φιλη μου... ειναι μαρκα λεει ΤU τη ξερει καμια??? ποιοτητα μαδερκερ.... ξερετε ποιος τα πουλαει??? οταν παρω απο myukmail να βρω ποιος τα πουλαει αυτα....

 

απο αμαζον ενα ξεχασμενο προιον ηταν κουπες μετρηματος για γλυκα φαγητα κλπ επισης δωρακι

 

δε μου φτανουν τα δικα μου ψωνιζω και δωρα χαχαχαχα

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει, αλλά δεν αγοράζουμε μόνο πράγματα για τα παιδιά μας ή για το νοικοκυριό μας... Αγοράζουμε και άλλα που δεν ενδιαφέρουν κανέναν...

Τεσπα, μου χτύπησε πολύ άσχημα γι αυτό και αντέδρασα...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...