Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

στελνει σε συγκεκριμενες χωρες και η Ελλαδα δεν ειναι μεσα σε αυτες..εγω τα πηρα μεσω ukmail επειδη ειχα παραγγειλει και απο gap διαφορα και τις πανες απο amazon...

Κορίτσια διάβασα για το ukmail, και εχω 2 απορίες...1η Μετά την αρχική χρέωση των 7λιρών για την 1η παραγγελεία, πρέπει οπωσδήποτε να ενεργοποιήσω την μηνιαία χρέωση ή μπορώ απλά κάθε φορά να χρεώνομαι 7λίρες?2η το κόστος για μέχρι 30κιλά είναι περίπου 40 λίρες (πολλά δεν είναι?) Μήπως κάτι δεν κατάλαβα καλά?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις!

z4X6p2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν στελνει Ελλαδα,αλλα και να εστελνε φανταζομαι οτι θα ηταν τα μεταφορικα πολλα.Για την Αυστρια που ειναι διπλα ζηταει 25 Ευρω.

 

http://www.schnuller.de/shop_content.php?coID=1&XTCsid=82uggelsm2rg6ohmt9kdplktp0tflqjr

Link to comment
Share on other sites

μα κι εγω νομιζω οτι το pumkin patch εστελνε ελλαδα πριν λιγο καιρο...... μια φιλη μου μου το ειχε συστησει που ειχε ψωνισει........

 

κοριτσια, πως ακυρωνουμε το bid μας οσο ειναι ενεργη η δημοπρασια? δεν μπορω να καταλαβω................ πλιζ χελπ!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες!

Παρέλαβα από dorothy perkins 10 ημέρες από την υποβολή παραγγελίας.

Τα θετικά έναντι του mandco: δεν πλήρωσα μεταφορικά και μου ήθαν στην πόρτα μου με ACS!

Από ποιότητα πολύ καλά, αν και δεν έχουν μπει ακόμα πλυντήριο.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

καταρχην να πω ποσο επαγγελματιες ειναι στην vistaprint. Ειχα παραγγειλει καρτες για τον αντρα μου και αργησαν να ερθουν. Στους στελνω email και μου απαντουν να περιμενω ακομα μια εβδομαδα. Οταν περασε και η εβδομαδα δεν ηρθαν και τους ξαναστελνω μαιλ. Και φυσικα σαν επαγγελματιες μου ειπαν να ξανακανω την παραγγελια δωρεαν. Ευτυχως ηρθαν την απομενη και δεν ξαναεκανα παραγγελεια αλλα ρε κοριτσια με συγκινησαν. Ειναι αψογοι.

Επισης να πω εδωσα ερθες το βραδυ παραγγελεια στο amazon και σημερα το πρωι ειχε φυγει και την περιμενω αυριο Αξογοιιιιιιιιιιιιιιιι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πολύ απλά δίνει άλλες τιμές για τους ισπανούς πχ κ άλλες για ελλάδα άλλες για γερμανία κτλπ δεν είναι τα μεταφορικά η διαφορά

 

Καλημέρες ! Έλα μου ντε λες κ το κάνει πρώτη φορά , όπ σκύβω να μην φάω φαπα! Χε χε

σμουτσ γκρίνιαρά ξέχασα είναι η σειρά σου σήμερα; της γκρίνια εννοώ! :wink:)

 

Καλαμαρίδιον, έχεις πμ!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 κουτες active fit

μόνο πάνες είχες πάρει ή και άλλα πράγματα ?? γιατί πολλά μου φαίνονται 6 κούτες σε μία αποστολή αυτό ?? και για 37 και κάτι που λέει ?? τόσο σε χρέωσαν δηλαδή για μια κούτα 30 κιλά ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

κοριτσια, πως ακυρωνουμε το bid μας οσο ειναι ενεργη η δημοπρασια? δεν μπορω να καταλαβω................ πλιζ χελπ!!!!!!

