Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

maria_s AGE kikileyteris και οποιον αλλο ξεχνάω αλλάξτε τη λιστα στην υπογραφή σας γιατι νομιζω εχετε την πολύ παλια παλια

 

στις διαταγές μανδάμ! :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παραγγειλες 15/1.και σου εγραφαν οτι το δεμα θα παραμεινει μεχρι 28/1 στο ταχυδρομειο? :shock:αφου γραφει το χαρτι οτι 15 μερες μενει στα ελτα,μετα γυρναει πισω.:roll::roll:

 

μηπως ελεγε οτι απο 28/1 και μετα μπορεις να τα παρεις?γιατι συνηθως ετσι γραφουν........

 

 

κι όμως έτσι έγινε....

ίσως να έκαναν λάθος όταν συμπλήρωναν το χαρτί της ειδοποίησης....

αλλά έγραφε ότι με ειδοποιούν 27/1 κι ότι θα παραμείνει μέχρι 28/1....

κι όιμως....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

 

Προσπαθώ να βάλω μια παραγγελία από το iherb και στο δεύτερο βήμα, για τον τρόπο μεταφοράς, μου βγάζει το εξής μύνημα

 

Select Your Shipping Method

 

International Airmail: Not Available

Orders up to $80.00, and 3 pounds (1360 grams)

Flat $4.00! Very Reliable, But No Tracking

Takes 1-4 weeks, 10 days to Europe and Pacific

Flat $3.00, Ends January 31st!

 

και δεν βλέπω και καμμία επιλογή.

 

Στην προηγούμενη σελίδα γράφει αυτό για τους έλληνες πελάτες

 

Information specific to our customers from Greece:

 

 

 

May 2010 - Please Note: According to the latest feedback from our customers in Greece, orders shipped there by International Airmail take an average of 9 business days to be delivered.

 

 

February 5th, 2010: Unfortunately, 50% of orders shipped using DHL or UPS international were returned to us due to customs issues. As a result, we removed these shipping methods from Greece. Take advantage of our Free International Airmail for orders over $60.00, which seem to get there without any issues.

 

 

Feedback from Current iHerb Greek Customers (February 2010 Survey)

 

 

 

Orders via UPS / DHL require the customer to arrange for their own customs clearance as well as having to get a special import license from the Greek "FDA" authority. (based on 1/2 comments)

 

Orders over 50 euros via Express Delivery will be charged an additional 40% of the actual value of the order itself. (based on 1/2 comments)

 

αλλά και πάλι στην επόμενη δεν μου δίνει επιλογή.

 

Αυτό σημαίνει ότι δεν στέλνει πιά στην Ελλάδα και σε γειώνει με εύσχημο τρόπο αντί να στο πεί εξ αρχής ?

 

Τους έστειλα μειλ εξηγώντας τους το πρόβλημα και αναμένω.

 

Aν δεν στέλνουν πλέον στην Ελλάδα, να δοκιμάσω μέσω MyUkMail, αξίζει λέτε ?

 

Μήπως κάποια ξέρει κάτι ?

Η μανουλίτα μου περιμένει τα συμπληρώματά της ............

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

 

Προσπαθώ να βάλω μια παραγγελία από το iherb και στο δεύτερο βήμα, για τον τρόπο μεταφοράς, μου βγάζει το εξής μύνημα

 

Select Your Shipping Method

 

International Airmail: Not Available

Orders up to $80.00, and 3 pounds (1360 grams)

Flat $4.00! Very Reliable, But No Tracking

Takes 1-4 weeks, 10 days to Europe and Pacific

Flat $3.00, Ends January 31st!

 

και δεν βλέπω και καμμία επιλογή.

 

Στην προηγούμενη σελίδα γράφει αυτό για τους έλληνες πελάτες

 

Information specific to our customers from Greece:

 

 

 

May 2010 - Please Note: According to the latest feedback from our customers in Greece, orders shipped there by International Airmail take an average of 9 business days to be delivered.

 

 

February 5th, 2010: Unfortunately, 50% of orders shipped using DHL or UPS international were returned to us due to customs issues. As a result, we removed these shipping methods from Greece. Take advantage of our Free International Airmail for orders over $60.00, which seem to get there without any issues.

 

 

Feedback from Current iHerb Greek Customers (February 2010 Survey)

 

 

 

Orders via UPS / DHL require the customer to arrange for their own customs clearance as well as having to get a special import license from the Greek "FDA" authority. (based on 1/2 comments)

 

Orders over 50 euros via Express Delivery will be charged an additional 40% of the actual value of the order itself. (based on 1/2 comments)

 

αλλά και πάλι στην επόμενη δεν μου δίνει επιλογή.

 

Αυτό σημαίνει ότι δεν στέλνει πιά στην Ελλάδα και σε γειώνει με εύσχημο τρόπο αντί να στο πεί εξ αρχής ?

 

Τους έστειλα μειλ εξηγώντας τους το πρόβλημα και αναμένω.

 

Aν δεν στέλνουν πλέον στην Ελλάδα, να δοκιμάσω μέσω MyUkMail, αξίζει λέτε ?

