Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

μόνο πάνες είχες πάρει ή και άλλα πράγματα ?? γιατί πολλά μου φαίνονται 6 κούτες σε μία αποστολή αυτό ?? και για 37 και κάτι που λέει ?? τόσο σε χρέωσαν δηλαδή για μια κούτα 30 κιλά ??

 

εγω πηρα 6 συσκευασιες των 44 τεμαχιων, και ρουχα-παπουτσια(τα παπουτσια με τα κουτια τους) και βγηκε περιπου διαστασεις 70x30x40, δλδ ογκομετρικο βαρος 17κιλα (το ελεγε και πανω).

 

Παντως, για να παρεις 6 κουτες με 37 λιρες δε νομιζω οτι συμφερει.

Παιρνει 6 κουτες με 12 λιρες και κοτσαρεις και μερικες sudocrem απο το ubershop και παλι φθηνοτερα ερχεται.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κορίτσια, sorry για το off topic, αλλά επειδή δεν έχω ξαναψωνίσει μηνιαίους φακούς επαφής, βλέπω στα site που δώσατε δεκάδες φακούς και διαφορετικές τιμές. Είναι καθαρά θέμα μάρκας;

Εσείς ποιά μάρκα χρησιμοποιείτε και είστε ευχαριστημένες;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά, με τρέλανε το amazon. Έχω παραγγείλει μωρομάντηλα στις 20/1.

Παίρνω email αποστολής σήμερα 24/1 ότι φεύγουν με UPS και estimated delivery 7/2!!!

Είναι δυνατόν να φεύγουν με UPS και να δίνουν 2 εβδομάδες παράδοση; Εδώ με royal mail και λέει 7-10 ημέρες...

Μπας και θέλουν να μας αποθαρρύνουν να παίρνουμε ΚΑΙ μωρομάντηλα;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, sorry για το off topic, αλλά επειδή δεν έχω ξαναψωνίσει μηνιαίους φακούς επαφής, βλέπω στα site που δώσατε δεκάδες φακούς και διαφορετικές τιμές. Είναι καθαρά θέμα μάρκας;

Εσείς ποιά μάρκα χρησιμοποιείτε και είστε ευχαριστημένες;

καταρχην ειναι θεμα μαρκας και απο εκει και περα ποιοι σε βολευουν. Εγω εδω και 4 χρονια παιρνω τους air optix aqua γιατι ειναι σιλικονης και το ματι "αναπνεει" ενω με τους απλους επειδη το ματι μου δεν εχει πολα δακρυα στουζουν, με πονουν και κοκκινιζουν σχεδον αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα 6 συσκευασιες των 44 τεμαχιων, και ρουχα-παπουτσια(τα παπουτσια με τα κουτια τους) και βγηκε περιπου διαστασεις 70x30x40, δλδ ογκομετρικο βαρος 17κιλα (το ελεγε και πανω).

 

Παντως, για να παρεις 6 κουτες με 37 λιρες δε νομιζω οτι συμφερει.

Παιρνει 6 κουτες με 12 λιρες και κοτσαρεις και μερικες sudocrem απο το ubershop και παλι φθηνοτερα ερχεται.

α.....συσκευασίες όχι τα jumbo pack ok

άλλη μια ερώτηση τα δέματα σου ήταν από διάφορα μαγαζιά ή μόνο από ένα δύο γιατί δεν μπορώ να καταλάβω αυτό που αναφέρει εδώ http://www.my-uk-mail.co.uk/europeanroad.pdf

γιατί το ένα είναι 37,50 στο single box

και στο multi box είναι 50 λίρες τι από τα δύο ισχύει δηλαδή αν αγοράσω από 1 μαγαζί με χρεώνουν 38 λίρες για 30 κιλά ενώ αν πάρω από 5 καταστήματα με χρεώνουν 50 λίρες τα 30 κιλά +1,35 για κάθε κιλό παραπάνω ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α.....συσκευασίες όχι τα jumbo pack ok

άλλη μια ερώτηση τα δέματα σου ήταν από διάφορα μαγαζιά ή μόνο από ένα δύο γιατί δεν μπορώ να καταλάβω αυτό που αναφέρει εδώ http://www.my-uk-mail.co.uk/europeanroad.pdf

γιατί το ένα είναι 37,50 στο single box

και στο multi box είναι 50 λίρες τι από τα δύο ισχύει δηλαδή αν αγοράσω από 1 μαγαζί με χρεώνουν 38 λίρες για 30 κιλά ενώ αν πάρω από 5 καταστήματα με χρεώνουν 50 λίρες τα 30 κιλά +1,35 για κάθε κιλό παραπάνω ???