 

irida85, χτες ρωταγα το ιδιο αλλα βρηκα μονη μου, πας εκει που γραφει contact us κ γραφεις στο παραθυρακι που θα βγει how can I cancel my bid? κ μετα σε παει μονο του!!! πανευκολο!!!;)

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

μόνο πάνες είχες πάρει ή και άλλα πράγματα ?? γιατί πολλά μου φαίνονται 6 κούτες σε μία αποστολή αυτό ?? και για 37 και κάτι που λέει ?? τόσο σε χρέωσαν δηλαδή για μια κούτα 30 κιλά ??

 

Πάντως συμφέρει... Το άμαζον έχει 16 λιρες τα 2 jumbo pack νο 4+. Άρα 16 λίρες * 3 φορές= 48 λιρες + 37,50 λιρες μεταφορικά το my-uk = 85,50 λιρες= 100 ευρώ για 6 κούτες. Άρα 16,5 ευρώ η κούτα. Άρα 10 ευρώ κέρδος/κούτα. Συνολικό κέρδος 60 ευρώ...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Spiroulina. Από όσο ξέρω από το γερμανικό Amazon (υποθέτω και το αγγλικό είναι το ίδιο), μόλις λάβουν τα πράγματα που επιστρέφεις σου στέλνουν e-mail ότι τα έλαβαν, και ξεκινούν τη διαδικασία αλλαγής ή επιστροφής χρημάτων (πάλι σε ενημερώνουν me e-mail). Πάντως όπως σου είπε και η ravT καλό είναι να τους στείλεις e-mail εξηγώντας αναλυτικά ποια είναι η κατάσταση, να ρωτήσεις αν έχουν λάβει το δέμα και ποια θα είναι η διαδικασία από εδώ και πέρα. Καμμιά φορά και αυτοί κολάνε. Τα έστειλες απλά ή συστημένα;

 

Ευχαριστω πολυ roni μου που μου απαντησες,ηδη εστειλα e-mail και περιμενω μια απαντηση,οπως με συμβουλεψε και η ravT...

Τα εστειλα συστημενα και στην επικοινωνια μου με τα ΕΛΤΑ για να δω τι γινεται,μου λενε πως το δεμα εχει φυγει απο Ελλαδα και ειναι θεμα Αγγλων ταχυδρομων πλεον για την εκει διανομη...:|

 

Γλυκιές μου πεταλουδίτσες...

Link to comment
Share on other sites

irida85, χτες ρωταγα το ιδιο αλλα βρηκα μονη μου, πας εκει που γραφει contact us κ γραφεις στο παραθυρακι που θα βγει how can I cancel my bid? κ μετα σε παει μονο του!!! πανευκολο!!!;)

 

ειδα οτι δεν πηρες απαντηση γιαυτο ξαναρωτησα!!!!!

το βρηκα εκει που ειπες! ευχαριστωωω!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!!!

Έχω να πω ακόμα μια φορά ότι από το άμαζον είναι άψογοι...