 

Μήπως κάποια ξέρει κάτι ?

Η μανουλίτα μου περιμένει τα συμπληρώματά της ............

 

Καλησπέρα chatzico. Εχω παραγγείλει αρκετές φορες απο iherb.Και σημερα θα ξαναβάλω παραγγελία. Για Ελλαδα ισχυει μονο το international airmail δηλαδη απλο ταχυδρομείο, 4 δολλαρια/παραγγελια τα μεταφορικά, αν και μεχρι τελος του μηνα νομιζω ειναι 3 δολ.Προχώρα την παραγγελία κανονικά, με μεγιστο βαρος 1360gr. αλλιώς στην κόβει.Ελπίζω να βοήθησα.Ο'τι αλλο θες στη διαθεση σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα chatzico. Εχω παραγγείλει αρκετές φορες απο iherb.Και σημερα θα ξαναβάλω παραγγελία. Για Ελλαδα ισχυει μονο το international airmail δηλαδη απλο ταχυδρομείο, 4 δολλαρια/παραγγελια τα μεταφορικά, αν και μεχρι τελος του μηνα νομιζω ειναι 3 δολ.Προχώρα την παραγγελία κανονικά, με μεγιστο βαρος 1360gr. αλλιώς στην κόβει.Ελπίζω να βοήθησα.Ο'τι αλλο θες στη διαθεση σου

 

Χρυσή μου, καλή μου, μελένια μου και τριανταφυλλένια μου Alicia,

 

Την μακακία την έκανα με το βάρος. Η αρχική μου παραγγελία ήταν 1420 γρ., γιαυτό δεν έφευγε. Την έσπασα στα δύο και όλα εντάξει.

 

Όχι τίποτα άλλο, μ' αρέσει που σκέφτηκα να παραγγείλω μέσω Αγγλίας, τι να πω, η βλακεία βαράει στον εγκέφαλο.

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!!!1

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καποια στιγμη το χα κοιταξει και νομιζω οτι τα μεταφορικα ηταν πολλα... ασε που ειναι αμερικη και υπαρχει το γνωστο θεματακι με το τελωνειο..

 

Το συγκεκριμενο αν δεν κανω λαθος ειναι κινεζικο.. Εχει παραγγειλει συναδελφος μου οχι ρουχα αλλα γκατζετακια διάφορα. Δεν ακουσα να εχει προβλημα. Βεβαια καθυστερουν αλλα δεν μου ανεφερε προβλημα με την παραδοση.

msEMp3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια να ρωτησω. Εκανα παραγγελεια στο amazon την κυριακη που μας περασε και ακομα δεν εχουν ερθει και μου λεει το πολυ ως την δευτερα. Αν δεν ερθουν και την Δευτερα τι κανωωω???? ( Ειναι με super free delivery)

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα υποτιθεται οτι ηταν να ερθει το δεμα μου μεχρι χθες. μην ανησυχεις, θα ερθει. αν παλι περασει η εβδομαδα και δεν το εχεις παραλαβει, επικοινωνησε μαζι τους.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

κορνιλια δεν ειναι πρωτη φορα που παιρνω απο το αμαζον αλλα παντα εβαζα παραγγελεια κυριακη βραδυ, δευτερα εφευγε, τριτη την ειχα. Κια τωρα ετσι εγινε μονο που δεν ηρθε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα ειναι η δευτερη φορα. την πρωτη εγινε οπως τα λες, τωρα ομως μου το εστειλαν με ταχυδρομειο. παντως οπως και να εχει δεν νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις, γιατι ειναι σοβαρη επιχειρηση.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ξερετε τιποτα γι'αυτο το site http://gr.ioffer.com ?Εχει ψωνισει καμια κοπελα?Το ψαχνω αρκετη ωρα κι εχω βρει πολυ καλες προσφορες.Δεν μπορω να καταλαβω ομως αν πληρωνεις παντου τελωνειο γιατι οι τιμες ειναι σε δολαρια.Eπισης δε ξερω και κατα ποσο ειναι αξιοπιστο.

rT3np3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι παιζει ακριβως, απλα αν δεις κατι πριν το αγορασεις κοιτα και στο ebay, γιατι κατι σκουλαρικια που τα ειχε το ebay 2 δολλαρια, το ioffer τα ειχε 15! βεβαια ειναι θεμα πωλητη μαλλον.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπερα σε όλες. Εχει ψωνισει καμια απο το www.beamingbaby.com

Tα προιοντα τα ξερω αλλα θελω να δω απο παραδωση τι κάνουν.

 

 

απο το σαιτ δεν εχω ψωνισει,τα βρηκα στο my market 3,70 το σαμπουαν-αφρολουτρο.εαν εχεις κοντα σου πηγαινε μηπως εχουν ακομα γιατι νομιζω θα τα σταματουσαν.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

να σε καλα!επειδη ειμαι λιγο ασχετη με αγγλικα..οι τιμες που γραφουν ειναι ευρω η λιρεσ?και αν λεει λλιρεσ ποσο παει η λυρα;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...