 

Βασικα και γω παρομοιες αποριες εχω....:rolleyes::rolleyes:

Μηπως μπορουμε να παραγγειλουμε απο διαφορα μαγαζια και μετα αυτοι να τα κανουν ενα δεμα και αυτο το δεμα να μην ξεπερναει τα 30 κιλα; εχω καταμπερδευτει :mrgreen:

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

γιατί καλό μου έχεις ναυτίες ??? :mrgreen::mrgreen:

 

αι χέθου ρε....με τον πονο μου παιζεις!

οχι αλλα θα αρχισετε τις αναλυσεις (και καλά θα κανετε εννοειτε για να το ξεδιαλυνουμε το θεμα) και τα ποσά , και τις μετρησεις....

και ως καλλιτέχνης αν δω μαθηματικο τετοια ....ζαλιζομαι ολιγο..:mrgreen::mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

Γατούλα μου πάει σχεδόν ένας χρόνος από τότε που υπήρχε προσφορά στα παμπερς κούτες. Πλέον βάζουν μόνο στις οικονομικές συσκευασίες...

 

 

 

πριτς φιλεναδιτσα!!! τις προαλλες που ειχε οικονομικες με 12 ευρω.....τσεπωσα και 2 κουτες τζαμπο με 12 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

πως??? δε ξερω μπουχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασικα και γω παρομοιες αποριες εχω....:rolleyes::rolleyes:

Μηπως μπορουμε να παραγγειλουμε απο διαφορα μαγαζια και μετα αυτοι να τα κανουν ενα δεμα και αυτο το δεμα να μην ξεπερναει τα 30 κιλα; εχω καταμπερδευτει :mrgreen:

Μινούλα αυτό υποτίθεται ότι κάνουν έτσι και αλλιώς το θέμα είναι στις χρεώσεις

 

αι χέθου ρε....με τον πονο μου παιζεις!

οχι αλλα θα αρχισετε τις αναλυσεις (και καλά θα κανετε εννοειτε για να το ξεδιαλυνουμε το θεμα) και τα ποσά , και τις μετρησεις....

και ως καλλιτέχνης αν δω μαθηματικο τετοια ....ζαλιζομαι ολιγο..:mrgreen::mrgreen:

σμουτς παραπονιάρα :D:D είδες που τελικά έχεις και εσύ καφέ (για να μην ζηλεύεις τις Αθηναίες ):D:D

 

όχι με ενδιαφέρει το θέμα γιατί αν είναι να πάρω ας πούμε από 2-3 καταστήματα πράγματα και 4 κούτες με πάνες από το αμαζον να μου τα χρεώσουν 2 αποστολές και να την φάω θα το σκεφτώ

 

όλες όσες έχετε πάρει δέματα σας χρέωναν τις 38 λίρες ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μινούλα αυτό υποτίθεται ότι κάνουν έτσι και αλλιώς το θέμα είναι στις χρεώσεις

 

 

σμουτς παραπονιάρα :D:D είδες που τελικά έχεις και εσύ καφέ (για να μην ζηλεύεις τις Αθηναίες ):D:D

 

όχι με ενδιαφέρει το θέμα γιατί αν είναι να πάρω ας πούμε από 2-3 καταστήματα πράγματα και 4 κούτες με πάνες από το αμαζον να μου τα χρεώσουν 2 αποστολές και να την φάω θα το σκεφτώ

 

όλες όσες έχετε πάρει δέματα σας χρέωναν τις 38 λίρες ???

 

Ναι, και γω την απορια με τα χρηματα εχω, αλλα εσυ την εξεφρασες καλυτερα. (βλεπω συγχρονως csi και γραφω ασυναρτητα :mrgreen: )

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά, με τρέλανε το amazon. Έχω παραγγείλει μωρομάντηλα στις 20/1.

Παίρνω email αποστολής σήμερα 24/1 ότι φεύγουν με UPS και estimated delivery 7/2!!!

Είναι δυνατόν να φεύγουν με UPS και να δίνουν 2 εβδομάδες παράδοση; Εδώ με royal mail και λέει 7-10 ημέρες...