Είχα πάρει το britax b-smart καροτσάκι από αυτούς... ήταν πολύ καλό, μέχρι που τις προάλλες έβαλα τον ίδιας μάρκας ποδόσακκο και με το μπουφάν του μικρού μου, πλέον δεν μπορούμε να δέσουμε τα λουράκια παρά μόνο με πολύ κόπο!!! Δεν το βλέπω να φτάνουν για πολύ ακόμα... :-( Οπότε έστειλα ένα μήνυμα στην άμαζον, μήπως και μπορούσαν να κάνουν κάτι (είχα διαβάσει ότι κάποιοι στην Αγγλία πήγαν στο κατάστημα που το είχαν αγοράσει και πήραν πίσω τα λεφτά)... εγώ δεν περίμενα κάτι τέτοιο, αλλά πάλι έστειλα μήνυμα... οπότε μου απαντάνε πως αν και δεν μπορούν να μου δεχτούν πίσω το καροτσάκι ή να μου κάνουν refound όλο το ποσό, μου επιστρέφουν το 15% της αξίας του (περίπου 50 ευρώ δηλαδή!!!) Από το ολότελα, μια χαρά και αυτά!!! Την ίδια μέρα μου έκαναν την πίστωση... Αφού λοιπόν είδα αυτή την αντίδραση, τους στέλνω άλλο μήνυμα για ένα ποδηλατάκι που είχα αγοράσει για τη βαφτισιμιά μου, όπου στην περιγραφή του προϊόντος έγραφε ότι περιλάμβανε και τηλεφωνάκι/παιχνίδι και bottleholder, τα οποία όμως δεν τα είχε μέσα. Πάλι μου απαντάνε άμεσα, αλλά επειδή είχε παρέρθει το 30ήμερο επιστροφής και ήταν δώρο, μου λέει ότι δεν μπορεί να μου ζητήσει να τους το στείλω οπότε μου κάνουν refound το 10% της αξίας του προϊόντος και αν δε συμφωνώ να τους το πω. Την ίδια μέρα έγινε το refound! Απίστευτο??? Και ακόμα πιο απίστευτο όταν συγκρίνουμε με την περίπτωση του getitnow.gr που άμα θυμάστε μου είχαν στείλει μισή την παραγγελία μου ενώ είχα πληρώσει όλο το ποσό πριν τα Χριστούγεννα και ακόμα δεν έχω πάρει τα χρήματά μου πίσω και τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα γιατί με πήραν τηλέφωνο από την εταιρία ότι θα μου τα έβαζαν στο λογαριασμό μου (είχα κάνει και καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή και μάλλον γι' αυτό κινητοποιήθηκαν κιόλας)...

Αυτά.... :-)

Link to comment
Share on other sites

ελαβα και ειδοποιητηριο για τα υπολοιπα απο μαντκο....αυριο τα τσιμπαω

 

εμενα μου εστειλαν refund ενω ηταν η αντικατασταση της παραγγελιας που νομισα οτι ειχε χαθει αλλα τελικα ηρθε.

Ετσι ειχα στειλει πισω την αντικατασταση αφου τελικα ελαβα ολη την αρχικη μου παραγγελια με τρομερη καθυστερηση(ΕΛΤΑ)

τους εστειλα μαιλ και τους ρωταω αν εχουν κανει λαθος και περιμενω απαντηση

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

χθες ετοιμασα μια ωραιοτατη παραγγελια απο εκει για το μωρο μου,

και μετα σας θυμηθηκα κ ξανακοιταξα, ειδα οτι οντως δεν στελνουν παιδικα εκτος αγγλιας...τους εστειλα λοιπον e-mail κ τους ρωτησα..μου απαντησαν σημερα οτι προς το παρον δεν στελνουν αλλα θα προωθησουν το e-mail μου στο αρμοδιο τμημα να δουν αν μπορουν να κανουν κατι...

αν λοιπον καποιος ενδιαφερεται ας επικοινωνησει μαζι τους.. ειδαμε οτι το ubershop ανταποκριθηκε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους παίρνω τώρα και 1 χρόνο από το http://www.alfalens.gr/

 

 

Και εγώ από εκεί ψωνίζω και είναι πολυ πιο οικονομικά από εκεί που ψώνιζα και έχουν άμεση εξυπηρέτηση.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

φακους ειχα παρει περυσι απο εδω http://www.opticalinstitute.com/ παιρνω τους aair optix aqua αλλα στο κουτι εχει 6 τεμ και οχι 3 οπως στην Ελλαδα και πριν απο ενα μηνα ειχα παρει απο εδω http://www.masterlens.com/ και απο τους δυο εμεινα ικανοποιμενοι και τους πηρα πολυ ποιο φτηνα απο οτι εδω

Στο masterlens εχει 25ευρω το 6 τεμ και εδω 20,50 τα 3 τεμ :shock:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...