Μπας και θέλουν να μας αποθαρρύνουν να παίρνουμε ΚΑΙ μωρομάντηλα;

 

Το πολυ σε 3 ημερες θα τα χεις. Ετσι μου εδινε κι εμενα και ηρθαν τελικα σε 36 ωρες:shock:, ουτε καν 2 ημερες.;)

Link to comment
Share on other sites

α.....συσκευασίες όχι τα jumbo pack ok

άλλη μια ερώτηση τα δέματα σου ήταν από διάφορα μαγαζιά ή μόνο από ένα δύο γιατί δεν μπορώ να καταλάβω αυτό που αναφέρει εδώ http://www.my-uk-mail.co.uk/europeanroad.pdf

γιατί το ένα είναι 37,50 στο single box

και στο multi box είναι 50 λίρες τι από τα δύο ισχύει δηλαδή αν αγοράσω από 1 μαγαζί με χρεώνουν 38 λίρες για 30 κιλά ενώ αν πάρω από 5 καταστήματα με χρεώνουν 50 λίρες τα 30 κιλά +1,35 για κάθε κιλό παραπάνω ???

 

Να σου πω την αληθεια....κι εγω μπερδευτηκα με το τι επρεπε να πληρωσω και τελικα με το τι πληρωσα. Φυσικα υπολογιζα ο τι θα ειναι παραπανω, οποτε....αφου μου ζητησαν λιγοτερα, δε το εκανα θεμα :twisted:

 

Λοιπον....ακου απο που πηρα πραγματα

 

1. Amazon->Pampers & sudocrem

2. Amazon (οχι ομως πωλητης το αμαζον, οποτε πηγε ξεχωριστο δεμα)->Κατι μπουκαλια

3.Sportsdirect->2 ζευγαρια παπουτσακια του μικρου και ενα για μενα

4.vertbaudet->ρουχα

5.tesco->ρουχα

 

Δλδ, τους πηγαν 5 διαφορετικα δεματα. Απο ο,τι ξερω, απο το 3ο δεμα και πανω πληρωνεις 2 λιρες/δεμα. Επισης, απο το vertbaudet ψωνισα με personal shopper(καλαθι 66+ λιρες).

 

Tελικα τελικα, στο myUKmail πληρωσα 37,5(μεταφορικα)+6 κατι για το vertbaudet.

 

Ολα αυτα που πηρα (απο ολα τα μαγαζια) ηταν στο κουτι του αμαζον που τους ειχαν στειλει τις πανες. Γιατι το myUKmail τα ανοιγουν τα δεματα για να τα συσκευαζουν καλυτερα και να ερχεται μικροτερος ο ογκος.

 

Αυτα.....;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια....κι εγω μπερδευτηκα με το τι επρεπε να πληρωσω και τελικα με το τι πληρωσα. Φυσικα υπολογιζα ο τι θα ειναι παραπανω, οποτε....αφου μου ζητησαν λιγοτερα, δε το εκανα θεμα :twisted:

 

Λοιπον....ακου απο που πηρα πραγματα

 

1. Amazon->Pampers & sudocrem

2. Amazon (οχι ομως πωλητης το αμαζον, οποτε πηγε ξεχωριστο δεμα)->Κατι μπουκαλια

3.Sportsdirect->2 ζευγαρια παπουτσακια του μικρου και ενα για μενα

4.vertbaudet->ρουχα

5.tesco->ρουχα

 

Δλδ, τους πηγαν 5 διαφορετικα δεματα. Απο ο,τι ξερω, απο το 3ο δεμα και πανω πληρωνεις 2 λιρες/δεμα. Επισης, απο το vertbaudet ψωνισα με personal shopper(καλαθι 66+ λιρες).

 

Tελικα τελικα, στο myUKmail πληρωσα 37,5(μεταφορικα)+6 κατι για το vertbaudet.

 

Ολα αυτα που πηρα (απο ολα τα μαγαζια) ηταν στο κουτι του αμαζον που τους ειχαν στειλει τις πανες. Γιατι το myUKmail τα ανοιγουν τα δεματα για να τα συσκευαζουν καλυτερα και να ερχεται μικροτερος ο ογκος.

 

Αυτα.....;)

 

Ευχαριστω κ γω Ραννια, ελπιζω να μην εχω αλλες αποριες-αν εχω θα σας ξαναζαλισω :mrgreen::mrgreen:

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω κατι ακομα.

 

Ανετα χωρουν ακομα 4-5 συσκευασιες pampers.Δλδ καμια 10αρια πακετα (των 44 τεμαχιων βεβαια, οχι κιβωτια!) + τα πραγματα που σας ειπα. Απλα για αρχη το φοβηθηκα να βαλω παραπανω παραγγελια σε πανες, μη τυχον και μου βγει μεγαλο το δεμα και το σπασουν στα 2 και μου ερθουν τα μεταφορικα 2*37,5.

 

Επισης! Τα ρουχα απο vertbaudet....αψογα! Ποιοτητα next. Τα ρουχα απο tesco ηταν πιο δευτερα (σε ποιοτητα), αλλα και παλι....για τις τιμες που ειχε...παρα πολυ καλα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...